Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη αν θες καλη φωτοτυπία πέρνεις φωτοτυπικό και οχι πολυμηχάνημα??? γιατι δεν ειναι το ιδιο??? απ τη στιγμή που το κινητό πλασάρετε σαν φωτογραφική μηχανή με ιδιότητες κινητού, αυτό και θέλω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

re paidia , exw trela8ei , den mporw na sindeso (na kanw to K750 ) na sinde8ei me to outlook gia na kanw backup ta til. mou

 

mporei kapios na mou pei bima bima ti kanw? (den exw xrisimopieisei outlook POTE!

Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβα καλα τι θελεις. Αν παντως θελεις απλα να παρεις backup των δεδομενων του τηλεφωνου, δεν ειναι αναγκαιο να χρησιμοποιησεις το Outlook. Με το MyPhoneExlporer, το floAt's Mobile Agent ή το PC Suite της SE κανεις την ιδια δουλεια πολυ ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες...Γενικά δεν έχω την οικονομική πολυτέλεια να αλλάζω συνεχώς κινητά. Ηθελα απο καιρό μια ψηφιακή μηχανή και μάλιστα είχα βάλει στο μάτι μιά πολύ μικρή Olympus 4Mpixel με 320 €. Απλά βγήκε αυτό το κινητό που με κάλυπτε απόλυτα και τα συνδίασα. Και τα 2Mpixel μια χαρά είναι και είναι πάντα μαζί μου...

Και φοβερό κινητό :cool:

 

Δημήτρης

Δεν πιστευω ομως να εχεις τη εντυπωση οτι βγαζεις παρομιες φωτογραφιες σαν αυτες που θα εβγαζες με την Olympus?

Βεβαια με αυτο το κινητο τουλαχιστον οταν ξεχνας την ψηφιακη σπιτι δεν κουτουλας το κεφαλι σου στον τοιχο...

....
Link to comment
Share on other sites

παίδες γειά,

κάποιες ερωτησούλες γιατί σκέφτομαι να πάρω το Κ750i. Κατ' αρχήν έρχομαι από πολλά χρόνια στη NOKIA (5140, 6600 κ.ά.), αλλά έχοντας καταλήξει ότι τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν στο κινητό είναι , κυρίως, ραδιόφωνο, bluetooth, ικανοποιητικός τηλ. κατάλογος και βασικές λειτουργίες ημερολογίου (μερικά reminders και διάφορα τέτοια), μικρό μέγεθος, ευκολία στη σύνταξη sms και εξαιρετική αυτονομία, κατέληξα στο Κ750. Ρωτώ λοιπόν, 1) είναι αργό ή γρήγορο στο μενού του?, η μπαταρία του είναι ικανοποιητική?, το ράδιο τι λέει? το κινητό έχει καλό σήμα? τι άλλες παρατηρήσεις έχετε να κάνετε γι' αυτό το κινητό σύμφωνα και με τα παραπάνω? Το service του είναι καλό? Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του δεν με απασχολούν ιδιαίτερα, αν και ευπρόσδεκτα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παίδες γειά,

κάποιες ερωτησούλες γιατί σκέφτομαι να πάρω το Κ750i. Κατ' αρχήν έρχομαι από πολλά χρόνια στη NOKIA (5140, 6600 κ.ά.), αλλά έχοντας καταλήξει ότι τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν στο κινητό είναι , κυρίως, ραδιόφωνο, bluetooth, ικανοποιητικός τηλ. κατάλογος και βασικές λειτουργίες ημερολογίου (μερικά reminders και διάφορα τέτοια), μικρό μέγεθος, ευκολία στη σύνταξη sms και εξαιρετική αυτονομία, κατέληξα στο Κ750. Ρωτώ λοιπόν, 1) είναι αργό ή γρήγορο στο μενού του?, η μπαταρία του είναι ικανοποιητική?, το ράδιο τι λέει? το κινητό έχει καλό σήμα? τι άλλες παρατηρήσεις έχετε να κάνετε γι' αυτό το κινητό σύμφωνα και με τα παραπάνω? Το service του είναι καλό? Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του δεν με απασχολούν ιδιαίτερα, αν και ευπρόσδεκτα.

