Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

guys kai mena to idio....den iksera pos na to eksigiso...alla prepi na kanis ena restart otan ginete ayto epidi meta den doulevi to video, den doulevi o ixos..ktlp...Pedes ti tha kanoume ma ayto to provlima...prepi na enhmerosoume tin SONY....kati..re pedi mou...kamia anavathmisi egine? gia pite exei kairo na mpo...diladi meta to n5 version

 

Mήπως κανείς, που έχει τα παραπάνω προβλήματα μπορεί να δοκιμάσει σταδιακά τις παρακάτω ενέργειες και να μας αναφέρει αν λύθηκε ή όχι το προβλημά του?

1. Επανεκκίνηση του τηλεφώνου. OFF -> εξαγωγή μπαταριάς -> αναμονή για 20 δευτερόλεπτα και εισαγωγή και επανεκκίνηση του κινητού. Αν δεν διορθωθεί πάμε στο βήμα 2

2. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων Μενού -> Ρυθμίσεις -> Γενικές - >Επαναφ.ρυθμίσ.. Προσοχή για καλό και για κακό κάντε backup πριν και αφαιρέστε την MSDUO. Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα πάμε στο βήμα 3.

3. Επανεγκατάσταση μέσω SEUS του λειτουργικού R1N035. Προσοχή.!!

Μετά την εγκατάσταση να δοκιμαστούν ξανά τα βήματα 1 και 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το βημα 3 δεν το δοκιμαζω με τιποτα!!

οσο για τα αλλα..ειναι ιδιο πραγμα...ο,τι και να κανεις..θα το κανει..

η σονυ μεχρι τωρα εκανε και κανει αναβαθμισεις αλλα δεν σβηνοταν τιποτα (επαφες,βιντεο,ηχοι κτλ) αλλα κανοντας αυτη την εργοστασιακη οπως λενε τα χανεις ολα! με λιγα λογια επειδη λογικα γνωριζει το προβλημα η σονυ..τα καινουρια κινητα της βγαινουν με την αναβαθμισμενη εκδοση..οποτε αυτη πρεπει να βαλουμε στα κινητα μας για να μην εχουμε το προβλημα αυτο..

και να πεις οτι ειναι γεματο το stickακι οκ..αλλα δεν το εχω γεμισει ..σεχεδον καθολου :O

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

To καπάκι θα τo βρείς εδώ : http://cnn.cn/shop/sonyericsson-k750i-c-28_105.html

 

 

ευχαριστώ για την βοήθεια!!!

Για το HBH-600 δεν έχω βρει ακόμα τίποτα γαμώτο και είναι μία αήδια που το βλέπω καμένο, καμιά βοήθεια συνάδελφοι???????? :blink: :blink:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

guys kai mena to idio....alla prepi na kanis ena restart otan ginete ayto epidi meta den doulevi to video, den doulevi o ixos..ktlp...Pedes ti tha kanoume ma ayto to provlima...H sony ti theli na pi otan lei ergostasiako service? diladi? Opios to pari as mas enhmerosi syntoma...... GRRRR. :mad:

 

Egw pantws agorasa to kinito me foremeni tin R1L002 kai to kinito den eixe apolytws kanena provlima.

Me to pou ekana "anavathmisi" :w00t: se R1NO35 arxisan kai ta provlimata me ta themes.

 

Avrio tha paw sti SE na rwtisw an ginete na "ypovathmisw" to firmwire se R1L002.An ginete, pragmatika de tha xanasxolithw me "dithen" anavathmiseis...

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

το βημα 3 δεν το δοκιμαζω με τιποτα!!

οσο για τα αλλα..ειναι ιδιο πραγμα...ο,τι και να κανεις..θα το κανει..

η σονυ μεχρι τωρα εκανε και κανει αναβαθμισεις αλλα δεν σβηνοταν τιποτα (επαφες,βιντεο,ηχοι κτλ) αλλα κανοντας αυτη την εργοστασιακη οπως λενε τα χανεις ολα! με λιγα λογια επειδη λογικα γνωριζει το προβλημα η σονυ..τα καινουρια κινητα της βγαινουν με την αναβαθμισμενη εκδοση..οποτε αυτη πρεπει να βαλουμε στα κινητα μας για να μην εχουμε το προβλημα αυτο..

