Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου δεν παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα. Είναι άψογο το GPS και από τα γρηγορότερα σε κλείδωμα που έχω δει ποτέ. Ακόμα και μέσα στο σπίτι κλειδώνει μέσα σε 10 με 15 δευτερόλεπτα το πολύ χωρίς χρήση δεδομένων. Φοράει την EU.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Α σε ευχαριστώ πολύ. Μιας και δε με ενδιαφέρουν οι σέλφις καθόλου, μένω τότε με την Hyper. Να είσαι καλά φίλε μου.

Βάλε την hyper E3 φίλε είναι καλύτερη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα. Είναι άψογο το GPS και από τα γρηγορότερα σε κλείδωμα που έχω δει ποτέ. Ακόμα και μέσα στο σπίτι κλειδώνει μέσα σε 10 με 15 δευτερόλεπτα το πολύ χωρίς χρήση δεδομένων. Φοράει την EU.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α σε ευχαριστώ πολύ. Μιας και δε με ενδιαφέρουν οι σέλφις καθόλου, μένω τότε με την Hyper. Να είσαι καλά φίλε μου.

 

Εγώ έβαλα την 6.2.30 και δεν πολυψαχνομαι από gcam...δουλεύει γρήγορα και καλά χωρίς κολληματα

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε πρόβλημα με το GPS, ποιά εφαρμογή πλοήγησης χρησιμοποιείτε;
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

δε αναφερομαι στο κλειδωμα. αλλο το κλειδωμα και αλλο η ακριβεια..

εχω ξαναναφερθει στο θεμα με το gps, μιας και ειναι εργαλειο για μενα, και ειναι πραγματικα για κλαματα.

πλοηγηση μεσα σε πολη, αν δε ξερεις πανω κατω που πας, χαθηκες. περνας τους δρομους και μετα απο 5'' δειχνει οτι εχεις περασει.

με αποτελεσμα να χανεται η μπαλα.

προσωπικα χρησιμοποιω navigon και sygic, οτι τοσα χρονια. και χρηση μονο της συσκευης, χωρις δεδομενα.

ενα ελαχιστο ψαξιμο στο google να κανεις καποιος θα δει οτι παρα πολλα ατομα εχουν προβληματα με το gps.

δε ξερω τι μπορει να φταιει.

και με τη στοκ ρομ που ηρθε το κινητο που το δοκιμασα και με τις επομενες της ελληνικης κοινοτητας, δεν αλλαξε κατι.

 

οπως εχω ξαναπει, ειναι κατι σα τον proximity (κι αυτος θεμα στα ξενα φορουμ). αλλοι εχουν πορβλημα και αλλοι οχι..

Edited by baxalo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα και χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο iGO NextGen χωρίς πρόβλημα.

Κατέβασε πάντως από το Play το GPS Test από Chartcross ltd και τσέκαρε πάνω δεξιά πόσα μέτρα ακρίβεια έχει.

Αυτή τη στιγμή είμαι μέσα στο σπίτι μου με ταράτσα πάνω κι έχω στο RN8 Pro 3m ακρίβεια.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

δε αναφερομαι στο κλειδωμα. αλλο το κλειδωμα και αλλο η ακριβεια..

εχω ξαναναφερθει στο θεμα με το gps, μιας και ειναι εργαλειο για μενα, και ειναι πραγματικα για κλαματα.

πλοηγηση μεσα σε πολη, αν δε ξερεις πανω κατω που πας, χαθηκες. περνας τους δρομους και μετα απο 5'' δειχνει οτι εχεις περασει.

με αποτελεσμα να χανεται η μπαλα.

προσωπικα χρησιμοποιω navigon και sygic, οτι τοσα χρονια. και χρηση μονο της συσκευης, χωρις δεδομενα.

ενα ελαχιστο ψαξιμο στο google να κανεις καποιος θα δει οτι παρα πολλα ατομα εχουν προβληματα με το gps.

δε ξερω τι μπορει να φταιει.

και με τη στοκ ρομ που ηρθε το κινητο που το δοκιμασα και με τις επομενες της ελληνικης κοινοτητας, δεν αλλαξε κατι.

 

οπως εχω ξαναπει, ειναι κατι σα τον proximity (κι αυτος θεμα στα ξενα φορουμ). αλλοι εχουν πορβλημα και αλλοι οχι..

