Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω την εξής παρατήρηση. Στο Faq υπάρχει επεξήγηση των διαφορών MS DUO με MS DUO pro. Αλλά νομίζω οτι η διαφορά τους δεν ειναι η ταχύτητα αλλα η χωρητικότητα τους. Οι high speed ειναι αυτες που έοχυν διαφορά στην ταχύτητα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν λιγες ημερες εκανα μια ερωτησουλα αν υπαρχει καποιος που μπορει να απαντησει????Ειμαι ετοιμος να το αγορασω...

Οταν μεταφερεις φωτο με bluetooth τις συμπιεζει???

Γιατι στο δικο μου S700i τις μετεφερε συμπιεσμενες.

Το ιδιο συμβαινει και στον υπολογιστη??

Φυσικα τις τραωηξα στη μεγιστη αναλυση.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

exei kataferei kaneis na xrisimopoisei tis leitourgies apomakrismenou elegxou tou kinitou me ton bluetooth adapter tis mobile action. exo dokimasei kapoies fores alla den vrika kamia akri, mia fora mou petaxan kai mple othoni ta xp pou piga na sindetho. thelei mipos na ginei egkatastasi diaforetikon drivers?

opoios exei kamia idea as pei tipota

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ημερες εκανα μια ερωτησουλα αν υπαρχει καποιος που μπορει να απαντησει????Ειμαι ετοιμος να το αγορασω...

Οταν μεταφερεις φωτο με bluetooth τις συμπιεζει???

Γιατι στο δικο μου S700i τις μετεφερε συμπιεσμενες.

Το ιδιο συμβαινει και στον υπολογιστη??

Φυσικα τις τραωηξα στη μεγιστη αναλυση.

Ευχαριστω.

 

Δεν ξερω τι παιζει με το s700 αλλα το k750 αποθηκεύει τις φώτο του σαν .Jpg (με μεγιστη ανάλυση 1600x1200 περιπου). Αυτό υποδεικνύει κάποια αρχική συμπίεση κατά την λήψη, αλλά κρίνοντας απο τα μεγέθη σε kilobytes (γύρω στα 500kb παίζει, δλδ 0,5Mb), η συμπίεση είναι μέτριας κλίμακας (ευτυχώς). Απο κει και πέρα, το k750, ουδεμία παρέμβαση δεν κάνει κατα την μεταφορα φωτογραφιών, παρά μόνο στην περίπτωση των MMS. Το USB μεταφέρει αυτούσιες τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

free themes games and software gia nokia 3230.an mporei kapoios as apantisei

 

-> Εδώ είναι το Myphone forum για τα 3230 <- Ισως βρεις καποια ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου κλέψαν το k750. Το είχα 4 μέρες. Ίσως είμαι απο τα πρώτα θύματα

kala re file pws egine auto egw to prosexw san ta matia mou!!ftou ftou na mh to matiaksw!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει το Κ700 μου για σερβις στην Θεσ/νίκη την 1/8 επειδή δεν λειτουργούσε το joystick. Ακόμη περιμένω... απαράδεκτοι! :mad:

 

Απαράδεκτοι όντως, αλλά άσχετο το post με το Θέμα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα φωτογραφίες συγκριτικές ανάμεσα σε Nokia 6680, Nokia N70 και Κ750,και νομίζω ότι το Κ750 υπερέχει όλων.Είναι στο thread του Ν70
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου κλέψαν το k750. Το είχα 4 μέρες. Ίσως είμαι απο τα πρώτα θύματα

 

Ενημέρωσε την εταιρία που είχες την σύνδεση να τη διακόψει γιατί θα πληρώνεις εσύ τους λογαριασμούς μετά

Επρεπε να κλειδώσεις την συσκευή ( ούτε εγώ το'χω κάνει )

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει το Κ700 μου για σερβις στην Θεσ/νίκη την 1/8 επειδή δεν λειτουργούσε το joystick. Ακόμη περιμένω... απαράδεκτοι! :mad:

 

ΜΙΑ λεξη θα σου πω!

 

‘ΑΔΕΙΑ‘

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΛΕΤΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής

Επέκταση μνήμης.Τι μνήμη και από που πρέπει να αγοράσω ? για να μπορώ να βλέπω ταινίες στο κινητό και κάτι πιο σημαντικό .... όταν αλλάζουμε μνήμη χάνουμε ότι έχουμε στο κινητό μας ? αν ναι , πρέπει να μεταφέρω ότι έχω στο τηλέφωνο και μετά στη καινούργια μνήμη ? και αν ναι , πόσο κοστίζουν οι μνήμες ? :)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά απο ενάμισι μήνα αρμονικής συμβίωσης με το Κ750i, άρχισε να μην ανταποκρίνεται το :mad: joystick στις κινήσεις προς τα κάτω και προς τα δεξιά. Ξέρει κανείς πως αντιμετωπίζεται αυτό το πρόβλημα; Διορθώνεται άμεσα στο service; Πρέπει να το αφήσω για πολύ χρόνο; :shoot: Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

Αυτά. Ευχαριστώ.

