Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορά των 2 φωτό είναι χαοτική, απαράδεκτο από την Samsung.Βγαζει μια θαμπαδα σαν να είναι λερωμενος ο φακος. Αν δεν είχε γίνει η αποστολή της προπαραγγελιας μου , θα την είχα ακύρωση.Ειναι καθαρά Θέμα software της cameras. Αλλά μην περιμένετε καμία διαφορά με μελλοντικές αναβαθμίσεις. 10 χρόνια έχουν περάσει όλα τα κινητά της σειράς από τα χέρια μου και ποτέ η Samsung δεν βελτίωσε την κάμερα με αναβάθμιση. Συνεχίζει για μένα να είναι βασιλιάς το pixel 3 και θα κάνω υπομονή μέχρι το pixel 4 . Κρίμα γιατί το κινητό είναι πανέμορφο.
Τις επόμενες φωτός μάλλον τσάμπα τις ανέβασα. Κάποιοι βλέπετε επιλεκτικά.

Ακύρωσε την προπαραγγελία σου.

Το κινητό είναι 10 χρόνια πίσω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που υπαρχουν και οι ''εμπειροι''χρηστες του myphone και εχουν βγαλει κυριολεκτικα οτι κινητο κυκλοφορει σκαρτο.

Ο αλλος στο διπλα θεμα ειπε οτι η οθονη του S10+ ειναι κατωτερη και απο του S9 γιατι ετσι,εδω τωρα διαβαζουμε για μετριες καμερες(μετρια καμερα εχει το pocophone,δηλαδη το s10+ εχει καμερα επιπεδου pocophone?),ε ενταξυ μετα μην απορειτε ορισμενοι γιατι εχει πεσει η κινηση/συμμετοχη στο forum με αυτα που γραφονται.

 

Ουτε βεβαια θυμαμαι η Samsung να εβγαλε ποτε ανακοινωση οτι το S10+ εχει την καλυτερη καμερα(να ναι καλα το dxomark που εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια με αυτα που γραφει ωρες ωρες),ουτε επισης νομιζω να περιμεναμε φοβερη αυτονομια για 9ωρα και 10ωρα sot. Αν ειχε stock android το S10+,τοτε εκει ναι προσωπικα θα περιμενα καλυτερα αποτελεσματα οπως και 1080p οθονη by default(βλεπε Oneplus).

 

Περαν τουτου ο καθενας ας αγορασει οτι θελει/τον βολευει.

 

Ανάλογο κείμενο ήθελα να γράψω και εγώ παιδιά..

Ευχαριστώ με έβγαλες από τον κόπο απλά να συνεχίσω λίγο.

 

Θα πάρω το s10 plus τέλη του μήνα η αρχές του επόμενου να κρίνω και μόνος μου,

Μπαταρία κάμερες ήχο οθόνη σε σχέση με το Note 9 s9 plus και άλλων που είχα, και pixel xl 3 που έχω τώρα.

 

Χαβάη δεν αγγίζω ξανά και το τελευταίο που είχα ήταν ένα p20 pro,

που στα κείμενα που διάβαζα ήταν τόσο "θεϊκό" τηλέφωνο, και μόλις το πήρα, σε 24 ώρες κοιτούσα να γυρίσω πάλι σε s9 plus.

 

Ας περιμένουμε να στρώσει λίγο με μερικές φορτίσεις και μερικά update και μετά ας κρίνουμε με ποιο ασφαλές τρόπο.

2 ημέρες κυκλοφορεί το τηλέφωνο και βγάλαμε είδη πόρισμα για την μπαταρία?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται προκαταληψεις και βιασυνες..2 ημερων κινητων ειναι.υπομονη!

 

Πολύ σωστός!

Είναι ακόμη πολύ νωρίς! Σίγουρα θα χρειαστούν διορθώσεις...Υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες φωτός μάλλον τσάμπα τις ανέβασα. Κάποιοι βλέπετε επιλεκτικά.

Ακύρωσε την προπαραγγελία σου.

