Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mέχρι στιγμής από τον Ιούνιο που το έχω με R1J002 δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό.

Εχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Εχω εντυπωσιαστεί από την κάμερα του, την αυτονομία του και την ευκολία χρήσης του.

 

και εγω R1J002 εχω το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι καποιες στιγμες στο κεντρικο μενου βγαζει ενα μαυρο τετραγωνο οταν το κλεινω διορθωνεται αλλα δεν ειναι και οτι ποιο ευχαριστο

 

κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα μπήκα στον μεγάλο πειρασμό να στείλω το αγαπητό μας κινητό για μπάνιο στον Θερμαϊκό...

Έτυχε λοιπόν από το σημείο που εργάζομαι να περάσει η φλόγα των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων.

Ε, λέω κι εγώ να μην το τραβήξω σε βιντεάκι; Μες στην χαρά λοιπόν με το που εμφανίζονται τα περιπολικά και από πίσω τους οι λαμπαδιοδρόμοι πατάω κι εγώ το κουμπί για να αρχίσει να γράφει το βίντεο...

Τι το 'θελα; Εκείνη ακριβώς την στιγμή διάλεξε το σιχαμένο να πάθει το γνωστό του πλέον μπλακ άουτ με το ριστάρτ κλπ κλπ...

Και φυσικά όταν επανήλθε "είχε πετάξει το πουλάκι". :mad:

Συμπέρασμα; SE βγάλε γρήγορα μια αναβάθμιση γιατί το κινητάκι θα αλλάξει κάτοχο πριν την ώρα του, πράγμα που δεν το θέλω μιας και το συγκεκριμένο κινητό αν εξαιρέσω αυτήν την βλακεία, είναι εξαιρετικό... :cry:

Το ιδιο και η αδερφη μου! μπηκε σε μεγαλο πειρασμο να το σπασει!! ενω ρε παιδιά ειναι πολυ καλό τηλεφωνο τελεια ολα(καμερα mp3 radio οτι θελεις εχει) αυτα τα κολληματα να μην εκανε και τα restart! θα ηταν πολυ καλά!

εχθες η αδεφη μου που ηθελε να βγαλει photo ανοιγε το καλλυμα του φακου δεν ενεργοποιουνταν η καμερα,παει στο μενου καμερα παλι τα ιδια δεν ανοιγε,τα βελακια κολλουσαν και στο τελος κολλησε εντελως στην προφυλαξη που ειναι το ρολοι,στο τελος νευριασε και το εκλεισε!

ποτε θα βγαλει αυτη η sony to τελειο firmware!!!!!!!!χωρις κολληματα και restart!!!

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητοί συνιδιοκτήτες Κ-750.

 

Ξέρετε εαν γίνεται να μεταφέρω τα SMS από την συσκευή στον υπολογιστή και πώς?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ε, λέω κι εγώ να μην το τραβήξω σε βιντεάκι; Μες στην χαρά λοιπόν με το που εμφανίζονται τα περιπολικά και από πίσω τους οι λαμπαδιοδρόμοι πατάω κι εγώ το κουμπί για να αρχίσει να γράφει το βίντεο...

Τι το 'θελα; Εκείνη ακριβώς την στιγμή διάλεξε το σιχαμένο να πάθει το γνωστό του πλέον μπλακ άουτ με το ριστάρτ κλπ κλπ...

Και φυσικά όταν επανήλθε "είχε πετάξει το πουλάκι". :mad:

 

και εγω R1J002 εχω το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι καποιες στιγμες στο κεντρικο μενου βγαζει ενα μαυρο τετραγωνο οταν το κλεινω διορθωνεται αλλα δεν ειναι και οτι ποιο ευχαριστο

κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

Και στο δικο μου, με την R1N035 (απο την αγορα του), παρουσιαζει και τα δυο παραπανω προβληματα. Και διορθωνεται μονο με restart.

Επισης χθες το βραδυ, για πρωτη φορα, επαθε το εξης: Προσπαθω να τραβηξω ενα βιντεακι. Κλασικα με "πεταει" εξω απο την καμερα. Το κλεινω για να κανω restart και, ανω εχει κλεισει (φανηκε το σημα της SE κτλ) αρχιζει να αναβοσβηνει η οθονη (ασπριζε ολοκληρη χωρις να δειχνει τπτ και μετα εσβηνε τελειως και ξανα τα ιδια συνεχως). Το χαζεψα κανενα διλεπτο και μετα εβγαλα τη μπαταρια. Κριμα με αυτα τα προβληματα, γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

Για την αφαιρεση της εξωτερικης καρτας μνημης απαιτειται κλεισιμο της συσκευης ή καποια ιδιαιτερη διαδικασια (πχ στο s65 υπαρχει ειδικη επιλογη στο μενου, μονο ΜΕΤΑ απο την οποια μπορεις να βγαλεις την καρτα). Ή η καρτα μπορει να αφαιρειται και να ξαναμπαινει οποτεδηποτε, με το τηλεφωνο κανονικα σε λειτουργια;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

to kinito trizi sxedon apo padu alla eftixos den troi kolimata -R1N-

to provlima pu adimetopizo ine oti den boro na sindeso to kinito me to pc

meso tu usb kalodiou,to pc den to anagnorizi kan.parolo pu exo perasi to logismiko.

any tips...

