Jump to content

Vodafone CU Special


JOHNMEGARYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9.11 έληξε το cu specia μετά από 2 χρόνια.....20.11 μου το ξαναενεργοποίησαν χωρίς να κάνω κάτι! Άβυσσος το Marketing της vodafone!

 

και στον αδελφο μου το ιδιο εχτες 21/10 του εστειλαν οτι ενεργοποιηθηκε το special !!

καλα οτι ναναι!!. τελος παντων ευτυχως που εγινε!! :-)

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και στον αδελφο μου το ιδιο εχτες 21/10 του εστειλαν οτι ενεργοποιηθηκε το special !!

καλα οτι ναναι!!. τελος παντων ευτυχως που εγινε!! :-)

 

Είχε προηγουμένως φοιτητικό;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Η κωμωδία συνεχιζεται. Σήμερα μου έστειλαν μήνυμα "Αποκλειστικά για σένα ενεργοποιούμε ξανά το cu special για 6 μήνες ακόμα!..."

Ρε vodafone.......

Link to comment
Share on other sites

Είχε προηγουμένως φοιτητικό;

 

ειχε φοιτητικο προγραμμα πριν 2 χρονια και μετα του το εκαναν special και μετα του ηρθε μυνημα οτι εληξε αφου εκλεισε τα 2 χρονια και του ξανα ενεργοποιησαν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλοπρόσαλλο πράγμα ήταν αυτό; Κι εμένα έληξε το CU special, έχασα όλα τα συσσωρευμένα λεπτά προς όλους, και τώρα πάλι μου το ξαναενεργοποιούν για 6 μήνες. Ας μην είμαι αχάριστη, αλλά δεν θα πω ότι αισθάνομαι και ευεργετημένη! Καθώς μάλιστα κατήργησαν και τα 120' προς Vodafone με κάθε ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενεργοποίησα σήμερα 10/01 το special 10 και μου λεει οτι λήγει 08/02.

Κανονικά 10/02 δεν θα έπρεπε να λήγει αφού το πακέτο είναι για 1 μήνα;

.
Link to comment
Share on other sites

Για 30 ημέρες είναι τα πακέτα της Vodafone.

όταν ο μήνας έχει 31 ημέρες πάμε μια μέρα νωρίτερα. Για την ακριβή ημερομηνία λήξης άκουσε στο 1252. Στην ιστοσελίδα χάνει μια μέρα πολλές φορές. Δεν είναι σωστό αυτό που δείχνει εκεί.

Αν ενεργοποιήσεις τον Φεβρουάριο πάει 2 μέρες αργότερα.

Tell me more!

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο.

Για ενεργοποίηση του πακέτου μέσω SMS, στέλνεις 66 με δωρεάν SMS στο 1252.

Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου ενεργοποίησαν από τον Οκτώβρη τα 600' προς CU και τα 600 MB αλλά και το πακέτο Special 10 ενώ δεν είχα ποτέ φοιτητικό τι ισχύει; Για τα 600+600 νομίζω ότι είχε έρθει μήνυμα ότι θα τα δίνει για 6 μήνες. Το πακέτο Special 10 όμως θα μου το αφήσει και μετά το εξάμηνο; Δεν ήρθε κανένα μήνυμα για αυτό, ούτε γράφει κάτι στους όρους του πακέτου.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου ενεργοποίησαν από τον Οκτώβρη τα 600' προς CU και τα 600 MB αλλά και το πακέτο Special 10 ενώ δεν είχα ποτέ φοιτητικό τι ισχύει; Για τα 600+600 νομίζω ότι είχε έρθει μήνυμα ότι θα τα δίνει για 6 μήνες. Το πακέτο Special 10 όμως θα μου το αφήσει και μετά το εξάμηνο; Δεν ήρθε κανένα μήνυμα για αυτό, ούτε γράφει κάτι στους όρους του πακέτου.

