Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση. Μπορούμε να κάνουμε την γραμματοσειρά των sms αλλά και στον κατάλογο των ονομάτων μεγαλύτερη από ότι είναι? Στο Nokia 6230i γίνεται και έλεγα να το αλλάξω για το Κ750.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

Σημερα που ετυχε να ξαναδω τα κ750 και w800 διπλα διπλα σα να παρατηρησα διαφορα στην οθονη τους.Για να βεβαιωθω εβαλα και στα 2 το ιδιο theme (πρωτα το πορτοκαλι theme-μαμα του w800 και μετα το Tiles του κ750).Επειτα απο αυτο βεβαιωθηκα οτι υπαρχει διαφορα και συγκεκριμενα η οθονη του k750 προβαλλει τα χρωματα λιγο πιο θολα και πιο ξεθωριασμενα απο αυτην του w800.Μετα απο περιεργεια και μονο εκανα το εξης:δανειστηκα το k700 ενος φιλου και του περασα ενα theme απο το se-themes.net.Στο δικο μου k750(unbranded) περασα ακριβως το ιδιο theme (Euphoria-Green) αλλα στην κ750 εκδοση του.Φερνοντας τα κινητα διπλα διπλα παρατηρησα οτι ακομα και το κ700 ειχε καλυτερη και φωτεινοτερη αποδοση στα χρωματα :mad: .Επειδη υπηρχε περιπτωση να επαιζε μονο το δικο μου ετσι,εκανα μια βολτα στο κοντινοτερο vodafon-shop οπου συγκρινα τα 2 κ750 και δεν διαπιστωσα καμια διαφορα μεταξυ τους.

Επειδη με ψιλοστεναχωρησε το θεμα,εκανα ενα προχειρο search στο net και βρηκα το εξης http://www.esato.com/archive/t.php/t-97645

 

Καντε το κοπο διαβαστε το,λεει καποια ωραια για το κινητο

για οσους βαριουνται ευκολα με λιγα λογια λεει πως δε φταιει η οθονη του κινητου αλλα η ρυθμισεις της για το contrast,και το αποδεικνυει δινοντας 4 ειδικα επεξεργασμενα wallpaper για το κινητο (σε .png format παρακαλω)

με τα οποια ΟΝΤΩΣ ANAΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ η οθονη του.

Ενδιαφερον ε?

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος το φαινομενο που αναφερω?

Και κατι ακομα που με ενδιαφερει πολυ:εαν οντως ισχυει αυτο,μετα την μετατροπη k750-->w800 διορθωνεται το φαινομενο?(καθως απο οσο εχω διαβασει τα 2 κινητα ειναι 100% ιδια σε hardware,με μονη διαφορα την προσοψη και φυσικα το software).

Οποιος μπορει να το ψαξει θα του ημουν ευγνωμων.

 

ΥΓ.Μπορει τα οσα γραφω στους περισσοτερους να φαινονται ψιλα γραμματα,

ομως εγω οπως και πολυ αλλοι εδω μεσα,οταν πληρωνουμε ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ για ενα προιον απαιτουμε να δινει το 110% των δυνατοτητων του,ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

Σημερα που ετυχε να ξαναδω τα κ750 και w800 διπλα διπλα σα να παρατηρησα διαφορα στην οθονη τους.Για να βεβαιωθω εβαλα και στα 2 το ιδιο theme (πρωτα το πορτοκαλι theme-μαμα του w800 και μετα το Tiles του κ750).Επειτα απο αυτο βεβαιωθηκα οτι υπαρχει διαφορα και συγκεκριμενα η οθονη του k750 προβαλλει τα χρωματα λιγο πιο θολα και πιο ξεθωριασμενα απο αυτην του w800.Μετα απο περιεργεια και μονο εκανα το εξης:δανειστηκα το k700 ενος φιλου και του περασα ενα theme απο το se-themes.net.Στο δικο μου k750(unbranded) περασα ακριβως το ιδιο theme (Euphoria-Green) αλλα στην κ750 εκδοση του.Φερνοντας τα κινητα διπλα διπλα παρατηρησα οτι ακομα και το κ700 ειχε καλυτερη και φωτεινοτερη αποδοση στα χρωματα :mad: .Επειδη υπηρχε περιπτωση να επαιζε μονο το δικο μου ετσι,εκανα μια βολτα στο κοντινοτερο vodafon-shop οπου συγκρινα τα 2 κ750 και δεν διαπιστωσα καμια διαφορα μεταξυ τους.

Επειδη με ψιλοστεναχωρησε το θεμα,εκανα ενα προχειρο search στο net και βρηκα το εξης http://www.esato.com/archive/t.php/t-97645

 

Καντε το κοπο διαβαστε το,λεει καποια ωραια για το κινητο

για οσους βαριουνται ευκολα με λιγα λογια λεει πως δε φταιει η οθονη του κινητου αλλα η ρυθμισεις της για το contrast,και το αποδεικνυει δινοντας 4 ειδικα επεξεργασμενα wallpaper για το κινητο (σε .png format παρακαλω)

με τα οποια ΟΝΤΩΣ ANAΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ η οθονη του.

Ενδιαφερον ε?

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος το φαινομενο που αναφερω?

Και κατι ακομα που με ενδιαφερει πολυ:εαν οντως ισχυει αυτο,μετα την μετατροπη k750-->w800 διορθωνεται το φαινομενο?(καθως απο οσο εχω διαβασει τα 2 κινητα ειναι 100% ιδια σε hardware,με μονη διαφορα την προσοψη και φυσικα το software).

