Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις καλό screen on time;πόσο καιρό έχεις την συσκευή σού;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου το έχω από τότε που πρωτοβγήκε. Προσέχω τη φόρτιση να μην πέφτω κάτω από 20%και το φτάνω μέχρι 80%.το SOT μου δεν έχει αλλάξει

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την τακτική κάνω και εγώ και σε 14 μήνες χρήσης στο S20+ η μπαταρία δεν έχει πεσει καθόλου. Και αποφευγω τις γρήγορες φορτίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την τακτική κάνω και εγώ και σε 14 μήνες χρήσης στο S20+ η μπαταρία δεν έχει πεσει καθόλου. Και αποφευγω τις γρήγορες φορτίσεις.

 

Ότι και να κάνετε η φόρτιση της μπαταρίας τρώει κύκλους φόρτισης... αυτό είναι αναπόφευκτο. Σημασία έχει να μην ανεβάζει θερμοκρασία η μπαταρία κατά την φόρτιση η κατά την χρήση που την επιβαρύνει επιπλέον. Άμα κάνετε χρήση που σας κρατάει η μπαταρία όλη μέρα με 60% μπαταρία τότε είστε μια χαρά. Άλλοι όμως θέλουν το 90% με τη χρήση που κάνουν στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Εγώ μ.ο. χαλάω κάπου 55 με 60%. Οπότε με 80 είμαι μια χαρά. Που και που το αφήνω μέχρι 15 και φορτίζω μετά μέχρι το 100. 3-4 φορές το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Έχετε θέμα με την νυχτερινή? Μόλις είχε πάρει το 3.1 η νυχτερινή ήταν μια χαρά.μετα το update του Ιουνίου έχει χαλάσει. Το έχετε παρατηρήσει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Έχετε θέμα με την νυχτερινή? Μόλις είχε πάρει το 3.1 η νυχτερινή ήταν μια χαρά.μετα το update του Ιουνίου έχει χαλάσει. Το έχετε παρατηρήσει?

Δεν παρατήρησα κάτι "περίεργο"..

Εννοείς ότι έχει πολύ θόρυβο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάτι "περίεργο"..

Εννοείς ότι έχει πολύ θόρυβο?

 

20210615-010732.jpg

20210615-005943.jpg

 

Ναι κοίτα να δεις αυτές της φώτο που έχω βγάλει δεν έβγαζε έτσι από ότι θυμάμαι.

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

20210615-010732.jpg

20210615-005943.jpg

 

Ναι κοίτα να δεις αυτές της φώτο που έχω βγάλει δεν έβγαζε έτσι από ότι θυμάμαι.

Είναι τραβηγμένες από τη λειτουργία "νύχτα"?

Δοκίμασες και κανονική λήψη?

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραβηγμένες από τη λειτουργία "νύχτα"?

Δοκίμασες και κανονική λήψη?

 

Αυτή ειναι χωρίς νύχτα

20210615-010109.jpg

 

Και μια άλλη που τράβηξα με νύχτα

20210612-234634.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ειναι χωρίς νύχτα

20210615-010109.jpg

 

Και μια άλλη που τράβηξα με νύχτα

20210612-234634.jpg

Αν σου πω ότι μου αρέσουν περισσότερο οι κανονικές?

Και δεν το λέω επειδή έχουν πολύ θόρυβο οι νυχτερινές, αλλά τελευταία το έχουν παρακάνει με την κιτρινίλα που βγάζουν....

 

Για τις νυχτερινές, δεν ξερω γιατί είναι έτσι... προχτές που έβγαλα εγώ δεν είχε τόσο θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι μου αρέσουν περισσότερο οι κανονικές?

Και δεν το λέω επειδή έχουν πολύ θόρυβο οι νυχτερινές, αλλά τελευταία το έχουν παρακάνει με την κιτρινίλα που βγάζουν....

 

Για τις νυχτερινές, δεν ξερω γιατί είναι έτσι... προχτές που έβγαλα εγώ δεν είχε τόσο θόρυβο.