 

εφοσον σου εδωσαν παραταση για 6 μηνες μετα πιστευω οτι θα γινει κανονικο cu ακομα βεβαια δεν εχουμε καποιο ατομο στην ομαδα που του καταργησαν εντελως το special να δουμε τι θα γινει μετα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν Special CU παλιά, μου το έδωσαν για πρώτη φορά τον Οκτώβριο. Ίσως γιατί δεν έβαζα κάρτες συχνά γιατί έχω άλλο νούμερο για βασικό. Τέλος πάντων, θα δείξει...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλημέρα εχτές έβαλα κάρτα στο cu special μου και ενώ έλεγε το υπόλοιπο στις 20/10/21 δεν μου έδωσαν παράταση. Βέβαια το φοιτητικό κάθε μήνα του έδινε παράταση πριν γυρίσω σε special . Δηλαδή το σύστημα βλέπει την ημερομηνία και υπολογίζει δυο μήνες μετά άμα είναι παραπάνω μήνες τότε δεν δίνει παράταση?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο στο Special λήγει σε δύο μήνες.

Μετά τον Οκτώβριο θα το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο στο Special λήγει σε δύο μήνες.

Μετά τον Οκτώβριο θα το καταλάβεις.

 

αρα οτι καρτα βαζω μεχρι τον Οκτωμβριο δεν θα μου ανανεωνεται το υπολοιπο; τι χαζομαρα αυτη!. σιγουρα θα το δω μετα τον Οκτωμβριο αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU Special
  • 4 weeks later...
On 16/1/2021 at 1:44 ΜΜ, Dimos_Vav said:

Εμένα που μου ενεργοποίησαν από τον Οκτώβρη τα 600' προς CU και τα 600 MB αλλά και το πακέτο Special 10 ενώ δεν είχα ποτέ φοιτητικό τι ισχύει; Για τα 600+600 νομίζω ότι είχε έρθει μήνυμα ότι θα τα δίνει για 6 μήνες. Το πακέτο Special 10 όμως θα μου το αφήσει και μετά το εξάμηνο; Δεν ήρθε κανένα μήνυμα για αυτό, ούτε γράφει κάτι στους όρους του πακέτου.

Προχθές μου το κάνανε CU Special και εμφάνισε το πακέτο Special 10 (Μόνο αυτό extra από τα κανονικά πακέτα):

Μου έβαλαν τα 600ΜΒ και 600΄ προς CU με ισχύ ως 1/11/2021 και θα μπαίνουν κάθε 1μηνιά, αλλά ως πότε;

spacer.png

 

Έβαλα κάρτα σήμερα και μου ανανέωσε το υπόλοιπο € μόνο για 2 μήνες (ως και 14/12/2021) και όχι για περισσότερο πχ 6 μήνες όπως στα φοιτητικά.

Αλλά μου έδωσε όσα € φόρτωσα, άλλα τόσα με ισχύ 30 μέρες (ως και 14/11/2021). Γνωρίζετε αν αυτά τα extra € με ισχύ 30 μέρες μπορούν να χρησιμοποηθούν σε Big Bang πακέτα ή στο Smart Pocket ; Ή κάπου αλλού πχ σε αγορές;

Επίσης στα Big Bang πακέτα εμφανίζει κανονικά αυτό , που έχουν κόψει από τα φοιτητικά:

spacer.png

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 5:11 ΜΜ, sapore said:

Προχθές μου το κάνανε CU Special και εμφάνισε το πακέτο Special 10 (Μόνο αυτό extra από τα κανονικά πακέτα):

Μου έβαλαν τα 600ΜΒ και 600΄ προς CU με ισχύ ως 1/11/2021 και θα μπαίνουν κάθε 1μηνιά, αλλά ως πότε;

spacer.png

 

Έβαλα κάρτα σήμερα και μου ανανέωσε το υπόλοιπο € μόνο για 2 μήνες (ως και 14/12/2021) και όχι για περισσότερο πχ 6 μήνες όπως στα φοιτητικά.

Αλλά μου έδωσε όσα € φόρτωσα, άλλα τόσα με ισχύ 30 μέρες (ως και 14/11/2021). Γνωρίζετε αν αυτά τα extra € με ισχύ 30 μέρες μπορούν να χρησιμοποηθούν σε Big Bang πακέτα ή στο Smart Pocket ; Ή κάπου αλλού πχ σε αγορές;

Επίσης στα Big Bang πακέτα εμφανίζει κανονικά αυτό , που έχουν κόψει από τα φοιτητικά:

spacer.png

το πακετο combo του bingbang game με 2 ευρω +1500 κρυσταλλους ισχυει κανονικα για cu special και σε εμενα το εμφανιζει που εχω special. 