 

Δεν είναι θέμα του gps είναι μάλλον θέμα του προγράμματος που ο εκάστοτε χρήσης χρησιμοποιεί. Εγώ με το TomTom και CoPilot παραδείγματος χάριν δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα, είναι πάντα ακριβέστατα. Και στο Sygic και Here που επίσης χρησιμοποιώ αλλά πιο σπάνια δεν έχω δει κάτι από όσα αναφέρεις, ίσως μία δύο μόνο φορές στο παρελθόν και δε θυμάμαι καν αν ήταν με το note 7 ή άλλο κινητό. Τώρα αν υπάρχει θέμα με κάποιες παρτίδες του κινητού ή με κάποιες rom δεν το ξέρω. Μπορεί να συμβαίνει και αυτό δε σε αμφισβητώ.

Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!

 

Αρχικά κατεβάζεις το telegram από playstore και κάνεις εγγραφή.

 

Arnova 4.0 κλώνος:

https://t.me/gcamnote7/19734

 

Το xml:

 

https://t.me/gcamnote7/19737

 

Applying XML in Arnova and other GCam 7 (except Parrot GCam) ////

# Create folder in the internal storage of your device as:

InternalStorage>gcam>Configs7

# Now, download the XMLs and move them to the 'Configs7' folder you just created.

# Open Arnova gcam (or other GCam 7) and double click on black area near shutter button. Your XMLs should show up there. Select one desired XML and click Restore

 

Σε σχέση με hyper E2 είναι πολύ πιο γρήγορη στα click. Βγάζει ωραίες σελφι.

Η hyper συνολικά καλύτερη αλλά αργή

 

Η hyper e2 έχει γενικά πιο αργό κλείστρο. Αν έχεις καλό χέρι είναι καλύτερη από τις άλλες gcam.

 

Η hyper e3 (νομίζω και arnova) έχει πιο γρήγορο κλείστρο (τελικιασμα 1/10).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα του gps είναι μάλλον θέμα του προγράμματος που ο εκάστοτε χρήσης χρησιμοποιεί. Εγώ με το TomTom και CoPilot παραδείγματος χάριν δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα, είναι πάντα ακριβέστατα. Και στο Sygic και Here που επίσης χρησιμοποιώ αλλά πιο σπάνια δεν έχω δει κάτι από όσα αναφέρεις, ίσως μία δύο μόνο φορές στο παρελθόν και δε θυμάμαι καν αν ήταν με το note 7 ή άλλο κινητό. Τώρα αν υπάρχει θέμα με κάποιες παρτίδες του κινητού ή με κάποιες rom δεν το ξέρω. Μπορεί να συμβαίνει και αυτό δε σε αμφισβητώ.

 

Δε νομιζω να ειναι θεμα προγραμματος φιλε μου.

Τα ιδια χρησιμοποιω χρονια τωρα. σχεδον καθημερινη χρηση. μεταβαση απο το παλιο κινητο στο νεο και ποτε δεν επαιξαν "σωστα"..

το μονο κι εγω που μπορω να πω ειναι θεμα παρτιδας που ανεφερες κι εσυ. δεν εχει αλλη εξηγηση διαβαζοντας και ψαχνοντας στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/6mTGHsD

 

To GPS Test στη δική μου συσκευή εντός σπιτιού.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες, όποιος χρησιμοποιεί open camera για καταγραφή video μπορεί να στείλει τις ρυθμίσεις;την σταθεροποίηση την έχετε ενεργή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες, όποιος χρησιμοποιεί open camera για καταγραφή video μπορεί να στείλει τις ρυθμίσεις;την σταθεροποίηση την έχετε ενεργή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα και χρόνια πολλά.εγω δουλεύω πολύ open.Για βίντεο stabilization on,και bitrate στα 70 και είσαι έτοιμος.δεν πειράζεις τίποτε άλλο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει η παλια του BSG 7.0 gcam.

 

(Στην μπροστινη χανει λιγο σε λεπτομερεια, αλλα αν τις δεις σε μεγαλη οθονη δεν εχει θορυβο καθολου.

Οι πιο νεες δειχνουν καλυτερα δερμα-τριχωμα αλλα προσθετουν πολυ θορυβο και δε μου αρεσει)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.εγω δουλεύω πολύ open.Για βίντεο stabilization on,και bitrate στα 70 και είσαι έτοιμος.δεν πειράζεις τίποτε άλλο
Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα μου αρεσει η παλια του BSG 7.0 gcam.

 

 

 

(Στην μπροστινη χανει λιγο σε λεπτομερεια, αλλα αν τις δεις σε μεγαλη οθονη δεν εχει θορυβο καθολου.

