Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει σύγκριση oukitel με xiaomi, κλάσης ανωτέρω το xiaomi.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν έρχεται καν στην ελλάδα επίσημα ε;

 

το αφήνω...

Και πολυ καλα θα κανεις......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος και εγω αο προχθές του 3-32 πηρα την θήκη της nillkin πραγματικά φοβερή,πανέμορφη χωρίς όγκο και καλο κράτημα. Να ρωτήσω όσοι έχετε βάλει το τζαμακι της nillkin πως κάθεται; κάνει αυτά τα νερά περιμετρικά που κάνουν αλλα τζαμακια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος και εγω αο προχθές του 3-32 πηρα την θήκη της nillkin πραγματικά φοβερή,πανέμορφη χωρίς όγκο και καλο κράτημα. Να ρωτήσω όσοι έχετε βάλει το τζαμακι της nillkin πως κάθεται; κάνει αυτά τα νερά περιμετρικά που κάνουν αλλα τζαμακια;

 

Βασικά ακόμα και τα φτηνά απλά κινέζικα καλά κάθονται. Εγώ ένα φτηνό απλό έβαλα και δεν έχει αέρα στις άκρες.

 

Οπότε και τα νιλλκιν καλά θα κάθονται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το nillkin amazing h και εκτός ότι κάθεται τέλεια δεν κρατάει δακτυλιες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε.. Άρα προχωραω στην αγορά του nillkin.. Το κινητό αν και 3 giga ram τα σπάει.. Έβαλα και την κάμερα που προτείνει ο Ανδρέας με τις ρυθμίσεις και ανεβαίνει επίπεδο η φωτογραφία.. Εντωμεταξύ παρακολουθοντας την συζήτηση εδω και καιρό είχα ενα huawei y7 2019 αν και ειχα πάει να το βάλω gcam δεν την έπαιρνε, είπα να δοκιμάσω αυτή του Ανδρέα και την πήρε κανονικά. Πραγματικά έγινε άλλο κινητό στην κάμερα.. Δεν το πίστευα ούτε εγώ ούτε οι γύρω μου ότι με αυτό το κινητό έβγαζα τετοιες φωτογραφιες χαχαχα. Απλά το αναφέρω μήπως και άλλα άτομα με άλλα κινητά αν θελουν ας κάνουν μια δοκιμή της συγκεκριμένης κάμερας, μπορεί να δουλέψει χωρίς root.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε.. Άρα προχωραω στην αγορά του nillkin.. Το κινητό αν και 3 giga ram τα σπάει.. Έβαλα και την κάμερα που προτείνει ο Ανδρέας με τις ρυθμίσεις και ανεβαίνει επίπεδο η φωτογραφία.. Εντωμεταξύ παρακολουθοντας την συζήτηση εδω και καιρό είχα ενα huawei y7 2019 αν και ειχα πάει να το βάλω gcam δεν την έπαιρνε, είπα να δοκιμάσω αυτή του Ανδρέα και την πήρε κανονικά. Πραγματικά έγινε άλλο κινητό στην κάμερα.. Δεν το πίστευα ούτε εγώ ούτε οι γύρω μου ότι με αυτό το κινητό έβγαζα τετοιες φωτογραφιες χαχαχα. Απλά το αναφέρω μήπως και άλλα άτομα με άλλα κινητά αν θελουν ας κάνουν μια δοκιμή της συγκεκριμένης κάμερας, μπορεί να δουλέψει χωρίς root.

 

δεν μας λες ομως ποια καμερα περασες για να την δοκιμασουμε και εμεις

Link to comment
Share on other sites

δεν μας λες ομως ποια καμερα περασες για να την δοκιμασουμε και εμεις

 

Αυτή που έχει προτείνει ο Ανδρέας μερικές σελίδες πίσω.. Απλά την κατέβασα απο εκεί που γράφει και πέρασα και τις ρυθμίσεις με την διαδικασία που λέει.. Στην 33 σελιδα του νήματος νομίζω θα τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε.. Άρα προχωραω στην αγορά του nillkin.. Το κινητό αν και 3 giga ram τα σπάει.. Έβαλα και την κάμερα που προτείνει ο Ανδρέας με τις ρυθμίσεις και ανεβαίνει επίπεδο η φωτογραφία.. Εντωμεταξύ παρακολουθοντας την συζήτηση εδω και καιρό είχα ενα huawei y7 2019 αν και ειχα πάει να το βάλω gcam δεν την έπαιρνε, είπα να δοκιμάσω αυτή του Ανδρέα και την πήρε κανονικά. Πραγματικά έγινε άλλο κινητό στην κάμερα.. Δεν το πίστευα ούτε εγώ ούτε οι γύρω μου ότι με αυτό το κινητό έβγαζα τετοιες φωτογραφιες χαχαχα. Απλά το αναφέρω μήπως και άλλα άτομα με άλλα κινητά αν θελουν ας κάνουν μια δοκιμή της συγκεκριμένης κάμερας, μπορεί να δουλέψει χωρίς root.