Φαντάζομαι ότι πριν το συνδέσεις στο USB τρέχεις την εφαρμογή, σωστά; Θα πρέπει τότε να σου εμφανίζει ένα μαύρο τηλεφωνάκι κάτω δεξιά στη μπάρα (δίπλα στο ρολόι) και, πάνω σε αυτό, ένα πράσινο τικ μόλις το αναγνωρίσει.

Πέρα από αυτό, όταν το συνδέεις, τουλάχιστον βλέπει το memory stick σαν external disk?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι πριν το συνδέσεις στο USB τρέχεις την εφαρμογή, σωστά; Θα πρέπει τότε να σου εμφανίζει ένα μαύρο τηλεφωνάκι κάτω δεξιά στη μπάρα (δίπλα στο ρολόι) και, πάνω σε αυτό, ένα πράσινο τικ μόλις το αναγνωρίσει.

Πέρα από αυτό, όταν το συνδέεις, τουλάχιστον βλέπει το memory stick σαν external disk?

 

Κι εγω μερικές φορές σκίζομαι μέχρι να καταφέρω την πολυπόθητη αναγνώριση. Έχω όμως μία αμυδρά εντύπωση οτι το φταίει το καλώδιο. "παίζει" πολύ και με την παραμικρή κίνηση μπορεί να χάσει την επικοινωνία. Προσπάθησε να βάλεις σε μία άνετη θέση το κινητο με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου, με την R1N035 (απο την αγορα του), παρουσιαζει και τα δυο παραπανω προβληματα. Και διορθωνεται μονο με restart.

Επισης χθες το βραδυ, για πρωτη φορα, επαθε το εξης: Προσπαθω να τραβηξω ενα βιντεακι. Κλασικα με "πεταει" εξω απο την καμερα. Το κλεινω για να κανω restart και, ανω εχει κλεισει (φανηκε το σημα της SE κτλ) αρχιζει να αναβοσβηνει η οθονη (ασπριζε ολοκληρη χωρις να δειχνει τπτ και μετα εσβηνε τελειως και ξανα τα ιδια συνεχως). Το χαζεψα κανενα διλεπτο και μετα εβγαλα τη μπαταρια. Κριμα με αυτα τα προβληματα, γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο...

 

Ποιά καρτα μνήμης έχετε; Κάνει τα ίδια κόλπα και με την 64άρα του κουτιού;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά καρτα μνήμης έχετε; Κάνει τα ίδια κόλπα και με την 64άρα του κουτιού;

ΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ 64 ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ :down:

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ποιά καρτα μνήμης έχετε; Κάνει τα ίδια κόλπα και με την 64άρα του κουτιού;

Κι εγω με την 64αρα ειμαι (μολις το αγορασα).

 

Σ'αυτο εδω το firmware overview

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=92737&forum=17

αναφερονται -μεταξυ αλλων- και τα παρακατω προβληματα της R1N035:

 

- BUG: Some phones experience MS Duo corruption after the firmware update. This seems to occur after transferring files over the supplied USB cable. Symptoms include erratic behaviour of the Media Player and problems with the file system such as corrupted or deleted files. Potential fixes are as follows:

- DUO FIX: Do not use the supplied USB cable to transfer files - use a USB memory card reader instead.

- DUO FIX: In Device Manager / Disk Drives select Properties on the Sony Eri Memory Stick and then "Optimize for Performance" on the Policies tab. You will now have to use the "Safely Remove Hardware" in the taskbar before unplugging the phone.

- DUO FIX: Format the memory stick in the phone and then perform a Master Reset / Reset All. Note that this will erase all settings - perform a full backup beforehand. This should be used as a last resort and does not necessarily fix the problem.

