Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

h sony ta skatepse .. moy to anagnwrise san w800 kai emena ystera apo anaba8mish ..

lete ean prospa8isw apo to SEUS na to 3anaanaba8misw ws w800 aythn thn fora na mou ginei kanoniko W800 ???

 

Δεν ξέρω φιλε μου... η τύχη βοηθάει τους τολμηρους. Εγώ πάντως που εκανα εγκατασταση/απεγκατασταση του PC Suite του K750i, μετα παντα την (εικονική?)αναβαθμιση σε "W800i", δε μου αναγνωριζε τη συσκευή (!!!), αλλα οταν κατεβασα απο το site τη suite του w800i, εβλεπε το κινητο κανονικα, και μαλιστα εκανα συγχρονισμο στις επαφες μου, χωρις προβλημα!!! Περιμένουμε ενημερωση, για οποιον το αποφασίσει. Επαναλαμβανω, αν καποιος φιλος μπορει να με πληροφορήσει για την ITP SW version κυρίως μετα την αναβάθμιση. Ας κανετε ενα τσεκ απο το κρυφο μενου. thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει τα "καλά" του W800 ??

 

Λοιπον, φυσικα και δεν εχει κανενα "καλο" του W800i. Ειναι κανονικο K750i που απλα φαινεται οτι ειναι W800i, ουτε κανε W φαινεται στον music Player ουτε τπτ.Ειναι απλα εικονικο

 

 

Δεν ξέρω φιλε μου... η τύχη βοηθάει τους τολμηρους. Εγώ πάντως που εκανα εγκατασταση/απεγκατασταση του PC Suite του K750i, μετα παντα την (εικονική?)αναβαθμιση σε "W800i", δε μου αναγνωριζε τη συσκευή (!!!), αλλα οταν κατεβασα απο το site τη suite του w800i, εβλεπε το κινητο κανονικα, και μαλιστα εκανα συγχρονισμο στις επαφες μου, χωρις προβλημα!!! Περιμένουμε ενημερωση, για οποιον το αποφασίσει. Επαναλαμβανω, αν καποιος φιλος μπορει να με πληροφορήσει για την ITP SW version κυρίως μετα την αναβάθμιση. Ας κανετε ενα τσεκ απο το κρυφο μενου. thanks.

 

 

Την ξερετε την περιπτωση μου.: K750i με Vf Live και flashing απο το Davinci,update στην SE, σε R1N.Αγγλικο μενου και W800i!

λοιπον ITP SW Version:

CXC 125 932 R1B

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια στο ITP γραφει CXC 125 932 R1E.

Σιγουρα τα κανατε ολα σωστα γιατι κι εγω δεν διαλεξα σωστο λογισμικο την πρωτη φορα και μετα την αναβαμιση απο το site της sonyericsson μου εβγαζε μονο αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η εταιρεία έβγαλε το firmware του 800, εφόσον δεν είχε προβλήματα, αλλά δεν άλλαξε τελείως τα στοιχεία του λογισμικού

 

όμως και λογικά αφαίρεσε τα "καλά" στοιχεία του 800...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια στο ITP γραφει CXC 125 932 R1E.

Σιγουρα τα κανατε ολα σωστα γιατι κι εγω δεν διαλεξα σωστο λογισμικο την πρωτη φορα και μετα την αναβαμιση απο το site της sonyericsson μου εβγαζε μονο αγγλικα.

Δεν ειναι λιγο "παραξενο" αυτο? γνωρίζει μηπως καποιος, αν αυτο το τελευταιο γραμμα αναφέρεται σε διαφορετική εκδοση του συγκεκριμένου driver (μηπως σημαινει νεωτερη, το R1E νεωτερο το R1D και του R1B?), ή απλά ανησυχώ άδικα? πραγματικά, μετα απο μια εβδομαδα ταλαιπωρία, δεν θελω να υποστώ ξανα το μαρτυριο του (non) upgrade. Με το Pc Suite,δοκιμασε καποιος συγχρονισμο μετα την αναβαθμιση? αναφερομαι σε αυτους που βλεπουν εικονικά (ή μηπως οχι?) το τηλεφωνο σαν W800i. Mηπως, οπως ειπε και καποιος φιλος, αν τελικα, κανει αναβαθμιση σαν W800i αποκτησει και τα μενου του, οποτε και να εχουμε πλεον ενα πληρες W800i?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη το δικο σου ηταν VL συσκευη?

 

όχι λέμε

ήταν ολοκαινουργια συσκευη αγορασμένη απο oteshop

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να δοκιμασεις να δωσεις δεκα ευρω απο davinci να βαλεις πρωτα την R1L002 και μετα να κανεις αναβαθμιση οπως εγω?

