Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με cosmote σταμάτησε να δουλεύει το vowifi, το volte δουλεύει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση φωτογραφιων όλη μέρα σήμερα στο γραφείο με πανω από 100 λήψεις.

Xiaomi redmi note 7 με mi9t pro.

Ελάχιστη η διαφορά σε ποιότητα με την stock camera σε κλειστούς χώρους. Σε πάρα πολλές φωτο τα γράμματα σε έγγραφα (αγωγές) ήταν πολύ καλύτερα στο note 7.

Περίμενα μεγαλύτερη διαφορά υπέρ του imx 586 που δεν την είδα σε καμία των περιπτώσεων.

Συνεχίζουμε λοιπόν με την κινητάρα μας.

Η οθόνη βέβαια έχει όντως χαοτική διαφορά που είπε και ο φίλος Αντρέας.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote 11.0.3 eu ούτε εικονίδιο vowifi ,ούτε λειτουργεί,πριν κανονικά.Ο αισθητηρας απόστασης σε εμένα λειτουργεί υποδειγματικά ,δεν χρειάζεται καν να ακουμπήσω το τηλέφωνο στο αυτί.Με την 10 λειτουργούσε πάλι καλά αλλά τώρα πολύ καλύτερα. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

πολύ ευφάνταστο αυτό που γράφεις:)

κατ' αρχήν η 11 dev έχει πάνω από μήνα που βγήκε με αυτό το "bug" έχει πάρει νομίζω 3 αναβαθμίσεις και δεν άλλαξε κάτι.

άσε που δεν είμαι σίγουρος ότι είναι bug. το wifi calling πρέπει να το υποστηρίζει ο πάροχος για τα συγκεκριμένα κινητά.

η cosmote υποστηρίζει τα περισσότερα και μέχρι την 10 δούλευε κανονικά. η vodafone απ την άλλη δεν υποστήριζε το RN7 (στο wifi calling πάντα) και χρειάζεσαι την ειδική εφαρμογή που δίνει για τις μη υποστηριζόμενες συσκευές για να δουλέψει(έτσι το έχω εγώ)

τώρα με την 11 αλλάζει το modem στο firmware, μήπως απλά δεν υποστηρίζεται από cosmote?(όπως με voda)

αποδεδειγμένα αν φλασαριστεί μέσω TWRP το modem μόνο της 10 το wifi calling δουλεύει όπως πριν.

βέβαια προϋποθέτει root

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

όχι, και σε άλλα πολλά με την 11

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εννοείς όταν το φέρνεις στο αυτί? είναι τικαρισμένο το "αισθητήρας απόστασης" στο "ρυθίσεις εισερ. κλήσεων"?

 

Ναι αυτο εννοώ είναι τσεκαρισμενο αλλα δεν σβήνει η οθόνη... Αν δεν πατήσω το κουνπι ον οφφ δεν σβήνει...

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και σε λειτουργια πτησης δοκιμασα και με VoWiFi πηρα κληση κανονικα και sms

 

Μόνο εσύ έχεις VoWiFi με miui 11 και cosmote. Πώς γίνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος κάποια εφαρμογή για τρέξιμο που να δουλεύει σωστά με την συσκευή;

 

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Runkeeper αλλά δεν δουλεύει σωστά, κάνει πάνω από 5 λεπτά να βρει δορυφόρο με ανοιχτά και τα δεδομένα (στο προηγούμενο samsung τηλέφωνο σε 5 δευτερόλεπτα είχε βρει).

 

Επίσης αν τον βρει τον ξανά χάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα, πρέπει να βρω κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει στο miui 11, είναι ότι απέχει η μία γραμμή με την κάτω παρά πολύ και έχει μεγάλο κενό μεταξύ των ονομάτων κτλ., και φυσικά που σταμάτησε να δουλεύει το vowifi με cosmote
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος κάποια εφαρμογή για τρέξιμο που να δουλεύει σωστά με την συσκευή;

 

 

 

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Runkeeper αλλά δεν δουλεύει σωστά, κάνει πάνω από 5 λεπτά να βρει δορυφόρο με ανοιχτά και τα δεδομένα (στο προηγούμενο samsung τηλέφωνο σε 5 δευτερόλεπτα είχε βρει).

 

 

 

Επίσης αν τον βρει τον ξανά χάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα, πρέπει να βρω κάποια άλλη.

 

Το Runkeeper μου λειτουργεί υποδειγματικά. Βρίσκει δορυφόρο άμεσα.

Έχεις δώσει όλα τα δικαιώματα τοποθεσίας;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την 11αρα και ομολογουμένως είναι πολύ όμορφη. Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα με τα γράμματα πάνω στην γραμμή ειδοποίησης που είναι πολύ μικρά.

Στην 10αρα είχα το Light v10 και τα μεγάλωνε αρκετά. Τώρα όμως δυσκολεύομαι (ας οψεται η γκαβομαρα της ηλικίας)

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για πια γράμματα μιλάς πάνω στην μπάρα; μήπως για το ποσοστό της μπαταρίας;αν ναι τότε μπορείς να το βγάλεις εκτός μπαταρίας από τις ρυθμίσεις και φαίνεται μια χαρά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Runkeeper μου λειτουργεί υποδειγματικά. Βρίσκει δορυφόρο άμεσα.

Έχεις δώσει όλα τα δικαιώματα τοποθεσίας;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως το κάνω αυτό;

 

Στην αρχή θυμάμαι ότι του είχα πατήσει σε όλα ναι.