 

Ηδη εχω χασει καποια αρχεια (φωτο και ηχους) μετα απο μεταφορα αρχειων απο το PC στην καρτα. Προκειται λετε για ελλατωματικη συσκευη ή για προβλημα στο firmware;

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και εγω ενα προβλημα που αφορα το bluetooth...Εχω ενα bluetrek g2 hands free ακουστικο και ενω με το προηγουμενο τηλεφωνο μου (SX1) δεν ειχα το παραμικρο προβλημα, με το κ750 μονο μια φορα καταφερα να το κανω να μιλησω. Ειτε θα μου κολησει το κινητο οταν εχω κληση, ειτε δεν θα παει ο ηχος στο ακουστικο αλλα στη συσκευη ενω ειναι συνδεδεμενο και αλλα λοιπα κουφα..

Εχει αντιμετωπισει κανεις αντιστοιχο προβλημα? Ειμαι με την τελευταια εκδοση λογισμικου...

 

Μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και εγω ενα προβλημα που αφορα το bluetooth...Εχω ενα bluetrek g2 hands free ακουστικο και ενω με το προηγουμενο τηλεφωνο μου (SX1) δεν ειχα το παραμικρο προβλημα, με το κ750 μονο μια φορα καταφερα να το κανω να μιλησω. Ειτε θα μου κολησει το κινητο οταν εχω κληση, ειτε δεν θα παει ο ηχος στο ακουστικο αλλα στη συσκευη ενω ειναι συνδεδεμενο και αλλα λοιπα κουφα..

Εχει αντιμετωπισει κανεις αντιστοιχο προβλημα? Ειμαι με την τελευταια εκδοση λογισμικου...

Μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω?

Πώς γίνεται να ακούγονται οι εισερχόμενες κλήσεις στα ακουστικά;

Το ρωτάω αυτό γιατί τώρα που τo handsfree είναι συνδεδεμένο και είναι ενεργοποιημένο το προφίλ "handsfree", όταν δέχομαι κλήση ακούγεται μόνο το μεγάφωνο του κινητού, με αποτέλεσμα όταν φοράω τα ακουστικά και έχω το κινητό σε κάποια τσέπη να μην αντιλαμβάνομαι την εισερχόμενη κλήση!

Ενεργοποιησε την αθορυβη λειτουργια και ο ηχος θα ερχεται στα ακουστικα.

Για να εχεις ηχο στα ακουστικα νομιζω οτι και με το ΒΤ ισχυουν τα παραπανω που εγραψα για το handsfree (δεν το εχω δοκιμασει). Για τα κοληματα τι να πω, καλα ξεμπερδεματα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς τα προβλήματα που λέει εδώ,και συνιστώ να κάνετε ότι λέει,εγώ τουλάχιστον έκανα master reset και format στην κάρτα και από τότε φυσάει το κινητό!!Και έχω την R1N035. Είναι καλή κίνηση αρκεί να έχεις back up από όλα σου τα αρχεία. Αλλά προσοχή με το master reset/διαγραφή όλων όταν ανοίγει πάλι το κινητό λείπουν αρχεία όπως θέματα και ήχοι που είχε εγκατεστημένα από την SE! Για αυτό κάντε back up και σε αυτά!
:love:
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς τα προβλήματα που λέει εδώ,και συνιστώ να κάνετε ότι λέει,εγώ τουλάχιστον έκανα master reset και format στην κάρτα και από τότε φυσάει το κινητό!!Και έχω την R1N035. Είναι καλή κίνηση αρκεί να έχεις back up από όλα σου τα αρχεία. Αλλά προσοχή με το master reset/διαγραφή όλων όταν ανοίγει πάλι το κινητό λείπουν αρχεία όπως θέματα και ήχοι που είχε εγκατεστημένα από την SE! Για αυτό κάντε back up και σε αυτά!

Δηλ σβηνει ηχους, εικονες, βιντεο, θεματα και τα δικα μας και τα προεγκατεστημενα;

Επισης επαφες, μηνυματα, σημειωσεις, αρχειο κωδικων, συναντησεις στο ημερολογιο;

Και ΟΚ αυτα, τα εχω backup.

Σβηνει και δεδομενα οπως ρυθμισεις (για MMS, mail, GPRS), συντομευσεις, αλλαγες στα προφιλ; Τι γινεται με αυτα; Ξανα απ' την αρχη;

 

[Οπως θα καταλαβες οταν διαβαζω για master reset ειμαι καπως ετσι :cry:]

 

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Kosant ευχαριστω για την απαντηση,θα το δοκιμασω αλλα δεν νομιζω οτι θα καταφερω κατι...Κατι πρεπει να παιζει με το bluetooth σαν συνδεση,οχι σαν συσκευη..καποιο bug ισως? Η συνδεση λεει οτι υπαρχει, αλλα εντολες δεν παιρνει το ακουστικο. Υπαρχει επιλογη στο κινητο να παει ο ηχος στο bluetooth και την εχω ενεργοποιησει αλλα την πρωτη φορα που θα κανω εγκατασταση το ακουστικο, κανω κληση ολα καλα, ε την δευτερη και μετα ο ηχος (οχι η μουσικη, αλλα η φωνη) παει στο κινητο..