Τα 600 λεπτα και 600mb θα σου τα βαζουνε κανονικα καθε πρωτη του μηνα οπως και στο φοιτητικο που ειχες και πριν , το υπολοπο σου δεν θα ανανεωνεται αυτοματα και θα ληγει σε 2 μηνες οπως τα κανονικα νουμερα cu , δυστυχως  στο cu special δεν κανουνε αυτοματη ανανεωση στην ληξη του υπολοιπου δυστυχως ! . 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν φοιτητικό πιο πριν, αλλά από ενεργοποίηση νέας sim μέσα Ιούλη και την Τετάρτη μου το κάνανε CU Special από μόνοι τους, ενω "ταϊζόταν" με CashBack και έως παραπροχθές είχε 2πλασιαμό των € και χωρίς να το ξέρω έβαλα τα πρώτα της πραγματικά € και διπλασιάστηκαν (τελευταία μέρα δυνατότητας)!!

Αλλά μου έδωσε όσα € φόρτωσα, άλλα τόσα με ισχύ 30 μέρες (ως και 14/11/2021). Τελικά αυτά τα extra € με ισχύ 30 μέρες μπορούν να χρησιμοποηθούν σε Big Bang πακέτα από το CU app (όχι το app Big Bang) , αλλά όσο έχω € με ισχύ 30 ημερών δε μπορώ να βγάλω κουπόνι στο Smart Pocket, ακόμα και εάν διατηρώ ικανό υπόλοιπο πραγματικών € με ισχύ 60 ημερών!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , εβαλα καρτα μεσω paypall στο cu special νουμερο μου και αργησαν να μπουνε τα χρηματα ; γιατι; καθυστερησε νομιζω κοντα στα 5 λεπτα ; γιατι γινεται αυτο; . 

Επισης βλεπω οτι το cu chake το μηνιαιο πακετο δεν δινει 1200mb αλλα 600mb γιατι; .  τα κοψανε; . 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το λένε Shake. 

Το shake το παίρνεις κάθε φορά που κάνεις ανανέωση 

Θα κοιτάξω να επιβεβαιώσω αν το αλλάξανε. 

Αλλά κανονικά 1200 ΜΒ είναι όταν  γίνει online ανανέωση και επιλέξεις διάρκεια 30 ημέρες.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 4:54 ΜΜ, sapore said:

Πρίν 3 μέρες (την Παρασκευή):

spacer.png

εγω που εκανα ανανεωση μεσω paypall στο cu special μου δεν μου  εδωσε τα 1200mb για 30 ημερες ή τα 2gb για 7 ημερες , αλλα ειχα την επιλογη να διαλεξω για 600mb για 30 ημερες ή 1gb για 7 ημερες!  πηρα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπε οτι στο cu special δεν ισχυει πια ο διπλασιασμος του ch shake και ουτε και στο απλο cu παρα μονο στα φοιτητικα νουμερα για αυτο και μου 600mb ή το 1gb , παντως μου εκανε εντυπωση! , διοτι αντιστοιχα η whats up σε απλο νουμερο και οχι φοιτητικο το reloaed αντιστοιχα δινει 1200mb στο μηνιαιο πακετο! . 

Κατι αλλο που σκεφτομαι αμα τυχον παρουμε καρτα απο το περιπτερο και την περασουμε το cu shake δεν θα μας δωσει τον διπλασιασμο ; ετσι δεν ειναι; . μηπως μεσω paypall το εχουνε καταργησει; . 

