Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Alex θα το σκάσεις το 700αρι; :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το 1+7 θα είναι καλό,πολύ καλό....

Αλλά εγώ τοσα λεφτά σε συσκευή που δεν είναι αδιάβροχη δεν τα δίνω...

Link to comment
Share on other sites

Το 1+7 θα είναι καλό,πολύ καλό....

 

Αλλά εγώ τοσα λεφτά σε συσκευή που δεν είναι αδιάβροχη δεν τα δίνω...

Και εγώ θα το ήθελα αλλά αυτό ποτέ δεν με απέτρεψε από το να αγοράσω κάποια συσκευή. Ούτε μέσα στην θάλασσα θα το βάζω άλλωστε και οι βροχές που έχει φάει το 5αρι μου, που θεωρητικά δεν έχει κάποια πιστοποίηση αδιάβροχοποίησης και δεν έχει πάθει κάτι μέχρι σήμερα, θεωρώ ότι την κάνει μια πολύ υπερεκτιμημένη προσθήκη. Σίγουρα όμως θα ήταν ένα συν εάν μιλάμε όντως για 7 κατοστάρικα στο "απλό" Pro μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Alex θα το σκάσεις το 700αρι; :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι θα το σκάσω αφού κακά τα ψέματα δεν υπάρχει εναλλακτική λύση που να συνδυάζει near stock android με την ελευθερία που παρέχει oneplus και να δώσω λιγότερα και να παρέχει ίδιο εξοπλισμό.

 

Τα Google pixel ούτε να τα βλέπω οσο επιμένει σε χιλιάρικα η άθλιο ντιζάιν που ακόμα και ντιζάιν της προκοπής να είχε θα πρέπει περιμένω του χρόνου το Πάσχα να βρω στα 700 128αρα έκδοση.

 

Καλά κρασιά δηλαδή να πληρώνω για περσινό SOC με 10 μήνες καθυστέρηση και τα μάτια της Google :p

 

Κατά βάση δεν ξεφευγω από το μέγιστο που έχω θέση σε αγορά που είναι τα 650-700.

 

Όσο να ναι δινει 3-4 extra σε σχέση με το regular 7 που δεν έχει κανένα νόημα σε εκείνο στραφω για να γλυτωσω 100-130 ευρώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το σκάσω αφού κακά τα ψέματα δεν υπάρχει εναλλακτική λύση που να συνδυάζει near stock android με την ελευθερία που παρέχει oneplus και να δώσω λιγότερα και να παρέχει ίδιο εξοπλισμό.

 

Τα Google pixel ούτε να τα βλέπω οσο επιμένει σε χιλιάρικα η άθλιο ντιζάιν που ακόμα και ντιζάιν της προκοπής να είχε θα πρέπει περιμένω του χρόνου το Πάσχα να βρω στα 700 128αρα έκδοση.

 

Καλά κρασιά δηλαδή να πληρώνω για περσινό SOC με 10 μήνες καθυστέρηση και τα μάτια της Google :p

 

Κατά βάση δεν ξεφευγω από το μέγιστο που έχω θέση σε αγορά που είναι τα 650-700.

 

Όσο να ναι δινει 3-4 extra σε σχέση με το regular 7 που δεν έχει κανένα νόημα σε εκείνο στραφω για να γλυτωσω 100-130 ευρώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλά στο απλό 7αρι κανένας πιστεύω δεν θα πάει. Ίσα ίσα που θα προτιμούσαν πολλοι να πάνε στο 6T πριν βγει και αυτό out of stock.

 

Και εγώ περιμένω να δω τι θα παρουσιάσουν, ποιες από τις μέχρι τώρα φήμες θα ισχύουν, τις τιμές φυσικά και αναλόγως. Αλλιώς θα γεράσω με το OnePlus 5:D Έχει ψωμί ακόμα μέχρι να παραδώσει πνεύμα.

 

Pixel θα το κοιτάξω οπωσδήποτε εάν με απογοητεύσει η OnePlus. Δεν θα σκάσω για την τιμή του εφόσον θα είναι συσκευή που θα την κρατήσω μια τετραετία άνετα. Το ότι θα έχει τον 855 3-4 μήνες πριν την έλευση του 865, λίγο με ενδιαφέρει. Πιστεύω ότι και εκεί θα παρουσιάσουν κάτι όμορφο πάντως και ας έχει και bullet holes η όπως θα τις λένε:p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο σε αυτο που λεει ο Alex. Στην τελικη ο καθενας τα βαζει κατω και ζυγιζει τι θελει και τι δεν θελει.

