Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, δείχνει το μπλε διαθέσιμο, ωστόσο μου φαίνεται περίεργη η ημερομηνία που σου έδωσαν. Στα διαθέσιμά τους, στέλνουν σε 1 εργάσιμη...

Σε κάθε περίπτωση, ελπίζω να παραλάβεις :)

 

Και εγώ που το πήρα από πλαισιο (μπλε 128) ενω ηταν διαθεσιμο μου γραψαν οτι θα το παραλαβω σε 3 μερες αλλα μου ηρθε την επομενη μερα κιολας. Το βαζουν για να ειναι καλυμμένοι αν φτασει νωριτερα δεν σε νοιαζει αλλα αν αργησει απο την ημερομηνια που δινουν θα καθεσαι σε αναμμενα καρβουνα! :p

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ θα έκανα claim.

Bang good δεν μου στείλε πακέτο. Κινητό παραγγελία Δεκ. Μέχρι μαρτι μου λέγε περίμενε. PayPal καθάρισε. Δεν εμφάνισε ποτέ το tracking αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ειναι τυπικο NL tracking. Στο 17track δεν μου εμφανίζει αποτελέσματα αλλά γραφει ότι πιθανόν ο κωδικός να είναι απο FedEx η DPD (HK).

Ο θεός κ η ψυχή τους τι έχουν κάνει πάλι οι Κινέζοι...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά με απο επικοινωνία με banggood, μου δωσαν αυτό το site προκειμένου να παρακολουθώ τη πορεία του δέματος:

http://www.10000post.com:8082/en/trackIndex.htm

Πράγματι, το δέμα φαίνεται να είναι καθ'οδόν...

 

76fc27a35efe70d3e03e41616920ae7f.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα με τις ειδοποιησεις που υπηρχε λυθηκε?

 

Επισης το αποτυπωμα μετα και τις τελευταιες αναβαθμισεις ειναι γρηγορο?

 

ευχαριστω πολυ

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Όλα βαίνουν καλώς με την παραγγελία από Πλαίσιο, ευτυχώς

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θεωρείτε ότι αξίζει τώρα η αγορά του Μι9 στα 340€, ενώ πλησιάζει η έλευση του Μι9Τ;;

Για εμένα, με χίλια ...

Μου βγήκε 310€ τελική το 128, που το θεωρώ ξεκάθαρα κλοπή. .:)

Δεν άξιζε να περιμένω τουλάχιστον 4-5 μήνες για λίγο μεγαλύτερη μπαταρία (και χωρίς wireless charge).

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, με χίλια ...

Μου βγήκε 310€ τελική το 128, που το θεωρώ ξεκάθαρα κλοπή. .:)

Δεν άξιζε να περιμένω τουλάχιστον 4-5 μήνες για λίγο μεγαλύτερη μπαταρία (και χωρίς wireless charge).

4-5 μήνες; Μάλλον μιλάς για αγορά από Ελλάδα, εγώ αναφέρομαι σε αγορά από Κίνα.

 

310€ τελική η 128άρα έκδοση, πώς; Με τιμολόγιο, πόντους κοκ; Υποθέτω δεν είναι τιμή για τον καθένα.

 

Δεν είναι μικρή η διαφορά στη χωρητικότητα της μπαταρίας, είναι υπολογίσιμη...αλλά στη πράξη δεν ξέρουμε ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, με χίλια ...

Μου βγήκε 310€ τελική το 128, που το θεωρώ ξεκάθαρα κλοπή. .:)

Δεν άξιζε να περιμένω τουλάχιστον 4-5 μήνες για λίγο μεγαλύτερη μπαταρία (και χωρίς wireless charge).

 