Λεω τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε ένα εξουσιοδοτημένο service της Sony Ericsson και όταν τους ανέφερα το γεγονός ότι δηλ μετά από αναβάθμιση στο επίσημο site της Sony Ericsson μου το βλέπει σαν W800 , πήγαν να με βγάλουν τρελό και ούτε λίγο ούτε πολύ με "κατηγόρησαν ότι έκανα αποτυχημένη προσπάθεια να το μετατρέψω σε W800.

Πάντως ανέλαβαν να μου κάνουν αυτοί την αναβάθμιση και να μου φτιάξουν το κινητό

με αποτέλεσμα τώρα να δουλέυει κανονικά , και με την r1n035 firmware.

Dhlos
Link to comment
Share on other sites

και εμένα το ίδια μου έλεγαν απο το τηλέφωνο και ότι πρέπει να τους το πάω να τοκ δούνε απο κοντά και άλλα τέττοια. εγώ λέω πάντως να στείλουμε όλοι μαζί email στην se Ελλάς για να το κοιτάξουν, να μην νομίζουν οτι τους δουλεύουμε και να τσεκάρουν το site.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου χαλασαν τα ακουστικα, ψαχνω καινουρια αλλα δε βρισκω διπλά μονο μονα, εχει βρει κανεις απο εσας διπλά??

 

H ΛΥΣΗ ειναι εδω http://www.k750i.org/index.php?page=guide&id=1

αν φυσικα πιανουν τα χερια σου ή καποιου φιλου σου κολητηρι .

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου χάλασαν τα ακουστικά..

Κ μιας που δεν βρίσκω πουθενά..

Είπα να βάλω λίγο το χεράκι μου....

Αλλά τώρα ακούω ημιφωνικά, μιας κ το μοντέλο ακουστικού που έβαλα στο δεξιό, είναι ποιο χαμηλό!! :(

 

ΥΓ: Κανείς Καμιά πρόταση για ομαδική αγορά τα ακουστικά του W800i HPM-70 η κάπου που υπάρχουν ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ ΠΡΙΝ κάνετε οποιαδήποτε προσπάθεια αναβάθμισης στο SEUS.

Να σημειώσω τέλος πως το Davinci παρέχει πλέον αναβάθμιση σε W800 EMEA3.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς πρόβλημα με το pc suite??

εχω την έκδοση 1.7.1.0 και δεν φαίνεται να λειτουργεί... (δεν λειτουργεί πάντα τέλος πάντων.. :wacko: )

δηλαδή όταν προσπαθώ να τρέξω πχ το advanced synch εμφανίζεται ένα παράθυρο το οποίο (όπως λέει) κάνει setup/install την εφαρμογή!!!

(το οποίο και τερματίζεται ύστερα απο λίγο χώρις φυσικά να "ανοίξει" τελικά η εφαρμογή)...

υπάρχει κάποια άλλη πιο αξιόπιστη εφαρμογή για συγχρονισμό με το outlook express?

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τον τροπο που προτεινεις αλλα αυτο που ειδα ηταν οτι το αρχειο ηταν μονο κατα μισο μεγαμπαιτ μικροτερο και η ποιοτητα του σαφως πιο κατωτερη του τροπου που προτεινω εγω .

παιδια επειδη την εχω ψαξει πολυ με τα ΜΡ3 και γενικως εχω home studio κ ασχολουμαι επαγγελματικα με τον ηχο,σας προτεινω ως καλυτερο προγραμμα μετατροπης ΜΡ3 το Audiograbber version 1.83.Κατεβαστε κ τον codec lame version 3.97 και θα κανετε θαυματα απο θεμα ποιοτητας κ "βαρους" των MegaBits.Θεωρω πως ειναι το πλεον απαραιτητο προγραμμα δημιουργιας ΜΡ3,ακομα και για αντιγραφη ενος audio cd στο σκληρο σας δισκο.

Θα με θυμηθητε οσοι με ακουσετε.

φιλικα Γιωργος.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εαν εγω παω το κινητο στη SE για service μετα απο αυτο που εγινε, θα δουνε οτι ηταν Vf Live, οποτε....ξερετε.

 

Η αληθεια ειναι οτι αμα κατεβασει καποιος τους USB Drivers και το PC Suite για το W800i (κι ας λεει οτι ειναι το ιδιο με το K750i) θα μπορεσει να το λειτουργησει κανονικα απο το PC του.

 

τελικα κι εγω αναμενω καινουργιο firmware update απο την SE. Δεν ξερω βεβαια εαν διορθωθει τπτ....

