Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι μαύρα από άποψη φωτεινότητας πχ σκούρα

Εχω βγάλει 10 φώτο ? ενώ με το joystick επιλέγει τις φώτο , κάποια thumbnail κάποια εικονίδια δεν έχουν σε σμίκρυνση τη φώτο ενώ άλλα την έχουν

Αυτό δεν το έκανε στην αρχή

Επίσης η οθόνη γίνεται ολόλευκη και ούτε κλείνει ούτε κουνιέται και μετά από λίγο μόνο του ξαναπαίρνει μπρος

Ασχετο χτες η ΤΙΜ είχε πρόβλημα δικτύου ?

Βρε woudoulis, σε βλέπω τόσο καιρό να παιδεύεσαι... Είναι πράγματι ψιλό-κουλό αυτό που σου συμβαίνει με τα thumbnails, αλλά γιατί σκας; Γι αυτό δεν είναι η εγγύηση; Αφού μάλιστα το πρόβλημα είναι σαφές και εμφανίζεται συνέχεια (μπορείς να το αποδείξεις εύκολα στον αγαπημένο υπάλληλο του service), απλά πάρε μαζί το κακό σου αγριεμένο ύφος του "αιμοβόρου καταναλωτή", πήγαινε σε ένα service και ΑΠΑΙΤΗΣΕ να το φτιάξουν (αναβάθμιση, επισκευή, αντικατάσταση, ό,τι θέλουν αρκεί να φτιάξει). ΟΚ, μπορεί να γουστάρουμε να ψαχνόμαστε από μόνοι μας, αλλά όταν δε βγαίνει άκρη (ή βαριόμαστε να ψαχτούμε άλλο), το δικό μας βίτσιο δεν ακυρώνει τις υποχρεώσεις της όποιας SE για κάλυψη της εγγύησης ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να πω κι εγώ ότι άλλαξα τα μαύρα καταθλιπτικά καπάκια του, κατά τ' άλλα, συμπαθητικού κινητού μας και έγινε πραγματικά ΑΓΝΩΡΙΣΤΟ. Ασημένια καλύμματα και πληκτρολόγιο με μπλε φωτισμό και επιτέλους ΔΕΝ τρίζει. Έγινε καινούργιο και πανέμορφο. Η διαδικασία είναι πολύ απλή και ακίνδυνη και αξίζουν τον κόπο τα 20 €. Θα το κρατήσω λοιπόν κανά τρίμηνο ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ ότι άλλαξα τα μαύρα καταθλιπτικά καπάκια του, κατά τ' άλλα, συμπαθητικού κινητού μας και έγινε πραγματικά ΑΓΝΩΡΙΣΤΟ. Ασημένια καλύμματα και πληκτρολόγιο με μπλε φωτισμό και επιτέλους ΔΕΝ τρίζει. Έγινε καινούργιο και πανέμορφο. Η διαδικασία είναι πολύ απλή και ακίνδυνη και αξίζουν τον κόπο τα 20 €. Θα το κρατήσω λοιπόν κανά τρίμηνο ακόμα.

 

Fantazome apo to cnn.cn ta pires? opos sou eixa pi? Ego ta eixa alaksi sto asimi, alla arxise na mou fenete poly SE T630. To alaksa amesos...alla afisa mono to mavro mprosta, kai ta asimi pliktra me ble fotizmo. To piso einai olo asimi kai fenetai katapliktiko,. Ah...an einai xtipimeno to mesea platforma, tote mporis na to alaksis me 3 euro pou ta poulai. To ekana ego, kai mou pire 2 ores sxedon na ta vgalo ola kai na ta ksana valo sto kainourgio tou metalliki mesea platforma. :) :)

Link to comment
Share on other sites

???????????????

Και μιας και λέμε για το K750

Eπιασε τόπο η καταγγελία μου προς την ΤΙΜ για την παραπλανητική διαφήμιση του K750 και το mobile TV

Τελικά βάλανε σημείωση ότι δεν παίζει προς το παρών η υπηρεσία mobile TV για κάποια μοντέλα ericsson όπως το Κ750i

 

http://www.tim.com.gr/02_01_01.cfm?PageID=910

 

( Δεν σου ήρθε πολύ φόρος από Αμερική να έρθουν αυτά που πήρες από το cnn.cn ? )

Link to comment
Share on other sites

2. Σαν καθαρά txt αρχεία που βάζεις στο τφ μέσω pc ή τα στέλνεις από άλλη συσκευή. Από το τηλέφωνο διαβάζεις το αρχείο, αλλά δεν μπορείς να το επεξεργάζεσαι εκεί. Το Κ750 αντιμετωπίζει το αρχείο σαν "ιστοσελίδα". Επίσης, με αυτό τον τρόπο δεν βλέπει σωστά τα ελληνικά. Δεν υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος (τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα, σε αρκετά μεγάλα αρχεία).