Το κινητό είναι 10 χρόνια πίσω.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί , κάποιοι το παίρνετε τόσο προσωπικα , όταν επισημαίνεται κάποιο αρνητικό του κινητού. Όπως αναφέρω και στο μήνυμα μου 10 χρόνια έχω αγοράσει όλα τα κινητά της σειράς Galaxy s , από το s1 μέχρι και τώρα το s10. Αν μη τι άλλο θεωρώ το εαυτό μου από τους πιστούς φίλους της sammy. Έχω δει πολλά συγκριτικά της κάμερας και δεν έχω δει ούτε ένα να βγαίνει μπροστά το s10 .Σε συνθήκες καλού φωτισμού τα κινητά είναι περιπου ισάξια, αλλά όταν ο φωτισμός χαμηλώνει την πρωτοκαθεδρία την έχει το mate οριακά μπροστά και σε συνθήκες πολύ χαμηλού φωτισμού η διαφορά μεγαλώνει. Βρες μου ένα versus που να δείχνει το αντίθετο , για να χαρώ και εγώ λίγο.

 

Και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για Κινητά ,δεν χρειάζονται νεύρα και ειρωνείες.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί , κάποιοι το παίρνετε τόσο προσωπικα , όταν επισημαίνεται κάποιο αρνητικό του κινητού. Όπως αναφέρω και στο μήνυμα μου 10 χρόνια έχω αγοράσει όλα τα κινητά της σειράς Galaxy s , από το s1 μέχρι και τώρα το s10. Αν μη τι άλλο θεωρώ το εαυτό μου από τους πιστούς φίλους της sammy. Έχω δει πολλά συγκριτικά της κάμερας και δεν έχω δει ούτε ένα να βγαίνει μπροστά το s10 .Σε συνθήκες καλού φωτισμού τα κινητά είναι περιπου ισάξια, αλλά όταν ο φωτισμός χαμηλώνει την πρωτοκαθεδρία την έχει το mate οριακά μπροστά και σε συνθήκες πολύ χαμηλού φωτισμού η διαφορά μεγαλώνει. Βρες μου ένα versus που να δείχνει το αντίθετο , για να χαρώ και εγώ λίγο.

 

Και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για Κινητά ,δεν χρειάζονται νεύρα και ειρωνείες.

 

Σωστός στο σκεπτικό, θεωρώ ότι είναι εύκολο να γίνουν μερικά συγκριτικά από μέλη ειδικά στην Αθήνα όπου είστε πολλοί. Παλιότερα το κάναμε συνέχεια, παρόλο ότι σίγουρα στο μήνα θα βελτιωθεί λόγω καινούριου, προτιμώ να βλέπω από μέλη άμεσες συγκρίσεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.Ακομα δεν βγήκε το έχουν θάψει.Οπου έχω διαβάσει λένε τα καλύτερα,rewiers το αποθεώνουν

Περιμένετε τα ρολαρει λίγο το μηχανημα και μας ξαναλέτε τι και πώς σχετικά με την εμπειρία τής συσκευής

Έχω το note,9 και αρνουμε να πιστέψω αυτά που διαβάζω για το +10

 

Δηλαδή συγνώμη, σας αρέσει καλύτερα το notch.Εκει πάνω φαίνεται λες και πιάνει την μισή οθόνη,

κατευθείαν εκεί πάει τό μάτι.Ποιο ωραία κάθεται στο μάτι η τρύπα παρά αυτό.

Σε καμία μορφή του δεν μου άρεσε.

 

Στο 4:10 για την κάμερα.. Δεν βλέπω και δεν ακούω πουθενά αυτά που γράφονται μέσα εδώ μέσα.

Τέσπα.Περιμενουμε και αναμένουμε τα καλύτερα:)

 

https://www.xda-developers.com/pixel-3-xl-vs-galaxy-s10-plus-video/

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί , κάποιοι το παίρνετε τόσο προσωπικα , όταν επισημαίνεται κάποιο αρνητικό του κινητού. Όπως αναφέρω και στο μήνυμα μου 10 χρόνια έχω αγοράσει όλα τα κινητά της σειράς Galaxy s , από το s1 μέχρι και τώρα το s10. Αν μη τι άλλο θεωρώ το εαυτό μου από τους πιστούς φίλους της sammy. Έχω δει πολλά συγκριτικά της κάμερας και δεν έχω δει ούτε ένα να βγαίνει μπροστά το s10 .Σε συνθήκες καλού φωτισμού τα κινητά είναι περιπου ισάξια, αλλά όταν ο φωτισμός χαμηλώνει την πρωτοκαθεδρία την έχει το mate οριακά μπροστά και σε συνθήκες πολύ χαμηλού φωτισμού η διαφορά μεγαλώνει. Βρες μου ένα versus που να δείχνει το αντίθετο , για να χαρώ και εγώ λίγο.

