Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πρότεινα να πάρεις το 4/128 αν σε παίρνει να ανέβεις λιγάκι.

Για το pro είναι λίγο ασαφή τα πράγματα.

Οι ίδιοι είχαν πει ότι προορίζεται μόνο για τις αγορές τους. Τελευταία όμως ακούγεται ότι θα κυκλοφορήσει και global (το λογικό αυτό είναι για εμένα), αλλά λιγάκι αργότερα.

Προς το παρόν θέλουν να προωθήσουν το Κ20.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό είπαμε πως θα δηλώσουμε ότι έχουμε, προκειμένου να μας ενεργοποιήσουν volte;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Εγώ ενημέρωσα και έδειξα τη συσκευή στον υπάλληλο,είδε το μενού που έχει η συσκευή για VoLTE και WiFi call και έκανε αίτημα ενεργοποίησης. Μετά από λιγότερο από μία ώρα ήμουν κομπλέ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για full face nillkin, δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

Εγώ του έχω βάλει x-one ultimate κι έχω παραγγείλει κι ένα nillkin amazing h+ pro για να υπάρχει.

Μια που αναφερθήκαμε στη nillkin, να πω ότι οι θήκες που βγάζει πλέον πιάνουν περιμετρικά το κινητό και δεν το αφήνουν ακάλυπτο πάνω και κάτω όπως μας είχε συνηθίσει.

Μόλις σήμερα τσίμπησα μια και είναι πραγματικά εξαιρετική.

Ένα με το κινητό. Πολύ κομψή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Φιλε μου καλησπερα,τη Nilkin τη θηκη,απο που την πηρες? και ειναι η κλασικη διαφανη?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα,τη Nilkin τη θηκη,απο που την πηρες? και ειναι η κλασικη διαφανη?
Λογικά εννοεί την σκληρή frosted την έχω και εγώ φοβερή θήκη slim με εξαιρετικό grip

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Τη frosted εννοώ.

Η διάφανη που λες εσύ φίλε μου, ούτως η άλλως έπιανε περιμετρικά και είναι σιλικονης.

Τη frosted τώρα την άλλαξαν (ευτυχώς) γιατί πάνω και κάτω άφηνε το κινητό εκτεθειμένο. Έπιανε μόνο στα πλάγια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στον dialer και βάλεις τους παρακάτω κωδικούς να σου γράψει disable, μετά Ω του θαύματος θα σου εμφανιστούν.

VoLTE *#*#86583#*#*

VoWIFI *#*#869434#*#**

 

Να τονίσω ότι αν προσπαθήσετε να κάνετε ενεργοποίηση με SMS δεν γίνεται γιατί η συσκευή για την COSMOTE δεν το υποστηρίζει. Εγώ πήγα σε Γερμανό και αφού μου είπε τα ίδια ζήτησα την ενεργοποίηση όπως και να έχει,την έκανε ο άνθρωπος και όλα λάδι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1000 ευχαριστώ. Έφτιαξεf6cb9134894289c494a62b28779cfc69.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στον dialer και βάλεις τους παρακάτω κωδικούς να σου γράψει disable, μετά Ω του θαύματος θα σου εμφανιστούν.

VoLTE *#*#86583#*#*

VoWIFI *#*#869434#*#**

 

Να τονίσω ότι αν προσπαθήσετε να κάνετε ενεργοποίηση με SMS δεν γίνεται γιατί η συσκευή για την COSMOTE δεν το υποστηρίζει. Εγώ πήγα σε Γερμανό και αφού μου είπε τα ίδια ζήτησα την ενεργοποίηση όπως και να έχει,την έκανε ο άνθρωπος και όλα λάδι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο στην Cosmote λειτουργεί αυτό?

γιατί στην Vodafone δεν μου το βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοεί την σκληρή frosted την έχω και εγώ φοβερή θήκη slim με εξαιρετικό grip

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς. Τη frosted εννοώ.

Η διάφανη που λες εσύ φίλε μου, ούτως η άλλως έπιανε περιμετρικά και είναι σιλικονης.

Τη frosted τώρα την άλλαξαν (ευτυχώς) γιατί πάνω και κάτω άφηνε το κινητό εκτεθειμένο. Έπιανε μόνο στα πλάγια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Ευχαριστω παιδια καταλαβα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απορία, όταν ψάχνω επαφή μέσω της λίστας πατάω και κάνω κλήση κανονικά. Όταν μπαίνω επαφές και πατάω να βρω μία μέσω της αναζήτησης, μου πετάει μέσω Viber!!! Default για κλήσεις είναι ο μαμά dialer.

 

Edit: άκυρο, απλά το μωβ φόντο το πέρναγα για viber

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η θήκες που έχετε προστατεύουν τις πίσω κάμερες;;;

 

Απο γρατσουνιές ;;;

Οι nillkin ναι απόλυτη προστασία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην Cosmote λειτουργεί αυτό?

 

γιατί στην Vodafone δεν μου το βγάζει

Έχω την εντύπωση ότι προς το παρόν το έχει μόνο η COSMOTE

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η θήκες που έχετε προστατεύουν τις πίσω κάμερες;;;

 

Απο γρατσουνιές ;;;

Μέχρι να έρθει η Nillkin, τσίμπησα και αυτή εδώ

https://www.shopweb.gr/%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1/%CE%91%CE%9E%CE%95%CE%A3%CE%9F%CE%A5%CE%91%CE%A1%20/back-case-fabric-mofi-thiki-prostasias-gia-xiaomi-redmi-note-7-7-pro-black-1339.html

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Μια παρόμοια ειχα στο 1+6T. Βέβαια δεν ηταν όλη ναϋλον-υφασμα αλλα το κάτω μέρος ήταν δέρμα. Αν εβγαζε την ιδια και για το rn7 θα την ειχα ήδη πάρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΚ. Εγώ είχα καταλάβει λάθος. Όλα μια χαρά.

