Jump to content

Κλιματιστικά / Κλιματισμός


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας

η εγγυηση καλυπτει μονο τα ανταλλακτικα και οχι την εργασια

επισης για να ισχυει η εγγυηση πρεπει να γινεται καθε χρονο το προβλεπομενο service

 

Έχω την εγγύηση του Carrefour μπροστά μου και γράφει:

"Κατά τη διάρκεια της εγγύησης η εργασία και τα ανταλλακτικά παρέχονται δωρεάν εφ'οσον έχουν πραγματοποιηθεί κανονικά οι ετήσιες συντηρήσεις.."

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα κατι θα χρεωθεις δεν υπαρχει περοπτωση να τη βγαλεις στο τσαμπα

θα χρεωθεις τουλαχιστον με τα εξοδα κινησεως

το λεω γιατι ειναι η δουλεια μου αυτη

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω που δουλεύεις και με τι όρους στην εγγύηση, αλλά αν δουλεύεις στα

Carrefour και ζητάς λεφτά με γραμμένους-σφραγισμένους-υπογεγραμμένους τετοιους όρους τότε κλέβεις ξεκάθαρα. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εισαι λιγο επιθετικος και λιγο εως πολυ ασχετος

εχω καταστημα κλιματιστικων daikin

αν διαβασεις προσεχτικα τους ορους οι οποιοι απο εταιρεια σε εταιρεια διαφερουν θα καταλαβεις πολυ περισοτερα

για επιτοπου επισκευη χρεωνεσαι μονο τα εξοδα κινησεως

αν σου πουν ομως οτι πρεπει να παει στο εργαστηριο χρεωνεσαι και αλλα

αυτα ειναι τα 'κατα' ενος no name κλιματιστικου

εμεις και λεγοντας εμεις εννοω 'ολα' τα μαγαζια που ασχολουνται με αυτο το αντικειμενο εχουμε αλλη νοοτροπια και αντιμετωπιση στον πελατη γιατι εχουμε προσωπικη επαφη

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εισαι λιγο επιθετικος και λιγο εως πολυ ασχετος

εχω καταστημα κλιματιστικων daikin

αν διαβασεις προσεχτικα τους ορους οι οποιοι απο εταιρεια σε εταιρεια διαφερουν θα καταλαβεις πολυ περισοτερα

για επιτοπου επισκευη χρεωνεσαι μονο τα εξοδα κινησεως

αν σου πουν ομως οτι πρεπει να παει στο εργαστηριο χρεωνεσαι και αλλα

αυτα ειναι τα 'κατα' ενος no name κλιματιστικου

εμεις και λεγοντας εμεις εννοω 'ολα' τα μαγαζια που ασχολουνται με αυτο το αντικειμενο εχουμε αλλη νοοτροπια και αντιμετωπιση στον πελατη γιατι εχουμε προσωπικη επαφη

 

Σου είπα δε ξέρω που δουλεύεις και δε με ενδιαφέρει κιόλας.

Σίγουρα -όπως προείπα- θα υπάρχουν διαφορές στους όρους σε διάφορους πωλητές/συνεργεία εγκατάστασης.

 

Εγώ μιλάω συγκεκριμένα για τα Carrefour, το οποίο λεεί και τα εξής ενδιαφέροντα(μη με αναγκάσεις να το σκαναρω και δεν εχω σκανερ)

 

Η μεταφορά της συσκευής η του συνεργειου γίνεται δωρεάν για τον πελάτη...

 

Μη βιάζεσαι να κάνεις διαφήμηση στη daikin σου (πού δε χρείαζεται γιατί είναι κορυφαία) γιατί όπως βλέπεις το "noname" προσφέρει λίγο περισσότερα από ότι θα περίμενε κανείς σε θέμα εγγύησης (καλά από ποιότητα δε λέω ...)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μονος το λες οτι δνε χρειαζεται διαφημιση και δεν θα εκανα εγω γιατι δεν το εχω αναγκη ειλικρινα

ουτε θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανενα εδω μεσα

απλως σου εξηγω τιγινεται γιατι εχω διαβασει τα απιστευτα εδω μεσα

αν σου πω τι κοστος εχουν τα μηχανηματα απο το συγκεκριμενο καταστημα θα καταλαβεις γιατι ισως να σου δινει καποια extra οπως το 'δωρεαν' που λες

ειναι ολα υπολογισμενα αυτο κρατα μονο

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εγγύηση του Carrefour μπροστά μου και γράφει:

"Κατά τη διάρκεια της εγγύησης η εργασία και τα ανταλλακτικά παρέχονται δωρεάν εφ'οσον έχουν πραγματοποιηθεί κανονικά οι ετήσιες συντηρήσεις.."

