Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:w00t: :w00t: ΒΟΗΘΕΙΑ παιδες εχω το κ700ι και μου επεσε μεσα στην λεκανη κοινως ως χesτρ@ χωρις σκ@τ@ ομως μεσα και μου εσβησε!!!Το πηγα σε ενα καταστημα και μου ειπαν οτι δεν γινεται...πριν μια βδομαδα ειδα εναν γνωστο μου που εχει και αυτος καταστημα με κινητα και μου ειπε να του το παω και οτι μπορει να γινει!!!Τι μπορει να κανει δηλαδη που δεν μπορει να κανει το αλλο καταστημα...??? :w00t: :w00t:

Ερωτηση:πως θα μπορεσει να το διορθωσει και ποσα θα μου παρει???

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χέσε μέσα κατάσταση! :w00t:

Πόσα θα σου πάρει αυτός ξέρει. Τώρα τι παραπάνω μπορεί να κάνει ...θα δείξει. Μακάρι να μπορέσει να το επαναφέρει με το μικρότερο δυνατό κόστος.

 

@fostirop: Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

e tote tha prepei na parete ena I-mate Jam na min exete egnies!!

ksero ena poli kalo paidi pou to dini se kali katastasi ! Just 4 U :w00t:

 

Πες του "καλού παιδιού" έτσι όπως το έχει κάνει, με 200€ το παίρνω και με κλειστά μάτια. Αντε και δέχομαι ως δώρο και το mini disk :p

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η οθόνη του Κ750 πιάνει ή δεν πιάνει εύκολα σκόνη;

Επιμένω σε αυτό,γιατί στο S700 που είχα 11 μήνες ούτε ίχνος σκόνης!(Ίσως γιατί η οθόνη ήταν ανεξάρτητη από το κυρίως σώμα).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή, κι εγώ είχα το ίδιο ατύχημα, το πήγα στο service πλήρωσα τσάμπα 7 ευρώ και μου είπαν ότι κάηκαν οι επαφές της οθόνης και του πληρκτρολογίου!! Μετά από λίγες ημέρες η οθόνη επανήλθε πλήρως και μετά από μια εβδομάδα τοπ πληκτρολόγιο. Σήμερα δουλέυει στο 100% χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το Joystik μου εχει σπασει τα νευρα.Μια δουλευει μια δεν δουλευει ειναι αναλαογως τις ωρες του.

Μερικες φορες δεν μπορω να το πατησω για κατω.Κολλαει συνεχεια.

Και η οθονη στο σημειο που ειναι το ακουστικο εχει γεμισει σκονη.

Αμαν :mad: :mad: :mad:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναφερθεί το ίδιο πρόβλημα (μακροβούτι του κινητού).

Το πρώτο που ΔΕΝ θα κάνει κάποιος είναι να το βάλει σε λειτουργία, γιατί θα προκαλέσει πιθανότητα βραχυκύκλωμα και τότε κάτι θα καεί στα σίγουρα.

Έχει αναθερθεί πολλές φορές από άτομα που τα κάναν "μούσκεμα" ότι με λίγο στέγνωμα στο σεσουάρ (προσοχή όχι στο ζεστό αέρα!) τα πράγματα επανήλθαν στην αρχική τους κατάσταση η εν πάσει περιπτώσει, με την μικρότερη ζημιά. Αν πάντως έχετε "γνωστό" στο service να το πάτε κατευθείαν εκεί, αλλιώς αν δεν είναι γνωστός, πολύ φοβάμαι ότι αν τους πείτε που το ρίξατε, ακόμη και αν έχετε πολύ μικρή ζημιά, εκείνοι έτσι κι αλλιώς, θα σας "πάρουν το σκαλπ"!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χαιρετώ το forum.

Είμαι και εγώ κάτοχος του k750 με R1N φορεμένη.

Έχω όμως το εξής πρόβλημα (αν είναι πρόβλημα δεν ξέρω) κάθε φορά που συνδέω το κινητό με το pc για μεταφορά αρχείων αυτό φορτίζει. Η μεταφορά αρχείων από και προς το κινητο γίνεται κανονικά αλλά ταυτόχρονα φορτίζει.

Πηρα το service της ericsson και μου είπαν ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό και κάποιο βραχυκύκλωμα έχει γίνει και να το παώ απο έκει να το δουν, δεντους εμπιστέυομαι όμως ρε παιδιά για αυτό ζητάω τα φώτα σας.

