Jump to content

[S10 series] Φωτογραφίες & Βίντεο


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ κακη η πρώτη...

Πανω απ το πρωτο κομματι της εκκλησίας κ μετα δεν βλεπεις τπτ.... Μονο ενα μαυρο πραγμα..

Κ για να καταλαβεις τι εννοω...βαλε επαγγελματική, βαλτην στα 4 δευτερα κ θα καταλάβεις...

Οχι πως φταις εσυ....ειναι το night mode που λείπει....

Κάτσε γιατί εδώ αναφέρεσαι οτι λείπει ένα night mode και ύστερα βάζεις στην πρόταση την λέξη "επαγγελματική "

Και night mode να είχε,την λήψη μιας επαγγελματικής δεν την φτάνει κανένα λογισμικό,φακός σαν φακή και τόσα άλλα που έχει ένα καλό καμεροτηλέφωνο.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να δεις νυχτιάτικα πανω απο την εκκλησία?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έστω τον τρουλο.. Κατι να δεις. Εδω δεν φαίνεται τπτ απολυτως...

Απλα δες night mode του mate... Κ τοτε πες μου...

Μην λεμε κι οτι θελουμε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτσε γιατί εδώ αναφέρεσαι οτι λείπει ένα night mode και ύστερα βάζεις στην πρόταση την λέξη "επαγγελματική "

Και night mode να είχε,την λήψη μιας επαγγελματικής δεν την φτάνει κανένα λογισμικό,φακός σαν φακή και τόσα άλλα που έχει ένα καλό καμεροτηλέφωνο.

 

Αναφερομαι σε mode επαγγελματικο...

Οχι σε dslr ... Κ οπως κ να εχει.. Το mode ειτε σε dslr ειτε σε κινητο ειναι ιδιο... Το MODE.....

Οχι η ποιότητα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4 δεύτερα κ στο χέρι δεν νομιζω

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εκανες κ δεν σου βγηκε ???

Γτ εγω το κανω ΠΟΛΛΕΣ φορες.

Βέβαια λεμε απλα για να τσεκάρεις διάφορες..

Οχι για να την βαλεις φοντο στον υπολογιστή σου....

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρε παιδιά...

Το να κάθεστε να ασχοληστε βρυκολακιστικα....

Δηλαδή αυτό που έχει το mate και pro ειναι στο βαθυ σκοταδι δηλαδη τυφλα να πεφτει παραπανω φως...

Και...

Το θεωρειτε αυτο σοβαρο ζητημα...

Δηλαδη βγαινετε εξω στις 3 τα χαραματα ψαχνετε να δειτε που δεν υπαρχει καθολου φωτισμος να δειτε εαν θα βγει πιο φωτεινο κατι στο απολυτο σκοταδι....

 

Μαλιστα:lol:

Τα mate εχουν μεγαλυτερο Iso αυτο δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερη καμερα επειδη σε συνθηκες "Κριστοφερ Λη'" θα ριξει περισσοτερο φωτισμο..

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρε παιδιά...

Το να κάθεστε να ασχοληστε βρυκολακιστικα....

Δηλαδή αυτό που έχει το mate και pro ειναι στο βαθυ σκοταδι δηλαδη τυφλα να πεφτει παραπανω φως...

Και...

Το θεωρειτε αυτο σοβαρο ζητημα...

Δηλαδη βγαινετε εξω στις 3 τα χαραματα ψαχνετε να δειτε που δεν υπαρχει καθολου φωτισμος να δειτε εαν θα βγει πιο φωτεινο κατι στο απολυτο σκοταδι....

 

Μαλιστα:lol:

Τα mate εχουν μεγαλυτερο Iso αυτο δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερη καμερα επειδη σε συνθηκες "Κριστοφερ Λη'" θα ριξει περισσοτερο φωτισμο..

 

 

Υπερβολες....

Απλα, ομορφα κ τυπικά... Επειδη το εκανα εγω γιατι δεν το πιστευα....

Βρειτε ενα mate 20 prο κ καντε ενα κοπο να πατε να βγαλατε 5 φωτογραφιες...

Οχι στο ΟΑΚΑ εν ωρα αγωνα, οχι στο κέντρο στην Θεσσαλονίκη με τιγκα φωτα, καπου αλλου... Με λιγότερο φωτισμο ρε παιδι μου....

Καντε το.... Απλα πράγματα...

Ενταξει ?? Χαοτικες δισφορες??

 

Μια νυχτερινη οσοι ασχολούνται με την φωτογραφία ειναι μια νυχτερινη...για όλους τους αλλους ειναι μια φωτογραφια....

