Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φώτο ειναι μια χαρα. Απλά δεν πετυχαίνει πάντα η αναβάθμιση! Δεν εξηγήτε βέβαια το πρόβλημα, αλλά σε άλλους χαλάνε οι φώτο σε άλλους όχι. Με μία επανανέωση του update ξαναφτιάχνουν οι φωτο. Τρέχα γύρευε. Απαράδεκτη η sony-ericsson. Μακριά άλλη φορά. Ούτε αξεσουάρ έχουμε δει ακόμα ούτε update της προκοπής... Μακριά...

 

Για το update θα συμφωνίσω μαζί σου, αλλά τι αξεσουάρ δεν μπορείς να βρείς; εγώ έχω πάρει από τον γερμανό, φορτιστή αυτοκινήτου, θήκη, και ακουστικά... :confused:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το update θα συμφωνίσω μαζί σου, αλλά τι αξεσουάρ δεν μπορείς να βρείς; εγώ έχω πάρει από τον γερμανό, φορτιστή αυτοκινήτου, θήκη, και ακουστικά... :confused:

 

 

Φορτιστή, θήκη βρίσκεις. Ακουστικά με το ζόρι, όσο για τα αξεσουάρ που υπόσχεται το site της sonyericsson, ίσως και να μη τα δουμε ποτέ στην χώρα μας. Ειδικά το βυσματάκι που συνδέει το k750 και το w800 με εξωτερικό ενισχυτή , είναι τόσο χρήσιμο για τις mp3 δυνατότητες του κινητού αλλά δεν έχει έρθει ακομα και όλοι λενε οτι θα αργήσει ή οτι μπορει και να μην ερθει... Δλδ ουσιαστικά ξεχνάμε τις υποσχέσεις (γιατι ότι έχει το site της sonyericsson είναι ένα Συν για να αγοράσει κανεις το κινητό) και μένουμε με το πλι στο χερι. Μισές δουλειές, και τα λεφτά στην τσέπη τους...

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή, θήκη βρίσκεις. Ακουστικά με το ζόρι, όσο για τα αξεσουάρ που υπόσχεται το site της sonyericsson, ίσως και να μη τα δουμε ποτέ στην χώρα μας. Ειδικά το βυσματάκι που συνδέει το k750 και το w800 με εξωτερικό ενισχυτή , είναι τόσο χρήσιμο για τις mp3 δυνατότητες του κινητού αλλά δεν έχει έρθει ακομα και όλοι λενε οτι θα αργήσει ή οτι μπορει και να μην ερθει... Δλδ ουσιαστικά ξεχνάμε τις υποσχέσεις (γιατι ότι έχει το site της sonyericsson είναι ένα Συν για να αγοράσει κανεις το κινητό) και μένουμε με το πλι στο χερι. Μισές δουλειές, και τα λεφτά στην τσέπη τους...

 

Σίγουρα αν θέλεις τέτοιο βύσμα, τότε με το δίκιο σου είσαι απογοητευμένος. Εμένα που δεν με ενδιαφέρει καθόλου, δεν το βρίσκω αρνητικό!

Πάντως αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο καλώδιο το είδα σε σχετικό μαγαζί στην Ιταλία... αν το ξαναπετύχω θα το προσέξω περισσότερο!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν ψαξετε μεσα στο διαδικτυο υπαρχουν καταστηματα που εχουν ολα τα αξεσουαρ και μπορειτε να τα παραγγειλετε εστω κι απο το εξωτερικο.

Δειτε εδω http://www.technikdirekt.de/main/page.html?SESSIONID=etu0qhngkuipepnefqz1llmi&DS=1&TS=2802572988&pageid={34BAA766-63EC-4E2D-841B-6A2B049D4717}&type=focus&doctype=article&focus=815603&language=en&validsession=2005-09-28-14-57-29

Link to comment
Share on other sites

Κι εδω υπαρχει.

http://www.nomatica.gr/index.asp?chargement=/accessoires/cable-telephone/semmc60GR.htm