 

Μου φαινεται δυσκολο να λειτουργει το hdr+ στο huawei y7. Αν θες ανεβασε κάπου φωτογραφία που τράβηξες (ως αρχειο) ωστε να δω το exif. Εκει θα φανει αν δουλευει το hdr+.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται δυσκολο να λειτουργει το hdr+ στο huawei y7. Αν θες ανεβασε κάπου φωτογραφία που τράβηξες (ως αρχειο) ωστε να δω το exif. Εκει θα φανει αν δουλευει το hdr+.

 

Τραβάει κανονικά και είναι πραγματικά άλλη φωτογραφία σε σχέση με την εργοστασιακή.. Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει snapdragon αν έχει κάποια σημασία.. Οταν τραβάω με hdr+ έχει την καθυστέρηση 3 με 4 δευτερόλεπτα.. Θα ανεβάσω μια φώτο με screenshot με τις λεπτομέρειες αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται αυτο που μου λες.Βασικα δεν μου ανεβαίνει το screenshot δεν ξέρω τον λόγο. Δεν εχω ανεβάσει άλλη φορά φωτογραφία στο φόρουμ. Πάντως αν υπάρχει άλλος τρόπος μπορώ να σου δείξω μαι την ίδια την φώτο και το screenshot με λεπτομέρειες.Εκανα αντιγραφή συνδέσμου απο google drive, δεν ξερω αν φαίνεται ετσι

https://drive.google.com/file/d/1-1i5qxuZLYRmClrIhmRNMN-eeT1mARm1/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1-0pciI8Od_e1JKfGGYMUH8hgzZK5kbgl/view?usp=drivesdk

Edited by georgeapo34
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασες και την έριξες μέσα ως απλό APK η έκανες ρουτ κλπ; Πέρασες και τις ρυθμίσεις του Ανδρέα;

Υγ. Επειδή δεν έχω pc αυτή την στιγμή και μπαίνω μόνο από το κινητό οποίος μπορεί ας ανεβάσει το λινκ από τη gcam του Ανδρέα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την παράθεση του ίδιου θέματος, απλώς δεν έχω καταλάβει ακόμη με ποιόν τρόπο περνιούνται τα xml στην gcam αν και το προσπάθησα. Μπορεί να γίνει κάποιος πιο διεξοδικός? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση ..

Παω εδω https://en.miui.com/getrom-360.html?m=yes&mobile=2 για να κατεβάσω την 10.3.3 κατεβενει και μετα δεν περναει λεει δεν ειναι σωστη ... Ξέρει κανείς τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασες και την έριξες μέσα ως απλό APK η έκανες ρουτ κλπ; Πέρασες και τις ρυθμίσεις του Ανδρέα;

Υγ. Επειδή δεν έχω pc αυτή την στιγμή και μπαίνω μόνο από το κινητό οποίος μπορεί ας ανεβάσει το λινκ από τη gcam του Ανδρέα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι κανένα root.. Οπως είναι το κινητό κατέβασα το apk και εκανα εγκατάσταση.. Μάλιστα επειδή το κινητό είναι καινούργιο εγω το ξεσφραγισα είμαι σίγουρος οτι δεν είναι πειραγμένο ή ρουταρισμενο..

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_4lens_V1.3.030119.0645-02j.apk αυτο είναι το λινκ της κάμερας.

Edited by georgeapo34
Link to comment
Share on other sites

Georgeapo34 σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο για το λινκ. Θα το δοκιμάσω αμέσως γιατί το έχει η μικρή μου κόρη και γκρινιάζει για την κάμερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Georgeapo34 σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο για το λινκ. Θα το δοκιμάσω αμέσως γιατί το έχει η μικρή μου κόρη και γκρινιάζει για την κάμερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα σιγά απλά οταν βρεις χρόνο πέρασε και τις ρυθμίσεις που έχει προτείνει ο Ανδρεας που βρίσκονται στον παρακάτω σύνδεσμο.. Πραγματικά άλλη κάμερα και υο βράδυ και την μέρα. https://1drv.ms/f/s!ArBDeVoC0Z5egr81JuT_R05A3Z931w

 

Και εδω γράφει πως τις περνάμε.. Είναι πανεύκολο. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

Link to comment
Share on other sites

Georgeapo34 σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο για το λινκ. Θα το δοκιμάσω αμέσως γιατί το έχει η μικρή μου κόρη και γκρινιάζει για την κάμερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γκρινιαζει για την μαμα καμερα?

