Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορώ πως άφησες τον/την οποιαδήποτε υπάλληλο να ασχοληθεί με την καινούργια συσκευή σου... :confused:

Ο λόγος που μου <<τράβηξε>> το κινητό από τα χέρια ήταν γιατί άλλαξα την κάρτα sim σε μικρότερη και επέμενε να την τοποθετήσει η ίδια. Παρόλα αυτά μίλησα με το επίσημο service στην Καλλιθέα και μου είπαν για ένα δωρεάν διαγνωστικό έλεγχο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απορω, υπαλληλος και δεν εβλεπε οτι η τρυπα που το βαζει δεν εχει συρταρακι? τελος παντων, αν δεν το πιεσε δυνατα λογικα δεν εχεις θεμα αλλα αν εκανε τρυπα στη μεμβρανη, τοτε καλα κρασια.

Δεν ξερω αν μπορεις να το διαπιστωσεις αλλα εγω θα του ελεγα να το βαλει στο νερο και εαν χαλασει να μου δωσουν αλλο. Που και αυτο παιζεται δηλαδη , καθως μπορει να μην παρει νερο τοσο ευκολα.

 

μίλησα με το επίσημο service στην Καλλιθέα και μου είπαν για ένα δωρεάν διαγνωστικό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέλω πολύ το αναδιπλωμενο. Απλά έχω παραγγείλει το s10+ κ το σκέφτομαι να το πάρω αλλά είδα βιντεακι απτό νέο p30 pro δεν το. Δείχνει αλλά λέει έρχεται το καλύτερο καμεροτηλεφωνο το ζουμ κ το νυχτερινό βίντεο είναι σούπερ αν θα βγαζει έτσι... Είπε κάποιο παιδί για το αναδιπλωμενο ίσως δεν το φέρουν Ελλάδα.. Ίσως το αφήσω να πέσει η τιμή του δίχως φορο 1600 θα βγει αν δώσει και κάνα 200αρι ο Γερμανός 1400 οπότε με δόσεις θα είναι κομπλέ.. Καλά κ σε ένα 8μηνο η χρόνο να το πάρω καλά να Είμαστε να βγάζουμε γούστα

 

 

 

Ρε συ αφού από ότι έχω καταλάβει είσαι καμερακιας τι κάθεσαι και ασχολείσαι με το s10; Αν θες την top of the range κάμερα κοιτά προς άλλες εταιρείες όπως το p30 που όντως θα σπέρνει γιατί άλλωστε και η φιλοσοφία της εταιρείας είναι να βγάζει το καλύτερο καμεροτηλεφωνο. Αν θες κάτι άλλο το ξανασκέφτεσαι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα παιδιά!!

Λοιπόν, κάτοχος του s10+ 1TB, από την Παρασκευή.

Έχω τον εξής προβληματισμό: η υπάλληλος στον ΓΕΡΜΑΝΟ ανίδεη προφανώς έβαλε το συρματάκι στην τρύπα

του ηχείου αντί των καρτών sim.

Βρε παιδιά λέτε να μου έκανε ζημιά όσον αφορά το ηχείο ή την αδιαβροχοποΐηση ή στην στεγανοποΐηση.

Να ανησυχώ! ?

 

Η μικρή τρύπα κάτω ειναι το μικρόφωνο και μάλλον εκεί το έβαλε, δοκίμασε το μόνος σου αν σε ακούνε καλά ακόμα και με θόρυβο γύρω, μη το πας και στο ανοίξουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς τη μεμβράνη με την ίδια εννοείται που βάζει η Samsung να μας πει αν είναι εύκολη διαδικασία;

 

Μου έχει κάνει 1 μπιλάκι στο κέντρο της οθόνης και πέφτει συνέχεια εκεί το βλέμμα μου. Αλλά δε ξέρω αν θα μπει τόσο τέλεια όσο είναι από το εργοστάσιο..

 

Πάντως αν ενδιαφέρεται και κανείς άλλος να την αλλάξει κυκλοφορεί στο εμπόριο https://www.skroutz.gr/s/17456981/Samsung-Screen-Protector-Galaxy-S10.html

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στο S10e συμφορουμιτης ανεφερε οτι του περασαν στο Mediamarkt με μηχανημα μεμβρανη(νομιζω zag)με κατω απο 20ευρω.