 

Τον Alex πχ τον ενδιαφερουν συγκεκριμενα πραγματα,οπως συγκεκριμενα πραγματα ενδιαφερουν και ενα που θα παρει το Pixel και παει λεγοντας.

 

Σιγουρα οι αντιδρασεις στο Twitter θα ειναι μεγαλες(που κοβει βολτες ο Pei αρκετα συχνα).

 

Και αναμενω και στα σχετικα Reviews οι youtubers(οι σοβαροι τελος παντων)να ειναι αρκετα αυστηροι πλεον με αυτες τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα τα σκασω και γω..!! πιστευω θα ειναι υπερχητικο..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πρέπει αυστηροτερα να κριθεί ειδικά από τη στιγμή σήκωσε η ίδια τις προσδοκίες πολύ υψηλά.

 

Λέγοντας ο CEO ότι έμεινε άφωνος από την ποιότητα οθόνης πρέπει minimum στα επίπεδα Sammy η Apple να είναι.

 

Κακά τα ψέματα η οθόνη μαζί με μπαταρία και κάμερα τα 3 top features που κοιτάζουν η συντριπτική πλοιοψηφια χρηστών.

 

Αν για κάμερα πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά στα άλλα 2 αυτονόητο ότι πρέπει να παρέχει top επίπεδο χωρίς συμβιβασμούς.

 

Άλλωστε έχοντας ήδη κάνει αδικαιολογητες αφαιρέσεις όπως πχ θύρα ακουστικών η απουσία ασύρματη φόρτιση ενώ βάζει γυαλί επί 3 γενιές πλέον(6/6Τ/7) και από τη στιγμή πλέον ξέφυγε προ πολλού τα των affordable flagship πρέπει minimum σε 2-3 features να είναι ισάξιο με τις ναυαρχίδες σε Apple,Samsung,Huawei.

 

Ανεξάρτητα το θέμα λογισμικό που δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το αισχρό ram management να διορθώσει η OnePlus πρέπει γιατί έχει γίνει χειρότερη και από την Huawei.

To 6T το κράτησα 3 εβδομάδες πριν το δώσω κακήν κακώς. Δεν κρατούσε τίποτα στη μνήμη, τόσο πολύ reload σε κινητό με 8GB δεν έχω ξαναδεί.

 

Τα υπόλοιπα τα βλέπω πολύ ενδιαφέροντα σαν συσκευή.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο σε αυτο που λεει ο Alex. Στην τελικη ο καθενας τα βαζει κατω και ζυγιζει τι θελει και τι δεν θελει.

 

 

 

Τον Alex πχ τον ενδιαφερουν συγκεκριμενα πραγματα,οπως συγκεκριμενα πραγματα ενδιαφερουν και ενα που θα παρει το Pixel και παει λεγοντας.

 

 

 

Σιγουρα οι αντιδρασεις στο Twitter θα ειναι μεγαλες(που κοβει βολτες ο Pei αρκετα συχνα).

 

 

 

Και αναμενω και στα σχετικα Reviews οι youtubers(οι σοβαροι τελος παντων)να ειναι αρκετα αυστηροι πλεον με αυτες τις τιμες.

Όλους σχεδόν ενδιαφέρουν αυτά τα συγκεκριμένα πράγματα που δίνει η OnePlus. Γι αυτό άλλωστε κανείς δε θα κάνει root, μοντες, πειράματα και τέτοιου είδους παραμετρποιησεις σε ναυαρχίδες της Samsung, της Huawei η της Sony. Γιατί δεν στο επιτρέπουν. Και είναι και ένας λόγος που όσοι ζυγίζουμε τα υπέρ και τα κατά, θα κοιτάξουμε προς Oneplus και πουθενά αλλού.

