Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το pc μου δεν διαβαζει το Κ750 οταν το συνδεω με usb. Ξερει κανεις πως κατεβαζω και εγκαθιστω τους drivers?

Eίχα και γω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Δοκίμασε την ώρα που θα συνδέσεις τη συσκευή με το pc σου να χεις πατημένο το κουμπί C.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eίχα και γω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Δοκίμασε την ώρα που θα συνδέσεις τη συσκευή με το pc σου να χεις πατημένο το κουμπί C.:)

 

Δεν κανει τιποτα ετσι.

 

Aλλος για βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σας, έχω προβλήμα με το ebuddy στο κινητό μου (k750i). Το 1ο είναι ότι με πετάνε συνέχεια οι καινούριες εκδόσεις ενώ στην παλιά όχι κ το 2ο ότι στις καινούριες εκδόσεις οι απαντήσεις μου έρχονται 2 φορές, που δν το έκανε παλιότερα ξαφνικά το άρχισε, στην παλιά την έκδοση 0.94 δν μου βγάζει τέτοιο πρόβλημα, με ενδιαφέρει η μεταφορά φωτό που έχει η καινούρια έκδοση γ αυτό θέλω να μάθω αν μπορώ να κάνω κάτι εγώ ή είναι απ αυτούς. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το k750i μου σαβουριάστηκε στα σκαλιά πριν από λίγο... Αποτέλεσμα: όταν το ανοίγω γράφει "αναζήτηση" και μένει κολλημένο. Όποιο πλήκτρο και να πατήσω τίποτα. Η εικόνα παγωμένη. Εννοείται ότι έβγαλα την μπαταρία επί ώρα και την ξανάβαλα. Το ίδιο και το αυτό. Αύριο θα το πάω για επισκευή. Υπάρχει περίπτωση να μην φτιάχνεται;; :( Και στην περίπτωση αυτή, πού θα βρω ένα καινούργιο k750i;;; Από μια πρόχειρη έρευνα που έκανα το βλέπω μη διαθέσιμο :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Το k750i μου σαβουριάστηκε στα σκαλιά πριν από λίγο... Αποτέλεσμα: όταν το ανοίγω γράφει "αναζήτηση" και μένει κολλημένο. Όποιο πλήκτρο και να πατήσω τίποτα. Η εικόνα παγωμένη. Εννοείται ότι έβγαλα την μπαταρία επί ώρα και την ξανάβαλα. Το ίδιο και το αυτό. Αύριο θα το πάω για επισκευή. Υπάρχει περίπτωση να μην φτιάχνεται;; :( Και στην περίπτωση αυτή, πού θα βρω ένα καινούργιο k750i;;; Από μια πρόχειρη έρευνα που έκανα το βλέπω μη διαθέσιμο :mad::mad::mad:

καινουργιο πολυ δυσκολο να βρεις! μεταχειρησμενο εδώ

Εγω στην θεση σου δεν θα το εφτιαχνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το λινκ. Όντως καινούργιο δεν βρήκα πουθενά στο ίντερνετ.

Γιατί δεν θα το έφτιαχνες; Είναι ένα μοντέλο δυσεύρετο και ένα από τα 5 καλύτερα της Sony. Το 2005 το είχα πάρει 500 ευρώ... Έτσι εύκολα θα το παρατήσω; :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το λινκ. Όντως καινούργιο δεν βρήκα πουθενά στο ίντερνετ.

Γιατί δεν θα το έφτιαχνες; Είναι ένα μοντέλο δυσεύρετο και ένα από τα 5 καλύτερα της Sony. Το 2005 το είχα πάρει 500 ευρώ... Έτσι εύκολα θα το παρατήσω; :p

γιατι αμα μου ζηταγανε για πλακετα 100 ευρο και για κινητο που εχει φυσιολογικη φθορα,εγω δεν θα το εφτιαχνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στο Γερμανό. Το κράτησαν για να δουν τι φταίει... Κάτι για αναβάθμιση είπε ο υπάλληλος. Πόσο παίζει να κοστίσει αυτό; Τι γίνεται με τις επαφές; Λογικά θα χαθούν, ε;

 

Έχω βολευτεί με ένα άλλο Ericsson. Ξέρετε τι να κάνω για να το διαβάσει το pc??? Το συνδέω με το usb αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στο Γερμανό. Το κράτησαν για να δουν τι φταίει... Κάτι για αναβάθμιση είπε ο υπάλληλος. Πόσο παίζει να κοστίσει αυτό; Τι γίνεται με τις επαφές; Λογικά θα χαθούν, ε;

 

Έχω βολευτεί με ένα άλλο Ericsson. Ξέρετε τι να κάνω για να το διαβάσει το pc??? Το συνδέω με το usb αλλά τίποτα

driver περασες στον υπολογιστη?? τι κινητο σου εδωσαν??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

driver περασες στον υπολογιστη?? τι κινητο σου εδωσαν??

