Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και 2 ερωτήσεις : Υπάρχει τρόπος να γράφω κείμενο στο κινητό και να το στέλνω μέσω bluetooth σε ένα άλλο κινητό;

 

 

grafeis simioseis kai tis stelneis me blueto:O oth

My Briefcase Games and Themes ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και 2 ερωτήσεις : Υπάρχει τρόπος να γράφω κείμενο στο κινητό και να το στέλνω μέσω bluetooth σε ένα άλλο κινητό; Και κάτι άλλο.. ξέρει κανέις πότε θα είναι διαθέσιμο το καινούριο update για VL συσκευές μέσω του Update Service? Έχω βαρεθεί εδώ και ένα τρίμηνο να το βάζω στο USB και να μου λέει ότι "Δεν υπάρχει διαθέσιμη νεότερη έκδοση"...

Thnx

Για το ένα σου απάντησε ο EVILSMILE. Ο πιο απλός τρόπος είναι οι σημειώσεις του κινητού. Για το άλλο, θα πρεπε να ξέρεις ότι το να πάρεις Vodafone live τηλέφωνο μαζί με όλα τα άλλα μειον, έχεις και ελλιπή υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,μηπως ξερετε που θα βρω το πορτακι τις καμερας?ενος μηνα τηλ και στραβωσε.ευχαριστω.

 

Εκτός της εγγύησης μπορείς να βρείς ότι θες εδώ

Εντός εγγύησης ζήτα αντικατάσταση πόρτας εκτός....αν δεν στράβωσε από "μόνο του" :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ευκολο να μου πει καποιος αν το κ750 εχει επιλογη να κλειδωνει το πληκτρολογιο αλλα με κωδικο;;;;

 

ap oso ksero oxi :(

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kanena katastima stin ellada san to cnn.cn ? Na poylaei antalaktika gia kinita? gia to k750i...

 

Αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , βοήθεια!!Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει η κάμερα.Ανοίγω το πορτάκι,βγάζει την οθόνη της κάμερας και κατευθείαν βγαίνει στο μενού.Αν πάλι πάω από το μενού,με ανοιχτό πορτάκι,και πατήσω να μπω στην κάμερα , δεν βγάζει καθόλου το υπομενού με τις επιλογές της κάμερας.Κολάει για 1 δευτερόλεπτο και επανέρχεται στο κεντρικό μενού.Με αναβάθμιση θα διορθωθεί;Βασικά πριν μερικές μέρες είχε ένα μικρό πέσιμο το κινήτο.Όχι ανησυχιτικό όμως.Λέτε να προκλήθηκε ζημιά στην κάμερα ,μηχανικά,ή απλά να κόλησε το πρόγραμμα;
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , βοήθεια!!Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει η κάμερα.Ανοίγω το πορτάκι,βγάζει την οθόνη της κάμερας και κατευθείαν βγαίνει στο μενού.Αν πάλι πάω από το μενού,με ανοιχτό πορτάκι,και πατήσω να μπω στην κάμερα , δεν βγάζει καθόλου το υπομενού με τις επιλογές της κάμερας.Κολάει για 1 δευτερόλεπτο και επανέρχεται στο κεντρικό μενού.Με αναβάθμιση θα διορθωθεί;Βασικά πριν μερικές μέρες είχε ένα μικρό πέσιμο το κινήτο.Όχι ανησυχιτικό όμως.Λέτε να προκλήθηκε ζημιά στην κάμερα ,μηχανικά,ή απλά να κόλησε το πρόγραμμα;

 

 

αναβαθμιση δεν θελει.απο την πτωση δημιουργηθηκε η ζημια.πηγαινε'το σε ενα sony ericsson service να στο ανοιξουν και να σου πουν τι τελικα φταιει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , σκευτομαι να παρω ενα κ750ι ή ενα w800i , μπορει κανεις να μου πει αν εχουν αναφερθει προβληματα σημαντικα ? βασικα θελω να το ανταλαξω με το κινητο που εχω αυτη τη στιγμη το οπιο δεν εχει καθολου προβληματα και θελω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα κανω κακη επιλογη. εχουν περασει πολλα SE απο τα χερια μου και δεν ειχαν προβληματα αλλα θελω να ειμαι σιγουρος . ευχαριστω.