 

Τι να κάνω τώρα, να την ξανακατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό;

 

Στην αρχή θυμάμαι ότι του είχα πατήσει σε όλα ναι.

 

Τι να κάνω τώρα, να την ξανακατεβάσω;

 

Έβαλα υψηλή ακρίβεια στην λειτουργία τοποθεσίας και βρήκε δορυφόρο σε 3 δεύτερα!:)

 

Το θέμα είναι ότι όταν κλείσεις και ξανά ανοίξεις την εφαρμογή την ρύθμιση στην λειτουργία τοποθεσίας την έχει πάλι στην εξοικονόμηση μπαταρίας...:(

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ έχεις VoWiFi με miui 11 και cosmote. Πώς γίνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι αν το έχεις ξεκλειδώσει, του περνάς το ράδιο της miui 10 και είναι κομπλέ.... Επειδή εγώ έχω κλειδωμένο bootloader ακόμα, αν μπορείς δοκίμασε το και πες μας

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι αν το έχεις ξεκλειδώσει, του περνάς το ράδιο της miui 10 και είναι κομπλέ.... Επειδή εγώ έχω κλειδωμένο bootloader ακόμα, αν μπορείς δοκίμασε το και πες μας

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ στοκ είμαι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πρόλαβε πρόλαβε....χθες το βράδυ ήρθε η ειδοποίηση και ήθελα να δω λίγο εδώ μέσα τι γράφουν όσοι την κατέβασαν...και τελικά χάθηκε η ενημέρωση. Δεν υπάρχει τώρα.

Δε χολοσκάω κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Για πια γράμματα μιλάς πάνω στην μπάρα; μήπως για το ποσοστό της μπαταρίας;αν ναι τότε μπορείς να το βγάλεις εκτός μπαταρίας από τις ρυθμίσεις και φαίνεται μια χαρά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιλάω για ότι υπάρχει στην μπάρα ειδοποίησης. Γράμματα, αριθμούς και εικονίδια. Το ποσοστό το έβγαλα εκτός εικονιδίου αλλά πάλι δεν φαίνεται καλά. (Έχουμε και μια πρεσβυωπια).

 

ΥΓ. Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή τύπου notch που να κάνει τα στοιχεία στην γραμμή ειδοποίησης μεγαλύτερα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε αυτό που ανακάλυψε ο tifozif1 σε όσους χάθηκε το vowifi. Σε εμένα επανήλθε κανονικά στο poco.

 

 

 

 

 

 

 

Μου ήρθε τώρα η 11 μεσω ΟΤΑ και με το που έκανε το reboot δεν είχα WifiCalling. Έκανα επανεκκίνηση, το ίδιο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δοκιμάστε αυτό που ανακάλυψε ο tifozif1 σε όσους χάθηκε το vowifi. Σε εμένα επανήλθε κανονικά στο poco.

 

 

 

 

 

 

 

Μου ήρθε τώρα η 11 μεσω ΟΤΑ και με το που έκανε το reboot δεν είχα WifiCalling. Έκανα επανεκκίνηση, το ίδιο!

Άνοιξα dialer και έγραψα *#*#869434#*#* (*#*#VOWIFI#*#*) έβγαλε μήνυμα Carrier check enabled, (δηλαδή το απενεργοποίησα από την συσκευή) και μετά άλλη μια φορά *#*#869434#*#* έβγαλε μήνυμα Carrier check enabled (το ξαναενεργοποίησα) και τώρα παίζeι JET !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι .... τπτ ακόμη !!!!

 

RN7.jpg

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δε πιάνει, το δοκίμασα και χθες και τώρα αλλά τίποτα
Δεν νομίζω να πιάνει σε κανένα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την καινούργια miui υποτίθεται κάνανε το dark mode... Εμένα πάλι όταν πάω να δω την χρήση μπαταρίας ειναι άσπρο... ενώ πριν δεν ήταν και επίσης όταν κατεβάζω την κουρτίνα ειδοποιήσεων όλα είναι μαύρα κομπλέ εκτός από τις ειδοποιήσεις fb που είναι άσπρες σαν τη μύγα μέσ'το γάλα!!! Ότι να ναι... Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε η αναβάθμιση!!! Μόνο η μπαταρία μου φαίνεται πλέον τούμπανο!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αντίθετα, έχω την κουρτίνα άσπρη, την οθόνη για τηλέφωνο άσπρη αλλά όταν καλέσω γίνεται μαύρη κ.α.α
Link to comment
Share on other sites

Η 11 έχει τα θεματάκια της,κάποια πράγματα βελτιώθηκαν,κάποια χειροτέρεψαν ,ένα μεγάλο μείον προς το παρόν είναι το VoWifi ,αλλά ένα μεγάλο συν είναι η μπαταρία ,που τουλάχιστον σε εμένα βλέπω μια αύξηση διάρκειας 10-15%.Ελπιζω σε μελλοντική αναβάθμιση να διορθώσουν τα οποία προβλήματα ,αλλά μην χαλάσουν την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε εσάς με την 11 κάτω δεξιά σας έχει εμφανιστεί το ανθρωπάκι εικονίδιο του accessibility;; πήγα στο μενού του accessibility έβγαλα την επιλογή του να φαίνεται αυτό το εικονίδιο αλλά δεν φεύγει!!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Και σε εμένα έχει εμφανιστεί το ανθρωπάκι κάτω δεξιά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...