Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα γιατι να ειχε αλλωστε απο την εποχη του S7 ?

Ποιος ειχε Dual pixel τεχνολογια και καλυτερο βιντεο?

Moλις παει να ανεβει λιγο ο ανταγωνισμος....Που στην ουσια δεν υπαρχει παλι , κανας λογος γινεται για την καμερα της Huawei απο κει και περα το χαος....

Ε αλλαζει την πολιτικη οπως θα δουμε απο 10 απριλη και μετα και....Παλι πρωτη αιντε και στην καμερα .....χμμμ στο Βαθυ σκοταδι δηλαδη ....:p

Link to comment
Share on other sites

Το s9 plus μεγάλε μια χαρά μπαταρία είχε....αν το είχες θα ήξερες...τα mate πάντα είχαν δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό....το note 8 επίσης....Και αν το είχες κ αυτό επίσης θα το ήξερες....Και μην συγκρίνεις συσκευές με qwhd οθόνη με fullhd...Έχει διάφορα στην μπαταρία....Τώρα έαν ςσυ πιστεύεις ότι έχει μείνει πίσω εγώ δεν θα σου αλλάξω γνώμη Γιατί πολύ απλά δεν γίνεται κ όλοι εδώ μέσα ξέρουν το Γιατί....από εκεί κ πέρα όλα έχουν τα κατά όλα έχουν τα θετικά....άλλα μην μας λες έχει μείνει πίσω...Όχι φίλε μ κόψε κάτι....εδώ μέσα αρκετοί έχουμε περάσει κ από τις 2 εταιρίες δεν είμαστε χθεσινή.....
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε8ba3fb91eaed2a213a2026136ddcb7cf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω που το κατεβασα σημερα το πρωι δεν βλεπω καποια διαφορα...το ιδιο μου φαινετε το τηλ...

Link to comment
Share on other sites

Το s9 plus μεγάλε μια χαρά μπαταρία είχε....αν το είχες θα ήξερες...τα mate πάντα είχαν δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό....το note 8 επίσης....Και αν το είχες κ αυτό επίσης θα το ήξερες....Και μην συγκρίνεις συσκευές με qwhd οθόνη με fullhd...Έχει διάφορα στην μπαταρία....Τώρα έαν ςσυ πιστεύεις ότι έχει μείνει πίσω εγώ δεν θα σου αλλάξω γνώμη Γιατί πολύ απλά δεν γίνεται κ όλοι εδώ μέσα ξέρουν το Γιατί....από εκεί κ πέρα όλα έχουν τα κατά όλα έχουν τα θετικά....άλλα μην μας λες έχει μείνει πίσω...Όχι φίλε μ κόψε κάτι....εδώ μέσα αρκετοί έχουμε περάσει κ από τις 2 εταιρίες δεν είμαστε χθεσινή.....

 

Φιλικα παντα αλλα το σχολιο σου ειναι ασχετο με αυτο που εγραψα.

 

Μιλησα για μπαταρια οπου εννοω χωρο(κοινως 3500mah στα S8 και S9+)και οχι για αυτονομια,ελεος.

Και για την καμερα,δεν σου λεω εγω κατι που δεν ισχυει.

Ειναι η τελευταια απο τις μεγαλες εταιρειες που θα βγαλει night mode στην καμερα,και αρα ναι εχει μεινει πισω σε αυτο.

Οπως πισω εχει μεινει και στην ταχυφορτιση και τρεχει τωρα να προλαβει τους αλλους με τους νεους ταχυφορτιστες στα νεα της μοντελα

https://www.gsmarena.com/check_out_samsungs_25w_charger_with_usb_power_delivery-news-36287.php

Το οτι το S10+ ειναι η πιο ολοκληρωμενη συσκευη της αγορας,δεν σημαινει οτι ειναι τελειο σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλικα παντα αλλα το σχολιο σου ειναι ασχετο με αυτο που εγραψα.

 

Μιλησα για μπαταρια οπου εννοω χωρο(κοινως 3500mah στα S8 και S9+)και οχι για αυτονομια,ελεος.

Και για την καμερα,δεν σου λεω εγω κατι που δεν ισχυει.

Ειναι η τελευταια απο τις μεγαλες εταιρειες που θα βγαλει night mode στην καμερα,και αρα ναι εχει μεινει πισω σε αυτο.