 

Πιστεύω σύντομα θα την χρησιμοποιήσεις την εγγύηση όποτε θα μας πεις και το αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους... ψαχνω για χαλασμενο τηλεκοντρολ για κλιματιστικο FirstLine 18000 BTU (γραφει πισω τυπο RCH-2112NA) χρειαζομαι μερικα κομματια απο το κελυφος ετσι δεν με ενδιαφερει αν δουλευει η οχι...

 

Αν καποιος μπορει να βοηθησει ας στειλει ΠΜ...

 

Ευχαριστω

 

Πιστεύω σύντομα θα την χρησιμοποιήσεις την εγγύηση όποτε θα μας πεις και το αποτέλεσμα

 

Παιδια, cool.. μην προτρεχετε ομως... εχω 4 τετοια κλιματιστικα απο 12000 εως 18000 τα οποια δουλευουν 5χρονια τωρα ΧΩΡΙΣ συντηρηση και ΧΩΡΙΣ προβλημα

 

Σιγουρα τα επωνυμα ειναι καλυτερα για αλλους λογους, οπως ποιοτητα κατασκευης, μονωσεις, ταξη λειτουργιας, ανταλλακτικα κλπ κλπ.. Αλλα ετσι οπως εχει παει η ακριβεια σημερα ειναι λιγο εως ΠΟΛΥ ακριβοτερα απο τα noname που τελικα προτιμουν οι περισσοτεροι ακομα και αν τα πεταξουν συντομοτερα...

 

Αυτη ειναι απλως η γνωμη μου, ευχαριστω:)

 

 

Υ.Γ. τηλεκοντρολ κανεις.... ???? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω κι εγω μια ερωτηση, γιατι εψαξα στο manual και απαντηση δεν βρηκα.

Εχω το LG Mirror Inverter 18.000 BTU στο σαλονι.

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν κραταει στην μνημη την θερμοκρασια που το ειχα ρυθμισει οταν το σβηνω. Για να καταλαβετε τι εννοω το ρυθμιζω στους 27 βαθμους, παταω το off και οταν το ξαναβαλω μπρος ρυθμιζεται απο μονο του στους 21 ή στους 24 βαθμους! Και εγω πρεπει να ξαναρυθμισω την επιθυμητη θερμοκρασια απο την αρχη.

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει ή να κανω λαθος?

Ευχαριστώ.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χθες μας εγκατέστησαν τα 2 Hitachi -με inverter- (ή μάλλον το ένα γιατί στο άλλο κάναν ******* και το χάλασαν).

Οι άνθρωποι που ήρθαν να τα κάνουν προφανώς δεν είχαν πολλή εμπειρία. Περιττές τρύπες στους τοίχους -τις οποίες στόκαραν, πάλι καλά-, ένα χαλασμένο κουδούνι που ευτυχώς αποκατέστησαν, έξι ολόκληρες ώρες για στην ουσία ένα κλιματιστικό και δυο βδομάδες αργοπορία από την στιγμή της παραλαβής των κλιματιστικών μέχρι την στιγμή της εγκατάστασης (η οποία δεν έχει τελειώσει ακόμα). Είμαστε το λιγότερο δυσαρεστημένοι από την επιλογή του Κωτσόβολου και των συνεργείων που συνεργάζεται. Ας όψονται οι άτοκες δόσεις...

Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/files/5pts6mjb4t85txa0zs35_thumb.jpgΚαλησπέρα σας!Ζητώ μια μικρή βοήθεια απο όποιον έχει γνωσεις και την ευγενική διάθεση !!

Εχουμε βαλει στο χωριό ένα φθηνό κλιματιστικό μάρκας Firstline αγορασμένο απο το Μαρινόπουλο...Εδω και 2 χρονια δουλευε αψογα μέχρι που τωρα τελευταια άρχισε να μη βγαζει ικανοποιητικά κρύο αέρα ...Φωνάξαμε ένα τεχνικό ... αλλά το πρόβλημα δε λυθηκε στην ουσία , μιας και βγάζει λίγο ΄δροσερό αέρα όταν το βάζουμε στους 23 βαθμους αλλά οχι τόσο δροσερό όπως όταν δουλευε καννονικά ...Επιπλέων απο τη στιγμή που έφυγε ο τεχνικός , η μία βάνα πιάνει πάγο επάνω (αυτή όπως κοιτάμε την εικόνα δεξιά ...)σα παγάκι μοιάζει παρόλο που τη βλέπει ο ήλιος!!!!Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?Είναι θέμα σωστής συντήρησης?60 ευρώ δώσαμε επίσκεψη στο τεχνικό και αποτέλεσμα δεν είδαμε!Αν είναι να δώσουμε άλλα τόσα και να μη γίνει κάτι παίρνουμε και ένα καινόριο στο κάτω κάτω!!