 

 

 

Και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για Κινητά ,δεν χρειάζονται νεύρα και ειρωνείες.

Δεν είπε κανείς το αντίθετο, αντιθέτως εσύ πρώτος ήσουν καταστροφικός και απόλυτος στο μήνυμα σου περί S10+.

Ναι, το Χαβάη έχει καλύτερο night mode.

Το 90% των φωτογραφιών όμως το βγάζουμε την ημέρα. Όπως και βίντεο.

Εκεί το S10+, Note 9, S9+, με τα δικά μου θέλω είναι μπροστά.

Λόγω μη παστελώματος των φωτογραφιών, λόγω εξαιρετικών χρωμάτων, λόγω HDR.

Ξαναδιάβασε το προηγούμενο σου μήνυμα και θα καταλάβεις (λογικά) τον λόγο που πήρες αυτή την απάντηση από μέρους μου.

Επίσης, ανέβασα 2 φωτός στο Dropbox αλλά εκεί κανείς δε σχολίασε.

Μόνος σχολιασμός υπήρξε στο ποστ που όλο τυχαίως βγάζει το S10+ μάπα και το Χαβάη θεϊκό.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι Άκη γίνεται.

Ρυθμίσεις - - - - > Ειδοποιήσεις - - - - - > Γραμμή κατάστασης - - - - - > Εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας

Να σαι καλα και το εψαχνα !!!!!!!!!

Edited by XP130TD

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς για μπαταρία... Για κάμερα θα έπρεπε να είναι σούπερ απτην αρχή η έστω να πάρει ένα update. Πάντως πολλά συγκριτικά δεν έχω βρει ας πούμε κ με το s9 plus σε θέμα. Φωτογραφίας. Η μπαταρία του με 4100 ΔΕΝ γίνεται ναμην είναι καλή.. Εγώ την Τρίτη κάμερα" ζηλεύω" και το night shoot mode που επιτέλους το έβαλαν

 

Θέλω να κάνω υπομονή για το αναδιπλωμενο.. Αλλά αν. Δεν έρθει Ελλάδα την κάτσαμε..

Μέχρι να πάμε εκεί όμως υπάρχει το s10 plus

Έχω κωδικό από Γερμανό - 150 κ από public και από media markt αλλά νομίζω λιγότερα...

Θα βάλουν ανταλλαγή άραγε τώρα που υπάρχουν κουπόνια;

Μια μικρή ιστορία...

Πάω σε κωτσο το Σάββατο κ δεν το έχω σε υπόληψη.. μένω επαρχεία

Μπαίνω λέω δεν υπάρχει σε χρήση το s10+? Μου λέει το έχουμε άλλα είναι μόνο προς αγορά μέχρι στιγμής

Έχουμε φοβερή προσφορά μόνο για σήμερα άτοκες36 δόσεις χωρίς κάρτα...

Λέω έχω πιστωτική.. Επίσης έχω έκπτωση 150 ευρώ απτό Γερμανό ψιλό γελάει..

Έχω και το s9 plus περιμένω αν θα βγει ανταλλαγή μου λέει,

Πούλησε το 450 το δίνεις εύκολα

Λέω δεν γίνεται 485 έχει στο σκρουτζ .. Έπεσε τόσο μου λέει;;

Παίρνει το κινητό του πατάει στο σκρουτζ λέει δίκιο έχεις τσάμπα το δίνουν..

Εμείς το. S9 plus το έχουμε 400 πάνω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί , κάποιοι το παίρνετε τόσο προσωπικα , όταν επισημαίνεται κάποιο αρνητικό του κινητού.