Οπως πισω εχει μεινει και στην ταχυφορτιση και τρεχει τωρα να προλαβει τους αλλους με τους νεους ταχυφορτιστες στα νεα της μοντελα

https://www.gsmarena.com/check_out_samsungs_25w_charger_with_usb_power_delivery-news-36287.php

Το οτι το S10+ ειναι η πιο ολοκληρωμενη συσκευη της αγορας,δεν σημαινει οτι ειναι τελειο σε ολα.

 

Εάν μιλάς για μπαταρία εάν δεν εννοείς την αυτονομία τότε ποιος ο λόγος να το αναφέρεις.....Κ κάτσε και Διάβασε δεν είπε κάνεις ότι είναι τέλειο σε όλα...Από που το διάβασες αυτό....Στο είπα κ πριν κανένα δεν είναι τέλειο....Δεν υπάρχει το τέλειο...Εγώ συμβιβαζομαι με το καθένα...είτε είναι huawei είτε είναι Samsung....Αλλά προς θεού Όχι έχει μείνει πίσω η Samsung....Μην τα ισοπεδώνεις όλα φίλε μ....

Link to comment
Share on other sites

 

Λείπουν όντως απτή συσκευή αν βάλει κ μανισιο led για ειδοποιήσεις θα μιλάμε για την πιο πλήρες συσκευή της σαμι αν κ υπάρχει κ στο playstore κάτι που βοηθάει

Δείχνει ότι κ ακούει τον κόσμο της και ο ανταγωνισμός με δυνατές τις υπόλοιπες huawei xiaomi Apple κτλ κάνει καλό για όλους εμάς...

Εγώ ξαναγράφω βλέπω δυνατή την μπαταρία του s10+ με κάποιες απτις ρυθμισεις του s_wind

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

31 ο μήνας... Και update στο δικό μου τίποτα ακόμα... Είμαι με του Φλεβάρη ακόμα... 23 κ 59 θα μου έρθει χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

31 ο μήνας... Και update στο δικό μου τίποτα ακόμα... Είμαι με του Φλεβάρη ακόμα... 23 κ 59 θα μου έρθει χα χα
Μήπως είναι από Γερμανό το τηλέφωνο?

Το δικό μου είναι csc COS.....Και δεν έχει βγει ακόμα update...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι από Γερμανό το τηλέφωνο?

Το δικό μου είναι csc COS.....Και δεν έχει βγει ακόμα update...

 

Το ίδιο είναι και το δικό μου, είμαστε σε αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι και το δικό μου, είμαστε σε αναμονή

 

Ναι φυσικά κατάστημα Γερμανός τελευταίοι κ καταιδρωμενοι

Εδώ η τεχνολογία< ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~>εδώ Γερμανός

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το update είδατε βελτίωση σε σενάρια στην κάμερα?

 

Με αυτό βελτίωση στην αναμονη σε αδρανεία θα δούμε βελτίωση κ θα είναι είναι λίγο πιο σμουθ το update της κάμερας κ για γρήγορη φόρτιση θα έρθει σε. Λίγο καιρό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με το update είδατε βελτίωση σε σενάρια στην κάμερα?

 

 

Σε σενάρια σε night τα πάει λίιιγο καλύτερα και σε wide angle σαν τα βγάζει λίγο πιο καθαρά....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εξαιρετικό update όσον αφορά τη μπαταρία. Του τράβηξα κι ένα hard reset μετά το update γιατί είχα πειράξει πολύ πράμα μπας κι έστρωνε η μπαταρία, το οποίο σημαίνει ότι πάλι μαθαίνει το usage pattern.

Εννοείται τα πάντα όλα ανοιχτά. Δε κάθομαι να τα ξαναγράψω, ότι επιλογή σου δίνει η Sammy τα έχω όλα ανοιχτά και στο τέρμα.

Για 16 ώρες ανοιχτό, 2 ώρες οθόνη, και 67% υπόλοιπο, τρίβω τα μάτια μου για να το πιστέψω σε σχέση με το factory firmware.