 

Εγώ !!!.

Σε εμένα δεν λειτουργούσε το πάνω και δεξιά. Επίσης δεν λειτουργούσαν και τα πλαινά κουμπιά έντασης και player. Μετά από πλήθος δοκιμών το τηλέφωνο λειτούργησε όταν το άφησα να τελειώσει η μπαταρία του και το επαναφόρτισα πλήρως με κλειστή τη συσκευή. Τώρα τι ήταν αυτό δεν ξέρω ακριβώς αλλά για ψιλοbug μου κάνει. Έχω την R1L002

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΛΕΤΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής

Επέκταση μνήμης.Τι μνήμη και από που πρέπει να αγοράσω ? για να μπορώ να βλέπω ταινίες στο κινητό και κάτι πιο σημαντικό .... όταν αλλάζουμε μνήμη χάνουμε ότι έχουμε στο κινητό μας ? αν ναι , πρέπει να μεταφέρω ότι έχω στο τηλέφωνο και μετά στη καινούργια μνήμη ? και αν ναι , πόσο κοστίζουν οι μνήμες ? :)

Ευχαριστώ

mnhmes briskeis pantou an psaxeis!!twra afou les oti 8es na blepeis tainies prepei na pareis mia 1GB h opoios exei peripou 130-140 eurw!!!!otan allazeis th mnhmh dld otan exeis mesa thn 64MB kai meta baleis thh 1GB 8a mhnoun ola sthn 64MB opote prepei na ta metafereis sto thlefwno kai meta sth kainouria th karta mnhmhs!!!

Link to comment
Share on other sites

mnhmes briskeis pantou an psaxeis!!twra afou les oti 8es na blepeis tainies prepei na pareis mia 1GB h opoios exei peripou 130-140 eurw!!!!otan allazeis th mnhmh dld otan exeis mesa thn 64MB kai meta baleis thh 1GB 8a mhnoun ola sthn 64MB opote prepei na ta metafereis sto thlefwno kai meta sth kainouria th karta mnhmhs!!!

 

'Η να πάρεις ένα card reader και να κάνεις τη δουλειά σου πιο άνετα ;-)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1)Αν υπαρχουν αναβαθμισεις για το k750i?!

2)Ποια ειναι η τελευταια εκδοση?!

3)Τι πληκτρολογω για να εμφανιστει στην οθονη η υπαρχουσα εκδοση?!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ζητάω απλά "γειά σας θέλω μνήμη για κινητό ? "

Πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ από το Γερμανό ......

Ευχαριστώ :)

oxi 8a pas kai 8a peis "kalhmera 8a h8ela mia memory stick duo pro 1GB gia to sonyericsson k750i 8a sou poun autoi ekei oriste kurie auth einai' kai meta 8a pas na plhrwseis!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1)Αν υπαρχουν αναβαθμισεις για το k750i?!

2)Ποια ειναι η τελευταια εκδοση?!

3)Τι πληκτρολογω για να εμφανιστει στην οθονη η υπαρχουσα εκδοση?!

1.fusika kai uparxoun..

2.h teleutaia nomizw einai R1N005 alla auth h teleutaia exei bgei me polla problhmata opote opou na nai 8a bgei mia kalhterh!!!

3. >*<<*<* auta patas!!!!

 

auta edw > < shmainoun oti 8a kaneis to joystic deksia kai aristera!

Link to comment
Share on other sites

1.fusika kai uparxoun..

2.h teleutaia nomizw einai R1N005 alla auth h teleutaia exei bgei me polla problhmata opote opou na nai 8a bgei mia kalhterh!!!

3. >*<<*<* auta patas!!!!

 

auta edw > < shmainoun oti 8a kaneis to joystic deksia kai aristera!

Thanx marios1988!!!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το RN1 είναι δοκιμαστικό firmware και δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα απο την Sony Ericsson λόγω bugs. Tωρα βέβαια αν το τελειοποιήσουν, μπορει να το βάλουν για download στην ιστοσελίδα τους. :)
Link to comment
Share on other sites

Τα μαγαζια εχουν φερει τα ακουστικα του κινητου?Γιατι σε μια φιλη μου δουλευει μονο το ενα απο τα 2.Επισης πιστευω οτι μπορει να βαλει του w800 e?:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...