Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις περάσει MIUI 12 κι εφόσον λογικά είναι το ίδιο με 9ς & 9 Pro που έχω,πας Ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο,αποθηκευτικός χώρος πατάς πάνω και μετά πας κάτω κάτω στην εκκαθάριση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι βαθιά εκκαθάριση πρόσεξε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις περάσει MIUI 12 κι εφόσον λογικά είναι το ίδιο με 9ς & 9 Pro που έχω,πας Ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο,αποθηκευτικός χώρος πατάς πάνω και μετά πας κάτω κάτω στην εκκαθάριση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι βαθιά εκκαθάριση πρόσεξε...

 

εμενα εχει το "ελευθερώστε χώρο" και τη "βαθια εκκαθάριση"... δεν εχει κατι αλλο

SM-7505
Link to comment
Share on other sites

με το miui12 το τηλέφωνο κολλάει και όταν είναι ανοιχτό δεν αναγνωρίζει το καλώδιο το βάζω για φόρτιση και δεν ξεκινάει πρέπει να το κλείσω για να ξεκινήσει να φορτίζει? Έκανα και factory reset αλλα δεν βλέπω γιατρειά?
Link to comment
Share on other sites

με το miui12 το τηλέφωνο κολλάει και όταν είναι ανοιχτό δεν αναγνωρίζει το καλώδιο το βάζω για φόρτιση και δεν ξεκινάει πρέπει να το κλείσω για να ξεκινήσει να φορτίζει? Έκανα και factory reset αλλα δεν βλέπω γιατρειά?

 

Το δικό μου δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το ελευθερώστε χώρο είναι η εκκθάριση που έχει στην αρχική οθόνη με εικονίδιο.

Νομίζω δεν έχει αυτό που είχε στην 11 και ανέφερε ο φίλος πιο πριν

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αγόρασα το RN7, χρησιμοποιώ τα δύο εικονίδια για καθαρισμό και δεν παρατήρησα καμία αλλαγή με το 10 και τη miui 12.
Link to comment
Share on other sites

Το ελευθερώστε χώρο είναι η εκκθάριση που έχει στην αρχική οθόνη με εικονίδιο.

Νομίζω δεν έχει αυτό που είχε στην 11 και ανέφερε ο φίλος πιο πριν

το ίδιο πράγμα έκανε κι εκείνο, όπως και τα εικονίδια, δλδ καθαρισμό της cache

Link to comment
Share on other sites

Το ελευθερώστε χώρο είναι η εκκθάριση που έχει στην αρχική οθόνη με εικονίδιο.

Νομίζω δεν έχει αυτό που είχε στην 11 και ανέφερε ο φίλος πιο πριν

 

εχω την εντύπωση πως δεν ειναι το ιδιο.. με την 11αρα πηγανες στη μνημη και ειχε εκκαθάριση μνηνης ram και αμεσως γινοταν εκκαθάριση.. ασχετα απο τις εφαρμογές που εχει.. νομιζω δεν ειναι το ιδιο αλλα μακαρι να κανω λαθος!

SM-7505
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντύπωση πως δεν ειναι το ιδιο.. με την 11αρα πηγανες στη μνημη και ειχε εκκαθάριση μνηνης ram και αμεσως γινοταν εκκαθάριση.. ασχετα απο τις εφαρμογές που εχει.. νομιζω δεν ειναι το ιδιο αλλα μακαρι να κανω λαθος!

 

Δεν ξέρω πώς αντιμετωπίζεται το θέμα σε άλλες εκδόσεις, αλλά, στην EU που έχω, χρησιμοποιούσα από την αρχή τα δύο εικονίδια για το καθάρισμα, σε όλες τις αναβαθμίσεις που έγιναν μέχρι τώρα (10 και miui 12). Ποτέ δεν πήγα μέσω των Ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς αντιμετωπίζεται το θέμα σε άλλες εκδόσεις, αλλά, στην EU που έχω, χρησιμοποιούσα από την αρχή τα δύο εικονίδια για το καθάρισμα, σε όλες τις αναβαθμίσεις που έγιναν μέχρι τώρα (10 και miui 12). Ποτέ δεν πήγα μέσω των Ρυθμίσεων.