κι εδω

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=123745

Απλα μην περιμενετε τα ελληνικα μαγαζια να το φερουν.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι απατεωνιά πέφτει! εκτός του οτι δεν διαβάζει καρτες μνήμης η συσκευή μου , έχει σπάσει και το καπάκι που ανοίγει την κάμερα. Το παώ στο Omnitech στην Τζωρτζ 26 και τους αναφέρω τα δυο προβλήματα. Σήμερα μου λένε οτι επειδη έχει σπάσει το καπάκι ΔΕΝ ισχύει η εγγύηση!!!!! Άρα και για να διαβάσει κάρτες μνήμης, θα πρέπει να πληρώσω κύκλωμα που είχε χαλάσει!!!!! Βγάζετε άκρη; Τι σχέση έχει το σπασμένο καπάκι με την ανάγνωση memory stick ένας θεός ξέρει. Καλα η sony ericsson . Αλλα το Omnitech πάει καλα; Καλύτερα alcatel μου φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βέβαια για μεγάλα κείμενα (τουλάχιστον για ένα των 180Kb που προσπάθησα).. Αλλά από το τίποτα, μια χαρά είναι ;)

Thanks

Εγώ δοκίμασα με μία ιστοσελίδα 170 Kb + 100 Κb εικόνες κ τη φόρτωσε μια χαρά ο browser . (Έκανε 7-8 δευτερόλεπτα περίπου)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

na mia kali erwtisi...Nokia 6680 i SE K750i ?? :)

Μιλάς για δύο διαφορετικά πράγματα.

To K750 υπερέχει καθαρά από πλευράς hardware αλλά είναι ΤΗΛΕΦΩΝΟ , ενώ το 6680 είναι symbian (και 3G).

 

Εγώ στη θέση σου θα προτιμούσα το Κ750 ή εαν ενδιαφερόμουν για smartphone θα προτιμούσα windows based ;) ( πχ Qtec s100 ή άν διέθετα πολύ χρήμα το I-mate JasJar :D )

και όχι symbian :!: .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

 

Πριν απο λιγο καιρο απεκτησα το Κ750 εχω μαυρα μεσανυχτα!!!!Διαβαζω δεξια και αριστερα για αναβαθμιση κτλ.Πρεπει να κανω κατι και δεν το εχω παρει χαμπαρι μαλλον ε?Θα με βοησουσανε πολυ καποιες προτασεις....

 

Ακομη ενα προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω το memory stick γιατι με το που συνδεω το κιν με το USB μου βγαζει οτι το memory stick ειναι ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ.Γιατι αυτο?

 

Οποιος μπορει ας με βοηθησει.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα................

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

 

Πριν απο λιγο καιρο απεκτησα το Κ750 εχω μαυρα μεσανυχτα!!!!Διαβαζω δεξια και αριστερα για αναβαθμιση κτλ.Πρεπει να κανω κατι και δεν το εχω παρει χαμπαρι μαλλον ε?Θα με βοησουσανε πολυ καποιες προτασεις....

 

Ακομη ενα προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω το memory stick γιατι με το που συνδεω το κιν με το USB μου βγαζει οτι το memory stick ειναι ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ.Γιατι αυτο?

 

Οποιος μπορει ας με βοηθησει.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα................

Το Memory Stick δεν είναι διαθέσμο από το κινητό όταν το έχεις συνδέσει στο PC . Το βλέπει όμως ο υπολογιστής ως εξωτερική μονάδα δίσκου.

 

Όσο αφορά την αναβάθμιση, τώρα τελευταία έχουν ακουστεί δίαφορα προβλήματα που είχαν κάποιοι χρήστες μέ το online update service . Η νέα αναβάθμιση (R1N035) έχει πολύ βελτιωμένο video .

Εσύ ποιάν έχεις ; Εαν έχεις παλιότερη , εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο ωστε να λυθούν τυχόν προβλήματα με το online update κ να το κάνεις μετά από λίγο καιρό .

 

Εγώ προσωπικά , το έχω αναβαθμίσει εδώ κ δύο βδομάδες κ δεν μου παρουσιάστηκε πρόβλημα .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Memory Stick δεν είναι διαθέσμο από το κινητό όταν το έχεις συνδέσει στο PC . Το βλέπει όμως ο υπολογιστής ως εξωτερική μονάδα δίσκου.

 

Όσο αφορά την αναβάθμιση, τώρα τελευταία έχουν ακουστεί δίαφορα προβλήματα που είχαν κάποιοι χρήστες μέ το online update service . Η νέα αναβάθμιση (R1N035) έχει πολύ βελτιωμένο video .

Εσύ ποιάν έχεις ; Εαν έχεις παλιότερη , εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο ωστε να λυθούν τυχόν προβλήματα με το online update κ να το κάνεις μετά από λίγο καιρό .

 

Εγώ προσωπικά , το έχω αναβαθμίσει εδώ κ δύο βδομάδες κ δεν μου παρουσιάστηκε πρόβλημα .