και να πεις οτι ειναι γεματο το stickακι οκ..αλλα δεν το εχω γεμισει ..σεχεδον καθολου :O

Εχω δοκιμάσει τα πάντα.

Format την κάρτα, format το τηλέφωνο, εχω ξαναφορτώσει την R1N (σε ρωτά παρ΄όλο που βρίσκει την ίδια έκδοση αν θες να συνεχίσεις), εχω πειράξει ρυθμίσεις, εχω μετακινήσει αρχεία απο την κάρτα στη συσκευή. Τίποτα

Τώρα έχω απενεργοποιήσει το bluetooth και περιμένω.

 

Πάντως στα ξένα forum φημολογείται μια νέα έκδοση που θα κυκλοφορήσει σε 2 εβδομάδες και θα λύνει το πρόβλημα. Αν θυμάμαι καλά ήταν στο esato.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν δοκιμάσατε και δεν γίνεται τίποτε μπορείτε να δείτε τις πληροφορίες λογισμικού που έχετε στο "προβληματικό" τηλέφωνο? Ξέρετε τώρα...το γνωστό >*<<*<*

Το δικό μου "μή προβληματικό" αναφέρει τα εξής :

R1035

prgCXC125952_EU_1_CL

R1035

 

Εκδόσεις λογισμικού

οθόνης υγρών

κρυστάλλων

Κύρια οθόνη

Τρέχουσα:0

 

Εκδόσεις λογισμικού

κάμερας

Κάμερα

Τρέχουσα: 4.5

 

'Εκδοση λογισμικού

ITP

CXC 125 932 R1B

 

Προσαρμογή

CDA 102337/3 R6Α

cxc 125953 R1N035

1E0W

EMEA_3

 

Έκδοση περιεχομένου

PA 19

 

Αν έχετε τα παραπάνω τότε δεν μπορώ πραγματικά να φανταστώ τι συμβαίνει.

Αν όμως έχετε κάτι διαφορετικό, τότε τα πράγματα αλλάζουνε!

Υπόψη ότι εγώ αναβάθμισα το τηλέφωνό μου την πρώτη εβδομάδα που κυκλοφόρησε και πάντως ΠΡΙΝ την περίοδο που υπήρχε προβληματική έκδοση "μπάσταρδων Κ750/W800" στο SEUS.!!

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου στοιχεία έχoυν ως εξής(με αστερίσκο έχω σημειώσει τις διαφορές απο τον xamoyrabi):

 

R1N035

*prgCXC1250035_EU_2_CL R1N035

 

Εκδόσεις λογισμικού

οθόνης υγρών

κρυστάλλων

Κύρια οθόνη

Τρέχουσα:0

 

Εκδόσεις λογισμικού

κάμερας

Κάμερα

Τρέχουσα: 4.5

 

'Εκδοση λογισμικού

ITP

CXC 125 932 R1B

 

Προσαρμογή

*CDA 102338/15 R22Α

cxc 125953 R1N035

*VFE_1

 

Έκδοση περιεχομένου

PA 19

 

Πρόκειται για μία VDlive συσκευή που μάλλον έχει μπασταρδεμένο λογισμικό αφου μπορει και παιζει άνετα κάθε mp3 ως ήχο κλήσης (Μην ρωτάτε πως και γιατι. Δε ξέρω). Μόνο bug είναι κάποια μαυρισμένα thumbnails και κάποιο σποραδικό crash-κόλλημα σε μεγενθυνση εικόνας 2Mp.

Link to comment
Share on other sites

Σορρι ρε παιδια αλλα έχω μπερδευτεί....το Κ750i αν το πάρω τώρα απο κάποιο κατάστημα...που το έχω βρεί τι bugs έχει...? χωρίς να του κάνω καμία αναβάθμιση...

 

Στο W800 είναι διορθωμένα αυτά τα Bugs...? η και αυτό έχει άλλα δικά του...?