 

Απλα θα ηθελα να δω εαν καποιος εχει παρομοια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ σβηνει ηχους, εικονες, βιντεο, θεματα και τα δικα μας και τα προεγκατεστημενα;

Επισης επαφες, μηνυματα, σημειωσεις, αρχειο κωδικων, συναντησεις στο ημερολογιο;

Και ΟΚ αυτα, τα εχω backup.

Σβηνει και δεδομενα οπως ρυθμισεις (για MMS, mail, GPRS), συντομευσεις, αλλαγες στα προφιλ; Τι γινεται με αυτα; Ξανα απ' την αρχη;

 

[Οπως θα καταλαβες οταν διαβαζω για master reset ειμαι καπως ετσι :cry:]

 

:D :D

Δυστηχώς ΝΑΙ διαγράφει τα πάντα και τις ρυθμίσεις για MMS, mail, GPRS , και μου άφησε μόνο τρεις ήχους κλήσεις τα mp3 βασικά και μόνο ένα θέμα,αλλά για μένα άξιζε τον κόπο μου να τα ξαναβάλω όλα μέσα και να ξαναπάρω την Voda! A και επίσης να μην το ξεχάσω,διέγραψε και το wordclock από τις εφαρμογές και στα παιχνίδια άφησε μόνο το τέννις(αλλά δεν έπαιζα ετσι και αλλιώς!!)Γιατί έχει 3 μέρες που το έκανα και φυσάει (να μην το ματίαξω) ούτε κόλλημα ούτε τίποτα! :yahoo: Και χωρίς να θέλω να γίνω υπερβολική ανταποκρίνεται ποιο άμεσα στις εντολές που του δίνω! :up:

:love:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να σβησουμε τα προεγκατεστημενα παιχνιδια, ηχους και εικονες (που δεν σβηνονται μεσω του κινητου προφανως, επειδη λεει "προστατευμενο αρχειο") χωρις να κανουμε format στο κινητο ή στην καρτα?
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να σβησουμε τα προεγκατεστημενα παιχνιδια, ηχους και εικονες (που δεν σβηνονται μεσω του κινητου προφανως, επειδη λεει "προστατευμενο αρχειο") χωρις να κανουμε format στο κινητο ή στην καρτα?

οχι δεν γινεται :mad: και αναβαθμιση να κανεις και format.αυτα θα παραμεινουν οπως εχει.αλλα εσυ σβηστα ολα και αυτα που θα μεινουν θα ειναι 4-5 αρχεια.χωρος ουτε 200kb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς τα προβλήματα που λέει εδώ,και συνιστώ να κάνετε ότι λέει,εγώ τουλάχιστον έκανα master reset και format στην κάρτα και από τότε φυσάει το κινητό!!Και έχω την R1N035. Είναι καλή κίνηση αρκεί να έχεις back up από όλα σου τα αρχεία. Αλλά προσοχή με το master reset/διαγραφή όλων όταν ανοίγει πάλι το κινητό λείπουν αρχεία όπως θέματα και ήχοι που είχε εγκατεστημένα από την SE! Για αυτό κάντε back up και σε αυτά!

Aurora mporeis na mou peis pws ginetai to master reset? :what:

To format fantazomai ginetai mesa apo to kinito (epilogi gia formarisma mnimis).

Exw tin idia ekdosi me ti dikia sou kai exw polla provlimata ta opoia ta exw anafereis se proigoumenes selides...

 

:love: Eyxaristw prokatavolika... :love:

:whistle: :up:

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

Aurora mporeis na mou peis pws ginetai to master reset? :what:

To format fantazomai ginetai mesa apo to kinito (epilogi gia formarisma mnimis).

Exw tin idia ekdosi me ti dikia sou kai exw polla provlimata ta opoia ta exw anafereis se proigoumenes selides...

 

:love: Eyxaristw prokatavolika... :love:

:whistle: :up:

Για φορμάρισμα memory stick πας Διαχείρηση Αρχείων->Πρόσθετα->Φορμ.Εξωτ.Μνήμης και για master reset πας Ρυθμίσεις->Γενικές->Επαναφ.Ρυθμίσεων->Διαγραφή Όλων αλλά θυμίσου ότι τα διαγράφει όλα ακόμη και τα προεγκατεστημένα,σε αφήνει με ενα θέμα,3ήχους κλήσεις,στις φωτο δεν θυμάμαι,ένα παιχνίδι το τέννις και μια εφαρμογή την HP Print!Σε μένα έκανε θαύματα το master reset,Καλή επιτυχία!!

:love:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...