Jump to content

Vodafone CU Special


JOHNMEGARYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα φτιαχνω την παραπανω ομαδα για τα πακετα του vodafone cu special για να αναγνωριζει ο καθενας τα πακετα και να μην ρωταει στο φορουμ του φοιτητικου cu, αφου τα πακετα vodafone cu special αφορουν χρηστες που εχει ληξει η φοιτητικη ιδιοτητα , για να μην γεμιζουμε το φορουμ. Ηθελα καιρο να το ξεχωρισω για να ειναι ξεκαθαρο να τα μαθει καποιος .

 

Λοιπον το vodafone cu special ειναι για 2 χρονια βαση δελτιου τυπου που ειχε βγαλει η εταιρεια.

τα πακετα cu special ειναι κανονικα cu νουμερα αλλα παιρνουνε καθε μηνα δωρεαν 600λεπτα προς cu και 600mb ιντερνετ χωρις ανανεωση. και παρεχουνε 2 special πακετα για ενεργοποιηση.

 

1 . cu special 7

που δινει 500 λεπτα ομιλιας προς όλους και 400mb internet με 7 ευρω .

η ενεργοποιηση γινεται :

α) ειτε μεσω της εφαρμογης του κινητου σας

β) ειτε απο υπολογιστη στο vodafonecu.gr ή στο my account

γ) ειτε μέσω SMS, στελνετε 05 με δωρεάν SMS στο 1252.

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά ισχύει χρέωση ανά λεπτό.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Το πακέτο ισχύει και για χρήση Ε.Ε. Το πακέτο δεν ισχύει για χρήση εκτός Ε.Ε.

 

2. cu special 8,5

που δινει 600' προς όλους και 100 SMS προς όλους και 1 GB ιντερνετ με 8,50 ευρω .

η ενεργοποιηση γινεται

α) ειτε μεσω της εφαρμογης στο κινητο

β) ειτε απο υπολογιστη στο vodafonecu.gr ή στο my account

γ) ειτε μέσω SMS στελνετε 07 με δωρεάν SMS στο 1252.

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά ισχύει χρέωση ανά λεπτό.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Το πακέτο ισχύει και για χρήση εντός Ε.Ε. Το πακέτο δεν ισχύει για χρήση εκτός Ε.Ε.

 

Κανονικα πρεπει και τα 2 πακετα να μεταφερονται στον επομενο μηνα απο την ιδια ενεργοποιηση του ιδιου πακετου και να μεταφερεται το υπολοιπο του ιδιου πακετου στο επομενο μηνα , αλλα στο καθε πακετο γραφει οτι δεν μεταφερονται , πιστευω οτι μεταφερονται κανονικα διοτι το εχουμε ηδη δει παλια στην vodafone cu .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω τον επόμενο μήνα, 2 χρόνια στο CU special. Τα υπόλοιπα των special πακέτων μεταφέρονται με την έγκαιρη ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου.

Επίσης, το CU shake είναι διπλάσιο, όπως στο φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα δούμε, τώρα που μας εντάξαμε και εμας στο συγκεκριμένο πακέτο.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, έχει βγάλει δελτίο τύπου η βόντα και λέει οτι το Special 7 θα καταργηθεί

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20181221-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis/

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

είχα το φοιτητικό εδώ και κάποια χρόνια, δε θυμάμαι από πότε. ίσως από το 2012 και έβαζα κάθε μήνα το μικρό πακέτο με την προσφορά των 4ευρω.

τα 4 γίνανε 6 και πριν το καταλάβω 7 ευρω.

Σήμερα μου στέλνουν sms ότι το φοιτητικό λήγει τέλος του μήνα και μεταφέρομαι στο cu special.

εντάξει λέω δε τρέχει κάτι θα βάζω το πακέτο special 7 των 7 ευρω.