 

Αυτί βλέπω και εγώ ότι με της κανονικές βγαίνει χωρίς θόρυβο.οταν βγάζω με την νυχτερινή στην αρχή βγαίνει καλή όταν όμως περιμένω να κάνει την επεξεργασία βγαίνει σε κιτρινίλα.ελπιζω να το φτιάξουν με κάνα update

Link to comment
Share on other sites

Αυτί βλέπω και εγώ ότι με της κανονικές βγαίνει χωρίς θόρυβο.οταν βγάζω με την νυχτερινή στην αρχή βγαίνει καλή όταν όμως περιμένω να κάνει την επεξεργασία βγαίνει σε κιτρινίλα.ελπιζω να το φτιάξουν με κάνα update

Σίγουρα θα διορθωθεί με κάποιο update κι ελπίζω με το επόμενο...

Κι εμένα δεν είναι καλές, απλά δε συνηθίζω να βγάζω νυχτερινές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά, έχω ξαναγράψει.. Είναι η πρώτη φορά που κρατάω κινητό τόσο καιρό.. 2 χρόνια κ 3 η 4 μήνες. Αν κ έχω μικρόβιο αλλαγής κ δεν άλλαξα λόγω που πήρα επαγγελματική dslr κτλ. Το κινητό μας συνεχίζει ακόμα βράχος κ θεωρώ πως δεν έχει να ζηλέψει κάτι είναι αρκετά πλήρες.

Αν κ ζηλεύω καμία φορά τα πιο καινούργια λόγω "μικρόβιου" θα περιμένω το s22 ultra κ βλέπουμε αν θα πάω σε s21 η 22 η θα συνεχίσω κ τρίτο χρόνο.

Κάτι άσχετο μου εκτύπωσαν ζελατίνη για τη συσκευή μας. Έπεσε με τη μούρη κ δεν έπαθε απολύτως τπτ. Μου είχαν πει ότι δεν θα σπάσει η οθόνη με αυτή..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω ξαναγράψει.. Είναι η πρώτη φορά που κρατάω κινητό τόσο καιρό.. 2 χρόνια κ 3 η 4 μήνες. Αν κ έχω μικρόβιο αλλαγής κ δεν άλλαξα λόγω που πήρα επαγγελματική dslr κτλ. Το κινητό μας συνεχίζει ακόμα βράχος κ θεωρώ πως δεν έχει να ζηλέψει κάτι είναι αρκετά πλήρες.

Αν κ ζηλεύω καμία φορά τα πιο καινούργια λόγω "μικρόβιου" θα περιμένω το s22 ultra κ βλέπουμε αν θα πάω σε s21 η 22 η θα συνεχίσω κ τρίτο χρόνο.

Κάτι άσχετο μου εκτύπωσαν ζελατίνη για τη συσκευή μας. Έπεσε με τη μούρη κ δεν έπαθε απολύτως τπτ. Μου είχαν πει ότι δεν θα σπάσει η οθόνη με αυτή..

 

Βαλε θηκη γιατι αμα πεσει με μούρη αντέχει (μου εχει πεσει και εμένα και δεν έσπασε) ομως το μεγαλο προβλημα ειναι αμα πεσει υπο-γωνια.

Αν δεις λιγο τις αγγελίες με τα σπασμένα ολα στις γωνίες έχουν ραγίσει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα τη σούπερ βλακεία...

Πήγα media για να βάλω την (περίφημη) μεμβράνη προστασίας για την οθόνη.

 

Η μεμβράνη δεξιά και αριστερά δεν καλύπτει την κυρτότητα, που σημαίνει ότι στην αφή είναι εκνευριστικό εάν έχεις ενεργές τις χειρονομίες σάρωσης. Εκτός από αυτό...είναι τόσο κατσαπιάδες, που εχει σκουπιδακι σε ενα σημείο (δυστυχώς αρκετά εμφανές).

 

Εννοείται ότι αύριο πάω Σμαρτεκ για να βάλω τη δική τους ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι φουσκάλα, μπορεί να φύγει. Αν είναι όντως σκουπίδι, το πας πίσω όπως έχει και στο αλλάζουν χωρίς χρέωση. Το έχω κάνει, αλλά εννοείται να μην αφήσεις πολλές μέρες να περάσουν.

Ο αδερφός μου που έχει το S10+ έχει βάλει επίσης από εκεί, και του καλύπτει όλη την οθόνη. Να τους το πεις ότι θέλεις να γίνει έτσι. Αν θυμάμαι καλά μια φορά μου είχε πει ο υπάλληλος ότι έχει κάποιες ρυθμίσεις σχετικά με το πώς την κόβει το μηχάνημα, ανάλογα με τη θήκη που θα μπει κλπ.