Είναι φυσιολογικό να φορτίζει ταυτοχρονα το κινητό όταν μεταφέρω αρχεία; και αν ναι δεν την σκίζω την μπαταρία με αυτον τον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι τα περι βραχυκυκλώματος μου τα είπαν απότο service της καλλιθέας, όταν πήρα στο 80111810810 (εξυπηρέτση πελατών ericsson) μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό!!! Ποιούς να πιστέψω??!! Η διαισθησή μου πάντως λέει πως είναι φυσιολογικό γιατί το έχω δει να συμβαίνει και σε άλλο τηλέφωνο (QTEK)
Link to comment
Share on other sites

Πες του "καλού παιδιού" έτσι όπως το έχει κάνει, με 200€ το παίρνω και με κλειστά μάτια. Αντε και δέχομαι ως δώρο και το mini disk :p

 

Δημήτρης

 

 

poso?? :shock: forget IT !!! :down:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι τα περι βραχυκυκλώματος μου τα είπαν απότο service της καλλιθέας, όταν πήρα στο 80111810810 (εξυπηρέτση πελατών ericsson) μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό!!! Ποιούς να πιστέψω??!! Η διαισθησή μου πάντως λέει πως είναι φυσιολογικό γιατί το έχω δει να συμβαίνει και σε άλλο τηλέφωνο (QTEK)

 

Πάρε το service Καλλιθέας, ζήτα τον "φωστήρα" που σου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό το τηλέφωνό να φορτίζει όταν το συνδέεις μέσω USB με το PC και πες του να κουνήσει το κεφάλι του δεξιά - αριστερά μήπως ακουστεί τίποτε μέσα !!! :lol:

Και βέβαια είναι απόλυτα φυσιολογικό να φορτίζει αφού και γι'αυτό φτιάχτηκε !!!

Πάντως είναι βασική αρχή για την καλύτερη λειτουργία της μπαταρίας σου, ανεξάρτητα αν αυτή είναι τεχνολογίας Πολυμερών Λιθίου ή Ιόντων Λιθίου ή άλλη ότι ΔΕΝ είναι καλό για την διάρκεια ζωής της να φορτίζει ενώ δεν είναι πλήρως αποφορτισμένη. Ένας πολύ καλός τρόπος για την σύνδεση με το PC που και ταχύτητα έχει και δεν "χαλά" την μπαταρία είναι το BT.

Link to comment
Share on other sites

Το Κ750ι παίζει κανονικά και κομμάτια σε μορφή .wma ?
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι τα περι βραχυκυκλώματος μου τα είπαν απότο service της καλλιθέας, όταν πήρα στο 80111810810 (εξυπηρέτση πελατών ericsson) μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό!!! Ποιούς να πιστέψω??!! Η διαισθησή μου πάντως λέει πως είναι φυσιολογικό γιατί το έχω δει να συμβαίνει και σε άλλο τηλέφωνο (QTEK)

Φίλε μου, κάποιο βραχυκύκλωμα έχει γίνει στο μυαλό του τεχνικού!

ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ??????

Είναι απολύτως φυσιολογικό! Θα ήταν σωστό να σου αφήνει την επιλογή αν θα φορτίσει ή όχι (ώστε να προστατεύεις τη μπαταρία αν το συνδέεις - αποσυνδέεις συχνά, αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Όποτε συνδέεις στο USB φορτίζει θέλεις δε θέλεις (πολυυυυύ αργά μεν, αλλά φορτίζει).

Όσο για την ενδεχόμενη φθορά της μπαταρίας, τι να σου πω... Έτσι κι αλλιώς δεν έχεις επιλογή, όπότε ζήσε με αυτό (όπως και όλοι μας) :)

Link to comment
Share on other sites

Το Κ750ι παίζει κανονικά και κομμάτια σε μορφή .wma ?

Όχι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα μιας και τα wma είναι windows media audio. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χαιρετώ το forum.

Είμαι και εγώ κάτοχος του k750 με R1N φορεμένη.

Έχω όμως το εξής πρόβλημα (αν είναι πρόβλημα δεν ξέρω) κάθε φορά που συνδέω το κινητό με το pc για μεταφορά αρχείων αυτό φορτίζει. Η μεταφορά αρχείων από και προς το κινητο γίνεται κανονικά αλλά ταυτόχρονα φορτίζει.

Πηρα το service της ericsson και μου είπαν ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό και κάποιο βραχυκύκλωμα έχει γίνει και να το παώ απο έκει να το δουν, δεντους εμπιστέυομαι όμως ρε παιδιά για αυτό ζητάω τα φώτα σας.

Είναι φυσιολογικό να φορτίζει ταυτοχρονα το κινητό όταν μεταφέρω αρχεία; και αν ναι δεν την σκίζω την μπαταρία με αυτον τον τρόπο;

 

 

ma kala ine toso ilithioi oi anthrwpoi?? den iparxi provlima me to gegonos oti to kinito sou fortizi. ine fisiologiko. se olous mas afto ginete...