 

Όπως επίσης και το σχεδόν stock Android που εγώ και σχεδόν όλοι οι κάτοχοι Oneplus συσκευών προτιμάμε έναντι των άλλων OEM's. Αλλιώς υπάρχουν πολλές πορτοκαλιές εκεί έξω. Και δυστυχώς πέρα από τα Pixels που σου δίνουν την καλύτερη υποστήριξη με τα όποια προβλήματα τους, ούτε η Nokia εντυπωσιάζει, ούτε η Motorola.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε σε λιγες μερες τι ισχυει και τι οχι,αλλα και τι εχει να πει και ο ιδιος ο κοσμος για αυτα.

 

Ως τωρα κραταμε οτι για πρωτη φορα θα δουμε 2 μοντελα(το μεγαλο θα ειναι το 7 pro κλασσικα)και οτι φυσικα θα εχουμε ισως την μεγαλυτερη αυξηση τιμων στην ιστορια της εταιρειας.

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα το lg g7 και περιμένω το 7pro. Μετά από 3τ και 5τ ξανά πίσω στην oneplus. Με αυτά που ακούω λογικά το τηλεφωνικό θα είναι συνολικά ότι καλύτερο υπάρχει. Ελπίζω το 12/256 να μείνει στα 820€ που έχουν ακουστεί ή και ακόμη πιο κάτω και όχι στα 1000€ που έχω ακούσει σε μερικά site.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον παιδιά μιας κ θέλω πολύ να πάρω κ να δοκιμάσω oxygen αλλά πάνω από 700 δεν δίνω την στιγμή που Σκρουτζ χωρίς ΦΠΑ βρίσκω p 30 pro 660 s 10 plus 630 k note 9 κοντά στα 400 νομίζω οτινθα πάει περίπατο εκτός αν Σκρουτζ χωρίς ΦΠΑ το βρω πολύ χαμηλά αν κ μου είπατε ότι Σκρουτζ θα είναι ακριβότερα αλλά θέλω με τιμολόγιο μιας κ είναι έξοδα για εμένα Κ άμαχοι δεν έχω ψωνίσει κ φοβάμαι τόσα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον παιδιά μιας κ θέλω πολύ να πάρω κ να δοκιμάσω oxygen αλλά πάνω από 700 δεν δίνω την στιγμή που Σκρουτζ χωρίς ΦΠΑ βρίσκω p 30 pro 660 s 10 plus 630 k note 9 κοντά στα 400 νομίζω οτινθα πάει περίπατο εκτός αν Σκρουτζ χωρίς ΦΠΑ το βρω πολύ χαμηλά αν κ μου είπατε ότι Σκρουτζ θα είναι ακριβότερα αλλά θέλω με τιμολόγιο μιας κ είναι έξοδα για εμένα Κ άμαχοι δεν έχω ψωνίσει κ φοβάμαι τόσα λεφτα

 

Με τιμολογιο μονο απο Amazon θα κοιταξεις μηπως β γαλεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον παιδιά μιας κ θέλω πολύ να πάρω κ να δοκιμάσω oxygen αλλά πάνω από 700 δεν δίνω την στιγμή που Σκρουτζ χωρίς ΦΠΑ βρίσκω p 30 pro 660 s 10 plus 630 k note 9 κοντά στα 400 νομίζω οτινθα πάει περίπατο εκτός αν Σκρουτζ χωρίς ΦΠΑ το βρω πολύ χαμηλά αν κ μου είπατε ότι Σκρουτζ θα είναι ακριβότερα αλλά θέλω με τιμολόγιο μιας κ είναι έξοδα για εμένα Κ άμαχοι δεν έχω ψωνίσει κ φοβάμαι τόσα λεφτα

 

Καλά δεν χρειάζεται να πας απαραίτητα στο 7 Pro αφού θα βγει και regular έκδοση στα 560-580 αν θες δοκιμάσεις Oxygen που και εκείνο θα έχει τα θετικά του.

 

Αλλιώς αν θές το Pro αποκλειστικά και τιμολόγιο μόνο Amazon η μόνη λύση.

 

Φυσικα με τιμολόγιο παίρνεις και το regular αν θελήσεις.

 

Μιλά με το λογιστή σου πώς θα βγάλεις δικαίωμα αφμ ενδοκοινοτικων συναλλαγων και μετά η αίτηση στο Amazon είναι πολύ απλή διαδικασία και η έγκριση εντός 24ωρων.