Ούτε εξοικονόμηση μπαταρίας, ούτε μαύρα θέματα που δε βλέπεις τίποτα όταν έχει ντάλα ήλιο έξω. e89ed1f966d96227b468cfcbfea0c925.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το s9 plus μεγάλε μια χαρά μπαταρία είχε....αν το είχες θα ήξερες...τα mate πάντα είχαν δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό....το note 8 επίσης....Και αν το είχες κ αυτό επίσης θα το ήξερες....Και μην συγκρίνεις συσκευές με qwhd οθόνη με fullhd...Έχει διάφορα στην μπαταρία....Τώρα έαν ςσυ πιστεύεις ότι έχει μείνει πίσω εγώ δεν θα σου αλλάξω γνώμη Γιατί πολύ απλά δεν γίνεται κ όλοι εδώ μέσα ξέρουν το Γιατί....από εκεί κ πέρα όλα έχουν τα κατά όλα έχουν τα θετικά....άλλα μην μας λες έχει μείνει πίσω...Όχι φίλε μ κόψε κάτι....εδώ μέσα αρκετοί έχουμε περάσει κ από τις 2 εταιρίες δεν είμαστε χθεσινή.....

 

Τα Sammy απέκτησαν πραγματικά πολύ ικανοποιητικη αυτονομία με Note 9 και s10 περισσότερα στα Qualcomm variant λιγότερα στα exynos.

Τα είχα όλα τα S plus από 7 και μετά και ενώ σε WiFi είχαν πολύ καλή αυτονομία σε data χωλαιναν πολύ.

 

 

Και μην ξεχνάς ότι out of the box με 1080 ανάλυση έρχονται τα Sammy και στο 90% του κόσμου έτσι τα δουλεύει άρα μια χαρά μπορεί να γίνει σύγκριση με άλλα με 1080 οθόνη.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ε μάλλον βρήκαμε τη μαγική λύση να τραβάμε hard reset με κάθε update :lol:

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Οποίος ανεξάρτητα αν έχει ενημέρωση δεν κάνει τουλάχιστον μια φορά το μήνα hard reset είναι σίγουρα κρυφοαιφονακιας. :p

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τα Sammy απέκτησαν πραγματικά πολύ ικανοποιητικη αυτονομία με Note 9 και s10 περισσότερα στα Qualcomm variant λιγότερα στα exynos.

Τα είχα όλα τα S plus από 7 και μετά και ενώ σε WiFi είχαν πολύ καλή αυτονομία σε data χωλαιναν πολύ.

 

 

Και μην ξεχνάς ότι out of the box με 1080 ανάλυση έρχονται τα Sammy και στο 90% του κόσμου έτσι τα δουλεύει άρα μια χαρά μπορεί να γίνει σύγκριση με άλλα με 1080 οθόνη.

 

Άλεξ γνωρίζω παααρα πολύ καλά από samsung....Ένα note 9 το έχω πάρει κ από εσένα τα Χριστούγεννα....Ναι εγώ είμαι....Εγώ πάντα με wqhd τα δουλεύω και δεν είχα θέμα....Και όταν πέρασα και one ui Στο note 9 μετά το 2ο update ήταν πύραυλος σε όλα φίλε μ.....Και μπαταρία και ταχύτητα και απ όλα....

Link to comment
Share on other sites

Οποίος ανεξάρτητα αν έχει ενημέρωση δεν κάνει τουλάχιστον μια φορά το μήνα hard reset είναι σίγουρα κρυφοαιφονακιας. :p

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Άσε για εμένα είναι παλουκι τα reset σε Sammy διότι με τα τόσα πρέπει να αφαιρέσω και τροποποίησω ένα 3ωρο μου τρώει αλλά για κάποιον που δουλεύει stock μαμά και δεν έχει απαιτήσεις πάει στην 1 ώρα maximum το στήσιμο.

 

 

 

Άλεξ γνωρίζω παααρα πολύ καλά από samsung....Ένα note 9 το έχω πάρει κ από εσένα τα Χριστούγεννα....Ναι εγώ είμαι....Εγώ πάντα με wqhd τα δουλεύω και δεν είχα θέμα....Και όταν πέρασα και one ui Στο note 9 μετά το 2ο update ήταν πύραυλος σε όλα φίλε μ.....Και μπαταρία και ταχύτητα και απ όλα....

 

 

Γειά σου Θωδωρη κοίτα και εγώ 2k τα βαζω πάντα day one και για την χρήση μου με καλυπταν αλλά η αλήθεια είναι ότι τα Sammy απέκτησαν πραγματικά αυτονομία που να ταιριάζει σε ναυαρχίδα από note 9 και έπειτα.

 

Αυτή είναι η αλήθεια.

 

Και μην κοιταζουμε μόνο εμείς αλλά η πλοιοψηφια του κόσμου.