Αμ δε, διαβάζω εδώ ότι σταματάει και αυτό και απ ότι φαίνεται μένει το πακέτο των 8,5 ευρω. Και καπάκι βλέπω ότι η ελάχιστη ανανέωση πάει στα 10 από τα 5ευρω.

Προβλέπω το πακέτο των 8,5 να πηγαίνει στα 10ευρω.

Με λίγα λόγια διπλασιάστηκαν τα χρήματα που έδινα για το κινητό.

 

πλέον δε βλέπω να τη βγάζουμε με λιγότερα από 10 ευρω το μήνα. Όσο και να χρησιμοποιείς viber, voip και τα λοιπά... το 10ρακι το θέλουμε

 

είπα τον πόνο μου και ηρέμησα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από 9 χρόνια που έχω το φοιτητικό μου ήρθε μήνυμα ότι τέλος του μήνα μου το κόβουν. Τόσα χρόνια που το είχα δεν έβαζα σχεδόν ποτέ κάρτα λόγο του ότι το είχα σαν 2ο νούμερο και χρησιμοποιούσα μόνο τα μπόνους που έδινε κάθε μήνα (600' και 600mb). Ειδικά τα λεπτά μου ήταν απαραίτητα. Ευτυχώς στο cu special τα μπόνους εξακολουθούν να υπάρχουν οπότε είμαι καλυμμένος για 2 χρόνια ακόμα και θα βάζω 12 ευρώ το τρίμηνο. Όταν θα λήξει και το special θα την πετάξω.
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω τον επόμενο μήνα, 2 χρόνια στο CU special. Τα υπόλοιπα των special πακέτων μεταφέρονται με την έγκαιρη ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου.

Επίσης, το CU shake είναι διπλάσιο, όπως στο φοιτητικό.

 

άραγε η ημερομηνία λήξης θα παίρνει αυτόματα παράταση όπως στο φοιτητικό? . κάπου είχα διαβάσει ότι δεν ισχύει. μπορεί να το επιβεβαιωσει κάποιος? .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θέλει κανονικά ανανέωση. Αυτό νομίζω ίσχυε στα φοιτητικά που είχαν ενεργοποιηθεί μέχρι κάποια ημερομηνία;

Πάντως για μεταβατικό στάδιο μετά το φοιτητικό είναι καλό.

Να δούμε τι θα γίνει μετά τη λήξη του special.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θέλει κανονικά ανανέωση. Αυτό νομίζω ίσχυε στα φοιτητικά που είχαν ενεργοποιηθεί μέχρι κάποια ημερομηνία;

Πάντως για μεταβατικό στάδιο μετά το φοιτητικό είναι καλό.

Να δούμε τι θα γίνει μετά τη λήξη του special.

 

ευχαριστω πολυ , ευτυχως ηδη εχει δωσει παραταση στο υπολοιπο του χρονου ομιλιας των φοιτητικων μεχρι 19/7/2019 οποτε και στην αλλαγη σε cu special μεχρι τις 19/7/2019 θα εχουμε να βαλουμε καρτα!.

οσο για την μετα την ληξη μετα απο 2 χρονια βλεπουμε ολα και κατι θα ισχυει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει παιχτεί ρε παιδιά; Έχουν προχωρήσει σε τέτοια εκκαθάριση; Δεν το περίμενα...

Και εγώ έχω το φοιτητικό από τις πολύ αρχές και προφανώς έχει λήξει το πάσο εδώ και χρόνια, αλλά ακόμα δε μου έχει έρθει μήνυμα για διακοπή... Θυμάμαι πέρυσι μου έκαναν κάτι τηλέφωνα, αλλά δεν το σήκωσα ποτέ και έκτοτε παραμένω ακόμα στο φοιτητικό...

Βέβαια και διακοπή να γίνει με τη χρήση που κάνω υπερκαλυμμένος είμαι και με το special...

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει παιχτεί ρε παιδιά; Έχουν προχωρήσει σε τέτοια εκκαθάριση; Δεν το περίμενα...