Ευχαριστώ

 

 

mia enstasi sto service exo mono!!:mad:

gia ola ta ala pou aneferes toulaxiston ego, ime apolita ikanopiimenos..:cool:

tora an se endiaferi arketa to thema ixos, mporis na paris to w800i to opio exi ta idia me to k750i ala exi mamisia karta 256mb kai ine walkman...

 

i epilogi diki sou..;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

mia enstasi sto service exo mono!!:mad:

gia ola ta ala pou aneferes toulaxiston ego, ime apolita ikanopiimenos..:cool:

tora an se endiaferi arketa to thema ixos, mporis na paris to w800i to opio exi ta idia me to k750i ala exi mamisia karta 256mb kai ine walkman...

 

i epilogi diki sou..;)

Εχω την εντυπωση οτι ειναι 512 :happy:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

@cgmache

 

είναι αργό ή γρήγορο στο μενού του?

Ειναι νορμαλ. Μερικες φορες αργει να βγει στην αρχικη οθονη, αλλα γενικα ΟΚ.

 

η μπαταρία του είναι ικανοποιητική?

Εμενα με εχει εντυπωσιασει. 3-4 μερες, με λιγη ομιλια, πολυ ραδιο, λιγα παιχνιδια και μερικα SMS. Για κινητο αυτης της κατηγοριας με τοσες δυνατοτητες, εχει νομιζω κορυφαια αυτονομια.

 

το ράδιο τι λέει?

Μια χαρουλα. :cool: RDS, stereo, μνημες με δικες σου ονομασιες, ακροαση και απο το μεγαφωνο.

 

το κινητό έχει καλό σήμα?

Σημα μετριο. Και ενδειξη τελειως κουκουρουκου. Δειχνει σημα σχεδον φουλ σε κατασταση αναμονης και οταν πας να παρεις σου βγαζει "κοκκινο" (μια γραμμη). :blink:

 

τι άλλες παρατηρήσεις έχετε να κάνετε γι' αυτό το κινητό σύμφωνα και με τα παραπάνω?

-Διαβασε στις προηγουμενες σελιδες για καποια προβληματα με κολληματα.

-Ο τηλεφωνικος καταλογος κανει σωστη αναζητηση μονο αν εχεις τις επαφες ολες κεφαλαια και δεν κανει αναζητηση με μικρο ονομα.

-Το ημερολογιο δεν εχει επαναλαμβανομενες συναντησεις (εχει ομως γενεθλια) ουτε και αναβολη συναντησης. :mad:

 

Κατα τα λοιπα ειναι πολυ καλο τηλεφωνο. Ευχαριστο στη χρηση, πληρες σε χαρακτηριστικα και με κορυφαια καμερα.

 

Το service του είναι καλό?

ΔΞ/ΔΑ

 

Ευχαριστώ

Παρακαλω :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω ομως να εχεις τη εντυπωση οτι βγαζεις παρομιες φωτογραφιες σαν αυτες που θα εβγαζες με την Olympus?

Βεβαια με αυτο το κινητο τουλαχιστον οταν ξεχνας την ψηφιακη σπιτι δεν κουτουλας το κεφαλι σου στον τοιχο...

 

Οχι βέβαια. Την έχω δουλέψει αυτή την φωτογραφική και έχω δεί φωτογραφίες της. Εχω πάρει φωτογραφία και έχω ζουμάρει σε πρόσωπο 7-8 φορές και βλέπω το μάτι χωρίς ούτε ένα κόκο...

 

Αλλά εδώ με 800Κ απο την βιντεοκάμερα και με λίγο Photoshop, έχω εκτυπώσει φωτογραφίες σε έναν ελεινό C46, πραγματικά ΑΡΙΣΤΕΣ. Πόσο μάλλον με 2M.