 

p.s την εικόνα την πήρα απο ένα άλλο κλιματιστικό μιας και δε μπορούσα για πρακτικούς λόγους να φωτογραφήσω το δικό μου αλλά η συνδεσμολογία είναι η ίδια ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/files/5pts6mjb4t85txa0zs35_thumb.jpgΚαλησπέρα σας!Ζητώ μια μικρή βοήθεια απο όποιον έχει γνωσεις και την ευγενική διάθεση !!

Εχουμε βαλει στο χωριό ένα φθηνό κλιματιστικό μάρκας Firstline αγορασμένο απο το Μαρινόπουλο...Εδω και 2 χρονια δουλευε αψογα μέχρι που τωρα τελευταια άρχισε να μη βγαζει ικανοποιητικά κρύο αέρα ...Φωνάξαμε ένα τεχνικό ... αλλά το πρόβλημα δε λυθηκε στην ουσία , μιας και βγάζει λίγο ΄δροσερό αέρα όταν το βάζουμε στους 23 βαθμους αλλά οχι τόσο δροσερό όπως όταν δουλευε καννονικά ...Επιπλέων απο τη στιγμή που έφυγε ο τεχνικός , η μία βάνα πιάνει πάγο επάνω (αυτή όπως κοιτάμε την εικόνα δεξιά ...)σα παγάκι μοιάζει παρόλο που τη βλέπει ο ήλιος!!!!Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?Είναι θέμα σωστής συντήρησης?60 ευρώ δώσαμε επίσκεψη στο τεχνικό και αποτέλεσμα δεν είδαμε!Αν είναι να δώσουμε άλλα τόσα και να μη γίνει κάτι παίρνουμε και ένα καινόριο στο κάτω κάτω!!

Μου μυριζει , χωρις να ειμαι ειδικος βεβαια, οτι χανει φρεον.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάτι τέτοιο μου μυρίζει...να έχει χάσει το φρεον.Η τα έχασε λόγο έλλειψης συντήρησης η κάπου χάνει...ο τεχνικός τι σου ειπε; επίσης ειναι λογικό να ειναι παγωμένες οι σωλήνες..από τη στιγμή όμως που ειναι παγωμένες τοτε παίζει διαρροή..ελπίζω να ειναι κοντά στα ρακορ και να μη θέλει ξήλωμα όλο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παιδιά.

Το κλιματιστικό που έχω σχεδόν ποτέ δεν πιάνει την επιθυμητή θερμοκρασία που του ρυθμίζω. Και εξηγώ: ότι θερμοκρασία του βάλω από 23-28 βαθμούς σχεδόν πάντα θα έχω θερμοκρασία δωματίου (σύμφωνα με τη μέτρηση του ίδιου του κλιματιστικού) γύρω στους 26-27 βαθμούς. Καμιά φορά πιάνει και 25, αλλά μέχρι εκεί. Χτες το πρωϊ, ενώ το είχα ρυθμίσει όλη νύχτα στους 27 βαθμούς, μου έδειξε θερμοκρασία δωματίου 24 βαθμούς. :confused:

 

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω τι τρέχει, μιας και φαινεται πως ποτέ δεν πιάνει την επιθυμητή θερμοκρασία, παρ' όλο που μιλάμε για ένα δωμάτιο γύρω στα 17-18 τετραγωνικά, και το κλιματιστικό είναι 9000 btu.

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα λέτε ή απλώς είναι ιδέα μου? Υπάρχει κάτι που μπορώ να κοιτάξω?

 

Thx για τις πολύτιμες συμβουλές που δίνετε. :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παιδιά.

Το κλιματιστικό που έχω σχεδόν ποτέ δεν πιάνει την επιθυμητή θερμοκρασία που του ρυθμίζω. Και εξηγώ: ότι θερμοκρασία του βάλω από 23-28 βαθμούς σχεδόν πάντα θα έχω θερμοκρασία δωματίου (σύμφωνα με τη μέτρηση του ίδιου του κλιματιστικού) γύρω στους 26-27 βαθμούς. Καμιά φορά πιάνει και 25, αλλά μέχρι εκεί. Χτες το πρωϊ, ενώ το είχα ρυθμίσει όλη νύχτα στους 27 βαθμούς, μου έδειξε θερμοκρασία δωματίου 24 βαθμούς. :confused:

 

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω τι τρέχει, μιας και φαινεται πως ποτέ δεν πιάνει την επιθυμητή θερμοκρασία, παρ' όλο που μιλάμε για ένα δωμάτιο γύρω στα 17-18 τετραγωνικά, και το κλιματιστικό είναι 9000 btu.