 

Υπόψη με πωλητή μόνο το ίδιο το Amazon θα έχεις απαλλαγή ΦΠΑ,όχι τρίτους.

 

Πούλησα το lg g7 και περιμένω το 7pro. Μετά από 3τ και 5τ ξανά πίσω στην oneplus. Με αυτά που ακούω λογικά το τηλεφωνικό θα είναι συνολικά ότι καλύτερο υπάρχει. Ελπίζω το 12/256 να μείνει στα 820€ που έχουν ακουστεί ή και ακόμη πιο κάτω και όχι στα 1000€ που έχω ακούσει σε μερικά site.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει περίπτωση 1000 το Pro ούτε μια στο δις.

Στα 820-830 θα κυμανθει ανάλογα τη χώρα στην Ευρώπη το 12/256

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα το ήθελα αλλά αυτό ποτέ δεν με απέτρεψε από το να αγοράσω κάποια συσκευή. Ούτε μέσα στην θάλασσα θα το βάζω άλλωστε και οι βροχές που έχει φάει το 5αρι μου, που θεωρητικά δεν έχει κάποια πιστοποίηση αδιάβροχοποίησης και δεν έχει πάθει κάτι μέχρι σήμερα, θεωρώ ότι την κάνει μια πολύ υπερεκτιμημένη προσθήκη. Σίγουρα όμως θα ήταν ένα συν εάν μιλάμε όντως για 7 κατοστάρικα στο "απλό" Pro μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίτα εγώ είμαι απόλυτος με την αδιαβροχοποιηση γιατί φέτος ιδίως την χρειαστηκα στην δουλειά,και δεύτερο πολύ σημαντικό είναι η απόκριση στην βρεγμένη οθόνη...

Δεν θα το βάλω στην θάλασσα,ούτε στην πισίνα,για δουλειά την χρειάζομαι,και φέτος το Note 8 έφαγε πολύ βροχή,και ήταν πολύ σημαντικό που ότι πληκτρολογουσα στην οθόνη το δεχόταν με την μια...

Αυτά τα δύο για μένα είναι σημαντικά,και φίλε πίστεψε με επειδή μια μέρα με βροχή δοκίμασα ένα P20 Pro η απόκριση της οθόνης του ήταν πολύ χειρότερη σε σχέση με του Ν8...

Αυτά τα δύο είναι για μένα σημαντικά...Γιατί στην δουλειά μου με βροχές η συσκευή είναι το εργαλείο μου....Και αν δεν βγάλω έργο δεν θα πληρωθώ...Γι'αυτό επιμένω σε αυτό...Σε άλλους είναι αδιαφορη η αδιαβροχοποιηση,σε μένα είναι σημαντική...και μέχρι στιγμής μόνο σε Samsung έχω βρει την τέλεια απόκριση στην οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ είμαι απόλυτος με την αδιαβροχοποιηση γιατί φέτος ιδίως την χρειαστηκα στην δουλειά,και δεύτερο πολύ σημαντικό είναι η απόκριση στην βρεγμένη οθόνη...

 

Δεν θα το βάλω στην θάλασσα,ούτε στην πισίνα,για δουλειά την χρειάζομαι,και φέτος το Note 8 έφαγε πολύ βροχή,και ήταν πολύ σημαντικό που ότι πληκτρολογουσα στην οθόνη το δεχόταν με την μια...

 

Αυτά τα δύο για μένα είναι σημαντικά,και φίλε πίστεψε με επειδή μια μέρα με βροχή δοκίμασα ένα P20 Pro η απόκριση της οθόνης του ήταν πολύ χειρότερη σε σχέση με του Ν8...

 

Αυτά τα δύο είναι για μένα σημαντικά...Γιατί στην δουλειά μου με βροχές η συσκευή είναι το εργαλείο μου....Και αν δεν βγάλω έργο δεν θα πληρωθώ...Γι'αυτό επιμένω σε αυτό...Σε άλλους είναι αδιαφορη η αδιαβροχοποιηση,σε μένα είναι σημαντική...και μέχρι στιγμής μόνο σε Samsung έχω βρει την τέλεια απόκριση στην οθόνη...