Και τί κερδίζουν όλοι αυτοί που βάζουν το λογισμικό του W800 στο κ750ι?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν δοκιμάσατε και δεν γίνεται τίποτε μπορείτε να δείτε τις πληροφορίες λογισμικού που έχετε στο "προβληματικό" τηλέφωνο? Ξέρετε τώρα...το γνωστό >*<<*<*

Το δικό μου "μή προβληματικό" αναφέρει τα εξής :

R1035

prgCXC125952_EU_1_CL

R1035

 

Εκδόσεις λογισμικού

οθόνης υγρών

κρυστάλλων

Κύρια οθόνη

Τρέχουσα:0

 

Εκδόσεις λογισμικού

κάμερας

Κάμερα

Τρέχουσα: 4.5

 

'Εκδοση λογισμικού

ITP

CXC 125 932 R1B

 

Προσαρμογή

CDA 102337/3 R6Α

cxc 125953 R1N035

1E0W

EMEA_3

 

Έκδοση περιεχομένου

PA 19

 

Αν έχετε τα παραπάνω τότε δεν μπορώ πραγματικά να φανταστώ τι συμβαίνει.

Αν όμως έχετε κάτι διαφορετικό, τότε τα πράγματα αλλάζουνε!

Υπόψη ότι εγώ αναβάθμισα το τηλέφωνό μου την πρώτη εβδομάδα που κυκλοφόρησε και πάντως ΠΡΙΝ την περίοδο που υπήρχε προβληματική έκδοση "μπάσταρδων Κ750/W800" στο SEUS.!!

 

 

To diko (provlimatiko) firmwire einai to exis:

 

R1N035

prgCXC125952_EU_1_CL

R1N035

 

Εκδόσεις λογισμικού

οθόνης υγρών

κρυστάλλων

Κύρια οθόνη

Τρέχουσα:0

 

Εκδόσεις λογισμικού

κάμερας

Κάμερα

Τρέχουσα: 4.5

 

'Εκδοση λογισμικού

ITP

CXC 125 932 R1E

 

Προσαρμογή

CDA 102337/3 R5Α

cxc 125953 R1N035

(Afto se mena den to grafei-->1E0W)

EMEA_3

 

Έκδοση περιεχομένου

PA 19

 

Me kokkino simeiwsa tis diafores

Oi diafores einai liges alla ikanes na sou rimaxoun to kinito...

 

P.S. Kapou diavasa gia mavra thumbnails.To exw ki egw afto to provlima (mazi me ola ta alla provlimata pou exw anaferei se proigoumeno post.)

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

Σορρι ρε παιδια αλλα έχω μπερδευτεί....το Κ750i αν το πάρω τώρα απο κάποιο κατάστημα...που το έχω βρεί τι bugs έχει...? χωρίς να του κάνω καμία αναβάθμιση...

 

Στο W800 είναι διορθωμένα αυτά τα Bugs...? η και αυτό έχει άλλα δικά του...?

Και τί κερδίζουν όλοι αυτοί που βάζουν το λογισμικό του W800 στο κ750ι?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά

Pithanotata tha exei "foremeni" tin teleftea ekdosi (R1N035),ara mazi me to kinito tha pareis kai ola ta provlimata pou kouvalaei to sygkekrimeno firmwire.

 

(Afto einai ypothesi.Den sou apantw me sigouria gia tin ekdosi pou tha exei) :X

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

telika to zitima tou koumpiou tis foto pou den patiotan mexri mesa to piga sto magazi ap'opou to pira (stin boulgaria) kai se 1 mera itan etoimo! sa kainourio!

 

mia alli erwtisi:

epidh exw xasei episodeia kai den milise kaneis ka8ara,

TO K750i STELNEI 160 XARAKTIRWN MINIMA ME ELLINIKO T9?????????????

 

8elw na apantisete mono an eiste 100%

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

telika to zitima tou koumpiou tis foto pou den patiotan mexri mesa to piga sto magazi ap'opou to pira (stin boulgaria) kai se 1 mera itan etoimo! sa kainourio!

 

mia alli erwtisi:

epidh exw xasei episodeia kai den milise kaneis ka8ara,

TO K750i STELNEI 160 XARAKTIRWN MINIMA ME ELLINIKO T9?????????????

 

8elw na apantisete mono an eiste 100%

 

Ναι, στέλνει... 100% σίγουρα, έχω στείλει πάρα πολλά :) Απλά πρέπει να σιγουρευτείς ότι η επιλογή σχετικά με τους εθνικούς χαρακτήρες είναι απενεργοποιημένη (βλέπε και παραπάνω, αναφέρθηκε πρόσφατα).

 

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμυση εχω και εγω προβλημα.