 

Μα δεν θυμαμαι να εγραψε κανεις εξ αρχης οτι το S10+ εχει την καλυτερη καμερα στον κοσμο ή την καλυτερη αυτονομια στον κοσμο.

 

Επισης εχει τεραστια διαφορα το ''επισημαινω καποιο αρνητικο'',απο το''βγαζω το κινητο αχρηστο σε καποιους τομεις''.

Αυτα πανε στο πιο πισω σχολιο περι μετριας καμερας ή σε αλλο σχολιο που γραφτηκε για κατωτερη οθονη το S10+ σε σχεση με S9.

 

Περαν τουτου το θεμα ειναι οτι ο λογος που εχουν γραφτει ανεκαθεν καλα λογια για το S10+ ειναι για αυτα που προσφερει στο συνολο.

 

Απλα μπηκαν ορισμενοι και ξεκινησαν απο το πουθενα ενα ανεπισημο vs μεταξυ mate20pro και S10+,παρολο που κανεις δεν αναφερθηκε οτι ειναι πχ μεταξυ των 2συσκευων και η συσκευη δεν εχει κλεισει ουτε 1 εβδομαδα στην αγορα.

 

Αν καποιος θελει ενα κινητο και τον ενδιαφερει κυριως η καμερα,ας παρει το mate20pro,ή μαλλον θα το ειχε αγορασει ηδη το mate δεδομενου οτι ειναι πολυ φθηνοτερο απο το s10+.

Το ιδιο ισχυει και για την αυτονομια που στα χρηματα του mate μονο το S10e παιζει,αρα προφανως παλι ειναι καλυτερη επιλογη το mate.

 

Αλλα για να προτιμανε καποιοι το S10+(ή ακομα και το S10e) σιγουρα θα εχουν τους λογους τους,οπως εχουν και οσοι αγοραζουν τωρα το Note9 που ειναι κοντα χρηματικα με το mate.

 

Δεν νομιζω εστω και ενας στο forum να προτιμησε το s10+ γιατι περιμενε πχ καλυτερες φωτογραφιες την νυχτα σε σχεση με Huawei και Google που εχουν τα δικα τους Night mode που κανουν παπαδες.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θυμαμαι να εγραψε κανεις εξ αρχης οτι το S10+ εχει την καλυτερη καμερα στον κοσμο ή την καλυτερη αυτονομια στον κοσμο.

 

Επισης εχει τεραστια διαφορα το ''επισημαινω καποιο αρνητικο'',απο το''βγαζω το κινητο αχρηστο σε καποιους τομεις''.

Αυτα πανε στο πιο πισω σχολιο περι μετριας καμερας ή σε αλλο σχολιο που γραφτηκε για κατωτερη οθονη το S10+ σε σχεση με S9.

 

Περαν τουτου το θεμα ειναι οτι ο λογος που εχουν γραφτει ανεκαθεν καλα λογια για το S10+ ειναι για αυτα που προσφερει στο συνολο.

 

Απλα μπηκαν ορισμενοι και ξεκινησαν απο το πουθενα ενα ανεπισημο vs μεταξυ mate20pro και S10+,παρολο που κανεις δεν αναφερθηκε οτι ειναι πχ μεταξυ των 2συσκευων και η συσκευη δεν εχει κλεισει ουτε 1 εβδομαδα στην αγορα.

 

Αν καποιος θελει ενα κινητο και τον ενδιαφερει κυριως η καμερα,ας παρει το mate20pro,ή μαλλον θα το ειχε αγορασει ηδη το mate δεδομενου οτι ειναι πολυ φθηνοτερο απο το s10+.

Το ιδιο ισχυει και για την αυτονομια που στα χρηματα του mate μονο το S10e παιζει,αρα προφανως παλι ειναι καλυτερη επιλογη το mate.

 

Αλλα για να προτιμανε καποιοι το S10+(ή ακομα και το S10e) σιγουρα θα εχουν τους λογους τους,οπως εχουν και οσοι αγοραζουν τωρα το Note9 που ειναι κοντα χρηματικα με το mate.