Και εγώ έχω το φοιτητικό από τις πολύ αρχές και προφανώς έχει λήξει το πάσο εδώ και χρόνια, αλλά ακόμα δε μου έχει έρθει μήνυμα για διακοπή... Θυμάμαι πέρυσι μου έκαναν κάτι τηλέφωνα, αλλά δεν το σήκωσα ποτέ και έκτοτε παραμένω ακόμα στο φοιτητικό...

Βέβαια και διακοπή να γίνει με τη χρήση που κάνω υπερκαλυμμένος είμαι και με το special...

 

ναι εδω και αρκετο καιρο , η πλακα ειναι οτι το πανε σταδιακα σε επιλεγμενους αριθους να καταλαβεις ο αδελφος που μπηκε δευτερος στην σχολη του το κοψανε και το γυρισαν σε special και εμενα που μπηκα πρωτος και εμενα εχει ληξει το πασο δεν μου το εχουνε κοψει ακομα. ( αν και δεν αλλαζει κατι σε εμενα ειτε κοπει ειτε οχι αφου θα δινουνε ακομα δωρεαν παροχες μια χαρα!, το μονο κακο οτι θα πρεπει να βαλω καποια στιγμη καρτα , διοτι δεν ανανεωνεται αυτοματα η ληξη του καρτοκινητου! ) .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αυτο το ξεχασα σε ευχαριστω που μου υπενθυμισες το cash back.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα οπως εχει βγει και δελτιο τυπου σημερα καταργηκε το πακετο cu special 7! . μονο το πακετο των 8,5 ευρω υπαρχει! απο τα cu special πακετα!

επισης για καποιον που δεν κανει πολυ μεγαλη χρηση και των βολεουνε τα 200 λεπτα προς ολους υπαρχει το πακετο με 7,06 ευρω talk abroad που αφορα την ελλαδα και 22 διεθνης χωρες.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε sms από τη vodafone σήμερα ότι έληξε το special.

Μια ματιά που έριξα στα πακέτα, είναι τα ίδια με του κανονικού cu.

Οπότε, το special κρατάει για δύο χρόνια και μετά γίνεται κανονικό cu.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε sms από τη vodafone σήμερα ότι έληξε το special.

Μια ματιά που έριξα στα πακέτα, είναι τα ίδια με του κανονικού cu.

Οπότε, το special κρατάει για δύο χρόνια και μετά γίνεται κανονικό cu.

 

πολύ ενδιαφέρον που βρήκαμε κάποιον που του έληξε το special . σε ευχαριστούμε οπότε ισχύει κανονικά ότι είχανε γράψει στο δελτίο τύπου ότι ισχύει για 2 χρόνια.

πάντως γενικά δες άμα μπορείς να βγάλεις την ευρωπαϊκή κάρτα νέων είναι έως 30 χρονών. ,που σου δίνει 10 ευρώ μπόνους για ένα μήνα με ανανέωση δέκα ευρώ!

( είχες φυλάξει το μυνημα ενεργοποίησης του special ? ή είχες κρατήσει το μυνημα ενεργοποίησης? )..

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα ενεργοποίησης, δυστυχώς, δεν το βρήκα στα backups μου.

Την κάρτα νέων την είχα για δύο χρόνια και ήταν πολύ δυνατός ο συνδυασμός με το CU φοιτητικό/special. Από το καλοκαίρι που χάλασε το σύστημα τους ή δεν ξέρω τι ακριβώς, βαρέθηκα να ασχοληθώ.

Προς το παρόν έχω το what's up φοιτητικό, μέχρι νεωτέρας, οπότε το CU θα μπει σε δεύτερη μοίρα.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα ενεργοποίησης, δυστυχώς, δεν το βρήκα στα backups μου.

