Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

 

 

Η αλλαγή μπαταρίας πόσο κοστίζει αν έχει κάνει κάποιος;

 

 

 

Και που μπορώ να απευθυνθώ επίσημα σε Αθήνα ή /και Θεσσαλονίκη;

Smarter Χαϊδάρι. Δωρεάν στον πρώτο χρόνο εγγύησης, γύρω στα 20 με 25 το δεύτερο χρόνο εγγύησης, γύρω στα 50 εκτός εγγύησης. Οι παραπάνω τιμές είναι στο περίπου αλλά πάνω κάτω εκεί πάνε.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Η αλλαγή μπαταρίας πόσο κοστίζει αν έχει κάνει κάποιος;

 

Και που μπορώ να απευθυνθώ επίσημα σε Αθήνα ή /και Θεσσαλονίκη;

Smartec στο Χαϊδάρι και εξουσιοδοτημένα στη Καλλιθέα και Γλυφάδα. Όλοι τους εξαιρετικοί

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Για πείτε την γνώμη σας, είμαι μεταξύ του S10 plus και τoυ S20 Fe. Tι να προτιμήσω?

 

Το S20 Fe 5G ή το 4G?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει δοκιμάσει κανένας να μπει σε Download Mode με το συνδυασμό των κουμπιών? Εάν ναι, ποιά είναι αυτά? Εμένα με 2 τρόπους γίνεται: 1) με volume down+bixby & κουμπωμα usb στο PC, 2) μέσω recovery menu επιλογή reboot to bootloader.

 

Θέλω να αλλάξω CSC σύμφωνα με τον οδηγό που κυκλοφορεί εδώ μέσα, αλλά κανένας από τους παραπάνω τρόπους δεν συνιστάται. Προσπαθώ με power button+volume down+bixby αλλά δεν.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κρατάς πατημένα το volume up ,Bixby,power μέχρι να μπει σε download mode μην τα αφήσεις. Επίσης μπορεί όποιος θέλει να βάλει Android 11 stable Ελβετίας με το frija το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να αλλάξετε το CSC σε AUT. Edited by eurostar
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κρατάς πατημένα το volume up ,Bixby,power μέχρι να μπει σε download mode μην τα αφήσεις. Επίσης μπορεί όποιος θέλει να βάλει Android 11 stable Ελβετίας με το frija το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να αλλάξετε το CSC σε AUT.

Καταρχήν σ'ευχαριστώ!

 

Έτσι μπαίνει στο recovery menu, όχι σε Download mode...

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπεις σε recovery mode η δεύτερη επιλογή είναι reboot to bootloader, με αυτή θα μπει σε download mode

 

Αυτό το γνωρίζω. Το έγραψα και πιο πάνω άλλωστε... Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να αλλάξω CSC και αυτός ο τρόπος που αναφέρεις κι εσύ δε συνιστάται... Πιο παλιά με το Android 9 έμπαινε με volume down+bixby+power button. Τώρα μόνο με τους δύο τρόπους που έγραψα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. μολις μου ηρθε ενημέρωση VODAFONE EU686769410242297716f9fc5acec4535a.jpg554a11c7ca90c1a30c5d32cf7f9f47c4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήρθε και σε μένα.

Το απόγευμα εγκατάσταση, άντε να δούμε τί καλούδια θα έχουν ενσωματώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση είναι ότι φαίνεται γρηγορότερο στα εφέ κύλισης και οπτικά πιο όμορφο.

Ερώτηση.

Πώς απενεργοποιείται η επιλογή ώστε η οθόνη να μην ενεργοποιείται ολόκληρη , όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις αλλά να εμφανίζεται μόνο το πλαίσιο στις aod ειδοποιήσεις, όπως μέχρι πριν;

Edited by cookieman
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πέρασα το android 11 και θέλω να κάνω hard reset. Δεν έχω καταφέρει να βρω τον τρόπο με συνδυασμό πλήκτρων volume up, Bixby + και power button. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.εγω εχω θεμα μετα την αναβαθμιση.εκανα επαναφορα εργοστασιακων.το πρωτο πραγμα ειναι αργεί πάρα πολύ να βρει δίκτυα Bluetooth. Το δεύτερο είναι δεν κάνει σύνδεση με galaxy watch ενώ λέει σύνδεση μένει εκεί.και το τελευταίο είναι,ενώ μετά από κάθε επαναφορά μου έβρισκε όλους του κωδικούς με το Samsung pass τώρα δεν βρίσκει κανένα είχα συγχρονισμό κανονικά.τι πρέπει να κάνω? Να γυρίσω πίσω στην 11 μπορώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πέρασα το android 11 και θέλω να κάνω hard reset. Δεν έχω καταφέρει να βρω τον τρόπο με συνδυασμό πλήκτρων volume up, Bixby + και power button. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;

 

Καλησπέρα φίλε μου!