 

Δεν νομιζω εστω και ενας στο forum να προτιμησε το s10+ γιατι περιμενε πχ καλυτερες φωτογραφιες την νυχτα σε σχεση με Huawei και Google που εχουν τα δικα τους Night mode που κανουν παπαδες.

 

 

 

Αν μπεις στο νήμα του Mate θα διαβάσεις σχόλια ότι τρώει σκόνη στο περίπου στο θέμα φώτο το s10 plus ότι ξεκλειδώνει με φώτο σαν αυτά των 200 ευρώ..

Τους έγραψα γιατί δε λένε για την οθόνη μεταξύ του s10+ για την οθόνη του για τον ήχο του κτλ

 

Πάντως εγώ θέλω να έχω όσο γίνεται πιο δυνατή φώτο μέρα κ νύχτα περίμενα κ θέλω να κάνει παπάδες το s10+ κ όσο κ αν έχω αδυναμία στη σαμι θα το σκεφτόμουν κάποια στιγμή για αλλαγή εταιρείας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω λίγο τη συζήτηση κ μετά από 4 μέρες ενασχόλησης με τη συσκευή, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις.

 

Όντως μια σχετική δυσκολία στο να κάνουν focus διάφορα αντικείμενα, οι κάμερες το έχουν ( και οι μπρος και οι πίσω). Έβγαλα αρκετές θολές φωτογραφίες αλλά μη φανταστεί κανείς ότι το πρόβλημα είναι έντονο η game breaking.

 

Το άλλο που έχω να πω αφορά τις λήψεις σε χαμηλό φωτισμό. Επειδή το night mode η Samsung το ενσωματώνει με έναν αλγόριθμο και αφήνει το AI να αποφασίσει πότε θα κάνει kick in, σε συνθήκες με λίγο φωτισμό πχ και όχι εντελώς σκοτάδι δεν μπαίνει σε λειτουργία και η φωτογραφία δεν βγαίνει τόσο καλή όσο με το mate 20 Pro που το βάζεις μόνος κατά βούληση.

 

Στα της μπαταρίας να πω ότι εγώ όχι μόνο δεν έχω κανένα πρόβλημα, το αντίθετο. Τη βρίσκω εξαιρετική.

 

Παραθέτω ένα ακόμα δείγμα να δείτε.

 

 

c1c0d8781aa0d8eaaf552ff07f3295b2.jpg

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω λίγο τη συζήτηση κ μετά από 4 μέρες ενασχόλησης με τη συσκευή, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις.

 

Όντως μια σχετική δυσκολία στο να κάνουν focus διάφορα αντικείμενα, οι κάμερες το έχουν ( και οι μπρος και οι πίσω). Έβγαλα αρκετές θολές φωτογραφίες αλλά μη φανταστεί κανείς ότι το πρόβλημα είναι έντονο η game breaking.

 

Το άλλο που έχω να πω αφορά τις λήψεις σε χαμηλό φωτισμό. Επειδή το night mode η Samsung το ενσωματώνει με έναν αλγόριθμο και αφήνει το AI να αποφασίσει πότε θα κάνει kick in, σε συνθήκες με λίγο φωτισμό πχ και όχι εντελώς σκοτάδι δεν μπαίνει σε λειτουργία και η φωτογραφία δεν βγαίνει τόσο καλή όσο με το mate 20 Pro που το βάζεις μόνος κατά βούληση.

 

Στα της μπαταρίας να πω ότι εγώ όχι μόνο δεν έχω κανένα πρόβλημα, το αντίθετο. Τη βρίσκω εξαιρετική.

 

Παραθέτω ένα ακόμα δείγμα να δείτε.

 

 

c1c0d8781aa0d8eaaf552ff07f3295b2.jpg

 

Είναι σαν την καμερα την μπροστινή του Mate που δεν μπορείς να την βάλεις στο on για φλας..

Για το night mode έτσι όπως γράφεις για το δεκάρι θεωρώ λάθος ναμην υπάρχει επιλογή κ να βγάζει κ χειρότερες για να δούμε αν θα διορθωθεί κάπως

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το night mode θα μπει στο μέλλον με update σαν ξεχωριστή επιλογή, εκτός από το AI selection.