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung οφείλει να κάνει το θαύμα της και στις νυχτερινές κ Ναμη μείνει άλλο πίσω.. Οκ μέσα στο θεοσκοταδο είναι συνήθως αχρείαστο αλλά θα είχαμε μείνει στάσιμοι σε πολλά αν δεν προσπαθούσαν για το καλύτερο...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολες....

Απλα, ομορφα κ τυπικά... Επειδη το εκανα εγω γιατι δεν το πιστευα....

Βρειτε ενα mate 20 prο κ καντε ενα κοπο να πατε να βγαλατε 5 φωτογραφιες...

Οχι στο ΟΑΚΑ εν ωρα αγωνα, οχι στο κέντρο στην Θεσσαλονίκη με τιγκα φωτα, καπου αλλου... Με λιγότερο φωτισμο ρε παιδι μου....

Καντε το.... Απλα πράγματα...

Ενταξει ?? Χαοτικες δισφορες??

 

Μια νυχτερινη οσοι ασχολούνται με την φωτογραφία ειναι μια νυχτερινη...για όλους τους αλλους ειναι μια φωτογραφια....

Καταλαβα τι εννοεις.

Εχω δουλεψει παρελθον p20 και mate20.

Στο πολυ σκοταδι εχει μεγαλυτερο iso .

Απλα στο πολυ σκοταδι δεν τραβα κανενας φωτο για σοβαρο λογο.

Και δεν το λεω για να μειωσω κατι.

Τα ενδιαφεροντα ενος καθημερινου χρηστη παιζουν την μερα το απογευμα και το βραδυ με χαμηλο φωτισμο.Στο S10 δεν υπαρχει προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Samsung οφείλει να κάνει το θαύμα της και στις νυχτερινές κ Ναμη μείνει άλλο πίσω.. Οκ μέσα στο θεοσκοταδο είναι συνήθως αχρείαστο αλλά θα είχαμε μείνει στάσιμοι σε πολλά αν δεν προσπαθούσαν για το καλύτερο...

 

Ρε Jim εσυ τραβας στα σκοταδια φωτο?

Το να το συζητησουμε ως λεπτομερια το καταλαβαινω.Στην πραξη ποιος πραγματικα ασχολειτε;

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι εννοεις.

Εχω δουλεψει παρελθον p20 και mate20.

Στο πολυ σκοταδι εχει μεγαλυτερο iso .

Απλα στο πολυ σκοταδι δεν τραβα κανενας φωτο για σοβαρο λογο.

Και δεν το λεω για να μειωσω κατι.

Τα ενδιαφεροντα ενος καθημερινου χρηστη παιζουν την μερα το απογευμα και το βραδυ με χαμηλο φωτισμο.Στο S10 δεν υπαρχει προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε Jim εσυ τραβας στα σκοταδια φωτο?

Το να το συζητησουμε ως λεπτομερια το καταλαβαινω.Στην πραξη ποιος πραγματικα ασχολειτε;

 

 

Οχι στο θεοσκοταδο δεν το χρειάζεται κανείς απλά ένα + ακόμα είναι στις ήδη δυνατές κάμερες..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για νυχτα επαγγελματικη f 1.5 στο μανιουαλ οχι auto ανεβαζοντας την μπαρα μια χαρα βγαζει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και το s9 ,note9 και s10 δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω .Το να ψαχτει καποιος σε συνθηκες νυχτεριδας εαν φαινεται καλυτερη λεπτομερια καλυτερα εκεινη την ωρα να πληρωνεται για να το κανει με μια επαγγελματικη μηχανη αλλιως να μη χανει τον υπνο του Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έν τω μεταξύ ξανά τριποδακι της προκοπής που θα βρούμε? Να μεταφέρεται εύκολα

 

Πχ κατι τετοιο θα λεει?

 

ae1d2cac6a28e41c24be676b6c184dee.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Sunset s10plus level up cc11a58b83158fdeb5879e97f075bcc2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Sunset s10plus level up cc11a58b83158fdeb5879e97f075bcc2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τουλάχιστον κακή φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χα χα άμα είναι άσχετος ο άλλος....

Αν κ σε εσένα ο άγραφος νόμος είναι ναμην απαντάμε όπως κ σε κάνα δυο άλλους... Βγάλε ρε μάγκα με κόντρα ηλιοβασίλεμα κ με ζουμαριστο φακό πάνω από 7χ.κ αν βγάλεις τίποτα της προκοπής θα σε παραδεχτώ... Η κακία θα σας φάει εδώ μέσα αντε καλό μου παιδί γράψε καμία αξιολόγηση στο σκρουτζ να σ πατήσουν 150 άτομα dislike

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον κακή φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην αρχιζετε παλι.. Πραγματικα....