Πρώτα power off τη συσκευή και μετά συνδέεις το USB στο PC με ταυτόχρονο πάτημα των πλήκτρων που αναφέρεις.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!

Αν κάνεις power off τη συσκευή και μετά πατήσεις ταυτόχρονα τα πλήκτρα που αναφέρεις, δεν μπαίνει σε recovery?

ούτε σε εμένα με s10e μπαίνει recovery :confused:

Link to comment
Share on other sites

ούτε σε εμένα με s10e μπαίνει recovery :confused:

 

Έκανα edit το σχόλιο.

Δοκίμασε αυτό που γράφω στο φίλο από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το update και δεν συνδέεται σε wifi, έκανα επανεκκίνηση το ρουτερ έκανα επανεκκίνηση και clear cache το τηλέφωνο αλλά τίποτα, έχω και access point ούτε εκεί,κάνω hot spot ένα άλλο τηλέφωνο εκεί μπαίνει μπορείτε να μου πείτε τι κάνουμε; Μου γράφει αποτυχία σύνδεσης στο δίκτυο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το update και δεν συνδέεται σε wifi, έκανα επανεκκίνηση το ρουτερ έκανα επανεκκίνηση και clear cache το τηλέφωνο αλλά τίποτα, έχω και access point ούτε εκεί,κάνω hot spot ένα άλλο τηλέφωνο εκεί μπαίνει μπορείτε να μου πείτε τι κάνουμε; Μου γράφει αποτυχία σύνδεσης στο δίκτυο

σβησε τον κωδικό και ξαναβαλτον

Link to comment
Share on other sites

Έκανα edit το σχόλιο.

Δοκίμασε αυτό που γράφω στο φίλο από πάνω.

 

ούτε σε εμένα με s10e μπαίνει recovery :confused:

 

Καλησπέρα φίλε μου!

Πρώτα power off τη συσκευή και μετά συνδέεις το USB στο PC με ταυτόχρονο πάτημα των πλήκτρων που αναφέρεις.

 

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πέρασα το android 11 και θέλω να κάνω hard reset. Δεν έχω καταφέρει να βρω τον τρόπο με συνδυασμό πλήκτρων volume up, Bixby + και power button. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;

 

Κάποια πατάτα έκαναν εκεί στην Samsung. Σε S10 Plus μέχρι πριν το update στην 11, με την 10 έμπαινε κανονικά στην recovery χωρίς USB σε pc. Δεν χρειάζεται ταυτόχρονα σύνδεση στο USB, απλά από πριν αν το συνδέσεις και μετά το πάτημα των πλήκτρων λειτουργεί. Το θέμα είναι εάν θέλεις να κάνεις οτιδήποτε από recovery και δεν έχει έχεις pc εκείνη την στιγμή τι κάνεις ;;;

Ας δοκιμάσουν όσοι έκαναν το update να δούμε εάν όλοι έχουν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα backup τα δεδομενα μου οπως παντα στο samsung cloud .Εκανα το update ,factory reset . Και μετα οταν εκανα της ρυθμισεις εβαλα να κανει και συγχρονισμο με το one drive και μετα διαπιστωσα οτι ειχα χασει τα παντα απο τα αποθηκευμενα δεδομενα μου!

Τα μηνύματα,ιστορικο κλησεων ,ρυθμισεις κινητου, και κυριως τους κωδικους samsung pass. Ξερει κανεις αν μπορω να τα ανακτήσω καπως ;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς "iphonίζει" αρκετά στο οπτικό.

Οι ειδοποιήσεις, που ενεργοποιούν όταν έρχονται την οθόνη και έχουν αντικαταστήσει το edge notification είναι σπαστικές το λιγότερο.

Προσωπικά δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το samsung pass ή το back up, παρά το ότι έκανα hard reset.

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

για κάποιο λόγο μετά την αναβάθμιση σε android 11 δεν μπορώ να μπω σε recovery mode με τα κουμπιά bixby, volume up και power
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...