Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν το ανοίξεις θα σε παροτρύνει να βάλεις δακτυλικό αποτύπωμα, αν δεν θες δεν βάζεις. Μπορείς να το παραλείψεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς αν το τζαμάκι της κάμερας του Redmi Note 7 είναι Gorilla Glass 5?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς αν το τζαμάκι της κάμερας του Redmi Note 7 είναι Gorilla Glass 5?

Εδω δεν ξερει η ιδια η εταιρια τι ειναι θα ξερουμε εμεις.:)

Ουτε καν,δεν νομιζω να εχει 5αρ,3αρι μπορει,σε αυτο το κοστος τιμης και πολυ ειναι νομιζω.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν ξερει η ιδια η εταιρια τι ειναι θα ξερουμε εμεις.:)

Ουτε καν,δεν νομιζω να εχει 5αρ,3αρι μπορει,σε αυτο το κοστος τιμης και πολυ ειναι νομιζω.:p

 

Gorilla glass 5 έχει.

 

https://www.xiaomi-greece.gr/Redmi-Note-7

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 5 έχει.

 

https://www.xiaomi-greece.gr/Redmi-Note-7

 

Για εμπρός και πίσω είναι σίγουρο. Για την κάμερα που ήταν η ερώτηση, νομίζω δεν διευκρινίζεται κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Για εμπρός και πίσω είναι σίγουρο. Για την κάμερα που ήταν η ερώτηση, νομίζω δεν διευκρινίζεται κάπου.

 

Πάρτε την spigen τη θήκη και δεν έχετε κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Για εμπρός και πίσω είναι σίγουρο. Για την κάμερα που ήταν η ερώτηση, νομίζω δεν διευκρινίζεται κάπου.

Για την καμερα δεν αναφέρεται κατι.Αυτο ρωτησε ο φιλος.

Και για το υπολοιπο δεν παιρνω ορκο ποσο 5αρι ειναι.....πολυ ευκολα κανει γρατζουνιες.

Σε ενα mi9t που εχει σιγουρα 5αρι δεν εχω δει κατι,αντιθετα σε 7αρι με την ιδια χρηση πανω κατω βλεπω ψιλοσιμαδακια.

Ειδικα στο πισω μερος,και στα πλαινα σημεια της συσκευης.

Τα εχει η κορη μου και τα 2,καταλαβαινεις,γυναικια τσαντα με ολα τα αξεσουαρ,και τα κινητα να κοβουν βολτες εκει μεσα....

Προφανως σε κανενα δεν εχει θηκουλα η καποια προστασια.

 

Εχει δει καποιος αλλος καποιο παραπλήσιο φαινόμενο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Αυριο λογικά θα πάρω το redmi note 7 στη γυναίκα και επειδή δε το έχει και πολύ με την προστασία του κινητού (το πετάει όπου βρει) θέλω ένα καλό τζαμακι.Δε με νοιάζει η τιμή,ας είναι και ακριβό απλά να είναι καλό και να εφαρμόζει τέλεια παντού.Ευχαριστω.Οσο για θήκη έχω βρει κάτι διαφανές από nilkin.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Αυριο λογικά θα πάρω το redmi note 7 στη γυναίκα και επειδή δε το έχει και πολύ με την προστασία του κινητού (το πετάει όπου βρει) θέλω ένα καλό τζαμακι.Δε με νοιάζει η τιμή,ας είναι και ακριβό απλά να είναι καλό και να εφαρμόζει τέλεια παντού.Ευχαριστω.Οσο για θήκη έχω βρει κάτι διαφανές από nilkin.

 

https://www.skroutz.gr/s/17849689/Nillkin-Amazing-H-Tempered-Glass-Redmi-Note-7-7-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

Δες το ποστ του Αντρέα στην 166 σελίδα. Εγώ έβαλα την τρίτη gcam εύκολα. Root δεν χρειάζεται. Το βράδυ ειδικά έχει τεράστια διαφορά. Βάλε και τις ρυθμίσεις από το δεύτερο λινκ. Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει "κουμπί" είτε στην αρχική οθόνη είτε στα υπόλοιπα "κουμπιά", ώστε να μένει ανοιχτή η οθόνη? Με ένα πάτημα δηλαδη να παραμένει ανοικτή και άλλο ένα να επανέρχεται στην προεπιλογή που το είχα.

(Κουμπί εννοώ κάτι σαν το wifi, Bluetooth on/off κτλ, δεν ξέρω πως λέγονται, gestures?)

 

Επίσης κάτι που είχα ρωτήσει και δεν έχει απαντηθεί, το φλας στην μπροστινή κάμερα παραμένει πολύ ώρα ανοικτό για να τραβήξει φωτογραφία ή είναι ιδέα μου?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγώ έχω βάλει ένα widget "keep screen on" λέγεται και το κάνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρεις ημερες παρελαβα το Νοτε7. Ειναι το 6ο στη σειρα χιαομι.

Εχω για δεδομενα, καρτα Q. Σε κανενα μεχρι τωρα δεν αντιμετωπισα προβλημα ως προς την συνδεση και ληψη δεδομενων. Σε αυτο ομως ειναι αδυνατον μεχρι τωρα.

Εχει αλλος φιλος ιδιο προβλημα και πως το αντιμετώπισε?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πριν τρεις ημερες παρελαβα το Νοτε7. Ειναι το 6ο στη σειρα χιαομι.

Εχω για δεδομενα, καρτα Q. Σε κανενα μεχρι τωρα δεν αντιμετωπισα προβλημα ως προς την συνδεση και ληψη δεδομενων. Σε αυτο ομως ειναι αδυνατον μεχρι τωρα.

Εχει αλλος φιλος ιδιο προβλημα και πως το αντιμετώπισε?

 

Για λόγους πληρότητας, φαντάζομαι έχεις επιβεβαιώσει ότι στην κάρτα υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα;

Σε εμένα μια στιγμή σταμάτησε να δουλεύει το δίκτυο, ενώ είχε σήμα και δεν επανήλθε ούτε με αλλαγή LTE->3G->2G. Το έβαλα σε plane mode και όταν το έβγαλα δούλευε κανονικά. Όπως το περιγράφεις, περισσότερο τείνω να πιστέψω ότι είναι θέμα παρόχου, παρά κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω πως έχει μπρος και πίσω GG5, το θέμα είναι αν έχει η κάμερα ή όχι. Με μια απλή λογική, θα φανταζόμουν πως έχει και η κάμερα GG5, αφού εξέχει από το σώμα του κινητού, άρα θα έχει κάποια προστασία...

 

Και κάτι άλλο, 4G+ έχουμε; (με Vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω πως έχει μπρος και πίσω GG5, το θέμα είναι αν έχει η κάμερα ή όχι. Με μια απλή λογική, θα φανταζόμουν πως έχει και η κάμερα GG5, αφού εξέχει από το σώμα του κινητού, άρα θα έχει κάποια προστασία...

 

Και κάτι άλλο, 4G+ έχουμε; (με Vodafone)

 

Οχι δεν εχει φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο region ειναι;

 

Αν εννοεις ποια απο τις 3 rom ειναι, όπως φαίνεται και στο screenshot ειναι η global ;)

 

(δηλαδή η MI... όχι η EU)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει έρθει τίποτα ακόμη...

 

Χειροκίνητα το πέρασα. Δηλαδή έβαλα το αρχείο και μετά μέσω του updater

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα το πέρασα. Δηλαδή έβαλα το αρχείο και μετά μέσω του updater
Από που το κατέβασες;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...