απο που το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Στη παρούσα φάση το να πληρώσεις 80-100€ παραπάνω για 1000mA μεγαλύτερη μπαταρία και audio jack για μενα ειναι υπερβολή. Προσωπικά θα πω επίσης ότι το σχέδιο της πλάτης του 9Τ μου κάνει πολύ κιτς αλλά αυτό ειναι υποκειμενικό οποτε το αφήνω στη άκρη. Η αλήθεια είναι οτι τα 3000mA φαντάζουν οριακά καθώς και με το op6 που είμαι τώρα, για τη χρήση που κάνω, οριακά βγάζω μέρα και όχι πάντα. Η μεγάλη διαφορά όμως για μένα βρίσκεται στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση!!! Αυτός ήταν άλλωστε και ο κυριότερος λόγος, στο να μεταπηδησω στο m9. Το θεωρώ μεγάλη ευκολία και το βασικότερο αξεσουάρ για ενα κινητό σήμερα. Έχοντας λοιπόν ενα ασύρματο ταχυφορτιστη στο αμάξι και ενα στο γραφείο ή το σπίτι θα είμαι υπερ του δεόντως καλυμμένος χωρίς το άγχος ότι θα μείνω από μπαταρία. Ιδίως ο φορτιστής αυτοκινήτου για μένα είναι το Νο1 αξεσουάρ που θα πάρω, καθώς ο χρόνος που κάνω για να πάω και να γυρίσω απο τη δουλειά ειναι 30-40λεπτα πρωί-απογευμα, υπερ αρκετός δηλαδή για να μου δώσει 50% μπαταρία ενδεχομένως και παραπάνω. Και το μόνο που θα έχω να κάνω ειναι να ακουμπήσω το κινητό στη βάση, κίνηση που ούτως ή άλλως κανω και τώρα (με τη διαφορά όμως ότι τώρα το κινητό δε φορτίζει!). Κατά αυτό το τρόπο λοιπόν για μένα τα 3000mA μπαταρία παύουν να ειναι πρόβλημα. Συν της άλλης κερδίζεις σε γραμμάρια στο βάρος και χιλιοστά από το πάχος της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Στη παρούσα φάση το να πληρώσεις 80-100€ παραπάνω για 1000mA μεγαλύτερη μπαταρία και audio jack για μενα ειναι υπερβολή. Προσωπικά θα πω επίσης ότι το σχέδιο της πλάτης του 9Τ μου κάνει πολύ κιτς αλλά αυτό ειναι υποκειμενικό οποτε το αφήνω στη άκρη. Η αλήθεια είναι οτι τα 3000mA φαντάζουν οριακά καθώς και με το op6 που είμαι τώρα, για τη χρήση που κάνω, οριακά βγάζω μέρα και όχι πάντα. Η μεγάλη διαφορά όμως για μένα βρίσκεται στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση!!! Αυτός ήταν άλλωστε και ο κυριότερος λόγος, στο να μεταπηδησω στο m9. Το θεωρώ μεγάλη ευκολία και το βασικότερο αξεσουάρ για ενα κινητό σήμερα. Έχοντας λοιπόν ενα ασύρματο ταχυφορτιστη στο αμάξι και ενα στο γραφείο ή το σπίτι θα είμαι υπερ του δεόντως καλυμμένος χωρίς το άγχος ότι θα μείνω από μπαταρία. Ιδίως ο φορτιστής αυτοκινήτου για μένα είναι το Νο1 αξεσουάρ που θα πάρω, καθώς ο χρόνος που κάνω για να πάω και να γυρίσω απο τη δουλειά ειναι 30-40λεπτα πρωί-απογευμα, υπερ αρκετός δηλαδή για να μου δώσει 50% μπαταρία ενδεχομένως και παραπάνω. Και το μόνο που θα έχω να κάνω ειναι να ακουμπήσω το κινητό στη βάση, κίνηση που ούτως ή άλλως κανω και τώρα (με τη διαφορά όμως ότι τώρα το κινητό δε φορτίζει!). Κατά αυτό το τρόπο λοιπόν για μένα τα 3000mA μπαταρία παύουν να ειναι πρόβλημα. Συν της άλλης κερδίζεις σε γραμμάρια στο βάρος και χιλιοστά από το πάχος της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ μέχρι κεραίας, έτσι ακριβώς το βλέπω και εγώ.

 

Για αυτούς που με ρωτήσατε που και πώς το πήρα με 310Ε, από το Πλάισιο με τιμολόγιο και 20% έκπτωση λόγω κάρτας Eurobank, συνδυαστική έκπτωση 44% δηλαδή.

Το περιμένω ανα πάσα στιγμή, αντε να δούμε πως θα παλέψω το Android μετά απο σχεδόν 7 χρόνια σερί Windows Phone...:)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω ανα πάσα στιγμή, αντε να δούμε πως θα παλέψω το Android μετά απο σχεδόν 7 χρόνια σερί Windows Phone...:)

 

Και εγώ πριν μερικές μέρες μέρες πήρα το Mi A2 μετά από 4 χρόνια με το Lumia 535 και χωρίς να είχα άλλο Android πιο πριν. Σε 1-2 μέρες το συνήθισα, πραγματικά. Αν και πιστεύω τα windows 10 mobile είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό, εξαιρώντας δηλαδή την έλλειψη εφαρμογών, σαν λειτουργικό-λειτουργικό είναι εύχρηστο. Ούτε εγώ ήθελα να πάω στο Android (όχι ότι με χαλασε) αλλα αφού και η ίδια η Microsoft το παράτησε και χωρίς νέες συσκευές τι να έκανα ;;;. Anyway, ναι, η μετάβαση πιστεύω δε θα σε δυσκολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δινονται τα παρακατω εξτρας καινουρια για mi9 στα 15 ευρω!

