Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει βρει κάποιος την λειτουργία τσέπης?? Πολύ συχνά το βγάζω από την τσέπη και είναι αναμμένο.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δουλεύει το volte vowifi me cosmote?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος την λειτουργία τσέπης?? Πολύ συχνά το βγάζω από την τσέπη και είναι αναμμένο.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι δεν έχει αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα πατιούνται διαφορά στην τσέπη;; δεν έχει κάποιος άλλος παρόμοιο φαινόμενο?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα παραλάβω Κ εγώ το Mi9 μετά από τρία χρόνια με το iPhone 6s. Λέτε να δυσκολευτώ με το MIUI? Υπάρχουν τίποτα αλλαγές που πρέπει να κάνω με το που πάρω το ΜΙ9;
Link to comment
Share on other sites

Φοράει τελικά από την μάνα του tempered glassή όχι; Πρέπει να βάλω ειδικό temp glass για να μην δυσκολεύει το δάκτυλ. αποτύπωμα; Αν ναι ποιο συστήνεται;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα πατιούνται διαφορά στην τσέπη;; δεν έχει κάποιος άλλος παρόμοιο φαινόμενο?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει μεσα στις ρυθμισεις στην οθονη το raise to wake up... για δες μηπως ειναι αυτο ενεργοποιημενο.

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιημένο. Φαντάσου έχω κλείσει ειδοποιήσεις να μην φαίνεται το σήμα του fingerprint.. Και από τότε δεν ξανά άναψε

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια μικρή βοήθεια...

 

Βρίσκω το Mi9 64GB στα 394€ και το Honor View 20 128GB στα 325€...από τη Wind με κουπόνι 105€ στα πλαίσια της ανακύκλωσης συσκευής ( + 20% yellows με Πειραιώς)

 

Προτεραιότητες είναι η κάμερα και η αυτονομία...

...στην αυτονομία μάλλον κερδίζει το Honor, ενώ στη κάμερα μάλλον κερδίζει το Mi9 λόγω πληθώρας επιλογών, αν και στις χαμηλού φωτισμού τα καταφέρνει καλύτερα το Honor, απ' όσο έχω δει, και την ημέρα δεν έχουν τρελές διαφορές, ίδιο φακό φέρουν.

 

Στην οθόνη σκίζει το Mi9, αλλά δεν νομίζω να με προβληματίσει και του Honor να πω την αλήθεια...

 

Μετα έχουμε το μεγαλύτερο αποθηκευτικό και την ύπαρξη 3.5" θύρας ακουστικών στο Honor...

 

Να πω την αλήθεια δυσκολεύομαι να δώσω 400€, αν μη τι άλλο επειδή έρχονται τα Redmi K20/ Mi9T που θα κινούνται κάπου εκεί, και φοβάμαι ότι θα νιώθω ότι τσάμπα το αγόρασα το Mi9, ενώ με μια υπολογίσιμη διαφορά 80€ + θα είμαι πιο ήσυχος.

 

Τί μου προτείνετε; Έχει μήπως δουλέψει κανείς και τα δύο να πει γνώμες;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια μικρή βοήθεια...

 

Βρίσκω το Mi9 64GB στα 394€ και το Honor View 20 128GB στα 325€...από τη Wind με κουπόνι 105€ στα πλαίσια της ανακύκλωσης συσκευής ( + 20% yellows με Πειραιώς)

 

Προτεραιότητες είναι η κάμερα και η αυτονομία...

...στην αυτονομία μάλλον κερδίζει το Honor, ενώ στη κάμερα μάλλον κερδίζει το Mi9 λόγω πληθώρας επιλογών, αν και στις χαμηλού φωτισμού τα καταφέρνει καλύτερα το Honor, απ' όσο έχω δει, και την ημέρα δεν έχουν τρελές διαφορές, ίδιο φακό φέρουν.

 

Στην οθόνη σκίζει το Mi9, αλλά δεν νομίζω να με προβληματίσει και του Honor να πω την αλήθεια...

 

Μετα έχουμε το μεγαλύτερο αποθηκευτικό και την ύπαρξη 3.5" θύρας ακουστικών στο Honor...

 

Να πω την αλήθεια δυσκολεύομαι να δώσω 400€, αν μη τι άλλο επειδή έρχονται τα Redmi K20/ Mi9T που θα κινούνται κάπου εκεί, και φοβάμαι ότι θα νιώθω ότι τσάμπα το αγόρασα το Mi9, ενώ με μια υπολογίσιμη διαφορά 80€ + θα είμαι πιο ήσυχος.