Κάποιος YouTuber το ανέφερε από αυτούς που έχουν χιλιάδες followers αλλά μετά από τόσα βίντεο δε μπορώ να θυμηθώ ποιος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θυμαμαι να εγραψε κανεις εξ αρχης οτι το S10+ εχει την καλυτερη καμερα στον κοσμο ή την καλυτερη αυτονομια στον κοσμο.

 

Επισης εχει τεραστια διαφορα το ''επισημαινω καποιο αρνητικο'',απο το''βγαζω το κινητο αχρηστο σε καποιους τομεις''.

 

Φιλε μου τώρα θα συμφωνήσουμε , αυτό ακριβώς λέμε. "οτι τόσα χρόνια για την sammy καθε νέο galaxy s , ήταν το top κινητό από άποψης κάμερας και έχανε την πρωτοκαθεδρία , μόνο από το επόμενο μοντέλο της σειράς ή οριακά από μεταγενεστερα μοντέλα άλλων εταιρειών .

Με έχει συνηθίσει η sammy κάθε χρόνο να παίρνω το νεο τηε μοντέλο και να ξέρω ότι στην παρούσα στιγμη ,έχω το κινητό με την καλυτερη κάμερα στον κόσμο , ε αυτό τώρα τσούζει , τι να κάνουμε .

Δεν αγόρασα την σειρά Α , αγοράζω την τοπ σειρά της sammy και οπως τόσο χρόνια , απαιτώ και φετός να ειναι TOP of the line σε όλους τους τομεις .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τώρα θα συμφωνήσουμε , αυτό ακριβώς λέμε. "οτι τόσα χρόνια για την sammy καθε νέο galaxy s , ήταν το top κινητό από άποψης κάμερας και έχανε την πρωτοκαθεδρία , μόνο από το επόμενο μοντέλο της σειράς ή οριακά από μεταγενεστερα μοντέλα άλλων εταιρειών .

Με έχει συνηθίσει η sammy κάθε χρόνο να παίρνω το νεο τηε μοντέλο και να ξέρω ότι στην παρούσα στιγμη ,έχω το κινητό με την καλυτερη κάμερα στον κόσμο , ε αυτό τώρα τσούζει , τι να κάνουμε .

Δεν αγόρασα την σειρά Α , αγοράζω την τοπ σειρά της sammy και οπως τόσο χρόνια , απαιτώ και φετός να ειναι TOP of the line σε όλους τους τομεις .

 

Tην πρωτοκαθεδρια στις καμερες δεν την εχασε τωρα, αλλα εδω και 3 περιπου χρονια, με τον ερχομο των Pixels και την ανοδο της Huawei στον τομεα της καμερας!

Και τελος κατι πολυ σημαντικο: δεν υπαρχει κινητο που να βγαζει σε καθε σεναριο την καλυτερη φωτο. Αν τραβηξεις 20 πλανα διαφορετικων συνθηκων με τα 4 καλυτερα κινητα της αγορας, αποκλειεται να συμβει να βγαζει το ιδιο κινητο και στα 20 πλανα την καλυτερη φωτο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Tην πρωτοκαθεδρια στις καμερες δεν την εχασε τωρα, αλλα εδω και 3 περιπου χρονια, με τον ερχομο των Pixels και την ανοδο της Huawei στον τομεα της καμερας!

 

Και τελος κατι πολυ σημαντικο: δεν υπαρχει κινητο που να βγαζει σε καθε σεναριο την καλυτερη φωτο. Αν τραβηξεις 20 πλανα διαφορετικων συνθηκων με τα 4 καλυτερα κινητα της αγορας, αποκλειεται να συμβει να βγαζει το ιδιο κινητο και στα 20 πλανα την καλυτερη φωτο.