 

και στη 10 και στην 11 απο τις ρυθμίσεις πηγαινες "σχετικα με το τηλέφωνο - >αποθηκευτικος χώρος - >δεδομενα προσωρινής μνημης" πατούσες εκει και τα έσβηνες ολα.

SM-7505
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, τώρα στην 12 πας σχετικά με τηλέφωνο, αποθηκευτικός χώρος , ελευθερώστε χώρο (κάτω κάτω)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

και στη 10 και στην 11 απο τις ρυθμίσεις πηγαινες "σχετικα με το τηλέφωνο - >αποθηκευτικος χώρος - >δεδομενα προσωρινής μνημης" πατούσες εκει και τα έσβηνες ολα.

την cache έσβηνες...

 

εχω την εντύπωση πως δεν ειναι το ιδιο.. με την 11αρα πηγανες στη μνημη και ειχε εκκαθάριση μνηνης ram και αμεσως γινοταν εκκαθάριση.. ασχετα απο τις εφαρμογές που εχει.. νομιζω δεν ειναι το ιδιο αλλα μακαρι να κανω λαθος!

η ram τι σχέση έχει με την cache???:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε να προτείνετε κάποια ακουστικά συμβατά με τη συσκευή μέχρι 30€;

ΟΛΑ τα ακουστικά με stereo jack 3.5'' και ΟΛΑ τα bluetooth είναι συμβατά και είναι χιλιάδες...

για όλα τα γούστα και πορτοφόλια και πολλές διαφορετικές χρήσεις :)

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα ακουστικά με stereo jack 3.5'' και ΟΛΑ τα bluetooth είναι συμβατά και είναι χιλιάδες...

για όλα τα γούστα και πορτοφόλια και πολλές διαφορετικές χρήσεις :)

Αρχικά ευχαριστώ.

Εννοούσα αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποια και είναι ευχαριστημένος και από την χρήση και από την ποιότητα κατασκευής.

Βασικά ενδιαφέρομαι για ακουστικά με καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστώ.

Εννοούσα αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποια και είναι ευχαριστημένος και από την χρήση και από την ποιότητα κατασκευής.

Βασικά ενδιαφέρομαι για ακουστικά με καλώδιο.

 

αγόρασα πρόσφατα τα edifier x3 στα 20€ από γνωστό κατάστημα. Γενικά δε με ψήνουν τα ενδώτια, αλλά τα πήρα για λύση ανάγκης. Ικανοποιητικός ήχος, αξιοπρεπής μπαταρία για true wireless, δεν πέφτουν (περπατούσα 2+ ώρες), με άκουγαν ικανοποιητικά όταν πήρα τηλέφωνο αρκεί να μη φυσούσε κόντρα (λογικό φαντάζομαι).

 

Αφότου το έγραψα είδα ότι ψάχνεις για ακουστικά με καλώδιο :lol: αλλά το αφήνω μήπως ενδιαφέρει κανέναν άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστώ.

Εννοούσα αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποια και είναι ευχαριστημένος και από την χρήση και από την ποιότητα κατασκευής.

Βασικά ενδιαφέρομαι για ακουστικά με καλώδιο.

έχω καιρό να αγοράσω ενσύρματα αλλά όλα της Xiaomi π.χ είναι VFM, ακόμη και αυτά των 5-7€

και ξαναλέω, ανάλογα την χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Βρες σεις εξηγήστε μου αυτό που συμβαίνει..

Ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνο - αποθηκευτικός χώρος.

Παρατηρώ πως ο χώρος που χρησιμοποιείται αυξάνει.

Μα οι φωτογραφίες και βίντεο που βγάζω πηγαίνουν στην κάρτα.

Τι άλλο συμβαίνει και ο χώρος αυτός αυξάνει;;;;

 

Τώρα είναι στα 22,7 GB

Πολύ κουφό μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Βρες σεις εξηγήστε μου αυτό που συμβαίνει..

Ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνο - αποθηκευτικός χώρος.

Παρατηρώ πως ο χώρος που χρησιμοποιείται αυξάνει.

Μα οι φωτογραφίες και βίντεο που βγάζω πηγαίνουν στην κάρτα.

Τι άλλο συμβαίνει και ο χώρος αυτός αυξάνει;;;;

 

Τώρα είναι στα 22,7 GB

Πολύ κουφό μου φαίνεται.