 

 

Eυχαριστω petemil,

 

apo thn erwthsh kai mono gia to memory stick katalabaineis ta mesanuxta mou......

 

loipon exw thn R 1L002 ALLA DEN EXW IDEA TI SHMAINEI AUTO!!!!

Ti prepei na kanw ?

 

thanx kai pali gia th boh8eia.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω petemil,

 

apo thn erwthsh kai mono gia to memory stick katalabaineis ta mesanuxta mou......

 

loipon exw thn R 1L002 ALLA DEN EXW IDEA TI SHMAINEI AUTO!!!!

Ti prepei na kanw ?

 

thanx kai pali gia th boh8eia.

 

Απλά περίμενε. Η Online αναβάθμιση μέσω SEUS θα σου κάνει το τηλέφωνο "μούλικο"¨ .

 

 

Η έκδοσή σου είναι η προτελευταία .

Όπως είπε κ ο xamurabi ίσως να είναι καλύτερα να περιμένεις λιγο όσο αφορά την αναβάθμιση. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοσή σου είναι η προτελευταία .

Όπως είπε κ ο xamurabi ίσως να είναι καλύτερα να περιμένεις λιγο όσο αφορά την αναβάθμιση. ;)

 

 

THANX PAIDIA

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι απατεωνιά πέφτει! εκτός του οτι δεν διαβάζει καρτες μνήμης η συσκευή μου , έχει σπάσει και το καπάκι που ανοίγει την κάμερα. Το παώ στο Omnitech στην Τζωρτζ 26 και τους αναφέρω τα δυο προβλήματα. Σήμερα μου λένε οτι επειδη έχει σπάσει το καπάκι ΔΕΝ ισχύει η εγγύηση!!!!! Άρα και για να διαβάσει κάρτες μνήμης, θα πρέπει να πληρώσω κύκλωμα που είχε χαλάσει!!!!! Βγάζετε άκρη; Τι σχέση έχει το σπασμένο καπάκι με την ανάγνωση memory stick ένας θεός ξέρει. Καλα η sony ericsson . Αλλα το Omnitech πάει καλα; Καλύτερα alcatel μου φαίνεται...

 

Με το δίκιο τους ρε φίλε... Τι τούμπες έφαγε για να σπάσει το καπάκι; Μη μου πεις πως απλά σου έμεινε στα χέρια... Μια τέτοια συσκευή είναι φυσικό κατά τη γνώμη μου να μην την καλύπτει η εγγύηση.

Μάλλον την άλλη φορά να πάρεις Alcatel. Θα τη γλυτώσουν κι οι συσκευές της SE...

There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα απ' οτι καταλαβα τις καρτες δεν τις διαβαζε απο πριν.

 

Οποτε αν το προβλημα ειναι στο software και οχι hardware, πρεπει να ισχυει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το βυσματάκι που συνδέει το k750 και το w800 με εξωτερικό ενισχυτή , είναι τόσο χρήσιμο για τις mp3 δυνατότητες του κινητού αλλά δεν έχει έρθει ακομα και όλοι λενε οτι θα αργήσει ή οτι μπορει και να μην ερθει...

 

To βύσμα αυτό μπορείς να το φτιάξεις μόνο σου δεν θέλει πολύ κόπο. :grin: Το μόνο που χριάζεσαι είναι ένα συμβατό stereo hands free (που θα χαλάσεις :( όμως). Κόβεις τα ακουστικά και εκεί συνδέεις είτε RCA είτε miniJack καλόδιο στα σωστά καλώδια του κψμένου Handsfree (Left right ground) :baby:

 

Αγόρασε μία απομύμηση από κάποιον ινδό για να μην χαλάσεις το original. ¨ετσι και αλλοιώς την βάση (βύσμα στο 750) θέλεις μόνος. τα RCA και minijack τα αγοράζει από ένα κάτάστημα με 0.20€ το ένα. Θέλεις και ένα κολητήρι βέβαια. Ισως χριαστέι να κάψεις μόνοση που μπορέι να έχει ο χαλκός (σαν πολύ ψιλό πλατικό). Χρησιμοποίησε ένα πολύμετρο για να βεβαιωθίς ότι περνάει ρευμα μετά από κάθε σύνδεση.