Λοιπον... Κακη φωτογραφια... Μαλιστα, δεν διαφωνω...

Αλλα πετας την πα....ρια σου κ τέλος....

Τι ειναι κακο?? Τι κατα την γνωμη σου ειναι λαθος ?? Τι έχει χάλια??

Γιατι δεν λες η δεν εξηγεις τι ειναι το κακο κατα την γνώμη σου ??

Link to comment
Share on other sites

Μην αρχιζετε παλι.. Πραγματικα....

 

Λοιπον... Κακη φωτογραφια... Μαλιστα, δεν διαφωνω...

 

Αλλα πετας την πα....ρια σου κ τέλος....

 

Τι ειναι κακο?? Τι κατα την γνωμη σου ειναι λαθος ?? Τι έχει χάλια??

 

Γιατι δεν λες η δεν εξηγεις τι ειναι το κακο κατα την γνώμη σου ??

Καταρχήν δεν είναι ανεβασμένη σε κάποιο site ώστε να την δούμε σε πλήρη αναλυση πχ. Flickr πάει αυτό.

Δεύτερον είναι σκοτεινη με θόρυβο όσο μπορούμε να δούμε. Ασ την ανεβάσει κάπου σωστά να κριθεί και αναλόγως.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χα χα άμα είναι άσχετος ο άλλος....

Αν κ σε εσένα ο άγραφος νόμος είναι ναμην απαντάμε όπως κ σε κάνα δυο άλλους... Βγάλε ρε μάγκα με κόντρα ηλιοβασίλεμα κ με ζουμαριστο φακό πάνω από 7χ.κ αν βγάλεις τίποτα της προκοπής θα σε παραδεχτώ... Η κακία θα σας φάει εδώ μέσα αντε καλό μου παιδί γράψε καμία αξιολόγηση στο σκρουτζ να σ πατήσουν 150 άτομα dislike

Η τελευταία σου παράγραφος είναι εντελώς άσχετη ως συνήθως δηλαδή.

Δεν ήξερα ότι υπάρχει άγραφος νόμος στο να μην μου μιλάτε τα 5χρονα επειδή έγραψα την γνώμη μου για την συσκευή την οποία αν προσέξεις εχω την ίδια.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και επειδή το ζήτησες κόντρα ήλιο απόγευμα

Όταν τραβάς κόντρα ήλιο ότι ώρα και να είναι πρέπει να ανοίγει το hdr. Το her όμως της Samsung δεν είναι κ το καλυτερο68233a1376f6f8f81790a4a411e70e64.jpg

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κόψτε το....απλά το hdr τις Samsung η αλήθεια είναι ότι κόντρα στον ήλιο τον καίει...κόντρα Στον ήλιο θέλει off....Και akizaki μην ρε φίλε το κάνεις επίτηδες...Εάν δεν σου αρέσει κατι πες το πιο σεμνά...Μην προσπαθείς να δημιουργήσεις πόλεμο για το τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κόψτε το....απλά το hdr τις Samsung η αλήθεια είναι ότι κόντρα στον ήλιο τον καίει...κόντρα Στον ήλιο θέλει off....Και akizaki μην ρε φίλε το κάνεις επίτηδες...Εάν δεν σου αρέσει κατι πες το πιο σεμνά...Μην προσπαθείς να δημιουργήσεις πόλεμο για το τίποτα....

 

Σε άνθρωπο με αυτήν την αξιολόγηση απλά ΤΟΝ ΑΓΝΟΕΙΣ διότι είναι μη σχετικός από smartphone....

 

κατωτερη οθονη από s9 plus note 9 p20 pro δεν ξερω τι εχουν κανει αλλα εχει θαμπαδα η απεικονειση. το χειροτερο σημειο της συσκευης βεβαια είναι η τραγικοτατη μπαταρια του. μιλαμε για απογοητευση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς πως κρίνετε μια φωτογραφία χωρίς να υπάρχει ενα λινκ ή να κάνεις ταπ πάνω της και να της ανοίξεις,να την μεγεθύνεις να την τσεκάρεις?Ναι δεν είναι καλή η φωτογραφία ο βασικός λόγος είναι ότι κακή η θέση της λήψης αλλά και καλά στοιχεία να έχει πως θα πείς ότι έχει αυτό ή το άλλο?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Blind comparison απο το phonearena σε daytime shots

 

https://www.phonearena.com/news/Huawei-P30-Pro-loses-to-iPhone-XS-and-Galaxy-S10-in-our-daytime-blind-camera-comparison_id115225

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε άνθρωπο με αυτήν την αξιολόγηση απλά ΤΟΝ ΑΓΝΟΕΙΣ διότι είναι μη σχετικός από smartphone....