 

Δηλαδή τα ελληνικά *.txt τα βγάζει λίγο πολύ κινέζικα;;; :cry:

Παυλάκη, με ξενέρωσες άσχημα τώρα... :(

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως τα λες ειναι αλλα οταν τελειωσα απο davinci ηταν ολα ελληνικα.Κανοντας αναβαθμιση απο το SEUS εχω αγγλικο μενου και μονο στα μηνυματα ελληνικα και στη γραφη.

 

Ομοιοπαθης κι εγω φιλε μου . Απλα αλλα 10 ευριδια στο davinci για σωστο φλασαρισμα αυτη τη φορα !!!

Link to comment
Share on other sites

εγω!μια μερα δεν ειχε τιποτα στην μνημη ουτε τα mp3 ουτε τιποτα τα ειδα ολα!!

και το εκανα μια επανεκκινηση και ευτυχως δεν σβηστηκαν!

Δεν ειναι τιποτα. απλα εσβησες τον υπολογιστη πριν βγαλεις το καλωδιο απο το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

( Δεν σου ήρθε πολύ φόρος από Αμερική να έρθουν αυτά που πήρες από το cnn.cn ? )

 

Δεν υπάρχει ούτε φόρος ούτε τελωνείο. Μόνο 5 $ μεταφορικά. Κι έρχεται σπίτι σου. Σύνολο: 32$ δηλ. 26€.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μεταφερει βιντεο που εχω τραβηξει με το 750 στον υπολογιστη κ δεν μπορω να τα δω.Ξερει κανενας ποιο προγραμμα πρεπει να βρω ωστε να μετατρεψω το 3gp σε κατι αλλο ωστε να το δω στο windows player?

Μπορεις να τα δεις χωρις μετατροπη με τον Windows Media Classic.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήρε το μάτι μου κάποια μηνύματα φίλων που θέλουν να δουν τα βίντεο που έχουν τραβήξει με το κινητό στον υπολογιστή, να αναφέρω πως με το quicktime, τα βλέπεις κανονικά χωρίς να χρειαστεί να τα μετατρέψεις.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα. απλα εσβησες τον υπολογιστη πριν βγαλεις το καλωδιο απο το τηλ.

 

Μιάς και το έφερε η κουβέντα, το K750 μου δεν αναγνωρίζει πλεον καρτες μνήμης (για απροσδιόριστο λόγο) και πάει για service! Νομίζω δεν έχει ξαναναφερθεί κατι παρόμοιο. Όλα τα κουλά σε μένα :ΡΡ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήρε το μάτι μου κάποια μηνύματα φίλων που θέλουν να δουν τα βίντεο που έχουν τραβήξει με το κινητό στον υπολογιστή, να αναφέρω πως με το quicktime, τα βλέπεις κανονικά χωρίς να χρειαστεί να τα μετατρέψεις.

 

Χθές δοκίμασα να δώ ένα με το quick time και δεν μπορούσε να το διαβάσει,τι να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Χθές δοκίμασα να δώ ένα με το quick time και δεν μπορούσε να το διαβάσει,τι να φταίει?

Ποια έκδοση του Quicktime έχεις;Με την 7.0.2 δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ούτε φόρος ούτε τελωνείο. Μόνο 5 $ μεταφορικά. Κι έρχεται σπίτι σου. Σύνολο: 32$ δηλ. 26€.

 

Ευχαριστώ πολύ

Αχ ξέρετε κανένα παρόμοιο που να έχει όμως έγχρωμες προσόψεις ? γιατί μόνο μαύρο και ασημί ?

Για το πρόβλημά μου με το κινητό μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Να ρωτήσω όμως ρε παιδιά

Με αυτή την επαναφορά χάνω τα τηλέφωνα και τα μηνύματα κτλπ ? ή όχι ?τι χάνεις με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ?

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και το έφερε η κουβέντα, το K750 μου δεν αναγνωρίζει πλεον καρτες μνήμης (για απροσδιόριστο λόγο) και πάει για service! Νομίζω δεν έχει ξαναναφερθεί κατι παρόμοιο. Όλα τα κουλά σε μένα :ΡΡ

Δοκιμασες master reset;; Το χαβα μου εγω με το master reset! Και μιας που ειπες για κουλα ακου και ενα απο μενα το οποιο μαλιστα συνεβη δυο φορες. Ενω το'χα κλειδωμενο και το ξεκλειδωσα προσπαθωντας να διαβασω ενα εισερχομενο μηνυμα, η φωτεινοτητα του κινητου παρεμεινε ιδια με αυτη που ειχε οταν ηταν κλειδωμενο!!:wacko: Δεν εβλεπες τιποτα δηλαδη! Πολυ σκοταδι! Ισα ισα που μπορουσες να διακρινεις το μηνυμα! Μετα απο λιγο ηρθε στα ισια του απο μονο του! Ανεξηγητο!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και το έφερε η κουβέντα, το K750 μου δεν αναγνωρίζει πλεον καρτες μνήμης (για απροσδιόριστο λόγο) και πάει για service! Νομίζω δεν έχει ξαναναφερθεί κατι παρόμοιο. Όλα τα κουλά σε μένα :ΡΡ