τωρα που μπηκα στο site της vodafone https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/?c_source=google&c_medium=paid-search&c_term=upiresies-cu&c_owner=mk-cu&c_phase=brand&c_name=20210513-cu&c_source=google&c_medium=paid-search&c_name=not applicable&c_term=na&kpid=go_cmp-96114704_adg-62008829517_ad-523816651433_kwd-397149025095_dev-c_ext-_prd-&gclid=Cj0KCQjwlOmLBhCHARIsAGiJg7kfdr9a1NbVLracUDRBt9CweLXZnHQf59fVDQ9uMK65OoOM4T1bVWMaAsdeEALw_wcB#?panel=note-77  για το cu shake γραφει το εξης

 

Κατέβασε το My CU ΑPP κάνε online ανανέωση με πιστωτική/χρεωστική κάρτα ή PayPal, κούνα και κέρδισε ένα από τα 2 δώρα!
- 1,2GB για 30 μέρες ή
- 2GB για 7 μέρες
 


 

Αν πάρεις κάρτα από περίπτερο ή κατάστημα ή site εκτός του vodafonecu.gr, το CU Shake σου δίνει ένα από τα 2 δώρα!
- 600MB για 30 μέρες ή
- 1GB για 7 μέρες 
 
εγω ομως την ανανεωση την εκανα μεσω vodafonecu.gr και εκανα log in και μετα πατησα ανανεωση και μεσω paypall. Αρα διαβαζωντας το παραπανω αναγραφει οτι μεσω cu app μπορουμε με χρεωση καρτας ή paypall να εχουμε διπλασιασμο ενω με οποιασδηποτε αλλον τροπο δινει τις μισες παροχες αλλα γιατι γραφει << site εκτός του vodafonecu.gr >> δεν εχω καταλαβει!.  
Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον του CU Shake, και στα Special οπως στα κανονικά φοιτητικά:

1) Για κάθε ανανέωση >=10€ δίνει 500ΜΒ για 30 μέρες

και

2) Για κάθε ανανέωση >=20€ δίνει 1GB για 30 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα σας εχει κοπει σε κανενα το special ; του εστειλαν sms για την απενεργοποιηση; . εμενα ληγει στις 15/5/23 . Του αδελφου μου δεν ελαβε καποιο sms παντως στο my cu app δεν υπαρχει το πακετο cu special με 10 ευρω και δεν του μπαινουνε οι δωρεαν παροχες . 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα σας, είχα κάνει το CU νούμερό μου φοιτητικό στις 27/04/2013, παρέμεινε φοιτητικό μέχρι και το 2022 (Μάλλον Ιούνης),οπότε μιλάμε για 9 χρόνια. Θυμάμαι εκείνες τις ημέρες με παίρναν τηλέφωνο συνεχώς για προσφορές απο την βόνταφον , πλασάραν καρτοσυμβόλαια δηλαδή στην αρχή (δηλαδή για περίπου 2-3 μήνες) δε το σήκωνα. Όμως στη συνέχεια τους ειχα απαντήσει αρνητικά 2-3 φορές μέχρι που στο τελευταίο τους τηλεφώνημα, τους λεω εχω φοιτητικό δε με συμφέρει κάτι άλλο και τότε μου απήντησαν αυτό σύντομα λήγει. Ευτυχώς ήξερα τα δικαιώματά μου και τους είπα ναι θα λήξει αλλά θα μετακυλίσω σε CU Special και δεν ενόχλησαν πάλι. Να πω πως φυσικά και μου μηδένισαν όλα αυτά τα χιλιάδες λεπτά προς CU αλλα και αρκετά gb που είχαν αθροιστεί με την πάροδο των χρόνων στο φοιτητικό μου.  

Αν κάνει κάποιος την απλή διαίρεση 11663:600 θα πάρει ως πηλίκο τον αριθμο-προσέγγιση 19,438 και αν σκεφτεί κάποιος πως είναι 24μηνης διάρκειας , ε τότε μένουν αλλοι 5 μήνες για να μετακυλίσει μάλλον σε CU απλό νούμερο. 

ΥΓ Ψάχνοντας για την θεματική ενότητα του Liquid , έπεσα πάνω στου CU Special που δεν ήξερα ότι είχε δημιουργηθεί και έτσι είπα να γράψω και γω την ιστορία της CU μου!

ΥΓ2 Το cosmote φοιτητικό μου ακόμα ζει και βασιλεύει να ξέρετε!! 
 

cu.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...