 

Όλα τα προβλήματα έχουν αναφερθει στο forum και δεν έχεις παρα να διαβάσεις μερικες σελίδες για να διαπιστώσεις οτι ποικίλουν. Βεβαια δεν τα παρουσιάζουν οοολα τα κ750 αυτα τα προβλήματα και σίγουρα δεν ειναι μονο τα SE που μπορεί να σου παρουσιάσουν προβλήματα. Ζούμε σε έναν σκληρό κόσμο :Ρ. Προσωπικά έχω δει μονο ένα κ700 που λειτουργεί άψογα επι ένα χρόνο, ενώ όλα τα λοιπά se που έχουν περάσει απο τα δικά μου χέρια ή απο χέρια φίλων, έχουν παρουσιάσει διάφορα προβλήματα. Όμως το οτι δεν γνωρίζω κανεναν στο περιβάλον μου που να έχει κάτι αλλο απο SE , είναι ένα γεγονός που κάτι έχει να πει για τις προτιμήσεις των καταναλοτών και για τις επιτυχημένες συσκευές της αγορας.

Προσωπική μου Άποψη για το κ750 (μετα απο 1 χρονο χρήσης). Πραγματοποιεί όσα υπόσχεται και μου έχουν μείνει μόνο δύο παράπονα λειτουργικότητας: Το πρωτο ειναι ο χρόνος λήψης φωτογραφιών. Είναι στιγμές που δεν θα σε πειράξει καθόλου αλλά και άλλες που θα πείς "έλα ρε φίλε, περίμενε λίγο να εστιάσω μην κουνιέσαι". Όπότε θα εισπράξεις το γνωστό σχόλειο " Άντε πετα το το κ750 ρε φίλε". Εαν μαλιστα τα υπολογίσει κανείς, Η μέγιστη ταχύτητα λήψης σε υψηλή ανάλυση είναι 6 με 9 φωτογραφίες το λεπτό. Κάτι που αποδεικνύεται τραγικό σε κάποιες περιπτώσεις.

Το δεύτερο αγκάθι στη σχέση μου με το κ750 ειναι το τραγικότατο ημερολόγιο που διαθέτει. Πλήρως άχρηστο, αποτελεί μοναδικό δείγμα άχρηστου προγραμμάτος. Ούτε καν δύσχρηστο δε θα το έλεγε κανείς. Με πολύ απλά λόγια είναι ενα ημερολόγιο που σου δείχνει ημερομηνίες και τίποτα παραπάνω.

Είμαι σίγουρος οτι η συντριπτική πλειοψηφία μπορεί να ζήσει μια χαρά με τα παραπάνω αγκαθάκια όπως κάνω κι εγώ. Απλά, εγώ τα βλέπω σαν τις μοναδικές πατάτες αυτης της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα κι εγώ το Sony-Ericsson k750 , αλλά έχω μια απορία, μπορώ να ακούω τα mp3 διαδοχικά το ένα μετά το άλλο χωρίς να επιλέγω κάθε φορά αυτό που θέλω;
Link to comment
Share on other sites

opoios mporei as mou apantisei pls. molis pira to w810i. mporeite na mou peite posi wra prepei na to fortisw gia prwti fora kai an mporw na to exw anoixto mias kai 8elw polu na to anoiksw!!
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Asto kanena 16wro na fortizei, kai meta otan fortisei ani3to, kai gia tis epomenes 2-3 fortiseis ase na teliwsei i bataria teliws, na kleisi apo mono toy dld...