Ειναι καινουρια

Οποιος τα θελει καλυτερα απο θεσσαλονικη για αμεση συναλλαγη

Συγγνωμη για το Offtopic

20190611-114606.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να λέμε, οι 4χιλιαρες μπαταρίες είναι ζωαρα, δεν ξεμένεις ποτέ, έχεις καβαντζα ότι θα σου βγάλει τη μέρα ακόμα και σε ταξίδια με πολλές ώρες κακό σημα/δεδομενα/google maps κλπ

 

Πας και μέχρι την άλλη μέρα το μεσημέρι (και βάλε) αν ξεχαστεις και δεν το φορτίσεις το βράδυ.

 

Όλα αυτά είναι υποκειμενικά βέβαια, και με μικρή μπαταρία καλά ήμουν όταν δούλευα και είχα την μπριζα δίπλα μου, δεν με ένοιαζε.

 

Όταν όμως δε δουλεύεις στο γραφειακι αλλά έξω, είναι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πριν μερικές μέρες μέρες πήρα το Mi A2 μετά από 4 χρόνια με το Lumia 535 και χωρίς να είχα άλλο Android πιο πριν. Σε 1-2 μέρες το συνήθισα, πραγματικά. Αν και πιστεύω τα windows 10 mobile είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό, εξαιρώντας δηλαδή την έλλειψη εφαρμογών, σαν λειτουργικό-λειτουργικό είναι εύχρηστο. Ούτε εγώ ήθελα να πάω στο Android (όχι ότι με χαλασε) αλλα αφού και η ίδια η Microsoft το παράτησε και χωρίς νέες συσκευές τι να έκανα ;;;. Anyway, ναι, η μετάβαση πιστεύω δε θα σε δυσκολέψει.

 

Άλλη συσκευή πήρες εσύ και άλλη ο φίλος πιο πάνω.

Εσύ έχεις αγνό Android, το MI9 έχει την MIUI rom.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μίλησε όμως γενικά για Android, και εγώ για αυτό πήρα το Mi A2 , για το καθαρό Android. Ελπίζω να συνεχίσει η xiaomi να βγάζει Android one συσκευές, θα το κρατήσω αυτό βέβαια 3-4 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη συσκευή πήρες εσύ και άλλη ο φίλος πιο πάνω.

Εσύ έχεις αγνό Android, το MI9 έχει την MIUI rom.

 

Αμομα καλύτερα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Αμομα καλύτερα δηλαδή.

 

Δε καταλαβα, καλυτερα που το mi a2 εχει καθαρο android η που το mi9 εχει miui ;; Δεν ειχα ποτε συσκευη με miui αλλα εχει η αδερφη μου το redmi note 4 και δε μαρεσει με το τοσο bloatware που εχει μεσα. Ειμαι και λιγο ψυχαναγκαστικος γιαυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρέλαβα, όλα εξαιρετικά, τρομερές πρώτες εντυπώσεις.

Ψάχνω να μάθω λίγο το android, και δεν μπορώ να κάνω import τις επαφές μου από το windows account.. κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές σου πέρασε τες στο Gmail account από τον υπολογιστή,

στο Windows Phone λογικά έχεις κάποιο Hotmail που είναι οι επαφές κάνε τες εξαγωγή και δοκίμασε να τις ανεβάσεις στο Gmail μέσα από το κινητό.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές μου είναι σε Hotmail account, σωστά.

Πώς ακριβώς τις περνάω στο android?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από το pc καντες εξαγωγή, αυτό είναι το λινκ για τις επαφές του Hotmail

https://outlook.live.com/owa/?path=/people

Και αυτό το λινκ του Google contacts όπου θα τις κάνεις εισαγωγη

https://contacts.google.com/

 

Η εξαγωγή θα γίνει σε ένα αρχείο csv το οποίο φορτωνεις στο Google contacts

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα το δοκιμάσω αύριο και θα ενημερώσω

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Πολιτισμικό σοκ...με την καλύτερη έννοια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά άναυδος με την ταχύτητα, το smoothness και γενικά με την συσκευή, δηλώνω απλά ερωτευμένος...

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...