Ο περισσότερος κόσμος μαμά τα δουλεύει άρα 1080 οθόνη και η σύγκριση είναι απόλυτα σωστή με άλλες συσκευές με 1080.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον παραδεχτείτε εσείς που λέγατε ότι έχει τρομερή μπαταρία πριν την αναβάθμιση κ βγάζατε τρελούς όλους εμάς.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε χρόνο δίνω την ευκαιρία και σε κάποια άλλη ναυαρχίδα πέρα από την galaxy s να με κερδίσει. Εχθές πέρασα από Κωτσόβολο να δω το Huawei P30 pro. To Zoom σε φωτογραφία πραγματικά κορυφαίο και σίγουρα δεν θα το βρεις πουθενά αλλού αλλά στο βίντεο το S10+ είναι καλύτερο σε ποιότητα και σταθεροποίηση ενώ ο υπερευρυγώνιος είναι σε επίπεδα action cam και προσωπικά θα τον χρησιμοποιήσω περισσότερο απ'ότι το Ζοομ του P30 pro.

 

Γενικά η αίσθηση που αποκόμισα στο P30 pro δεν με κέρδισε, έχει κάνει βέβαια αρκετά βήματα μπροστά αλλά το καθημερινό μου τηλέφωνο θα είναι για φέτος το S10+. Θεωρώ ότι το S10+ θα είναι μία πολύ καλή αναβάθμιση του επίσης πολύ καλού S9+ που ήδη έχω και είμαι ικανοποιημένος.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ μία από τα ίδια. Βράχος πραγματικός ο 855.

 

S10 plus(Snapdragon)

 

Και αναλυση εννοειται 2k, οχι FHD! :)

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Άσε για εμένα είναι παλουκι τα reset σε Sammy διότι με τα τόσα πρέπει να αφαιρέσω και τροποποίησω ένα 3ωρο μου τρώει αλλά για κάποιον που δουλεύει stock μαμά και δεν έχει απαιτήσεις πάει στην 1 ώρα maximum το στήσιμο.

 

 

 

 

 

Γειά σου Θωδωρη κοίτα και εγώ 2k τα βαζω πάντα day one και για την χρήση μου με καλυπταν αλλά η αλήθεια είναι ότι τα Sammy απέκτησαν πραγματικά αυτονομία που να ταιριάζει σε ναυαρχίδα από note 9 και έπειτα.

 

Αυτή είναι η αλήθεια.

 

Και μην κοιταζουμε μόνο εμείς αλλά η πλοιοψηφια του κόσμου.

Ο περισσότερος κόσμος μαμά τα δουλεύει άρα 1080 οθόνη και η σύγκριση είναι απόλυτα σωστή με άλλες συσκευές με 1080.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Πάλι βγάζεις συμπεράσματα που δεν ισχύουν.

Ποιος σου είπε ότι το 90% τα δουλεύει με FHD ανάλυση;

Έχεις link από έρευνα που να το αποδεικνύει;

Edited by XP130TD

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας, εχω δει και διαβασει πολλα reviews και με χαροποιει ιδιαιτερα το γεγονος πως η καμερα υπολειτουργει σε πολυ χαμηλο φωτισμο, πλησιον μαυρου σκοταδιου. Για παραδειγμα σε φωτο νυχτερινη με φωτα και μαγαζια γυρω, ειναι αξιοπρεπεστατη.

 

Επιπλεον, καποιος ειχε αναφερει (νομιζω s_wind) οτι υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που κρατουν την μπαταρια σε πολυ καλα επιπεδα, αλλα τις στελνει μονο σε inbox. Γιατι αυτο;

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

 

 

Στο θεμα μας, εχω δει και διαβασει πολλα reviews και με χαροποιει ιδιαιτερα το γεγονος πως η καμερα υπολειτουργει σε πολυ χαμηλο φωτισμο, πλησιον μαυρου σκοταδιου. Για παραδειγμα σε φωτο νυχτερινη με φωτα και μαγαζια γυρω, ειναι αξιοπρεπεστατη.

 

 

 

Επιπλεον, καποιος ειχε αναφερει (νομιζω s_wind) οτι υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που κρατουν την μπαταρια σε πολυ καλα επιπεδα, αλλα τις στελνει μονο σε inbox. Γιατι αυτο;

Προσωπικά αγαπητέ αν και στην 3η μέρα είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία χωρίς καμία ρύθμιση και κανένα επιπλέον πείραγμα.

Και στο λέω προερχόμενος από note 9 το οποίο έχει πολυ καλή αυτονομία

Στα της φωτογραφίας δεν μπορώ να σε διαφωτίσω

Ελπίζω να βοήθησα

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...