 

Λίγο άσχετο, αλλά με την ευκαιρία να ξέρετε ότι πάνω απο 1,3-2 Mpixel είναι άχρηστη μια ψηφιακή όταν μιλάμε μόνο για κοινές εκτυπώσεις με κλασικές διαστάσεις φωτογραφίας. Εκεί που κάνουν την διαφορά, είναι σε πολύ μεγάλες εκτυπώσεις πχ Α3 και πάνω και φυσικά σε ζούμ κάποιας φωτό στο PC ή σε DVD player (PhotoCD)

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδες να κάνω και εγώ κάποιες παρατηρήσεις και να μου πείτε αν συμβαίνουν μόνο σε εμένα οι αν είναι γενικαυμένο το φαινόμενο!

1ον) όταν γράφω sms παρόλο που δια λέγω με το * τα μικρα γράμματα γράφω με κεφαλαία και με τ9 και χωρίς! αυτό συμβαίνει στα ελληνικά γιατί στα αγγλικά που δοκίμασα όλα οκ.

2ον) όταν έρχεται μύνημα που σε ειδοποιεί για χαμένη κλήση μου γράφει τον αριθμό και όχι το όνομα αυτού που με πήρε παρόλο που τον έχω στον τηλεφωνικό κατάλογο. Αυτό είναι θέμα συσκευής σίγουρα γιατί με ένα siemens που είχα πριν μου έβγαζε το όνομα κανονικά. Eδώ να σημειώσω ότι έχω το ίδιο νουμερο και την ίδια εταιρία ( cosmote)....

3oν) Αν στείλεις sms σε πολλαπλούς αποδέκτες παίρνεις αναφορά παράδοσης μόνο για το πρώτο για τα άλλα όχι, πράγμα που δεν συμβαίνει με τα mms εκεί στέλνεις σε πολλαπλούς αποδέκτες και σε έρχεται κανονικά η αναφορά παράδοσης.

Sorry αν σας κούρασα αλλά για πείτε μου συμβαίνει και σε εσάς αν και μάλλον θα έχουν ξαναπαντηθεί αυτά τα ερωτήματα αλλά έφαγα πολύ ώρα ψαχνοντας στο forum χωρίς να βρω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω την firmware έκδοση του κινητού του αδελφού μου (K750i)

 

Διάβασα πως γίνεται πατώντας κάποια κουμπιά σε συγκεκριμένη σειρά η οποία είναι:

 

>*<<*<* που αντιστοιχούν σε:

jog Δεξιά-> Αστεράκι -> jog Αριστερά-> jog Αριστερά-> Αστεράκι -> jog Αριστερά-> Αστεράκι (από την οθόνη αναμονής)

 

Δυστυχώς όμως δε μπορώ να τα καταφέρω με τα σύμβολα ">" και "<".

 

Any help? :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1ον) όταν γράφω sms παρόλο που δια λέγω με το * τα μικρα γράμματα γράφω με κεφαλαία και με τ9 και χωρίς! αυτό συμβαίνει στα ελληνικά γιατί στα αγγλικά που δοκίμασα όλα οκ.

Επειδη εχεις απενεργοποιημενους τους "εθνικους χαρακτηρες".

 

2ον) όταν έρχεται μύνημα που σε ειδοποιεί για χαμένη κλήση μου γράφει τον αριθμό και όχι το όνομα αυτού που με πήρε παρόλο που τον έχω στον τηλεφωνικό κατάλογο. Αυτό είναι θέμα συσκευής σίγουρα γιατί με ένα siemens που είχα πριν μου έβγαζε το όνομα κανονικά.

Οντως, μεγαλη μαλακια αυτο.:X Εγω καλω τον αριθμο που γραφει, για να καταλαβω ποιος πηρε... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω την firmware έκδοση του κινητού του αδελφού μου (K750i)

 

Διάβασα πως γίνεται πατώντας κάποια κουμπιά σε συγκεκριμένη σειρά η οποία είναι:

 

>*<<*<* που αντιστοιχούν σε:

jog Δεξιά-> Αστεράκι -> jog Αριστερά-> jog Αριστερά-> Αστεράκι -> jog Αριστερά-> Αστεράκι (από την οθόνη αναμονής)

 

Δυστυχώς όμως δε μπορώ να τα καταφέρω με τα σύμβολα ">" και "<".