 

twra se oti afora ti mpataria tou k750, min se niazi denm exi anagi kathos ine lithiou kai mporis na tin fortizis OPIADIPOTE stigmi thes...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η οθόνη του Κ750 πιάνει ή δεν πιάνει εύκολα σκόνη;

Επιμένω σε αυτό,γιατί στο S700 που είχα 11 μήνες ούτε ίχνος σκόνης!(Ίσως γιατί η οθόνη ήταν ανεξάρτητη από το κυρίως σώμα).

 

 

Η οθόνη πιάνει πολύ εύκολα σκόνη.

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει απο αρκετους φιλους για το προβλημα σκονης.

παιδια κανενα φυσυματακι που κ που.. οχι με μεγαλη πιεση απο κομπρεσερακο ειναι οτι καλυτερο..κ για την οθονη κ το τζου στικ κ το πληκτρολογιο.

δοκιμασμενο κ επιτυχημενο ;)

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει απο αρκετους φιλους για το προβλημα σκονης.

παιδια κανενα φυσυματακι που κ που.. οχι με μεγαλη πιεση απο κομπρεσερακο ειναι οτι καλυτερο..κ για την οθονη κ το τζου στικ κ το πληκτρολογιο.

δοκιμασμενο κ επιτυχημενο ;)

 

 

exi dikio o filos o drum... malista mporite na promitheftite kapia idika sprey pou psekazoun aera me piesi pou ine katalila gia katharismo kinitwn,laptop kai tetiwn... mou fenete prepi na exi kai to plaisio...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ημουν σχεδόν σίγουρος ότι ήταν φυσιολογίκό να φορτίζει αλλά με προβλημάτισε η σιγουριά του τεχνικού ότι έχω πρόβλημα και να το παω από εκει να το δουν!!

Πριν από το κ750 είχα ένα siemens στο όποιο το καλώδιο έιχε ένα διακοπτάκη on - off και αν ήθελες να φορτίσεις το έβαζες στο on για transfer data στο off και έτσι δεν φόρτιζε το κινητό standard. Τεσπα όλα καλά λοιπόν και όπως ανέφερε ένας φίλος πιο πάνω πρέπει να μαθω να ζω έτσι αλλιώς BT....

Link to comment
Share on other sites

exi dikio o filos o drum... malista mporite na promitheftite kapia idika sprey pou psekazoun aera me piesi pou ine katalila gia katharismo kinitwn,laptop kai tetiwn... mou fenete prepi na exi kai to plaisio...

 

Ναι, αλλά αν κάνει και μπει σκόνη μέσα στην οθόνη αυτό δεν θα κάνει τιποτα!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Μπουρλότο στα sony ericson servise points :alien:

 

E, ρε πράμα που έχω μαζέψει απο την εμπειρία μου με τα SE service points. Και το καλύτερο: Δεν εχω παρει ακομα το κινητο. Λίγο ακόμα και θα έχω υλικό για Best seller. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αν κάνει και μπει σκόνη μέσα στην οθόνη αυτό δεν θα κάνει τιποτα!!! :(

Θα βρεις το καταλληλο σημειο να φυσηξεις και να αεριστει η οθόνη. Έτσι θα παρασύρει ο αερας και την σκόνη. Εμενα απέκτησε ξαφνικά ένα πρωινό, τρεις απίστευτους κοκκους σκόνη. Σε ένα 24ωρο εφυγαν μονοι τους. Τουρίστες θα ήταν :Ρ

ΠΡΟΣΟΧΗ μη φυσήξεις τα μεγαφωνακια-ηχειακια...

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι τα περι βραχυκυκλώματος μου τα είπαν απότο service της καλλιθέας, όταν πήρα στο 80111810810 (εξυπηρέτση πελατών ericsson) μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό!!! Ποιούς να πιστέψω??!! Η διαισθησή μου πάντως λέει πως είναι φυσιολογικό γιατί το έχω δει να συμβαίνει και σε άλλο τηλέφωνο (QTEK)

 

Εγω λεω να τους το πας το κινητό και να τους πεις οτι οταν πατας το πλήκτρο 8 εμφανίζει δύο κυκλάκια καθέτως στην οθόνη. Θα πανικοβληθούν και θα καλέσουν το υγειονομικό να απολυμάνει την προβληματική συσκευή :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις το καταλληλο σημειο να φυσηξεις και να αεριστει η οθόνη. Έτσι θα παρασύρει ο αερας και την σκόνη. Εμενα απέκτησε ξαφνικά ένα πρωινό, τρεις απίστευτους κοκκους σκόνη. Σε ένα 24ωρο εφυγαν μονοι τους. Τουρίστες θα ήταν :Ρ

ΠΡΟΣΟΧΗ μη φυσήξεις τα μεγαφωνακια-ηχειακια...

 

Ακόμα και αν το καταφέρεις δεν κάνεις έτσι πολλά, η σκόνη απλά θα μετατοπιστεί με τον αέρα στα πλάγια και με το πρώτο τράνταγμα θα ξαναβγεί πάνω στην οθόνη!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...