 

R1Ν035

prgCXC125952_EU_1_CL

R1Ν035

 

Εκδόσεις λογισμικού

οθόνης υγρών

κρυστάλλων

Κύρια οθόνη

Τρέχουσα:0

 

Εκδόσεις λογισμικού

κάμερας

Κάμερα

Τρέχουσα: 4.5

 

'Εκδοση λογισμικού

ITP

CXC 125 932 R1D

 

Προσαρμογή

CDA 102337/3 R5Α

cxc 125953 R1N035

EMEA_3

 

Έκδοση περιεχομένου

PA 19

miatamania.gr
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ k-750i.ΑΡΧΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΚΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΓΡΑΜΜΟΥΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟ Ή ΕΚΤΟΣ ΔΙΚΤΥΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΟΠΟΙΟΜΟΥΝ ΜΕ SMS ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ.ΣΤΙΣ 10/11 ΤΟ ΠΑΡΕΔΩΣΑ ΣΤΗ ΔΡΑΜΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ.14/11 ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ SERVICE ΤΗΣ OMNITEC ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 18/11 ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΟΣΟ.ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΗΝ S.E ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ e-mail . ΣΤΙΣ 21/11 ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΘΕΙ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΞΑΝΑ ΣΤΙΣ 22/11 ΜΕ ΤΗΝ OMNITEC ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ S.E ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.ΣΤΕΛΝΩ ΞΑΝΑ e-mail ΣΤΗΝ S.E ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 23/11 ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ ΟΙ ΑΘΕΟΦΟΒΟΙ.<ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΜΟΛΙΣ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΠΛΑΚΕΤΕΣ>.ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΤΗΣ S.E.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ <AFTER SALE SERVICE> ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΑ ΣΤΟ THREAD ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω μια λίστα με προβλήματα του Κ-750. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

 

  • Όταν επιλέγω "απάντηση με όλα τα πλήκτρα", αν και φαίνεται πως έχει ενεργοποιηθεί, πάραυτα μπορώ να δεχτώ την κλήση μόνο με το αριστερό πλήκτρο.
  • Όλα μου τα προφίλ έχουν το ίδιο ringtone και sms tone (δεν ξέρω αν αυτώ είναι πρόβλημα μόνο της συσκευής μου γιατί στο manual δεν το ξεκαθαρίζει). Πάντως εγώ σε κάθε προφίλ άλλαξα τον ήχο κλήσης αλλά δεν γίνεται τίποτα...
  • Όταν στον media player προσπαθώ να προχωρήσω μπροστά ένα video, ενώ πηγαίνει στο επιλεγμένο χρονικό σημείο, μου βγάζει μήνυμα σφάλματος και σταματά η αναπαραγωγή. Συμβαίνει κάθε φορά που κάνω FF ή RWD αλλά μόνο σε video κι όχι σε ήχους (ΜΡ3 κλπ)
  • Στην αναζήτηση επαφών του τηλ. καταλόγου δεν μπορώ να επιλέξω ονόματα με αγγλικούς χαρακτήρες. Έχω επιλεγμένη γλώσσα γραφής "τυπικό abc"
  • Σε οποιοδήποτε προφίλ, η ένταση του ήχου, άσχετα αν είναι ρυθμισμένη π.χ. στο 1 ή στο 8, ακούγεται πάντα το ίδιο δυνατά (μάλλον σαν να το έχω ρυθμίσει στο 8)
  • Στα δύο πλήκτρα συντόμευσης, οι επιλογές είναι "Κλήσεις" στο αριστερό και "Μενού" στο δεξί. Δεν μπορώ όμως να βρω ρύθμιση των επιλογών τους, παρά μόνον για το joystick. Υπάρχει τρόπος να αλλαχτούν οι επιλογές;
  • Η εφαρμογή PC Suite δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα για syncronization καθώς όταν επιλέγω π.χ. File Manager ή κάποια εφαρμογή του φακέλου Sync Station, είτε δεν ανοίγει καθόλου η εφαρμογή, είτε λαμβάνω μήνυμα σφάλματος και χάνω τον Windows Explorer. Αντίθετα τρίτες εφαρμογές όπως το MyPhoneExplorer, Float's Mobile Agent επικοινωνούν κανονικά με το κινητό (σύνδεση με το καλώδιο USB).