 

Any help? :(

Καλώς ήρθες στο MyPhone :)

 

Τι εννοείς ότι δεν τα καταφέρνεις με τα σύμβολα > < ;

1 κλικ κάνεις αριστερά ή δεξιά ανάλογα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ειναι 512 :happy:

 

 

ilia, sorry tote an kano lathos..:happy:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Thelo na agorasw ena Bluetooth usb adapter gia to k750 mou,pio mou protinete na parw?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

gnwrizei kapoios na mou pei pws mporw na exw ton thlefwniko mou katalogo me alfavitikh seira? giati mou ta emfanizei mperdemena tis epafes pou exw sthn mnhmh tou thlefwno mou.. euxaristw...

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν 5 μερες πηρα το κινητο με την αναβαθμιση ολα πολυ καλα.εχω την R1AA008 υπαρχει καποια πιο νεα?ειναι ευκολο να κανω αναβαθμιση στο σπιτι?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Thelo na agorasw ena Bluetooth usb adapter gia to k750 mou,pio mou protinete na parw?

 

Φίλε εγώ έχω πάρει έναν tornado από το Πλαίσιο με 40euro!

Δουλεύει άψογα με το Κ750. Το βλέπουν και τα Windows xp sp2 με τους drivers της microsoft!

Στο προτείνω!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Thelo na agorasw ena Bluetooth usb adapter gia to k750 mou,pio mou protinete na parw?

 

εγω εχω αυτον εδω και 1 χρονο και δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.στα + του ειναι και η πολυ καλη τιμη;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!

Ποιο ειναι το μεγιστο μεγεθος MMS sto k750?

Παω να στειλω ενα ΜΡ3 110kb ας πουμε και μου λεει οτι ειναι πολυ μεγαλο!

Κανω κατι λαθος?

Thanks! :)

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!

Ποιο ειναι το μεγιστο μεγεθος MMS sto k750?

Παω να στειλω ενα ΜΡ3 110kb ας πουμε και μου λεει οτι ειναι πολυ μεγαλο!

Κανω κατι λαθος?

Thanks! :)

Το μέγεθος των MMS εξαρτάται ΚΑΙ από τα δίκτυα. Κάποια ΝΟΜΙΖΩ (κάπου στο myPhone το διάβασα) έχουν όριο τα 100KB (π.χ. η Cosmote).

Link to comment
Share on other sites

gnwrizei kapoios na mou pei pws mporw na exw ton thlefwniko mou katalogo me alfavitikh seira? giati mou ta emfanizei mperdemena tis epafes pou exw sthn mnhmh tou thlefwno mou.. euxaristw...

Προφανως εχεις ελληνικα και λατινικα κεφαλαια μπερδεμενα (πολυ πιθανο αν πχ εχεις μεταφερει τον καταλογο απο ενα αλλο τηλ). Διορθωσε το αρχικο ή (ακομα καλυτερα) ολα τα γραμματα σε ελληνικα και θα ειναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστουσα το καλωδιο της συσκευασιας, καλυτερα.

Αν μπλεξεις με τις com port θα εχεις προβληματα....

 

Δεν πειραζεις ποτε κατι που δουλευει......

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχεις ελληνικα και λατινικα κεφαλαια μπερδεμενα (πολυ πιθανο αν πχ εχεις μεταφερει τον καταλογο απο ενα αλλο τηλ). Διορθωσε το αρχικο ή (ακομα καλυτερα) ολα τα γραμματα σε ελληνικα και θα ειναι ΟΚ.

 

ένα ακόμα προβληματάκι είναι οτί ονόματα μόνο με κεφαλαία και ονόματα με κεφαλαία και μικρά ταξινομούνται διαφορετικά στον κατάλογο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...