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα λέτε ή απλώς είναι ιδέα μου? Υπάρχει κάτι που μπορώ να κοιτάξω?

 

Thx για τις πολύτιμες συμβουλές που δίνετε. :)

 

Μπορεί να θέλει φρεον..αν δεν αποδίδει.η να έχει χαλάσει ο αισθητήρας που ελέγχει τη θερμοκρασία..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάτι τέτοιο μου μυρίζει...να έχει χάσει το φρεον.Η τα έχασε λόγο έλλειψης συντήρησης η κάπου χάνει...ο τεχνικός τι σου ειπε; επίσης ειναι λογικό να ειναι παγωμένες οι σωλήνες..από τη στιγμή όμως που ειναι παγωμένες τοτε παίζει διαρροή..ελπίζω να ειναι κοντά στα ρακορ και να μη θέλει ξήλωμα όλο

 

Ο τεχνικός έκανε (μάλλον) εξεταση-συντήρηση γιατί είδα ξεβίδωσε μία απο τις βάνες του κλιματιστικού και μετά είπε οτι θα λειτουργεί καννονικά ...Δε μπορούσα ακριβώς να δω τι έκανε μιας και είναι σε δύσκολο σημείο τοποθετημένο και δεν ήθελα να τον 'πρίζώ' με το να μετακινούμαι συνεχώς για να βλέπω ...Είναι φυσιολογικό όμως να πιάνει πάγο επάνω στη βάνα(σα χιόνι μοιάζει με γυμνό μάτι , δε χρειάζεται να το ακουμπήσεις δλδ)...Μήπως έκανε εξαέρωση αλλά δε την έκανε σωστά?Γιατί λειτουργεί λίγο καλύτερα μεν αλλα δεν αποδίδει όπως πρώτα...Είναι κάποια βάνα που αν την ξεβιδώσεις να γίνεται εξαέρωση του κλιματιστικού?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλει φρεον..αν δεν αποδίδει.η να έχει χαλάσει ο αισθητήρας που ελέγχει τη θερμοκρασία..

3 εβδομάδων κλιματιστικό και χάλασε? :wacko:

 

Πως μπορώ να βεβαιωθώ ότι όντως έχει πρόβλημα στη ρύθμιση θερμοκρασίας και δεν είναι ιδέα μου?

 

έντιτ: αυτή τη στιγμή λέει θερμοκρασία δωματίου 27 βαθμούς. Το έβαλα σε επιθυμητή στους 20 βαθμούς και jet λειτουργία (δηλαδή ανεμιστήρες στο full). Λογικά σε ένα δωμάτιο που καλύπτεται άνετα από τα BTUs του κλιματιστικού σε μισή ώρα από τώρα θα πρέπει να δω αισθητή πτώση της θερμοκρασίας...

Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδων κλιματιστικό και χάλασε? :wacko:

 

Πως μπορώ να βεβαιωθώ ότι όντως έχει πρόβλημα στη ρύθμιση θερμοκρασίας και δεν είναι ιδέα μου?

 

έντιτ: αυτή τη στιγμή λέει θερμοκρασία δωματίου 27 βαθμούς. Το έβαλα σε επιθυμητή στους 20 βαθμούς και jet λειτουργία (δηλαδή ανεμιστήρες στο full). Λογικά σε ένα δωμάτιο που καλύπτεται άνετα από τα BTUs του κλιματιστικού σε μισή ώρα από τώρα θα πρέπει να δω αισθητή πτώση της θερμοκρασίας...