 

Έχω κάνει την ίδια δουλειά με ένα Nokia. ;)

Αν δεν μπορέις πές σε έναν ηλεκρολογο-ηλεκτρονικό να οσυ φτιάξει ένα (είναι δουλειά 1 ώρας)

CU

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

To βύσμα αυτό μπορείς να το φτιάξεις μόνο σου δεν θέλει πολύ κόπο. :grin: Το μόνο που χριάζεσαι είναι ένα συμβατό stereo hands free (που θα χαλάσεις :( όμως). Κόβεις τα ακουστικά και εκεί συνδέεις είτε RCA είτε miniJack καλόδιο στα σωστά καλώδια του κψμένου Handsfree (Left right ground) :baby:

 

Αγόρασε μία απομύμηση από κάποιον ινδό για να μην χαλάσεις το original. ¨ετσι και αλλοιώς την βάση (βύσμα στο 750) θέλεις μόνος. τα RCA και minijack τα αγοράζει από ένα κάτάστημα με 0.20€ το ένα. Θέλεις και ένα κολητήρι βέβαια. Ισως χριαστέι να κάψεις μόνοση που μπορέι να έχει ο χαλκός (σαν πολύ ψιλό πλατικό). Χρησιμοποίησε ένα πολύμετρο για να βεβαιωθίς ότι περνάει ρευμα μετά από κάθε σύνδεση.

 

Έχω κάνει την ίδια δουλειά με ένα Nokia. ;)

Αν δεν μπορέις πές σε έναν ηλεκρολογο-ηλεκτρονικό να οσυ φτιάξει ένα (είναι δουλειά 1 ώρας)

CU

re file moy edoses idees tora!!

diladi mporo na to kano kai sto z800i??

na kopso to handfree kai na enoso ekino poy eipes!!

tha piasei omos?? tha exei kali poiotita o ixos??

Link to comment
Share on other sites

Με το δίκιο τους ρε φίλε... Τι τούμπες έφαγε για να σπάσει το καπάκι; Μη μου πεις πως απλά σου έμεινε στα χέρια... Μια τέτοια συσκευή είναι φυσικό κατά τη γνώμη μου να μην την καλύπτει η εγγύηση.

Μάλλον την άλλη φορά να πάρεις Alcatel. Θα τη γλυτώσουν κι οι συσκευές της SE...

 

Το απόλυτο ιστορικό είναι οτι το κινητό ΔΕΝ διαβαζε καρτες μνήμης και στην συνέχεια έσπασε το καπάκι. Απο την αρχή που του έβαζα την Sony 1gb δυσκολευόταν να την αναγνωρίσει αλλα απλά ένα πρωί αγνοούσε κάθε κάρτα που τοποθετούσα. Λοιπον στο service το άφησα για την ζημιά αλλα και για την αναγνωση καρτων. Η απάντηση; 165 χωρίς ΦΠΑ . Την συσκευή δεν την καλύπτει η εγγύηση λένε. Το σπάσιμου το καταλαβαίνω. Την αναγνωση mem.stick γιατι πρέπει να την χρεωθώ;Και ο ίδιος ο τεχνικός ανέφερε δύο ξεχωριστές βλάβες. Ένα σπάσιμο, και μία αλλαγή κυκλώματος!!! Οπότε και τους λέω τουλάχιστον φτιάξτε μου το θεμα της memory stick και αφήστε το καπακι ως έχει. Και να η μεγαλύτερη απάτη. Ποσο έυκολα πάμε 20 χρόνια πίσω την τεχνολογία... Η απάντηση τους: Μπορούμε να φτιάξουμε και τις δύο βλαβες μαζί ή ΚΑΜΜΙΑ!!! Δλδ ευτυχώς που δεν έχει και τρίτη βλάβη που πιθανό να έβλεπε ο τεχνικός. Τότε ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΡΕΩΝΑΝ και την τρίτη βλάβη, άσχετα αν εγώ δεν την είχα πάρει χαμπάρι!!! Και έτσι εγώ θα πρέπει να τους σκάσω στην τσεπούλα τους 200 ευράκια για να έχω πάλι ένα κινητό με εγγύηση! Δεν έχω δλδ κανένα δικαίωμα πάνω σε αυτήν την συσκευή και στο Omnitech (και στην sonyericsson γενικότερα) ΔΕΝ επιδιορθώνουν συγκεκριμένη βλάβη του κινητου... Επικοινώνησα με την σονυ στο 2108991919 και επιβεβαίωσαν την συγκεκριμένη πολιτικη εφόσον λένε, το κινητό θα πρέπει να φεύγει απο το Service ως άρτια συσκευή!!! Αλλιώς λένε θα πάω εγώ μετα να τους κάνω παράπονα για ελειπές Service . Δλδ αν μου δώσουν εγγύηση οτι είναι άρτιο το K750, και μου ξανασπάσει, τι το διαφορετικό θα συμβεί;