 

Firmware: R1L002

prgCXC 125952_EU_1CL

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω μια λίστα με προβλήματα του Κ-750. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

 

  • Όταν επιλέγω "απάντηση με όλα τα πλήκτρα", αν και φαίνεται πως έχει ενεργοποιηθεί, πάραυτα μπορώ να δεχτώ την κλήση μόνο με το αριστερό πλήκτρο.
  • Όλα μου τα προφίλ έχουν το ίδιο ringtone και sms tone (δεν ξέρω αν αυτώ είναι πρόβλημα μόνο της συσκευής μου γιατί στο manual δεν το ξεκαθαρίζει). Πάντως εγώ σε κάθε προφίλ άλλαξα τον ήχο κλήσης αλλά δεν γίνεται τίποτα...
  • Όταν στον media player προσπαθώ να προχωρήσω μπροστά ένα video, ενώ πηγαίνει στο επιλεγμένο χρονικό σημείο, μου βγάζει μήνυμα σφάλματος και σταματά η αναπαραγωγή. Συμβαίνει κάθε φορά που κάνω FF ή RWD αλλά μόνο σε video κι όχι σε ήχους (ΜΡ3 κλπ)
  • Στην αναζήτηση επαφών του τηλ. καταλόγου δεν μπορώ να επιλέξω ονόματα με αγγλικούς χαρακτήρες. Έχω επιλεγμένη γλώσσα γραφής "τυπικό abc"
  • Σε οποιοδήποτε προφίλ, η ένταση του ήχου, άσχετα αν είναι ρυθμισμένη π.χ. στο 1 ή στο 8, ακούγεται πάντα το ίδιο δυνατά (μάλλον σαν να το έχω ρυθμίσει στο 8)
  • Στα δύο πλήκτρα συντόμευσης, οι επιλογές είναι "Κλήσεις" στο αριστερό και "Μενού" στο δεξί. Δεν μπορώ όμως να βρω ρύθμιση των επιλογών τους, παρά μόνον για το joystick. Υπάρχει τρόπος να αλλαχτούν οι επιλογές;
  • Η εφαρμογή PC Suite δεν ανοίγει με τίποτα. Δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα για syncronization καθώς όταν επιλέγω π.χ. File Manager ή κάποια εφαρμογή του φακέλου Sync Station, είτε δεν ανοίγει καθόλου η εφαρμογή, είτε λαμβάνω μήνυμα σφάλματος και χάνω τον Windows Explorer. Αντίθετα τρίτες εφαρμογές όπως το MyPhoneExplorer, Float's Mobile Agent επικοινωνούν κανονικά με το κινητό (σύνδεση με το καλώδιο USB).

 

Firmware: R1L002

prgCXC 125952_EU_1CL

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

 

 

Den xerw giati sou symvenoun ola afta. Eixa ki egw to idio firmwire kai den eixa to PARAMIKRO provlima. Ta dika mou provlimata arxisan meta tin anavathmisi se R1N935

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ k-750i.ΑΡΧΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΩ ... ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΑ ΣΤΟ THREAD ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ.

 

Πλάκα μας κάνεις. Διάβασε το thread και θα βρεις πολλές αναφορές στο τριτοκοσμικό Service. Ειδικά εγω δε χάνω την ευκαιρία να υπενθυμίσω οτι πήγα το κ750 στα Omnitech(απατεώνες) και μου έβγαλαν τη συσκευή εκτός εγγύησης και κόστος επισκευής 200 ευρώ. Το πήρα όπως ήταν σε άλλο service κατάστημα (Mobitel) και εκεί, εκτος του οτι η ζημιά καλυπτόταν πλήρως απο την εγγύηση (οι όροι εγγύησης δεν αλλάζουν μόνο απο χωρα σε χώρα αλλα και απο γειτονια σε γειτονιά φαίνεται), μου έδωσαν εντελώς νέα συσκευή χωρις να πληρώσω μία (αν και περίμενα 30 μερες για αυτο το θαύμα). Και μάλιστα, ψάχνοντας στο net για το κόστος των ανταλακτικών που ήθελε να με χρεώσει η Omnitech, είδα οτι δε ξεπερνούσε τα 10$ αγορα και θα με χρεώναν 200€!!! ...Με δυό λόγια, μακρυά απο omnitech αν έχετε SE. Για τις υπόλοιπες μάρκες δεν γνωρίζω την τακτική τους.

Link to comment
Share on other sites

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Oxi exw unbranded syskeui...

Στην νορμαλ συσκευή επιλέγεις πεζά, κεφαλαία ή Τ9, πατώντας τον αστερίσκο όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...