Κοίτα...αν έγινε λάθος στην εγκατάσταση και χάνει φρεον και την άλλη μέσα θα μπορούσε να είπε χαλάσει..δεν παίζει ρόλο αν το έχεις 3 βδομάδες. Πιο σπάνιες περιπτώσεις ειναι να έχει τρυπήσει το μηχάνημα η να έχει πρόβλημα ο αισθητήρασ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το έχω μια ώρα τώρα (ίσως και κάτι παραπάνω) στους 18 βαθμούς, πόρτες κλειστές (έχουν ανοίξει στιγμιαία 4-5 φορές μόνο), και δεν έχει καταφέρει να ρίξει την θερμοκρασία του δωματίου κάτω από τους 24 βαθμούς.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Οταν βγαίνω στο μπαλκόνι ακούω ένα μικρό σφυριγματάκι, οχι ακριβώς σφυριγματάκι αλλά σαν παράσιτα ένα πράγμα, από το εξωτερικό σώμα. Λέτε να είναι κάτι ή απλώς είναι κάποιος μηχανικός θόρυβος (ο ανεμιστήρας ή κάτι άλλο)? :ninja:

 

Πραγματικά εύχομαι όλα αυτά να είναι ιδέα μου, γιατί έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με το κωλο-κλιματιστικό και δε λέω να ησυχάσω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 24 μου φαίνεται φυσιολογικότατη θερμοκρασία. Νομίζω άλλωστε για 20τ.μ τα 9000BTU είναι οριακά. Εξαρτάται και από το σχήμα του δωματίου αλλά όπως κ να χει, γιατί σε πειράζει τόσο το 24? Νομίζω είναι πολύ χαμηλή θερμοκρασία. Μη το παρακάνουμε κιόλας ρε παιδιά, μας φτάνουν τα τόσα κλιματολογικά προβλήματα, μην επιβαρύνουμε κι άλλο την ατμόσφαιρα για να ικανοποιήσουμε το εγώ μας και να πούμε πως τελικά το κλιματιστικό μας είναο ΤΟΠ :p
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το έχω μια ώρα τώρα (ίσως και κάτι παραπάνω) στους 18 βαθμούς, πόρτες κλειστές (έχουν ανοίξει στιγμιαία 4-5 φορές μόνο), και δεν έχει καταφέρει να ρίξει την θερμοκρασία του δωματίου κάτω από τους 24 βαθμούς.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

 

 

.

 

Το δωμάτιο πως ειναι;έχει μεγάλα τζάμια;έχει πλάκα από πάνω το σπίτι; παίζουν ρόλο..δηλαδή εσυ νιώθεις ότι δεν βγάζει αρκετά κρύο αέρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 24 μου φαίνεται φυσιολογικότατη θερμοκρασία. Νομίζω άλλωστε για 20τ.μ τα 9000BTU είναι οριακά. Εξαρτάται και από το σχήμα του δωματίου αλλά όπως κ να χει, γιατί σε πειράζει τόσο το 24? Νομίζω είναι πολύ χαμηλή θερμοκρασία. Μη το παρακάνουμε κιόλας ρε παιδιά, μας φτάνουν τα τόσα κλιματολογικά προβλήματα, μην επιβαρύνουμε κι άλλο την ατμόσφαιρα για να ικανοποιήσουμε το εγώ μας και να πούμε πως τελικά το κλιματιστικό μας είναο ΤΟΠ :p

Όχι δεν είναι θέμα ΤΟΠ ή οτιδήποτε άλλο. Και εννοείται πως 24 βαθμοί είναι αρκετά χαμηλά. Απλώς το θέμα είναι πως αν το κλιματιστικό έχει πρόβλημα πρέπει να φροντίσω να το κοιτάξουν...

Το δωμάτιο πως ειναι;έχει μεγάλα τζάμια;έχει πλάκα από πάνω το σπίτι; παίζουν ρόλο..δηλαδή εσυ νιώθεις ότι δεν βγάζει αρκετά κρύο αέρα;

Το δωμάτιο είναι ένα κλασσικό υπνοδωμάτιο διαμερίσματος σε πολυκατοικία. Τετράγωνο, με μπαλκονόπορτα, γύρω στα 17-18 τετραγωνικά μέτρα.

Εγώ νιώθω ότι βγάζει κρύο αέρα, και έχω αρχίσει να έχω αμφιβολίες για την αξιοπιστία του θερμομέτρου που έχει το κλιματιστικό (σκοπεύω να αγοράσω ένα θερμόμετρο δωματίου για να δω τι θερμοκρασία θα μου γράφει).

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου ότι τα κλιματιστικά έχουν μια συγκεκριμένη max απόδοση και όχι άπειρη,κάπου 12C για 9αρι αν δεν κάνω λάθος. Που σημαίνει αν η εξωτερική θερμοκρασία είναι 38, τότε μέχρι 26 μπορείς να πάς μέσα. Δεν έχει νόημα να το ρυθμίζεις στους 20 γιατί ούτε πρόκειται να τους πιάσει ποτέ και κουράζεις το συμπιεστή άδικα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...