 

 

 

κατωτερη οθονη από s9 plus note 9 p20 pro δεν ξερω τι εχουν κανει αλλα εχει θαμπαδα η απεικονειση. το χειροτερο σημειο της συσκευης βεβαια είναι η τραγικοτατη μπαταρια του. μιλαμε για απογοητευση

Αγνόησε με τους βρε αδερφέ. Έχεις την καλύτερη συσκευή που υπάρχει και μπράβο σου . Τι άλλο να σου πω . Τρομερή φωτογραφία. Δεν έχω ξανά δει τίποτε καλύτερο. Αυτό θες αυτό θα ακούς κ εσύ κ όλοι οι άλλοι. Ξαφνικά σας φταίω εγώ.

Ξανά λέω εχω την ίδια συσκευή. Το αν είμαι σχετικός ή όχι υπάρχουν άτομα που μπορούν να πουν ποιος από τους 2 μας είναι ο σχετικός κ ποιος όχι. Καλό σου βράδυ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ανεβάσει κι εγώ μια φωτο καποια στιγμη στο Tapatalk απο s9 και φαινόταν λες κι ηταν 5mp :p

 

Όντως , σε tablet δε φαίνεται καλή αλλα αν ειναι με ζουμ δικαιολογείται.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ανεβάσει κι εγώ μια φωτο καποια στιγμη στο Tapatalk απο s9 και φαινόταν λες κι ηταν 5mp :p

 

Όντως , σε tablet δε φαίνεται καλή αλλα αν ειναι με ζουμ δικαιολογείται.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Είναι με τέρμα ζουμ... Με κόντρα ήλιο... Από μακριά...

Είχε κ μια κολόνα κάπου προς τα αριστερά δεν γινόταν να την αποφύγω.. Ένα κάγκελο κάτω... Λίγο σκεπή πανω δεξιά... Κ παλι την θεωρώ όμορφη σαν αποτέλεσμα...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν είναι ανεβασμένη σε κάποιο site ώστε να την δούμε σε πλήρη αναλυση πχ. Flickr πάει αυτό.

Δεύτερον είναι σκοτεινη με θόρυβο όσο μπορούμε να δούμε. Ασ την ανεβάσει κάπου σωστά να κριθεί και αναλόγως. ]

 

Τωρα ομως δεν μπορω να πω.. Εχει απολυτο δικιο. Αυτο ηθελα να ακούσω...

Το να πετας ενα "πολυ κακη φωτογραφια" το μονο που μπορεις να κανεις με το ονομα akizaki ειναι να βαλεις φωτια κ να βρεθείτε καπου να τις παιξετε....

Ωστοσο, για να εισαι ενταξει, λες "πολυ κακη φωτογραφια κατα την γνωμη μου γιατι ειναι ετσι, αλλιως, αλλιώτικα κτλ" ....

 

Παντως, σαν φωτο στα δέντρα ηταν σκοτεινή, ο ηλιος παρακαηκε, εντοντα χρωματα δεξια κ αριστερα απ τον ηλιο.. Γενικα σε λιγο ζουμ βλεπω αμεσως pixels....

Σίγουρα δεν είναι καλη, αλλα δεν ειναι σωστος κ ο τροπος ανεβασματος!!

Γενικα, εχω δει ελαχιστες ωραιες φωτο απο το s10+ ... Οι περισσότερες εχουν εντονα χρωματα κ δεν ξερω γιατι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι με τέρμα ζουμ...

 

Τωρα δικαιολογώ την υπαρξη των pixels κ το pixelιασμα γενικα!!

 

Απο μενα ειναι οχι !! (χαχαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε ωραία φώτο...με χρώμα...σκιές...Χωρίς hdr...Χωρίς κάψιμο....Χωρίς χωρίς ....Ε πάρτε...LOL14fff1aeeb0f5d090bed3a8d491e4432.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι με τέρμα ζουμ... Με κόντρα ήλιο... Από μακριά...

 

Είχε κ μια κολόνα κάπου προς τα αριστερά δεν γινόταν να την αποφύγω.. Ένα κάγκελο κάτω... Λίγο σκεπή πανω δεξιά... Κ παλι την θεωρώ όμορφη σαν αποτέλεσμα...

 

 

 

Ναι κατάλαβα!

 

Λιγο πιο σκοτεινή νομίζω την κολακεύει περισσότερο

 

138e373af38de5ae9d631ddb1813b3b1.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...