 

Τί μου προτείνετε; Έχει μήπως δουλέψει κανείς και τα δύο να πει γνώμες;

Δε νομίζω να υπολείπεται το Mi9 από τα νέα μοντέλα Mi9T και Κ20.

Στο vs που κάνεις, δες ποιες είναι οι προτεραιότητες σου και πράξε.

Το μεγάλο ατού της Xiaomi έναντι της Huawei είναι η ρομ και τα updates.

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω φίλε μου. Τι τηλέφωνο τους πηγές για ανακύκλωση και σε τι κατάσταση ήταν?

 

Ένα πανάρχαιο LG Leon 4G το κοστολόγησαν 105€, ενώ το Honor 8 (κινητάρα) 138€...καλά τα 33€ παραπάνω έουρα, όχι όμως για να δώσεις τέτοιο κινητό έναντι ενός Lg Leon...

 

Πάντως, δεν νομίζω πως θα πουλιόταν το honor 8 πάνω από 150€ μαζί με τα παρελκόμενά του σε αγγελία, οπότε συγκριτικά με το παραπάνω δεν συμφέρει να δοθεί, αλλά η αποτίμηση (για μένα που το αγόρασα 199€ πριν δύο χρόνια) δεν ήταν διόλου αρνητική καθαυτή.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια, υπάρχει τρόπος να αλλάξουν ?

 

 

 

Πας ρυθμίσεις , κια στην επιλογή χώρα, επιλέγεις Ινδία.

Κατεβάζεις οποίο θες το περνάς και τελειώνεις.

Έτσι φεύγουν αυτά τα άχρηστα κινεζικά εικονίδια που αδικούν την συσκευή.

Εγώ έβαλα από εκεί κάποιο ίδιο ακριβώς με τα iPhone και δείχνει πολύ όμορφο.

Μετά επιλέγεις ξανά Ελλάδα και όλα μέλι γάλα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι δείχνει πλέον. 7bee46976d6d10c5bf0ea34aaab4e0d6.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=studio14.application.auraicons&hl=el, με ένα ευρω, επιλογή nova icon

 

"τα εικονίδια αδικουν την συσκευή".... απολυτα ιδια γνωμη, τα μανατα είναι της πλακας, θα επερνε δρομο το κινητο, ξεπερασμένα και αντιαισθητικα, τι κανουν εκει στην χιαομι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλήξει εάν θέλω αλλαγή του stock θέματος, στον Poco με icon pack https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marcotls.icons.oxypie.free

 

1b9df2baffc4de3bcb87354e62ac4b5b.jpg

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις , κια στην επιλογή χώρα, επιλέγεις Ινδία.

Κατεβάζεις οποίο θες το περνάς και τελειώνεις.

Έτσι φεύγουν αυτά τα άχρηστα κινεζικά εικονίδια που αδικούν την συσκευή.

Εγώ έβαλα από εκεί κάποιο ίδιο ακριβώς με τα iPhone και δείχνει πολύ όμορφο.

Μετά επιλέγεις ξανά Ελλάδα και όλα μέλι γάλα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι δείχνει πλέον. 7bee46976d6d10c5bf0ea34aaab4e0d6.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το "κατεβάζεις όποιο θες"... από που το βρίσκεις; ...play store ή κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα πιο πίσω από που το κατεβάζεις.

Η φώτο είναι δική μου.

Το θέμα είναι αυτό. 08ca9a0d12862043950dae9088940a79.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και από εμένα παραγγελία σήμερα, 6/128 σε μπλε.

Συνδιασμός -20% επιστροφή από κάρτα Eurobank , -24% επαγγελματικό τιμολόγιο , 12 άτοκες, 2 χρόνια εγγύηση...δεν μπόρεσα να αντισταθώ ...☺

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο πλαίσιο και μου έφυγε το σαγόνι. Πανέμορφο και πάρα πολύ γρήγορο!!!

Ειδα επίσης και την aod και έχει πάρα πολλές επιλογές να διαλέξεις.

Το μόνο που δεν μπόρεσα να τσεκάρω είναι το εξής: εκτός απο αναπάντητες κλήσεις και sms, τα υπόλοιπα τα δέιχνει στην aod; δηλαδή viber, mail, messenger κλπ (στο mi8 που είχα στο παρελθόν δεν τα έδειχνε)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...