 

Αφού αδιάβροχοποίηση σου είναι σημαντικό άρα δεν κοιτάς oneplus.

Απλά πράγματα.

 

Που και να βάλει όμως κάποια στιγμή σίγουρα θα έχει περαιτέρω επιπτωση στην τιμή.

 

Και η αδιάβροχοποίηση και ασύρματη φόρτιση μου είναι παντελώς άχρηστα και περιττά.

 

Ούτε και για τα stereo ηχεία με ενδιαφέρουν.(Άσχετα που θα το φάω στη μούρη κατά πάσα πιθανότητα και ελέω ότι δεν γουστάρω δρακουλοδοντες και θέλω 4000 μπαταρία όπως και η νέα πιο προικισμενη οθόνη είναι τα βασικά κίνητρα μου έναντι του regular)

 

Δεν θέλω βέβαια να φτάσουμε στιγμή να βάλει ότι οι άλλοι και να σκάω 800-900 για περιττά feature δεν θέλω.

 

Η ας ελπίζουμε να βγαζει 2 εκδόσεις μια απλή και μια πλούσια και επιλέγει ο καθένας.

 

Με το ανάλογο τίμημα βέβαια.

 

Διότι δεν υπάρχει περίπτωση να βάζει συνεχώς features και να περιμένουμε η τιμή να είναι σταθερά 550-600 ευρώ.

 

Και Αλιμονο να φτάσουν ολοι στο 1000αρικο και με το ζόρι features που δεν χρειάζονται όλοι και να μην υπάρχουν επιλογές για κινητά χωρίς 2-3-4 feature και πιο προσιτή τιμή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ είμαι απόλυτος με την αδιαβροχοποιηση γιατί φέτος ιδίως την χρειαστηκα στην δουλειά,και δεύτερο πολύ σημαντικό είναι η απόκριση στην βρεγμένη οθόνη...

 

Δεν θα το βάλω στην θάλασσα,ούτε στην πισίνα,για δουλειά την χρειάζομαι,και φέτος το Note 8 έφαγε πολύ βροχή,και ήταν πολύ σημαντικό που ότι πληκτρολογουσα στην οθόνη το δεχόταν με την μια...

 

Αυτά τα δύο για μένα είναι σημαντικά,και φίλε πίστεψε με επειδή μια μέρα με βροχή δοκίμασα ένα P20 Pro η απόκριση της οθόνης του ήταν πολύ χειρότερη σε σχέση με του Ν8...

 

Αυτά τα δύο είναι για μένα σημαντικά...Γιατί στην δουλειά μου με βροχές η συσκευή είναι το εργαλείο μου....Και αν δεν βγάλω έργο δεν θα πληρωθώ...Γι'αυτό επιμένω σε αυτό...Σε άλλους είναι αδιαφορη η αδιαβροχοποιηση,σε μένα είναι σημαντική...και μέχρι στιγμής μόνο σε Samsung έχω βρει την τέλεια απόκριση στην οθόνη...

Σε αυτή την περίπτωση δε μπορώ να πω κάτι. Έχεις δίκιο. Σε αυτό το κομμάτι η Ineplus σίγουρα δε σε καλύπτει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού αδιάβροχοποίηση σου είναι σημαντικό άρα δεν κοιτάς oneplus.

Απλά πράγματα.

 

Που και να βάλει όμως κάποια στιγμή σίγουρα θα έχει περαιτέρω επιπτωση στην τιμή.

 

Και η αδιάβροχοποίηση και ασύρματη φόρτιση μου είναι παντελώς άχρηστα και περιττά.

 

Ούτε και για τα stereo ηχεία με ενδιαφέρουν.(Άσχετα που θα το φάω στη μούρη κατά πάσα πιθανότητα και ελέω ότι δεν γουστάρω δρακουλοδοντες και θέλω 4000 μπαταρία όπως και η νέα πιο προικισμενη οθόνη είναι τα βασικά κίνητρα μου έναντι του regular)

 

Δεν θέλω βέβαια να φτάσουμε στιγμή να βάλει ότι οι άλλοι και να σκάω 800-900 για περιττά feature δεν θέλω.

 

Η ας ελπίζουμε να βγαζει 2 εκδόσεις μια απλή και μια πλούσια και επιλέγει ο καθένας.