Εφόσον πληρώνεις είναι κρίμα να την πετάξεις.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι φουσκάλα, μπορεί να φύγει. Αν είναι όντως σκουπίδι, το πας πίσω όπως έχει και στο αλλάζουν χωρίς χρέωση. Το έχω κάνει, αλλά εννοείται να μην αφήσεις πολλές μέρες να περάσουν.

Ο αδερφός μου που έχει το S10+ έχει βάλει επίσης από εκεί, και του καλύπτει όλη την οθόνη. Να τους το πεις ότι θέλεις να γίνει έτσι. Αν θυμάμαι καλά μια φορά μου είχε πει ο υπάλληλος ότι έχει κάποιες ρυθμίσεις σχετικά με το πώς την κόβει το μηχάνημα, ανάλογα με τη θήκη που θα μπει κλπ.

Εφόσον πληρώνεις είναι κρίμα να την πετάξεις.

 

Sent from my SM-G930F

 

 

Φουσκαλες εχει σε διαφορα σημεια, αλλα καθε ωρα που περναει εξαφανιζονται. Δυστυχως ειναι σκουπιδακι αυτο που λεω.... Χρησιμη η πληροφορια σου, γι'αυτο και θα παω αυριο ξανα και θα ξαναγράψω για το θέμα.

Να είσαι καλά, σ'ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι φουσκάλα, μπορεί να φύγει. Αν είναι όντως σκουπίδι, το πας πίσω όπως έχει και στο αλλάζουν χωρίς χρέωση. Το έχω κάνει, αλλά εννοείται να μην αφήσεις πολλές μέρες να περάσουν.

Ο αδερφός μου που έχει το S10+ έχει βάλει επίσης από εκεί, και του καλύπτει όλη την οθόνη. Να τους το πεις ότι θέλεις να γίνει έτσι. Αν θυμάμαι καλά μια φορά μου είχε πει ο υπάλληλος ότι έχει κάποιες ρυθμίσεις σχετικά με το πώς την κόβει το μηχάνημα, ανάλογα με τη θήκη που θα μπει κλπ.

Εφόσον πληρώνεις είναι κρίμα να την πετάξεις.

 

Sent from my SM-G930F

 

 

 

Επανέρχομαι στο θέμα.....

Τελικά είναι όπως τα είπες.

Πήγα, τους έδειξα το σκουπιδάκι και μου είπαν αμέσως για αντικατάσταση, λόγω εγγύησης (δείχνοντας την απόδειξη). Επίσης, του είπα να την κόψει λίγο πιο φαρδιά, λόγω του ότι δεν κάλυπτε τα πλαινα. Μου εξήγησε ότι υπάρχουν συγκεκριμένες διαστάσεις, για την κάθε συσκευή, που μπαίνουν στο μηχάνημα αλλά του είπα να προχωρήσει όπως εγώ ήθελα και το έκανε. Όλα καλά! Να πως πως σημερα έπεσα σε ορεξατο υπάλληλο, που είχε διάθεση να ασχοληθει. Καμία σχέση με τον χθεσινό.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Κι εγώ τώρα που το θυμάμαι, σκουπιδάκι είχε όταν τους το πήγα και το άλλαξαν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. πριν από περίπου μήνα δεν άκουγα καλά από το μικρόφωνο και το έστειλα στην samsung λίγο πριν λήξει η εγγύηση και μου άλλαξαν οθόνη μικρόφωνο και μπαταρία.απο εχτές δεν ακούω και πάλι καλά σχεδόν καθόλου τον συνομιλητή μου.η εγγύηση όμως έληξε τον Ιούλιο. το θέμα είναι αν θα το στείλω θα μου αλλάξουν πάλι το μικρόφωνο η θα μου πούνε να πληρώσω? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα στο επισκευάσουν, πάρε τους τηλέφωνο κι εξήγησε τους όπως τα γράφεις εδώ. Υπάρχει εγγύηση στα επισκευασμένα μέρη...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα στο επισκευάσουν, πάρε τους τηλέφωνο κι εξήγησε τους όπως τα γράφεις εδώ. Υπάρχει εγγύηση στα επισκευασμένα μέρη...

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα τους πάρω αύριο το πρωί τηλ να δω τι θα μου πουν..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...