 

Οι πιο νεες δειχνουν καλυτερα δερμα-τριχωμα αλλα προσθετουν πολυ θορυβο και δε μου αρεσει)

Δεν έχει διαφορά με την στοκ αυτή η gcam έχει πολύ επεξεργασία, βέβαια γούστα είναι αυτά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tr camera v2 με xml support ειδικά φτιαγμένο app για την συσκευή μας

 

Βέβαια μπορείτε να παίξετε με τις ρυθμίσεις και να φτιάξετε ότι xml θέλετε

 

Μετά από πολλές δοκιμές αυτές τις μέρες δεν έχω δει gcam να λειτουργεί τόσο καλά στην συσκευή μας

 

Πρώτα το xml και μετά η gcam

 

https://drive.google.com/file/d/1-gWrJJK2rhK8sVKclVwXRAlJhcYX5X0M/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1-W2LcTUyRQmqmLDE6HQjf09dkABKGQ5H/view?usp=drivesdk8a875f61e1adc470f788f12f044488f8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγει η Hyper E3 για να μπει;
Δεν χρειάζεσαι πλέον την hyper 3 είναι σε όλα ανώτερη, εγώ έχω clone την hyper 3 και δουλεύουν μαζί,αν έχεις κατεβάσει το xml ξανακατεβασε το μόλις το ανανέωσα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tr camera v2 με xml support ειδικά φτιαγμένο app για την συσκευή μας

 

Βέβαια μπορείτε να παίξετε με τις ρυθμίσεις και να φτιάξετε ότι xml θέλετε

 

Μετά από πολλές δοκιμές αυτές τις μέρες δεν έχω δει gcam να λειτουργεί τόσο καλά στην συσκευή μας

 

Πρώτα το xml και μετά η gcam

 

https://drive.google.com/file/d/1-gWrJJK2rhK8sVKclVwXRAlJhcYX5X0M/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1-W2LcTUyRQmqmLDE6HQjf09dkABKGQ5H/view?usp=drivesdk8a875f61e1adc470f788f12f044488f8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα και πως βάζω το xml στον φάκελο της κάμερας; Πρέπει να δημιουργήσω φάκελο μέσα στην εφαρμογή η να το βάλω σε κάποιον άλλο φάκελο χύμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πως βάζω το xml στον φάκελο της κάμερας; Πρέπει να δημιουργήσω φάκελο μέσα στην εφαρμογή η να το βάλω σε κάποιον άλλο φάκελο χύμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άνοιξε τις ρυθμίσεις και θα δεις τέρμα κάτω στην πρώτη σελίδα save xml Config πάτα εκεί,θα δημιουργηθεί ένας φάκελος στα αρχεία σού εκεί θα ρίξεις το xml, μετά θα ανοίξεις την κάμερα και με διπλό ταπ στη μαύρη περιοχή θα κάνεις restore το xml

 

Μετά την πρώτη εγκατάσταση κάντε ένα clear data της εφαρμογής για καθαρισμό από κατάλοιπα από άλλες gcam

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τις ρυθμίσεις και θα δεις τέρμα κάτω στην πρώτη σελίδα save xml Config πάτα εκεί,θα δημιουργηθεί ένας φάκελος στα αρχεία σού εκεί θα ρίξεις το xml, μετά θα ανοίξεις την κάμερα και με διπλό ταπ στη μαύρη περιοχή θα κάνεις restore το xml

 

Μετά την πρώτη εγκατάσταση κάντε ένα clear data της εφαρμογής για καθαρισμό από κατάλοιπα από άλλες gcam

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγνώμη που σε ταλαιπωρώ αλλά τι όνομα πρέπει να έχει ο φάκελος; Και εκεί το πετάω μέσα ή πρέπει να κάνω καινούριο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Tr camera v2 με xml support ειδικά φτιαγμένο app για την συσκευή μας

 

Βέβαια μπορείτε να παίξετε με τις ρυθμίσεις και να φτιάξετε ότι xml θέλετε

 

Μετά από πολλές δοκιμές αυτές τις μέρες δεν έχω δει gcam να λειτουργεί τόσο καλά στην συσκευή μας

 

Πρώτα το xml και μετά η gcam

 

https://drive.google.com/file/d/1-gWrJJK2rhK8sVKclVwXRAlJhcYX5X0M/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1-W2LcTUyRQmqmLDE6HQjf09dkABKGQ5H/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε την πέρασα και στο Night Sight mode μου τα δείχνει ανάποδα......! Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε την πέρασα και στο Night Sight mode μου τα δείχνει ανάποδα......! Γιατί συμβαίνει αυτό;
Κάνε clear data από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και μετά ξανά ρίξε το xml, εμένα δουλεύει μια χαρά το night sight, αν είχες άλλη gcam θέλει clear data

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια προβλήματα η tr gcam στις selfie ειδικά οπότε αναμένουμε update σε κάνα δύο μέρες, οπότε όποιος δεν την έχει βάλει σε περιμένει λίγο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...