Το έθεσες πολύ σωστά, έτσι είναι. Από εκεί και πέρα το mate 20 επειδή πολύ το ανέφερε ο φίλος δεν έγινε ξαφνικά το Άγιο δισκοπότηρο. Αν εξαιρέσεις την υπεροχή της υπαρξεις του ultra wide φακού, σε πολλά σενάρια κλασσικής καθημερινής φωτογραφίας και βίντεο (που για κάποιο λόγο συνήθως η κάτοχοι mate το αφήνουν απέξω λες και το βίντεο δεν ανηκει στις δυνατότητες της κάμερας ή δεν είναι σημαντικότατο) είναι υποδεέστερο από pixel, iPhone max, note 9.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τώρα θα συμφωνήσουμε , αυτό ακριβώς λέμε. "οτι τόσα χρόνια για την sammy καθε νέο galaxy s , ήταν το top κινητό από άποψης κάμερας και έχανε την πρωτοκαθεδρία , μόνο από το επόμενο μοντέλο της σειράς ή οριακά από μεταγενεστερα μοντέλα άλλων εταιρειών .

Με έχει συνηθίσει η sammy κάθε χρόνο να παίρνω το νεο τηε μοντέλο και να ξέρω ότι στην παρούσα στιγμη ,έχω το κινητό με την καλυτερη κάμερα στον κόσμο , ε αυτό τώρα τσούζει , τι να κάνουμε .

Δεν αγόρασα την σειρά Α , αγοράζω την τοπ σειρά της sammy και οπως τόσο χρόνια , απαιτώ και φετός να ειναι TOP of the line σε όλους τους τομεις .

 

Συμφωνω στα παραπανω.

 

 

Όταν αγορασεις galaxy S θεωρεις οτι έχεις την τοπ οθόνη (με διαφορα) και κάμερα. Και οτι για 2-3 χρόνια είσαι καλυμμένος από κινητό.

 

Συμπερασμα δεν θα βγάλω ακόμα. θα περιμένω 1-2 μήνες πριν αγοράσω (S10 ή P30 pro)

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

 

1. Το zoom στο S10 πολύ καλύτερο από το mate 20 pro

2. Το Mate βγάζει αρκετά σκοτεινά χρώματα, κάπου φαίνεται ωραίο κάπου όχι τόσο σε σύγκριση με το s10

3. Εκεί που φαίνεται αρκετά καλύτερο το mate είναι στις πολύ σκοτεινές, αλλά στην τελική πόσοι τραβάμε σε απόλυτο σκοτάδι;

 

Στην τελική εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου τα ''αυτάκια'' στην οθόνη του mate, και με προβληματίζουν τα πολλά προβλήματα που έβγαλαν κυρίως οι πρώτες παρτίδες στην οθόνη. Δεν ειμαι fan της Sammy αλλά τα τελευταία χρόνια την παραδέχομαι γιαυτό και έχω πάρει σε σειρά τα S7,S8,S9+. Δεν ξέρω αν θα πάω σε S10.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα στη μαμά μου το κινητό να φωτογραφίσει ένα φλυτζανακι που της άρεσε χτες που βγήκαμε για φαγητό.

Η μαμά μου χρησιμοποιεί ένα Nokia με κουμπιά και δεν έχει ιδέα από smartphones. Της το έδωσα με τη λειτουργία εστ. Σε πράγμ. χρόνο. πιστεύοντας ότι θα βγάλει μια θολούρα σκέτη

 

Έβγαλε αυτές τις 2

 

https://i.postimg.cc/jd1VLMZD/20190311-150949.jpg

 

https://i.postimg.cc/c4ngbbgW/20190312-100357.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική ειδικά η πρώτη, στο φουλ ζουμ δεν έχει χαθεί καθόλου η λεπτομέρεια στα φυλλώματα του δέντρου!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα να δεις μάπα που πήγαμε και αγοράσαμε (part 2). Η ίδια φωτογραφία με τον κανονικό φακό και με τον wide (προσοχή στα σύννεφα)!!

 

https://i.postimg.cc/pLB5h1cx/20190312-101752.jpg

https://i.postimg.cc/MKmpdf7m/20190312-101807.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσουν πολύ bill!! Τρομερή η απεικόνιση στην ευρυγωνια λήψη

 

Συνέχεια περί μπαταρίας , δεν υπάρχει drain στο stand by

9dd71e7a640eb461e5207ae15e2654dc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική ειδικά η πρώτη, στο φουλ ζουμ δεν έχει χαθεί καθόλου η λεπτομέρεια στα φυλλώματα του δέντρου!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα να δεις μάπα που πήγαμε και αγοράσαμε (part 2). Η ίδια φωτογραφία με τον κανονικό φακό και με τον wide (προσοχή στα σύννεφα)!!