 

Δεν ξερω αν ισχυει και για S10+ και σε τι τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αφού από ότι έχω καταλάβει είσαι καμερακιας τι κάθεσαι και ασχολείσαι με το s10; Αν θες την top of the range κάμερα κοιτά προς άλλες εταιρείες όπως το p30 που όντως θα σπέρνει γιατί άλλωστε και η φιλοσοφία της εταιρείας είναι να βγάζει το καλύτερο καμεροτηλεφωνο. Αν θες κάτι άλλο το ξανασκέφτεσαι

 

 

 

 

Μωρέ αδυναμία στο θέμα κάμερας έχω... Αλλά έχω και από εποχή s3 galaxy μετά note galaxy 2. 3. 4 μετά s7 edge s8 plus s9 plus...

Κ πάντα στο θέμα Καμερες ήμουν υπέρ κομπλέ με τη σαμι...

Ειναι πια οικογένεια μου νιώθω κορεατης χα χα το μόνο παράπονο είναι για το σκοτάδι χωρίς φλας πιστεύω να το φτιάξουν με update μη τους παρει κ τους σηκώσει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αφού από ότι έχω καταλάβει είσαι καμερακιας τι κάθεσαι και ασχολείσαι με το s10; Αν θες την top of the range κάμερα κοιτά προς άλλες εταιρείες όπως το p30 που όντως θα σπέρνει γιατί άλλωστε και η φιλοσοφία της εταιρείας είναι να βγάζει το καλύτερο καμεροτηλεφωνο. Αν θες κάτι άλλο το ξανασκέφτεσαι

 

 

 

 

Μωρέ αδυναμία στο θέμα κάμερας έχω... Αλλά έχω και από εποχή s3 galaxy μετά note galaxy 2. 3. 4 μετά s7 edge s8 plus s9 plus...

Κ πάντα στο θέμα Καμερες ήμουν υπέρ κομπλέ με τη σαμι...

Ειναι πια οικογένεια μου νιώθω κορεατης χα χα το μόνο παράπονο είναι για το σκοτάδι χωρίς φλας πιστεύω να το φτιάξουν με update μη τους παρει κ τους σηκώσει

 

 

Ρε jim το καλοκαίρι που σου είχα δώσει το amazfit stratos τότε δεν είχες το s7 edge....Και ρε συ πως σου βγήκε 715 είχες κουπόνια?

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή τρύπα κάτω ειναι το μικρόφωνο και μάλλον εκεί το έβαλε, δοκίμασε το μόνος σου αν σε ακούνε καλά ακόμα και με θόρυβο γύρω, μη το πας και στο ανοίξουν.

 

Αν παρατηρήσεις καλύτερα, αναφέρομαι στην τρύπα που βρίσκεται δίπλα από την τρύπα των καρτών sim.

 

Όσον αφορά το άνοιγμα που προανέφερες θέλω να σε ενημερώσω πως στην διάγνωση δεν ανοίγετε η συσκευή αφότου μου είπε πως μέσα σε 2 λεπτά ο διαγνωστικός έλεγχος θα έχει τελειώσει, γίνεται κάτι σαν μια ακτινογραφία...

Edited by nino_s10plus
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ρε jim το καλοκαίρι που σου είχα δώσει το amazfit stratos τότε δεν είχες το s7 edge....Και ρε συ πως σου βγήκε 715 είχες κουπόνια?

 

Οχι ρε τεο το s9 plus είχα κ έχω το edge έχω 2 χρόνια που το πούλησα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ααα γιατί το κοίταγες τοτε και νόμιζα ήθελες να πάρεις s9 plus....εγώ μπερδεύτηκα ....Τελικά δεν μου είπες το s10plus πως θα το πάρεις....
Link to comment
Share on other sites

Ααα γιατί το κοίταγες τοτε και νόμιζα ήθελες να πάρεις s9 plus....εγώ μπερδεύτηκα ....Τελικά δεν μου είπες το s10plus πως θα το πάρεις....

 

Τιμολόγιο και κουπόνι. Φοβάμαι μην το μετανιώσω αν κ πέρασα κ μου είπαν ήρθε αλλά μπορει να την κάνω την κίνηση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ με τι τιμολόγιο

1039-24%=789.64 με ΦΠΑ επιστροφή

1039-19%=841.59 με άνευ φπα από taxis

Τα 700 κάτι ευρο πως τα βγάζεις....Μήπως έχεις κάτι λάθος γιατί όλα τα κουπόνια είναι 100 εύρο από public Και 150 από όλους τους άλλους....ρωτάω γιατί Μήπως μπερδεύτηκες και στο τέλος σου βγει κανα κουστούμι άλλο γι άλλο.....

