Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα τι να λέμε, οι 4χιλιαρες μπαταρίες είναι ζωαρα, δεν ξεμένεις ποτέ, έχεις καβαντζα ότι θα σου βγάλει τη μέρα ακόμα και σε ταξίδια με πολλές ώρες κακό σημα/δεδομενα/google maps κλπ

 

Πας και μέχρι την άλλη μέρα το μεσημέρι (και βάλε) αν ξεχαστεις και δεν το φορτίσεις το βράδυ.

 

Όλα αυτά είναι υποκειμενικά βέβαια, και με μικρή μπαταρία καλά ήμουν όταν δούλευα και είχα την μπριζα δίπλα μου, δεν με ένοιαζε.

 

Όταν όμως δε δουλεύεις στο γραφειακι αλλά έξω, είναι αλλιώς.

ήμουν απόλυτα σύμφωνος στα γραφόμενα σου,μέχρι που βγήκαν τα power banks.απο τότε δεν με νοιάζει πόση χωρητικότητα μπαταρίας θα έχει το κινητό μου.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει όμως αλλη άνεση μια μεγάλη μπαταρία η έστω μια μπαταρία που να σου κρατεί όλη τη μέρα έστω και 3000-3500 mAh από το να είσαι συνέχεια με το power bank στο χέρι, αν και πιστεύω οι περισσότερες νέες συσκευές τη μέρα θα τη βγάλουν πάνω κάτω.
Link to comment
Share on other sites

ήμουν απόλυτα σύμφωνος στα γραφόμενα σου,μέχρι που βγήκαν τα power banks.απο τότε δεν με νοιάζει πόση χωρητικότητα μπαταρίας θα έχει το κινητό μου.

 

Το power bank δεν υποκαθιστά μια μεγάλη μπαταρία. Λύση ανάγκης είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν θέλω power bang με τίποτα, φτάνει το κινητό που θέλει φόρτιση, προτιμώ μεγάλη μπαταρία ιδανικό θα ήταν 5.000 το Asus zenphone 6, αλλά είναι πολλά τα ευρώ ακόμα.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ήμουν απόλυτα σύμφωνος στα γραφόμενα σου,μέχρι που βγήκαν τα power banks.απο τότε δεν με νοιάζει πόση χωρητικότητα μπαταρίας θα έχει το κινητό μου.

Γιατί να κουβαλάς άλλο ένα τούβλο; Εξάλλου και αυτα χάνουν σχετικά γρήγορα τη χωρητικότητά τους, κατά την εμπειρία μου, αν δεν χρησιμοποιούνται πολύ συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Το power bank δεν υποκαθιστά μια μεγάλη μπαταρία. Λύση ανάγκης είναι.
πιστεύω το αντίθετο.και με το power bankεχω βγάλει από δύσκολη θέση πολύ κόσμο,είτε έχει μεγάλη μπαταρία,είτε μικρή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί να κουβαλάς άλλο ένα τούβλο; Εξάλλου και αυτα χάνουν σχετικά γρήγορα τη χωρητικότητά τους, κατά την εμπειρία μου, αν δεν χρησιμοποιούνται πολύ συχνά.
τα no name ναι .τα επώνυμα που έχω πάρει τελευταία είναι πολύ καλά.δεν έχουν αυτό το μειονέκτημα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα xiaomi νέου τύπου το λεπτό και 3 από τα παλιά..καθώς και ένα romos από την εδώ αντιπροσωπία των 20000ma..και τα τρία τα τρία τελευταία τα έχω συνήθως μαζί μου..να έχουν από 30 φορτίσεις τα xiaomi και καμία 50άρια.το Romos....Η μπαταρία τους έχει χάσει το 50τα εκατό..Εκτός ότι είναι και τούβλα..Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα ένα leeco 722 η 3 elite με 4060 ma..φορτίζει μια φορά την ημέρα και όταν έμπλεξα με την aicp και δύο φορές κάποιες ημέρες..σαν δεύτερο είχα ένa mi 8 αυτό σας δεύτερη συσκευή έβγαζε άνετα μέρα μην πω δύο..Μέχρι που κάποιες φορές άρχισε να το έχω σαν κυριο και έπαιζε όλη μέρα όσο πιο χα@ύλη φωτεινότητα..την μισή μέρα ήμουν με power saving και γενικά ...τα είχα πάρει..αποφάσισα να πάω σε ένα p30 pro δινοντας τα άλλα δύο..και χωνοντας χρήμα..έχοντας στην ακτή την 4060 ma το leeco έλεγα κα που εκεί θα είμαι...Τελικά σπάνια φορτίζω το κινητό πριν της δύο ημέρες...