 

Με το ανάλογο τίμημα βέβαια.

 

Διότι δεν υπάρχει περίπτωση να βάζει συνεχώς features και να περιμένουμε η τιμή να είναι σταθερά 550-600 ευρώ.

 

Και Αλιμονο να φτάσουν ολοι στο 1000αρικο και με το ζόρι features που δεν χρειάζονται όλοι και να μην υπάρχουν επιλογές για κινητά χωρίς 2-3-4 feature και πιο προσιτή τιμή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ε δε μπορείς να λες ότι η ασύρματη φόρτιση και η αδιάβροχοποίηση είναι άχρηστα feature και gimmicks. Θα θεωρηθεί τεχνολογικά οπισθοδρομικός :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν χρειάζεται να πας απαραίτητα στο 7 Pro αφού θα βγει και regular έκδοση στα 560-580 αν θες δοκιμάσεις Oxygen που και εκείνο θα έχει τα θετικά του.

 

Αλλιώς αν θές το Pro αποκλειστικά και τιμολόγιο μόνο Amazon η μόνη λύση.

 

Φυσικα με τιμολόγιο παίρνεις και το regular αν θελήσεις.

 

Μιλά με το λογιστή σου πώς θα βγάλεις δικαίωμα αφμ ενδοκοινοτικων συναλλαγων και μετά η αίτηση στο Amazon είναι πολύ απλή διαδικασία και η έγκριση εντός 24ωρων.

 

Υπόψη με πωλητή μόνο το ίδιο το Amazon θα έχεις απαλλαγή ΦΠΑ,όχι τρίτους.

 

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση 1000 το Pro ούτε μια στο δις.

Στα 820-830 θα κυμανθει ανάλογα τη χώρα στην Ευρώπη το 12/256

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Αν περιμένω από Σκρουτζ δεν θα μπορώ να το πάρω με τιμολογιο;δεν θέλω να μπαίνω στη διαδικασία γι'αυτό αλλά αν είναι να πάρω θα πάρω το προ αλλιώς πήγαινα κ σε αλλά φτηνότερα

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένω από Σκρουτζ δεν θα μπορώ να το πάρω με τιμολογιο;δεν θέλω να μπαίνω στη διαδικασία γι'αυτό αλλά αν είναι να πάρω θα πάρω το προ αλλιώς πήγαινα κ σε αλλά φτηνότερα

Εφόσον το φέρουν τα σκρουτζομαγαζα ναι μπορείς φυσικά και κόβουν τιμολόγιο.

 

Σε αυτή την περίπτωση δε μπορώ να πω κάτι. Έχεις δίκιο. Σε αυτό το κομμάτι η Ineplus σίγουρα δε σε καλύπτει.

 

Ε δε μπορείς να λες ότι η ασύρματη φόρτιση και η αδιάβροχοποίηση είναι άχρηστα feature και gimmicks. Θα θεωρηθεί τεχνολογικά οπισθοδρομικός :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είναι να τα βάλει και να πληρώνω 800 ευρώ ας μην τα βάλει ποτέ.:lol:

20 χρόνια με δεκάδες κινητά ουτε το ενα ούτε το αλλο ένιωσα την ανάγκη οτι το θέλω η μου λείπει.

Αν ειναι και ακομα να πληρωνω 50-60 ευρω λιγότερα ας αφαιρέσει και τα stereo ηχεία που λογικά θα βάλει αν ισχύουν οι φημες.

Γουρούνι στο σακί κινητό με features που μου ειναι άχρηστα δεν θέλω.

 

Πιο πολύ θα με ενοχλεί που δεν έχει led notification η αν δεν εχει AOD ως αντικατασταση παρά τα πάνω

 

Η αλλιώς ας αρχίσει να ρίχνει τιμες με το καιρο και πες σε κανα δίμηνο να το πάρω 150-200 κάτω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα 750ευρω που αναφερθηκαν παραπανω,πλησιαζουν αυτη την στιγμη τιμες Apple(βασικων εκδοσεων βεβαια)....

 

Δεν νομιζω οτι ο κοσμος θελει αυτο τον ανταγωνισμο απεναντι στις Samsung και Huawei,που εδινε πιο παλια η Oneplus.