789.64-100=689.64

789.64-150=639.64

841.59-100=741.59

841.59-150=691.59

 

Μήπως έχεις κάτι λάθος....

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και έτσι για να γουστάρουμε

 

Τραβάει τρομερές φώτο ακόμη και στο auto και στα γρήγορα.....4f9d35773e3baf4ce3db10feb961bcb0.jpg053c4d2bd6976914685e0b2a35d761e0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι φώτο τεο. Κουκλί το άσπρο μάγκες θα βγάλω κ με τα δύο να δω εντυπώσεις..

1039 - 150 = 889

889- 19.45% ΦΠΑ 716. 90 απλά μαθηματικά...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος....

Για τι πέρυσι με ένα λάπτοπ που είχα πάρει απ τον κότσο δεν ήταν έτσι....Τέλος πάντων μπορεί να θυμάμαι πάλι λάθος.....

Με το καλό μα το πάρεις να χαρεις

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ στο samsung internet να είναι πλήρης η οθόνη μέχρι πάνω γιατί κόβεται κάτω απτην κάμερα κ δεν βρήκα για πληρης οθόνη..

Ο ήχος πολύ πιο δυνατός από s9plus φοβερός ο φακός υπερευρυγωνιος

Όπως και η οθόνη δυνατή.. Πιστεύω ναι κ με την μπαταρία κομπλέ θα είμαι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις ίντερνετ στον browser

Η στις ρυθμίσεις οθόνης κάπου έχει την εντολή για εφαρμογές πλήρους οθόνης....

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις ίντερνετ στον browser

Η στις ρυθμίσεις οθόνης κάπου έχει την εντολή για εφαρμογές πλήρους οθόνης....

 

Το έβαλα σε πλήρης απτις εφαρμογές αλλά συνεχίζει να δείχνει το ρολόι επάνω κτλ δεν έκανα επανεκκίνηση Πιστεύω κάπως θα γίνεται. Ευχαριστώ πάντως

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με adb shell γίνεται αυτό που ρωτάς πλέον. Όλες οι εφαρμογές δουλεύουν κάτω από τις κάμερες για να μην χάνεις κ καλά content από τα notch.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Παιζει μέχρι 1440...επέλεξε το σωστό βίντεο απ το YouTube Και αλλάξει την ανάλυση τις οθόνης σε qhd Από fhd+[/QUOT

Το βρήκα, δεν πάει πιο πολύ. Η πρώτη φωτο που έβαλες πιο πάνω έχει επιλογή να βγάζει ένα αντικείμενο με χρώμα και τα άλλα ασπρόμαυρα;

Link to comment
Share on other sites

Να7 στην επιλογή

Εστίαση πραγματικού χρόνου κ πας τέρμα δεξιά....Έχει 4 επιλογές εστίασης με δόλωμα....Αλλά πάει μέχρι 1440 κάτι κάνεις λάθος....

Link to comment
Share on other sites

Στο S10e συμφορουμιτης ανεφερε οτι του περασαν στο Mediamarkt με μηχανημα μεμβρανη(νομιζω zag)με κατω απο 20ευρω.

 

Δεν ξερω αν ισχυει και για S10+ και σε τι τιμες.

 

εχουν μια βαση δεδομένων με όλα τα κινητά και κοβουν εκεινη τη στιγμη το σχημα για το κινητο σου και την τοποθετουν.

Νομιζω 17.90 πλήρωσα.

Ειναι ομως μεμβράνη, ειναι μαλακη και μενουν πανω της σημαδακια, οκ δεν παθαίνει κατι η οθονη σου αλλα μετα απο λιγη χρήση δεν ειναι και πολυ όμορφη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Να7 στην επιλογή

Εστίαση πραγματικού χρόνου κ πας τέρμα δεξιά....Έχει 4 επιλογές εστίασης με δόλωμα....Αλλά πάει μέχρι 1440 κάτι κάνεις λάθος....

 

Το βρήκα στα 1440!!.σε ευχαριστώ για τη πληροφορία για τη κάμερα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...