Σκεφτείτε πολύ απλά να σπάσει το πλαστικό κάλυμα της οθόνης σας και να σκεφτείτε να το πατε στο service για αλλαγούλα... Και ο τεχνικός σας ανοίγει το κινητό και βλέπει και κάποιο άλλο σφάλμα που εσάς ΔΕΝ σας είχε απασχολήσει ποτε. Τότε θα σας έλεγαν οτι ΔΕΝ γίνεται να σας φτιάξουν το πλαστικό καλλυματακι της οθόνης σας, αλλα θα ΠΡΕΠΕΙ να σας επισκευάσουν και το σφάλμα που εντοπίστηκε! Και αν πρόκειται για σφάλμα θράυσης (όπως η οθονούλα) τότε θα τα σκασετε ΚΑΙ για τις δυο ζημιές αλλιώς θα μείνετε με σπασμένο κάλυμα οθόνης. Και μετά με ρωτάς πόσες τούμπες έφαγε το K750? Ώσες γουστάρω έφαγε και θα πληρώσω να το φτιάξω αλλα όχι και να σου λένε ΔΕΝ το φτιαχνουμε το σπασιμο αν δεν πληρώσετε και για τα λοιπά ελαττώματα!!!! Εαν εσυ συμφωνείς με όλα αυτα, τότε καλα μας κάνει η sony ericsson και έχει αυτήν την πολιτική. Γελάδια θέλει, γελάδια βρίσκει...

Οπότε φτάνω στην επόμενη ερώτηση. Γνωρίζει κανείς κάποιο καλό ΜΗ εξουσιοδοτημένο Service για κινητα? Για να εξυπηρετηθώ δλδ σαν άνθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

re file moy edoses idees tora!!

diladi mporo na to kano kai sto z800i??

na kopso to handfree kai na enoso ekino poy eipes!!

tha piasei omos?? tha exei kali poiotita o ixos??

 

Καλα τα λές φίλε keysmith. Είναι όμως που θα πρέπει να καταστραφεί ένα handsfree. Εαν βρω κατι φθηνό στον δρόμο μου θα το πάρω να κάνω δοκιμή. Δεν έχω πρόβλημα με τις κολήσεις οπότε είναι η μόνη λύση (περα απο την αγορά μεσω νετ)

Πάντως, κοιτάζοντας στο site της Sony, το συγκεκριμένο αξεσουάρ, κυκλοφορεί σε μία πολύ ποιοτική εμφάνιση με γκρι χοντρή καλοδίωση, διακριτικό δαχτυλιδάκι για διάκριση μεταξύ αριστερού δεξιού καναλιού, κλπ κλπ. Στα sites που το πουλάνε , το βλέπω στις φώτο σαν απλό μάυρο καλωδιάκι με κοκκινο άσπρο RCA... Για αυτό φοβάμαι για μαιμουδιές...

Οσο για τον ήχο φίλε GEORGEGX20VF, δεν θα έχεις κατι καλύτερο ή κατι χειρότερο. Δε πιστεύω οτι το επίσημο αξεσουάρ χρησιμοποιεί διαφορετική προενίσχυση απο αυτήν που χρησιμοποιούν τα handsfree. Άρα, αν καταφέρεις τις σωστες κολήσεις, θα έχεις ένα καλό αξεσουάρ στα χέρια σου και θα συνδέεις το K750i σε οποιονδήποτε hifi ενισχυτη και θα παίζεις ότι MP3 έχεις στο memory stick...

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή, θήκη βρίσκεις. Ακουστικά με το ζόρι, όσο για τα αξεσουάρ που υπόσχεται το site της sonyericsson, ίσως και να μη τα δουμε ποτέ στην χώρα μας. Ειδικά το βυσματάκι που συνδέει το k750 και το w800 με εξωτερικό ενισχυτή , είναι τόσο χρήσιμο για τις mp3 δυνατότητες του κινητού αλλά δεν έχει έρθει ακομα και όλοι λενε οτι θα αργήσει ή οτι μπορει και να μην ερθει... Δλδ ουσιαστικά ξεχνάμε τις υποσχέσεις (γιατι ότι έχει το site της sonyericsson είναι ένα Συν για να αγοράσει κανεις το κινητό) και μένουμε με το πλι στο χερι. Μισές δουλειές, και τα λεφτά στην τσέπη τους...

ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΕΝΕΣΤΕ !!!!

 

-αν δεν πιανει το χερι σας απο κολλητηρι πατε σε ενα καταστημα ηλεκτον. ανταλλακτικων και ζητηστε ενα καλωδιο :απο stereo μικρο καρφι σε 2RCA

-ετσι συνδεεται ανετα το καρφι στο Hfree w800 και μεσω του ανωτερω καλωδιου στο στερεοφωνικο σας.

 

υ.γ. δεν το δοκιμασα αλλα ΓΙΝΕΤΑΙ:

αγοραστε την "ειδικη κασσετα" συνδεστε τη με το αναλογο βυσμα και το

κινητο σας θα παιζει στο ραδιοκασσετοφωνο αυτοκινητου.

 

ολα ειναι θεμα ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΕΝΕΣΤΕ !!!!

 

-αν δεν πιανει το χερι σας απο κολλητηρι πατε σε ενα καταστημα ηλεκτον. ανταλλακτικων και ζητηστε ενα καλωδιο :απο stereo μικρο καρφι σε 2RCA

-ετσι συνδεεται ανετα το καρφι στο Hfree w800 και μεσω του ανωτερω καλωδιου στο στερεοφωνικο σας.

 

υ.γ. δεν το δοκιμασα αλλα ΓΙΝΕΤΑΙ:

αγοραστε την "ειδικη κασσετα" συνδεστε τη με το αναλογο βυσμα και το

κινητο σας θα παιζει στο ραδιοκασσετοφωνο αυτοκινητου.

 

ολα ειναι θεμα ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

 

Μα δεν έχει έξοδο καρφί το k750 ή το w800. Για αυτό το συζητάμε... Μόνο με ξεκοίλιασμα κάποιου handsfree γίνεται η δουλειά γιατι είναι απαραίτητο το βύσμα που εφαρμόζει στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

re paidia autes tis meres skeftomai na paro to k750 alla apo oti diavazo kathe mera vgainoun k kainourgia provlimata mia me tis anavahmiseis mia me ta kapakia mia den diavazei tin karta mnimis ... eseis pos to vlepete?teleios antikeimenika tora...
Link to comment
Share on other sites

Εξυπνο κινητό= μπελαλιδικο κινητό = βάσανα

Οποιος φοβάτε τις αναβαθμίσεις ή δεν τις κάνει και πίνει με το ζουμί του τις συνέπιες (bugz, προβλήματα) ή παίρνει ένα "χαζό" κινητό με SMS και κάμερα.. :lol:

Τα ίδια δεν γίνονται και με την siemens.. Υπομονή.. αλλά μην πιστευετε πως θα βγέι το τέλειο firmware. Δεν υπάρχει τέοιο πράγμα (1 Bug φτιαχνεις 2 δημιουργέις). Ολα ένα παιχνίδη είναι που μας κάνει να αισθανόμαστε hackers (βγάζουμε το live αλλάζουμε τα μενού, ξεκλειδώνουμε τα Mp3). Παιδιά ήμαστε που παίζουμε (η erricson το ξέρει για αυτό και σε αφίνει να της πηράζεις τα κινητά)

 

Καλα τα λές φίλε keysmith. Είναι όμως που θα πρέπει να καταστραφεί ένα handsfree.

Όσο για το βύσμα που μιλάμε πιο πάνω (erricson to RCA-minijack), ένα HF από το δρόμο εχει <4€ δεν έιναι και μεγάλη επένδηση. :music:

Συμβουλή

Εκεί που θα κωλήσεται το βύσμα RCA minijack. Προσοχή στην μόνωση του χαλκού (και να ξίσεις το καλώδιο και να νομίζεις ότι βλέπεις μέταλο δεν σημαίνει ότι είναι αγώγημο). :!: Πολλά ακουστικά έχουν μία πολυυ ψιλή επίστρωση πλαστικού πάνω από το χαλκό (διάφανη) για να μην χαλάν ευκολα (δεν ξέρω αν θα έχει αυτό που θα χαλάσεται). Για να την αφαιρέσω εγώ την καίω. Οχι με δυνατή φωτιά θα κάψετε και τον χαλκό. Από μακρυά με ένα αναπτήρα αυτή λιώνει.

 

Καλή τύχη.. καλό παιχνίδι

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...