Οποιος μπορει να το ψαξει θα του ημουν ευγνωμων.

 

ΥΓ.Μπορει τα οσα γραφω στους περισσοτερους να φαινονται ψιλα γραμματα,

ομως εγω οπως και πολυ αλλοι εδω μεσα,οταν πληρωνουμε ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ για ενα προιον απαιτουμε να δινει το 110% των δυνατοτητων του,ετσι δεν ειναι?

 

Ma an tha valeis tin png eikona sto k750 gia na sikrineis dikaia prepei na tin valeis k sto w800. Pali to w800 tha iperexei.................

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

δανειστηκα το k700 ενος φιλου και του περασα ενα theme απο το se-themes.net.Στο δικο μου k750(unbranded) περασα ακριβως το ιδιο theme (Euphoria-Green) αλλα στην κ750 εκδοση του.Φερνοντας τα κινητα διπλα διπλα παρατηρησα οτι ακομα και το κ700 ειχε καλυτερη και φωτεινοτερη αποδοση στα χρωματα

 

για τα συμπεράσματά σου οσον αφορά τη συγκριση των οθονών Κ700-Κ750 θα διαφωνήσω,στο μεταβατικό σταδιο μεχρι να πουλήσω το παλιό μου Κ700 και ενώ είχα ηδη αγοράσει το Κ750 συγκρίνοντας τις 2 οθόνες οι διαφορές ήταν αισθητές και φυσικά υπέρ του 750,τα χρώματα του ήταν πολύ πιο ζωντανά,γενικότερα ομως στο 750 μου φένεται οτι η φωτεινότητα του ειναι κάπως αυξημένη σε σχεση με το νορμαλ

Link to comment
Share on other sites

Kalispera...

 

Mipos exei antimetopisei kanenas provlima me tin kamera tou?

Emena 3 hmeron to kinito ksafnika stamatise na douleuei h kamera.

Me to pou pataw na anoiksei i kamera paei na mpei kai me ksanapetaei sto kentriko menu.Kamia idea?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο με τη φωτεινοτητα ισχυει, αληθεια πως; μπορω οταν τραβω βιντεο να τραβαει το κινητο μου σε μορφη .mp4 γιατι ολο σε 3gp τραβαει...υπαρχει καμια επιλογη...
Link to comment
Share on other sites

Kalispera...

 

Mipos exei antimetopisei kanenas provlima me tin kamera tou?

Emena 3 hmeron to kinito ksafnika stamatise na douleuei h kamera.

Me to pou pataw na anoiksei i kamera paei na mpei kai me ksanapetaei sto kentriko menu.Kamia idea?

 

Parto amesws pisw k apaetise allagi siskeuis mallon prokite gia ellattomatiki siskeui....................

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Kalispera...

 

Mipos exei antimetopisei kanenas provlima me tin kamera tou?

Emena 3 hmeron to kinito ksafnika stamatise na douleuei h kamera.

Me to pou pataw na anoiksei i kamera paei na mpei kai me ksanapetaei sto kentriko menu.Kamia idea?

Πάς για αλλαγή κάμερας. Μου έτυχε εμένα με το k700
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο με τη φωτεινοτητα ισχυει, αληθεια πως; μπορω οταν τραβω βιντεο να τραβαει το κινητο μου σε μορφη .mp4 γιατι ολο σε 3gp τραβαει...υπαρχει καμια επιλογη...

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Το κινητό κάνει λήψη μόνο σε 3gp αλλα μπορεί να αναπαράγει και 3gp και mp4

Link to comment
Share on other sites

MP4 τραβάει το P910i, όταν ρυθμίσεις την ποιότητα του βίντεο σε υψηλή.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μία ερώτηση επειδή για να ψάξεις στο θέμα θέλεις 5 ημέρες.

πως μπορεί να μετραπεί βίντεο που είναι σε WMA σε άλλη μορφή που να παίζει

στο κινητό και που μπορεί να βρεθεί το πρόγραμμα

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

tha tous to paw alla i ******* einai oti an mou tuxaine 1 mera prin!!!!tha mou to allaze to plaisio kateuthian xoris erotisi (arkei na eixan vevaia) tora poios trexei stin sony - ericsson....Mallon tha einai i teleutaia fora pou agorazw sony-ericsson.

 

Thanks pantos gia tin voitheia.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μία ερώτηση επειδή για να ψάξεις στο θέμα θέλεις 5 ημέρες.

πως μπορεί να μετραπεί βίντεο που είναι σε WMA σε άλλη μορφή που να παίζει

στο κινητό και που μπορεί να βρεθεί το πρόγραμμα

ευχαριστώ

Με το Nero Recode μπορείς να το μετατρέψεις σε φορμά Nero Digital (δηλαδή MPEG-4 συμβατό) και να το αναπαράγεις στο κινητό σου.

Για πληροφορίες σχετικά με τις διαστάσεις του βίντεο καθώς και το bitrate που είναι optimal για το κινητό ψάξε στο δίκτυο και θα βρεις πολλά tuttorials.

Το πρόγραμμα μπορείς να το κατεβάσεις από το site της Ahead, url: http://www.nero.com/ αρκεί στον υπολογιστή σου να βρίσκεται εγκατεστημένο το Nero.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

εγώ πριν κανα 2 βδομάδες χτύπησα αυτή http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=14_32_37&products_id=641 ,στα 68,20€ λόγω κάποιων εκπτώσεων που κάνουν στους νέους χρήστες απ' οτι κατάλαβα. Να σημειώσω οτι εξοδα αποστολής δεν χρεώνει αυτο το κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...