 

https://i.postimg.cc/pLB5h1cx/20190312-101752.jpg

https://i.postimg.cc/MKmpdf7m/20190312-101807.jpg

 

Χάλια συσκευή πήγες και πήρες....:lol:

Εξερετικες φωτο!! λεπτομέρεια και χρώματα άριστα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χρησιμοποιώντας το κινητό το τριήμερο (και έχοντας στην κατοχή μου όλες τις υπόλοιπες ναυαρχίδες, πλην pixel), έχω να πω τα εξής:

1) Η αυτονομία του ΧΩΡΙΣ κάρτα SIM (καθώς το έστηνα) είναι τρομερή τόσο σε αναμονή (κυρίως), όσο και σε χρήση (μόνο με WiFi). Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη σε συνθήκες δικτύου.

2) H κάμερα μπορεί να μη φτάνει τα επίπεδα των Mate 20 Pro/Mate 20X, αλλά έχει πολύ καλό ευρυγώνιο, έχει πολύ ωραία χρώματα σε τοπία με ουρανό (φοβερά κορεσμένο μπλε - σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι) και απίστευτο macro (δεν το έχει κανένα άλλο κινητό αυτό). Έβγαλα το μάτι του γιου μου και εστίαζε από τα 2 cm! Σε εσωτερικό χώρο χάνει από το Mate. Νυχτερινές δε τράβηξα, αλλά θεωρώ ότι το Mate δε το φτάνει με τίποτα.

3) Σαν μέγεθος είναι ιδανικό για μένα (αν και μου αρέσουν τα μεγάλα χορταστικά κινητά, όπως το Mate 20X), είναι σαφώς ελαφρύτερο, λεπτότερο και πιο μανιτζέβελο από το Note 9.

4) Έχω επιφυλάξεις σχετικά με τα 4.100mah της μπαταρίας (ειδικά αν συγκρίνεις μέγεθος/βάρος με το Note 9). Άντε, όσον αφορά το μέγεθος να το καταλάβω αν σκεφτώ το χώρο που καταλαμβάνει το πενάκι, αλλά το βάρος;

5) Πολύ μου αρέσει το UI, παρότι φανατικός χρήστης του Nova Prime. Το έστησα για πρώτη φορά με βασικό launcher τον Samsung και λέω να το κρατήσω έτσι για κάποιο διάστημα (βέβαια, πάντα έχω από πίσω έτοιμο τον Nova). Επειδή περιμένω και ένα 1ΤΒ/12GB, θα στήσω εκείνο με το Nova, πιο πολύ γιατί έχω την υποψία ότι αυτός επηρεάζει (αρνητικά) την αυτονομία των συσκευών. Θα το δω και θα ενημερώσω.

 

Γενικά, μου αρέσει πολύ. Προτιμώ να κρατώ αυτό, παρά το Mate 20 Pro με τα άχρηστα edges που κάνουν (χωρίς λόγο και ουσία) ακόμη μικρότερη την οθόνη, αλλά πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα υπάρχουν και στα δύο κινητά, όπως και σε όλες τις υπόλοιπες ναυαρχίδες. Αυτή τη στιγμή έχω ως κύριο κινητό το XS Max, δεύτερο το Mate 20X και τρίτα τα Xiaomi Mi Mix 3 (επίσης πολύ καλό και με οθόνη χωρίς τις διάφορες αηδίες) και S10+. To αν το S10+ αναρριχηθεί πιο ψηλά στη σειρά αυτή, θα φανεί τις επόμενες ημέρες. Πάντως, το Note 9 ήδη υποχώρησε πιο κάτω (σημειώνω όμως ότι γενικά δε χρησιμοποιώ το πενάκι)...

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα για έκπτωση 150 € αλλά το S10+ δεν είναι διαθέσιμο.

https://www.germanos.gr/category/samsung-galaxy-s10s10/cat3010028/

Το S10 που δεν τραβάει σε πωλήσεις βέβαια είναι. Θα λήξει η προσφορά και τα S10+ θα είναι άφαντα μέχρι τότε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...