 

Ένα Sony W380. Είναι της αδερφής μου και μάλλον έχει χάσει το driver.... Άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχω προβλήμα με το ebuddy στο κινητό μου (k750i).1 με πετάνε συνέχεια οι καινούριες εκδόσεις ενώ στην παλιά όχι κ το 2ο στις καινούριες εκδόσεις οι απαντήσεις μου έρχονται 2 φορές, που δν το έκανε παλιότερα, μετά το άρχισε, στην παλιά έκδοση 0.94 δν μου βγάζει τέτοιο πρόβλημα, με ενδιαφέρει η μεταφορά φωτό που έχει η καινούρια έκδοση γ αυτό θέλω να μάθω αν μπορώ να κάνω κάτι εγώ ή είναι από αυτούς το πρόβλημα. Ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Επειδη ειχε γεμισει η sim αποθηκευση νεων επαφων εκανα στη μνημη τηλεφωνου...εκανα την εξης λαλακια...επειδη ηθελα να μεταφερω στην sim ολες τις επαφες για να περασω την sim στο νεο κινητο πατησα Aντιγραφη σε sim (ξεχνωντας οτι η sim ηταν ηδη full)...απ οτι βλεπω μου εχει αντιγραψει τις επαφες τηλεφωνου στην sim....να φανταστω επαφες που ειχα στην sim yok?? :(
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αν η σιμ ηταν μισογεματη,απλα στην γεμισε,δλδ οι επαφες που ειχε ισως εμειναν,κ απλα στη γεμισε κ με οσεσ χωρουσαν απο το τηλεφωνο.

Δοκιμασε το myphone explorer το προγραμμα να παρεις back up ο,τι θες!ειναι ιδανικο..κ μετα πειραματισου με σιμ κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

Διαθέτω το Κ750ι και το τελευταίο καιρό μου κάνει κάτι κουλό στην κάμερα.

Βλέπω μέσα από την κάμερα σαν να υπάρχουν κύκλοι στην εικόνα και επίσης όταν πατάω το κουμπί για να βγάλω φωτογραφία κάνει αυτόματο focus, ακούγετε ο ήχος ότι βγάζει φωτογραφία αλλά με πετάει αμέσως μετά στην κεντρική οθόνη και η φωτογραφία πουθενά δεν αποθηκεύεται. Του έκανα αναβάθμιση αλλά τίποτα. Τι λέτε να έχει? Λέτε να έχει χαλάσει αυτο ή η κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

εχω αυτο το κινητο και εχω να το χρησιμοποιησω αρκετο καιρο και το εχω δωσει στην μανα μου επειδη το δικο της χαλασε, οταν την παιρνουν τηλεφωνο κανει επανεκινηση το κινητο

 

μηπως ξερετε τη μπορει να φταιει.

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτο το κινητο και εχω να το χρησιμοποιησω αρκετο καιρο και το εχω δωσει στην μανα μου επειδη το δικο της χαλασε, οταν την παιρνουν τηλεφωνο κανει επανεκινηση το κινητο

 

μηπως ξερετε τη μπορει να φταιει.

ισως να θελει αναβαθμιση! αλλιως κανε μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων μηπως και το φτιαξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λογω βλαβης του κανονικου μου κινητου, χρησιμοποιω και παλι το αθανατο Κ750, που ειχε πλεον παρει ο αδερφος μου. Μετα απο 5 χρονια κακομεταχειρισης, το τηλεφωνακι δουλευει αψογα, με αυτονομια ~4 ημερες! :up:
Link to comment
Share on other sites

Λογω βλαβης του κανονικου μου κινητου, χρησιμοποιω και παλι το αθανατο Κ750, που ειχε πλεον παρει ο αδερφος μου. Μετα απο 5 χρονια κακομεταχειρισης, το τηλεφωνακι δουλευει αψογα, με αυτονομια ~4 ημερες! :up:

Προσωπικά, παρότι έχω αλλάξει δύο συσκευές, το χρησιμοποιώ αδιάκοπα από τότε που πρωτοβγήκε και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μόνο μπαταρία του άλλαξα κάποια στιγμή.:up::clap:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις εαν η παρακατω καρτα "παιζει" σε Κ750?

ευχαριστω.

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Sony-Memory-Card-Memory-Stickb-Adp-Mark-2-MSMT4G.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις εαν η παρακατω καρτα "παιζει" σε Κ750?

ευχαριστω.

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Sony-Memory-Card-Memory-Stickb-Adp-Mark-2-MSMT4G.htm

 

Μάλλον όχι, νομίζω ότι το k750i υποστηρίζει κάρτες μέχρι 2G.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα παιδες,

 

θυμαμαι απο οταν το ειχα αγορασει οτι υπηρχε ενας τροπος (αρκετα δυσκολος μου φανηκε παντως) για να μεγαλωσουμε τα μηνυματα που μπορουμε να χουμε αποθηκευμενα, αλλα δεν το ειχα κανει,

υπαρχει τωρα καποιος πιο ευκολος τροπος να το κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,

 

θυμαμαι απο οταν το ειχα αγορασει οτι υπηρχε ενας τροπος (αρκετα δυσκολος μου φανηκε παντως) για να μεγαλωσουμε τα μηνυματα που μπορουμε να χουμε αποθηκευμενα, αλλα δεν το ειχα κανει,

υπαρχει τωρα καποιος πιο ευκολος τροπος να το κανουμε;

 

όχι!! υπάρχει ο παλιός δύσκολος τρόπος!!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας! Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση λογισμικού στο παλιό μου K750i που έχει την έκδοση R1L002 αλλά το πρόγραμμα αναβάθμισης μου λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη. Έχω ψάξει στο internet και βρήκα ότι υπάρχει. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος για ποιο λόγο δεν γίνεται η αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...