 

Για να δουμε.

 

Ακριβώς ότι σκέφτομαι.

Το είχα γράψει και παλαιότερα.

Υπάρχει κόσμος με 750€ στην τσέπη που θα πάει στην oneplus και όχι στην apple ή στην samsung ;

Εντάξει υπάρχει και η πολιτική που λέει ότι εγώ αυτούς τους 5 θέλω και δεν με ενδιαφέρουν οι πολλοί.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι σκέφτομαι.

Το είχα γράψει και παλαιότερα.

Υπάρχει κόσμος με 750€ στην τσέπη που θα πάει στην oneplus και όχι στην apple ή στην samsung ;

Εντάξει υπάρχει και η πολιτική που λέει ότι εγώ αυτούς τους 5 θέλω και δεν με ενδιαφέρουν οι πολλοί.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλα οπως καταλαβαινεις σεβαστή μερίδα κόσμου δεν θελουν ουτε Apple ουτε Samsung ουτε Huawei για χίλιους δυο λόγους και αρα δεν αποτελεί εναλλακτική για αυτούς.

Για χρήστες που θέλουν near stock android(η και την ελευθερία που παρέχει)η που δεν γουστάρουν δρακουλοδοντες,τρυπες και αηδιες πως αποτελεί εναλλακτική οι εταιρίες που ανέφερες?

 

Και για να το παω ενα βημα παραπάνω γιατι να μην κερδίσει χρήστες η oneplus που παραδοσιακά αγοράζουν Samsung η Huawei η Google Pixel και να στραφούν σε Oneplus και Pro επειδή θα τους καλύπτει περισσότερο μιας και θα ειναι πιο προικισμένο?

 

Το θεωρούμε δεδομένο οτι θα χασει κόσμο η oneplus που θα παει αλλου και οχι το αντίθετο?

 

Εγω σου λέω οτι θα γίνουν και τα 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα οπως καταλαβαινεις σεβαστή μερίδα κόσμου δεν θελουν ουτε Apple ουτε Samsung ουτε Huawei για χίλιους δυο λόγους και αρα δεν αποτελεί εναλλακτική για αυτούς.

Για χρήστες που θέλουν near stock android(η και την ελευθερία που παρέχει)η που δεν γουστάρουν δρακουλοδοντες,τρυπες και αηδιες πως αποτελεί εναλλακτική οι εταιρίες που ανέφερες?

 

Άλεξ σίγουρα υπάρχει κόσμος που περιμένει το επόμενο OnePlus για να το αγοράσει.

Όπως σε κάθε μάρκα έτσι και εδώ υπάρχουν.

Προσπαθώ να δω πως τα 750€ που αναφέρθηκαν είναι μια τιμή για να κερδίσει νέους πελάτες η εταιρεία.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ σίγουρα υπάρχει κόσμος που περιμένει το επόμενο OnePlus για να το αγοράσει.

Όπως σε κάθε μάρκα έτσι και εδώ υπάρχουν.

Προσπαθώ να δω πως τα 750€ που αναφέρθηκαν είναι μια τιμή για να κερδίσει νέους πελάτες η εταιρεία.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς οπως ξέρουμε καθε εταιρία και ανάλογα συσκευή βγάζει που στοχεύει σε συγκεκριμένο target group.

Ειναι αδύνατο να στοχεύει σε ολους

 

Και βέβαια η διατήρηση των ηδη υπαρχουσών χρηστών ως πελάτες τους,αποτελεί εξίσου στόχος τους οπως και για άλλες εταιρίες εξίσου.

 

Και φυσικά αναμένουμε αντίδραση αγοράς σε μεσομακροπροθεσμο οριζοντα πως βλεπει την νεα πολίτικη της εταιρίας.

 

Αν θα το αγκαλιάσει η γυρίσει την πλάτη.

 

Ειναι προφανές η Oneplus παιρνει τα ρίσκα της και μένουμε να μάθουμε πως θα της βγει με το καιρό.

 

Και μην ξεχνάμε οτι η εταιρια θα συνεχίσει να δινει και ενα πιο προσιτό μοντέλο,δεν ειναι οτι θα προσφέρει μόνο ενα premium και τελος.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...