 

φιλε μου ,το εχω 15 ημερες.ειχα το κ 700 και τωρα πηρα το κ 750i. του βαζω καρτα 512mb καρτα απο SONY ψηφιακη φωτογραφικη και δουλεψε μια χαρα.την αναγνωριζει ,μεταφερεις φωτο και οτι αλλο θελεις απο την μια καρτα στο pc και εναλλαξ..Την υποστηριζει ισως λογω ιδιας μαρκας.

 

Ωσπου αρχισε κατι φοβερα κολληματα.μιλαμε για κολληματα.τωρα ειναι στο σερβις.τι κανουμε παιδια?

τι φταιει? λογισμικο?to vodafone live?αν ξερει καποιος ασ απαντησει

ευχαριστω.

ΠΑΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

paidia pou mporo na bro thn ekdosh quick timt gia na blepo ta video kia ti arxeia 8a mporo na blepo (px avi?)

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του Quicktime έχεις;Με την 7.0.2 δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα.

 

Την 6.0 έχω και πέταγε μήνυμα ότι δεν μπορεί να αναγνωρίσει τα αρχεία.Θα κατεβάσω την 7 και θα δώ

Link to comment
Share on other sites

paidia pou mporo na bro thn ekdosh quick timt gia na blepo ta video kia ti arxeia 8a mporo na blepo (px avi?)

Κατέβασε το από εδώ.Θα μπορείς να βλέπεις τα .3gp βιντεάκια που έχεις τραβήξει με το κινητό σου.

Αρχεία .avi μπορείς να δεις με τον Windows Media Player.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βρήκα χθές σε ενα site μουσικά κομμάτια που εχουν την κατάληξη .asx.

Ειναι πολύ βολικά διοτι ειναι λίγα bites και η ποιότητα ειναι σαν mp3. Ομως δεν τα παίζει το Κ750.

Link to comment
Share on other sites

Την 6.0 έχω και πέταγε μήνυμα ότι δεν μπορεί να αναγνωρίσει τα αρχεία.Θα κατεβάσω την 7 και θα δώ

τΟ QuickTime άρχισε να υποστηρίζει 3gp από την 6.5 και μετά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Αχ ξέρετε κανένα παρόμοιο που να έχει όμως έγχρωμες προσόψεις ? γιατί μόνο μαύρο και ασημί ?

Για το πρόβλημά μου με το κινητό μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Να ρωτήσω όμως ρε παιδιά

Με αυτή την επαναφορά χάνω τα τηλέφωνα και τα μηνύματα κτλπ ? ή όχι ?τι χάνεις με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ?

 

File mono silver kai mavra exei...alla mporis na kanis sindiasmous!...

 

@ TEACHER:

 

Aplos thelo na se enhmeroso, pos an vlepis pos mazepse skoni sto lcd screen sou, vgalto kai kita to mesa meros tou kapakiou opou einai to gialaki na dis an einai to idio me to original mavro pou eixes. Prepi na exei kati san perimetriko plastiko opou piani tin skoni. To epatha ego kai tou egrapsa email tou denis tam kai mou eipe an thelo na mou stili dorean ena apo ayta amesa!.. Kai ontos mou irthe meta apo mia evdomada...den to xrisimopoisa epidi to evgala ego apo to original mavro kai to evala stin alli prosopsi. Gia kita ligo.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην εφαρμογή του κινητού ''world clock'' όταν επιλέγω Ελλάδα η ώρα που δείχνει είναι 2 ώρες μπροστά από την κανονική?Ότι ρύθμιση και αν έχω πειράξει δεν γίνεται τίποτα.Γράφει UTC+2 αν θυμάμαι καλά εκεί πάνω απο την ώρα Ελλάδας
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην εφαρμογή του κινητού ''world clock'' όταν επιλέγω Ελλάδα η ώρα που δείχνει είναι 2 ώρες μπροστά από την κανονική?Ότι ρύθμιση και αν έχω πειράξει δεν γίνεται τίποτα.Γράφει UTC+2 αν θυμάμαι καλά εκεί πάνω απο την ώρα Ελλάδας

Ναι, είχα κι εγώ τέτοια προβλήματα, πρέπει να έχει κάποιο ψιλο-bug η εφαρμογή. Δεν θυμάμαι τι ακριβώς έκανα και έφτιαξε, ίσως άλλαξα σε άλλο τόπο και μετά γύρισα πάλι σε Αθήνα, κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...