Μια ρύθμιση έχεις κάνει όλη κι όλη; Αυτή που λέει naturalfast.......

Την οποία κατεβάζουμε κι εν συνεχεία ρίχνουμε μέσα στο φάκελο "Configs" που εμείς δημιουργήσαμε, σωστά;

 

Σωστά και μετα διπλο ταπ στη μαυρη περιοχη κατω απο το shutter button και σου βγαζει να την επιλέξεις. Βεβαια δεν ειναι "μια" ρυθμιση αλλα ένα σετ από ρυθμίσεις.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Απο μαλακό πλαστικό είναι ;;
Μαλακό πλάγια, πίσω έχει αίσθηση τσόχας

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές αυτές οι mofi. Πολύ μου αρέσουν.

 

Σωστά και μετα διπλο ταπ στη μαυρη περιοχη κατω απο το shutter button και σου βγαζει να την επιλέξεις. Βεβαια δεν ειναι "μια" ρυθμιση αλλα ένα σετ από ρυθμίσεις.

Σωστά. Μια σειρά από ρυθμίσεις.

 

Ξέρεις όμως τι παρατήρησα ρε φίλε; Σε μερικές φωτό, αλλοιώνει τελείως το αποτέλεσμα.

Σου παραθέτω για παράδειγμα μια από ένα σοκάκι της Ν. Σμύρνης. Τα φώτα που φαίνονται είναι από ένα κατάστημα που είχε λάμπες led με κατάλευκο φωτισμό. Κοίτα όμως τι κιτρινίλα μου έβγαλε η gcam με τις δικές σου ρυθμίσεις. Δεν έχει λογική αυτό.

Η πρώτη φωτό είναι BSG με τις δικές σου ρυθμίσεις, η δεύτερη είναι BSG με default ρυθμίσεις και η τρίτη που έχει πάρει πολύ φως, είναι με stock.

Στα δικά μου απαίδευτα μάτια η καλύτερη φωτό είναι η δεύτερη. Δεν ξέρω αν συμφωνείς.

 

IMG-20190530-203304.jpg

 

IMG-20190530-203314.jpg

 

IMG-20190530-203325.jpg

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά ο Αντρέας δεν έχει του bsg τη gcam αλλά του fu24 την τελευταία

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-fu24/

 

Κατά τα άλλα δεν υπάρχει αμφιβολία από το σετ ποιά είναι η καλύτερη

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το προτιμάς έτσι άνοιξε το awb pixel 3. Εκεί οφείλεται η διαφορά. Συνήθως όμως έχει χειρότερο αποτέλεσμα. Απο ένα σύνολο φωτογραφιών είδα ότι γενικά πάει καλύτερα με κλειστή αυτή τη ρύθμιση.

 

edit: ποια bsg με ρυθμίσεις μου; Αυτή δεν έχει καν ίδια libs :p

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Στο κλασσικο site που τις εχει ολες ( https://www.celsoazevedo.com/ ) κοίτα του fu24.

η τελευταία του fu24 GoogleCamera_5.2.025-Final_fu24-18d1.apk είναι η περιβόητη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φίλε jimteo δεν κάνουν τίποτα οι ρυθμίσεις του Ανδρέα στου bsg είναι για άλλη έκδοση

 

Έχει ανεβάσει αναλυτικά ποια έκδοση είναι και τις ρυθμίσεις, αλλά βλέπω πολλοί δεν το έχουν καταλάβει ή ίσως δεν έχουν διαβάσει καν το κείμενο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Εγώ μια φορά βάσει του παρακάτω πορεύτηκα. Δε νομίζω ότι έκανα κάτι λάθος.

Άλλωστε και να θέλεις, δεν μπορείς να περάσεις σε όλες τις gcam τις ρυθμίσεις του Αντρέα.

Είναι συγκεκριμένες οι gcam στις οποίες αν κάνεις double tap σου ανοίγει το "choose config".

 

Η gcam που δουλεύω είναι αυτή https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_4lens_V1.3.030119.0645-02j.apk

Και εδώ οι ρυθμίσεις μου σε xml https://1drv.ms/f/s!ArBDeVoC0Z5egr81JuT_R05A3Z931w

Για οσους δεν γνωριζουν πως περναμε xml δείτε εδώ (ειναι πολύ εύκολο) https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

 

Τη μέρα στον ουρανό ίσως δείτε κάποιες μικρές κουκίδες (κάποιοι μπορεί να μην τις παρατηρήσετε καν). Αν ενοχλούν τότε τη μέρα σε τοπία τραβάτε με του bsg που έβαλα παραπάνω (δηλαδη https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6.2.030_RN7_V1plusplus_FINAL.apk ) με ενεργό το remove dots.

 

Night sight δεν χρησιμοποιω ποτε! Αν τυχόν θελήσω πιο αργό κλείστρο πατάω (στη gcam που έδωσα ρυθμίσεις) παρατεταμένα την αλλαγη σε selfie και στο μενού που εμφανίζει, βάζω στο autoexposure correction το χρόνο που πιστευω ότι μπορώ να διαχειριστώ.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...