Mε αξιοπρεπεστατα αποτελεσματα που βαζει τα γυαλια σε πολυ ακριβοτερες συσκευες...

Τι ειχε πριν dslr....:p

Τεσπα με της κορες δεν παιζουμε.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει snapdragon αν έχει κάποια σημασία.. Οταν τραβάω με hdr+ έχει την καθυστέρηση 3 με 4 δευτερόλεπτα..

 

Νόμιζα οτι ηταν kirin. Για αυτό σκάλωσα. Οπότε λογικά θα δουλεύει :)

 

Παρεμπιπττώντος δεν ανοίγουν τα Link. Δεν τα εχεις public.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Georgeapo34 σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο για το λινκ. Θα το δοκιμάσω αμέσως γιατί το έχει η μικρή μου κόρη και γκρινιάζει για την κάμερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αμα γκρινιαζει και μετά (με gcam + ρυθμισεις που προτείνω) ετοιμάσου να ξηλωθείς για κανένα full frame :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με γυαλιά ηλίου polarized φαίνεται η οθόνη τουλάχιστον σε portrait mode ή εντελώς τίποτα όπως το Note 5;

Εχει πολυ καλης ποιοτητας οθονη,δεν θα εχεις θεμα,μια χαρα βλεπεις,τσεκαρισμενο.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το κινητό.

Έρχομαι από ένα Nubia m2 και οι εντυπώσεις είναι ανάμεικτες.

Είχα και παλαιότερα Xiaomi και μου αρέσει το Miui.

Αυτό που με "χαλάει" κάπως είναι η οθόνη , έχει αυτό το ξεπλυμένο στα χρώματα που έχουν οι led οθόνες.

Την κάμερα του θα την ήθελα λίγο πιο ευρυγώνια.

Επίσης ποια είναι η γνώμη σας για το βίντεο γιατί τραβάω αρκετά.

Βλέπω δεν έχει 4Κ με τη μαμά εφαρμογή.

Έβαλα gcam και είδα έχει επιλογή για Uhd video.

Για τα χρήματα του τίμιο κινητό αλλά 1-2 λεπτομέρειες μου στερούν τον ενθουσιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το κινητό.

Έρχομαι από ένα Nubia m2 και οι εντυπώσεις είναι ανάμεικτες.

Είχα και παλαιότερα Xiaomi και μου αρέσει το Miui.

Αυτό που με "χαλάει" κάπως είναι η οθόνη , έχει αυτό το ξεπλυμένο στα χρώματα που έχουν οι led οθόνες.

Την κάμερα του θα την ήθελα λίγο πιο ευρυγώνια.

Επίσης ποια είναι η γνώμη σας για το βίντεο γιατί τραβάω αρκετά.

Βλέπω δεν έχει 4Κ με τη μαμά εφαρμογή.

Έβαλα gcam και είδα έχει επιλογή για Uhd video.

Για τα χρήματα του τίμιο κινητό αλλά 1-2 λεπτομέρειες μου στερούν τον ενθουσιασμό.

Σχετικα με την οθονη,στα 250 τι περιμενες?amoled?:blink:

Lcd ειναι φιλε.Αυτο το οπτικο αποτελεσμα θα εχεις.Δοκιμασε και της ρυθμισεις που εχει και θα την φερεις στα μετρα σπυ θεωρώ.

Τα βιντεο ειναι σε εξαιρετικο επιπεδο,με ενα εξαιρετικο ηλ/κο σταθεροποιητη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή να χρησιμοποιήσω για το βίντεο;

Ναι είδα η σταθεροποίηση στην gcam στο βίντεο θυμίζει gimbal.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή να χρησιμοποιήσω για το βίντεο;

 

Ναι είδα η σταθεροποίηση στην gcam στο βίντεο θυμίζει gimbal.

Νομίζω η στοκ είναι η καλύτερη για video, αλλά ας γράψουν και οι ειδικοί την γνώμη τους

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Τι διαφορά έχουν

η V10.3.5.0.PFGMIXM με την V10.3.3.0.PFGEUXM ??

Από την 2η που φοραω για να πάω στην 1η θέλει fr??

Αξίζει τον κόπο....??

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...