το γράφημα δεν σου δείχνει την χρήση? τι έκδοση έχεις?

τσέκαρε και τον φάκελλο miui

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως εδώ και κάτι μήνες έχει γίνει αρκετά αργό το τηλέφωνο και ειδικά η φωτογραφική μηχανή

 

δηλαδή αν σκεφτώ τώρα να βγάλω μια φωτογραφία μπορεί να περάσουιν και 15" μέχρι να ανοίξει η κάμερα και να βγάλει και φωτό

Link to comment
Share on other sites

Με το stock dialer, όταν ελαχιστοποιήσεις μία κλήση για να ανοίξεις άλλη εφαρμογή, εμφανίζεται μία πράσινη φουσκίτσα που μπορείς να τη σύρεις οπουδήποτε στην οθόνη.

Η δικιά μου έχει κολλήσει στην πάνω μπάρα, αλλά όποτε πάω να την τραβήξω, κατεβάζει την "κουρτίνα" των ρυθμίσεων. Σκέφτεστε κάποιο τρόπο να την κατεβάσω χαμηλότερα, χωρίς να σβήσω τις ρυθμίσεις του dialer;

Link to comment
Share on other sites

Με το stock dialer, όταν ελαχιστοποιήσεις μία κλήση για να ανοίξεις άλλη εφαρμογή, εμφανίζεται μία πράσινη φουσκίτσα που μπορείς να τη σύρεις οπουδήποτε στην οθόνη.

 

Η δικιά μου έχει κολλήσει στην πάνω μπάρα, αλλά όποτε πάω να την τραβήξω, κατεβάζει την "κουρτίνα" των ρυθμίσεων. Σκέφτεστε κάποιο τρόπο να την κατεβάσω χαμηλότερα, χωρίς να σβήσω τις ρυθμίσεις του dialer;

Έχω την εντύπωση πως δεν μπορείς να την μετακινήσεις πλέον. Και εμένα εκεί πάνω αριστερά είναι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου δείχνει :

https://ibb.co/Y8hJqBW

μια χαρά φαίνεται,

το "σύστημα" είναι normal, οι εφαρμογές φυσικά "μεγαλώνουν" με κάθε update, χώρια η cache και τα data που δημιουργούν...

πάνε στην διαχείριση εφαρμ., ταξινόμηση κατά χώρο αποθήκευσης και θα δεις :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμένα πάντως εδώ και κάτι μήνες έχει γίνει αρκετά αργό το τηλέφωνο και ειδικά η φωτογραφική μηχανή

 

δηλαδή αν σκεφτώ τώρα να βγάλω μια φωτογραφία μπορεί να περάσουιν και 15" μέχρι να ανοίξει η κάμερα και να βγάλει και φωτό

κάτι δεν κάνεις σωστά λοιπόν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το stock dialer, όταν ελαχιστοποιήσεις μία κλήση για να ανοίξεις άλλη εφαρμογή, εμφανίζεται μία πράσινη φουσκίτσα που μπορείς να τη σύρεις οπουδήποτε στην οθόνη.

Η δικιά μου έχει κολλήσει στην πάνω μπάρα, αλλά όποτε πάω να την τραβήξω, κατεβάζει την "κουρτίνα" των ρυθμίσεων. Σκέφτεστε κάποιο τρόπο να την κατεβάσω χαμηλότερα, χωρίς να σβήσω τις ρυθμίσεις του dialer;

μα δεν είναι φουσκίτσα, ειδοποίηση είναι για την ελαχιστοποίηση και φυσικά κάθεται στην μπάρα...

πατώντας την επιστρέφεις στον dialer

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά φαίνεται,

το "σύστημα" είναι normal, οι εφαρμογές φυσικά "μεγαλώνουν" με κάθε update, χώρια η cache και τα data που δημιουργούν...

πάνε στην διαχείριση εφαρμ., ταξινόμηση κατά χώρο αποθήκευσης και θα δεις :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάτι δεν κάνεις σωστά λοιπόν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μα δεν είναι φουσκίτσα, ειδοποίηση είναι για την ελαχιστοποίηση και φυσικά κάθεται στην μπάρα...

πατώντας την επιστρέφεις στον dialer

 

Ε δεν είναι και τόσο φυσικό ότι κάθεται στην μπάρα, όταν τόσους μήνες ήταν floating :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...