Την κάρτα νέων την είχα για δύο χρόνια και ήταν πολύ δυνατός ο συνδυασμός με το CU φοιτητικό/special. Από το καλοκαίρι που χάλασε το σύστημα τους ή δεν ξέρω τι ακριβώς, βαρέθηκα να ασχοληθώ.

Προς το παρόν έχω το what's up φοιτητικό, μέχρι νεωτέρας, οπότε το CU θα μπει σε δεύτερη μοίρα.

 

Επειδή είχα και εγώ θέμα με την κάρτα νέων που την πλήρωσα και την έστειλαν μετά απ ο 1+ μήνα και μετά από πολλά τηλέφωνα, πλέον το σύστημα έχει φτιάξει και δουλεύει. Νομίζω συμφέρει περισσότερο στην Vodafone την κάρτα νέων γιατί με 10 ευρώ την βγαζεις για 2 μήνες ενεργοποιοντας 2 φορές το φοιτητικό πακέτο (2x7=14) και στην επόμενη ανανέωση βγάζεις για 3 μήνες το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα ενεργοποίησης, δυστυχώς, δεν το βρήκα στα backups μου.

Την κάρτα νέων την είχα για δύο χρόνια και ήταν πολύ δυνατός ο συνδυασμός με το CU φοιτητικό/special. Από το καλοκαίρι που χάλασε το σύστημα τους ή δεν ξέρω τι ακριβώς, βαρέθηκα να ασχοληθώ.

Προς το παρόν έχω το what's up φοιτητικό, μέχρι νεωτέρας, οπότε το CU θα μπει σε δεύτερη μοίρα.

 

Πάντως να ξέρεις αν θελήσεις ότι όλα καλα με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων..Εκανα αίτηση την Παρασκευή χθες έφυγε από Αθήνα και σήμερα την είχα στα Τρίκαλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μετά από 2 χρόνια cu special σήμερα έληξε κ έγινε απλό cu. Δε σκοπεύω να χρησιμοποιώ το νούμερο πλέον. Να υποθέσω ότι κάπου 8 gb μαζεμένα που έχω θα λήξουν κ δε μπορούν να μεταφερθουν με ενεργοποίηση κάποιου cu πακέτου?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια cu special σήμερα έληξε κ έγινε απλό cu. Δε σκοπεύω να χρησιμοποιώ το νούμερο πλέον. Να υποθέσω ότι κάπου 8 gb μαζεμένα που έχω θα λήξουν κ δε μπορούν να μεταφερθουν με ενεργοποίηση κάποιου cu πακέτου?

 

τελικα στο εκαναν; σε απλο cu ; δεν το περιμενα ; κοιταξες ημερολογιακα αμα οντως ητανε 2 χρονια ή σου εδωσαν παραταση χρονου; , εισαι ο πρωτος χρηστης που το αναφερει αυτο!!

τα gb που εχεις μαζεψει απο τι πακετα ειναι; Γενικα αθροιζονται mb του ιδιου πακετου ή bonus ( οταν παρεχει mb ).

μπορεις να κανεις το εξης : να αγορασεις απο το σουπερ μαρκετ και ειναι μεσα στην λιστα του cash back και να εξαργυρωσεις ακεραια ευρω (αφαιρεται φορος κινητης 12%, πχ με 1 ευρω 1/1,12=0,89ευρω αλλα σου ανανεωνει το χρονο ομιλιας για 3μηνες! ετσι δεν χρειαζεται να δινεις 10 ή 12 ευρω. το cash back ειναι μεσα στην εφαρμογη my vodafone app δες εδω https://thankyou.vodafone.gr/cashback

ακυρο μπορεις και με 0,10 ευρω να κανεις ανανεωση μεσω cash back δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462694&page=7 το αναφεραν χρηστες ομολογω οτι δεν το ηξερα!