 

An 8es na to anoi3eis ani3to.. alla min to tsakiseis apo tin prwth stigmh :P ypomonh.. :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

EYXARISTW!!!
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Asto kanena 16wro na fortizei, kai meta otan fortisei ani3to, kai gia tis epomenes 2-3 fortiseis ase na teliwsei i bataria teliws, na kleisi apo mono toy dld...

 

An 8es na to anoi3eis ani3to.. alla min to tsakiseis apo tin prwth stigmh :P ypomonh.. :)

 

 

Εγω λεω να το αφησει 5 μηνες να φορτιζει, ετσι ωστε να εχει βγει νεο μοντελο, να το αγορασει, να το ξαναβαλει για φορτιση και ουτω καθ'εξης :lol:

 

Αφησε μεχρι να σταματησει η μπαρα να κινειται ;)

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

opoios mporei as mou apantisei pls. molis pira to w810i. mporeite na mou peite posi wra prepei na to fortisw gia prwti fora kai an mporw na to exw anoixto mias kai 8elw polu na to anoiksw!!

Ελπίζω να μην ακολούθησες την συμβουλή του doganos. Αυτές οι συμβουλές ήταν καλές πριν από 5 χρόνια.

Κάνε απλώς αυτά που λέει ο κατασκευαστής στο εγχειρίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να το αφησει 5 μηνες να φορτιζει, ετσι ωστε να εχει βγει νεο μοντελο, να το αγορασει, να το ξαναβαλει για φορτιση και ουτω καθ'εξης :lol:

 

Αφησε μεχρι να σταματησει η μπαρα να κινειται ;)

5 μήνες είναι το σωστό ή μήπως έναν χρόνο ολόκληρο; για κάθε ενδεχόμενο;

Για να στρώσει για τα καλά η μπαταρία

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το άφησα να φορτίζει 3,5 ώρες, είναι λίγο???

Και πολύ είναι...

Το πλήρες άδειασμα, που προτείνει ο doganos, να το αποφεύγεις διότι δεν κάνει και τόσο καλό στη μπαταρία.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Pantws gia tin fortisti enos bluetooth akoustikoy, sto site tis sonyericsson leei gia prwth fora prepei na to fortiseis 8 wres. An pas se enan px germano, 8a sou poyn gia to kinito kati analogo (oxi pantws 3,5 wres..)

 

Egw pantws h prwth fortish thn kanw polles wres (opws moy elegan otan eperna to kinito apo to magazi) kai mexri twra se osa kinita eixa h bataries den epa8an tpt..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Pantws gia tin fortisti enos bluetooth akoustikoy, sto site tis sonyericsson leei gia prwth fora prepei na to fortiseis 8 wres. An pas se enan px germano, 8a sou poyn gia to kinito kati analogo (oxi pantws 3,5 wres..)

 

Egw pantws h prwth fortish thn kanw polles wres (opws moy elegan otan eperna to kinito apo to magazi) kai mexri twra se osa kinita eixa h bataries den epa8an tpt..

Όλα αυτά ίσχυαν τα παλιά χρόνια, για τις παλιές μπαταρίες, αυτή τη στιγμή τα δεδομένα έχουν αλλάξει...

Η φόρτιση μπορεί να γίνεται από οποιοδήποτε σημείο και να βρίσκεται η στάθμη της μπαταρίας, δίχως αυτό να δημιουργεί προβλήματα όπως γινόταν παλιά.

Όσες ώρες και να αφήσεις τη μπαταρία να "φορτίζει", πολύ απλά δε θα γίνεται τίποτα, διότι από τη στιγμή που το κινητό είδε πως φοτρίστηκε πλήρως σταματάει τη φόρτιση. Πιάσε το φορτιστή την ώρα που φορτίζει και αφότου έχει φορτίσει και θα το καταλάβεις...

Επίσης το συνεχές πλήρες άδεισμα της μπαταρίας έχει αρνητικές επιπτώσεις στην απόδωσή της.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...