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από τη διαφορά που μου λες (2+) υποθέτω πως απλά βλέπει την ώρα που έχεις στο κινητό σαν ώρα Γκρίνουιτς και απλά βάζει την Ελλάδα +2, όπως και είναι κανονικά! ;)

Αν είναι όντως έτσι, όλες οι ώρες που βλέπεις είναι λάθος, αφού βλέπουν αν βάση την ώρα της Ελλάδας (GMT +2) και όχι Γκρίνουιτς (GMT)

Για κοίταξέ το... ;) :)

 

Το έχω κοιτάξει και αυτό...η ώρα που έχει είναι ρυθμισμένη στο GMT

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μία φώτο που είχα τραβήξει πριν τρεις μερούλες . Απόλυτη συννεφιά και μόλις είχαν πέσει οι πρώτες σταγόνες βροχής, μποτιλιάρισμα και παιχνίδι με το k750i (ωραία πέρασα :Ρ). Σήμερα όμως που κατέβασα αυτές τις ξεχασμένες φώτο, μου έκανε εντύπωση η ποιότητα. Ούτε Noise ούτε ενοχλητικές οριζοντιες γραμμές στα μαύρα σημεία. Νομίζω οτι η φώτο αυτή είναι ένα καλό δείγμα για τα όρια του k750i, ενώ ταυτόχρονα φαίνεται καθαρά ο λόγος για τον οποίο δεν μπορεί κανείς να πει οτι οι 2mpx κάμερες συναγωνίζονται τις 5mpx. Υπάρχει έντονη κουκίδα. Το αποτέλεσμα θυμίζει φιλμ χαμηλής ανάλυσης με λήψη υψηλής ταχύτητας. Όπως και να έχει, αυτο είναι το K750i και η ποιότητα του στα όρια της. Λίγο πιό σκοτεινό τοπίο, και θα έχετε Noise, λίγο ποιό φωτεινό και οι φώτο σας θα είναι καλύτερες και απο αυτήν που βλέπεται στο λινκ.
Link to comment
Share on other sites

File mono silver kai mavra exei...alla mporis na kanis sindiasmous!...

 

@ TEACHER:

 

Aplos thelo na se enhmeroso, pos an vlepis pos mazepse skoni sto lcd screen sou, vgalto kai kita to mesa meros tou kapakiou opou einai to gialaki na dis an einai to idio me to original mavro pou eixes. Prepi na exei kati san perimetriko plastiko opou piani tin skoni. To epatha ego kai tou egrapsa email tou denis tam kai mou eipe an thelo na mou stili dorean ena apo ayta amesa!.. Kai ontos mou irthe meta apo mia evdomada...den to xrisimopoisa epidi to evgala ego apo to original mavro kai to evala stin alli prosopsi. Gia kita ligo.

 

Επειδή το έβαλα και το κούμπωσα, δεν το ανοίγω. Δεν πρόσεξα αν είναι το ίδιο, αλλά δεν βλέπω να πιάνει σκόνη. Μόνο ένας μικρός κόκος που μου έμεινε μετά την αλλαγή και δεν τον είδα.

Link to comment
Share on other sites

re paidia mporei kapoios na mou pei apo pou mporo na katevaso kapoio programma gia na vlepo i na paizo ta paixnidia pou katevazo prin ta valo sto kinito?mpika sto antistoixo link po dinei sto forum stin sony ericson alla den ebgala akrh..an mporei kapoios as me voithisei!!
Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο εκανα αναβαθμιση μεσω τοθ site ths ericcson και εκτος οτι χαθηκαν τα ελληνικα μου εμφανιζετε το τηλεφωνο ως w800, το πηγα σημερα σε ενα καταστημα (αλεξανδρας) και μου λεγανε περι χρεωσης €20.00 και τετοια ..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος να "βλέπετε τα txt στο K750i :D :D :D :D

Είναι απλό ......

1) Πρώτα ανοίγετε το Notepad των Windows κ κάνετε copy-paste το κείμενο που θέλετε (ελληνικό ή αγγλικό).

2) Πατάτε αποθήκευση κ αποθηκεύετε το αρχείο με κατάληξη *.html έχοντας επιλέξει ως encoding: Unicode

Τώρα το Κ750 θα "διαβάζει" σωστά κ τα ελληνικά κ τα αγγλικά

:D :w00t:

-------edit--------

Γενικά το ο browser του Κ750 "βλέπει" unicode ιστοσελίδες ...

Φίλε μου, μ' έφτιαξες! Νά 'σαι καλά :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...