Οσον αφορα τα αθροισμενα gb ή mb ιντερνετ απο το cu παρε να εχεις https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-pare-na-heis/ μπορεις να δηλωσεις το αριθμο του κινητου σου του cu σε γνωστους και φιλους , και ετσι καθε φορα που βαζουνε καρτα σου προστιθονται 100mb αθροιζονται με τα υπολοιπα αλλα αυξανεται και η ημερομηνια ληξης ενα μηνα μετα , προσεχε αμα δεν εγκαιρως τα χανεις ολα!!.

πχ εγω στους δικους μου που εχουνε ολοι cu , εγω που εχω ακομα φοιτητικο δεν βαζω καρτα και βαζω στην μαμα και στον μπαμπα οποτε μου μεταφρονται ενα μηνα μετα! ( ελπιζω να το καταλαβες!).

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως 2 χρονια. 9.11.18 με 9.11.20 το μήνυμα οτι εληξε το cu special.

Τα mb ειναι απο τα 600mb που εδινε δωρεαν καθε μηνα.

Εχω καπου15000' σε cu αλλα αχρηστα με τις επαφες που εχω.

Ναι ξερω την προσφορά με το cashback.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα ήταν φοιτητικό που έγινε special και μετά απλό;;;

 

Και αν ήταν φοιτητικό ποίο το έτος αφοιτησης;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως 2 χρονια. 9.11.18 με 9.11.20 το μήνυμα οτι εληξε το cu special.

Τα mb ειναι απο τα 600mb που εδινε δωρεαν καθε μηνα.

Εχω καπου15000' σε cu αλλα αχρηστα με τις επαφες που εχω.

Ναι ξερω την προσφορά με το cashback.

 

σημερα μου εστειλε μυνημα ο αδελφος μου και του στειλανε οτι το cu special εληξε και σε εκεινον!! αλλα δεν θυμαμαι ποτε το ειχε ενεργοποιησει. Να καταλαβεις εγω ειχα μπει πιο γρηγορα φοιτητης απο τον αδελφο μου στην σχολη πριν 2 χρονια πριν μπει εκεινος και εμενα ακομα δεν μου εχουνε κοψει το φοιτητικο.

Παντως μου ειπε ο αδελφος μου οτι δεν τον εχουνε ληξει ακομα οι δωρεαν παροχες και το πακετο cu special που εχει ηδη ενεργο παραμενουνε ενεργα κανονικα, αρα απο 1/12 θα ληξουνε ολες οι δωρεαν παροχες. . Του ειπα μεχρι και 29 χρονων μπορει να βγαλει την ευρωπαικη καρτα νεων και βαζωντας καρτα 12 ευρω να το δινει δωρο 10 ευρω! δωρο για 1 μηνα οποτε θα την βγαζει καθαρη με μια ανανεωση για 2 μηνες. Αμα ομως εχεις συμπληρωσει τα 30 χρονων δεν μπορεις να την βγαλεις δες εδω https://europeanyouthcard.gr/offers/vodafone-cu/ , το ξερω διοτι το δοκιμασα για εμενα.

 

 

Ξεχασα να σου τονισω κατι , η vodafone εστειλε στον αδελφο μου μυνημα οτι ναι μεν ληγει το special αλλα λεει να μπει να δει τα πακετα που αφορουνε την γραμμη του , μπορει να του δινουνε καμια προσφορα για την δικη του γραμμη για δες το ιδιο μυνημα θα εχεις λαβει και εσυ. Ισως οταν θα ληξει το πακετο ή απο 1/12 να εμφανιζεται η προσφορα .

παντως το πιο συμφερον για εμενα ειναι το bing bang game με 2 ευρω +1500 κρυσταλλους δινει 1gb internet και 100 λεπτα προς ολους! για 7 ημερες*4 εβδομαδες σου βγαινει 8 ευρω! Επισης αμα αλλαξεις το bonus ανανεωσης σε 120 λεπτα προς vodafone απο οτι τα 100mb internet ακομα καλυτερα!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU Special

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...