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τις ανάγκες μας παιδιά ο καθένας αγοράζει ή όχι powerbank, για μένα είναι μια άχρηστη συσκευή που δεν θα κουβαλουσα μαζί μου, μόνο αν ασχολούμαι με camping, θα ήταν χρήσιμο. Όπως δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσω κινητό που να μην βγάζει την μέρα άνετα μέχρι το βράδυ.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

+1 poeerbank το έχω μόνο για camping δύστυχος εκεί σήμα έχω 1 γραμμη και αν έχει πολύ ήλιο κλπ κλπ έτσι ανανγαστικα έχεις φως 100+

Ότι κινιτο και να ειχα Δωκιμασει σε αυτή την χρήση (ναυαρχιδες μόνο) τα περρισωτερα έβγαζαν 3 ώρες 3 και μισή μόνο ένα Mate 20 pro έβγαζε με νύχια και με δόντια κοντά στης 4 (πάντα μηλαμε 100-----5%)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για το Mi9T...

Επειδη ορισμένοι στο νήμα έκαναν ένα άτυπο versus, πρόκειται για μια συσκευή με υποδεέστερο επεξεργαστή.

Θα έχει τον 730 και όχι τον 855.

Άρα, καμία μα καμία σχέση με το Mi9 σε θέμα ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για το Mi9T...

Επειδη ορισμένοι στο νήμα έκαναν ένα άτυπο versus, πρόκειται για μια συσκευή με υποδεέστερο επεξεργαστή.

Θα έχει τον 730 και όχι τον 855.

Άρα, καμία μα καμία σχέση με το Mi9 σε θέμα ταχύτητας.

 

Και σε δευτερεύοντες κάμερες...

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα επιτέλους παραλαμβάνω. Θα μπω στην παρέα σας και θα πω εντυπώσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κ απο εμένα την Τρίτη παραλαμβάνω κ εγω πείτε κανα δυο συμβουλές για οταν έρθει ...? στην camera να βάλω gcam κ ποια έκδοση ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κάτοχος... πολύ καλές εντυπώσεις αρχικά... ερώτηση ποια έκδοση Miui είναι η τελευταία που έχει έρθει? παντα stable

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που περιμένουν να παραλάβουν : θα πάθετε πλάκα παιδιά, πιο γρήγορο/smooth πεθαίνεις...απόλυτα ευχαριστημένος, ένα πανέμορφο και αποτελεσματικό εργαλείο σε τιμή κλοπής... enjoy

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που περιμένουν να παραλάβουν : θα πάθετε πλάκα παιδιά, πιο γρήγορο/smooth πεθαίνεις...απόλυτα ευχαριστημένος, ένα πανέμορφο και αποτελεσματικό εργαλείο σε τιμή κλοπής... enjoy

 

Εδώ έπαθα πλάκα με το poco της κοπέλας μου :p φαντάσου τώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω το αντίθετο.και με το power bankεχω βγάλει από δύσκολη θέση πολύ κόσμο,είτε έχει μεγάλη μπαταρία,είτε μικρή.

 

 

Αυτό δεν αναιρεί το λύση ανάγκης. Είναι σαν να λες ας έχω συσκευή με 2000mah αφού θα έχω μαζί μου ένα powerbank 10000mah να το φορτίζω μέσα στη μέρα.

 

Κάθε τρεις και λίγο να είσαι με τη συσκευή να φορτίζει και να μιλάς και να κρατάς δύο αντικείμενα....

 

Ο καθένας με τις προτεραιότητες αλλά προσωπικά ήδη κουβαλάω πόσα πράγματα για να έχω ένα επιπλέον. Το έκανα με το nexus και συχτιρισα.

Link to comment
Share on other sites

@Eldir

10.2.26.0

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... έκανα πατάτα και την πάτησα... διαπίστωσα ότι το κινητό που πήρα εχθές απο σκρουτζομαγαζο, είναι international version...με περασμένη την global rom... τι κάνω σε αυτή την περίπτωση? το κρατάω? το επιστρέφω και επιστροφή χρημάτων?? ή να το κρατήσω με μερική επιστροφή χρημάτων, αν το δεχτεί...?? Τι νομίζετε ότι είναι καλύτερο να κάνω?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

@Eldir

10.2.26.0

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Εμένα που έχει για τελευταία την 10.2.9.0 είναι κακό;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν αναιρεί το λύση ανάγκης. Είναι σαν να λες ας έχω συσκευή με 2000mah αφού θα έχω μαζί μου ένα powerbank 10000mah να το φορτίζω μέσα στη μέρα.

 

Κάθε τρεις και λίγο να είσαι με τη συσκευή να φορτίζει και να μιλάς και να κρατάς δύο αντικείμενα....

 

Ο καθένας με τις προτεραιότητες αλλά προσωπικά ήδη κουβαλάω πόσα πράγματα για να έχω ένα επιπλέον. Το έκανα με το nexus και συχτιρισα.

Δεν φορτίζω συνέχεια με το power bank.το κινητό μου όπως και σχεδόν όλα τα κινητά πλέον,βγάζουν μια μέρα έντονης χρήσης.απλα μετά από καιρό χρήσης ένα power bank μου δίνει άλλη ασφάλεια.απο αυτή την έννοια το λέω ότι από όταν βγήκαν τα power bank δεν με ενδιαφέρει και τόσο το θέμα μπαταρίας.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

@johnakis25

Η 10.2.26.0 388MB μέγεθος, έρχεται με καλύτερη επίδοση της συσκευής ως προ το software και ασφάλειας και σταθερότητας.

Προτείνετε η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...