Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum. Έχω κατεβάσει στο κινητό ένα live wallpaper μέσα από τα θέματα. Με πιο τρόπο μπορώ να το διαγράψω; Δεν μου βγάζει επιλογή διαγραφής.

Σας ευχαριστώ15a316a2f6628624bea2da133015adf6.jpg7bd7428ae80ccd8c40ad3b9edbb97fc3.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα αποθηκεύονται αυτόματα στην εξωτερική κάρτα μνήμης όσα wallpapers κάνω download. Εάν έχεις λοιπόν εξωτερική κάρτα μνήμης, έλεγξε εάν αποθηκεύονται εκεί. Τον φάκελο αυτόν, τον βρίσκω μέσω file explorer, Π.χ es file explorer, ή οποιοδήποτε άλλο κάνει παρόμοια δουλειά.

 

Συγκεκριμένα, ο φάκελος είναι ο εξής: (όνομα εξωτερικής κάρτας)->ΜIUI->theme->data->preview->theme

ή MIUI->wallpaper.

Και απο εκεί κάνε τη διαγραφή.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις φορτωμένη μνήμη στη συσκευή, ή μήπως το κινητό σου παρουσιάζει γενικά κάποια αστάθεια λογισμικού; δηλαδή μήπως έχει lags; κολλήματα;

 

Κοίταξε να κάνεις μία επανεκκίνηση στο κινητό σου, να ελευθερώσεις μνήμη, και να κατεβάσεις απευθείας στη συσκευή σου τη rom. Γιατί δεν την κάνεις απευθείας download;

Όχι δεν έχει φορτωμένη μνήμη, περίπου 30gb είναι ελεύθερα. Δεν έχει αστάθειες ούτε κολλήματα. Την προηγούμενη αναβάθμιση την είχα κάνει πάλι ετσι, κατεβάζοντας το zip αρχείο στο pc και μετά μέσω usb την πέρασα στο κινητό. Τώρα δεν ξέρω γιατί δεν μου το κάνει αυτό και βγάζει αυτό το μήνυμα ενώ κάθε άλλο αρχείο μπορώ να το μεταφέρω από το pc στο κινητό και το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αποθηκεύονται αυτόματα στην εξωτερική κάρτα μνήμης όσα κάνω wallpapers κάνω download. Εάν έχεις λοιπόν εξωτερική κάρτα μνήμης, έλεγξε εάν αποθηκεύονται εκεί. Τον φάκελο αυτόν, τον βρίσκω μέσω file explorer, Π.χ es file explorer, ή οποιοδήποτε άλλο κάνει παρόμοια δουλειά.

 

 

 

Συγκεκριμένα, ο φάκελος είναι ο εξής: (όνομα εξωτερικής κάρτας)->ΜIUI->theme->data->preview->theme

 

ή MIUI->wallpaper.

 

Και απο εκεί κάνε τη διαγραφή.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Εδώ ήταν το live το live wallpaper. Με τον es file explorer.. :)

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

eb3d961ec9227270e610fa1b7cc97546.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις φορτωμένη μνήμη στη συσκευή, ή μήπως το κινητό σου παρουσιάζει γενικά κάποια αστάθεια λογισμικού; δηλαδή μήπως έχει lags; κολλήματα;

 

Κοίταξε να κάνεις μία επανεκκίνηση στο κινητό σου, να ελευθερώσεις μνήμη, και να κατεβάσεις απευθείας στη συσκευή σου τη rom. Γιατί δεν την κάνεις απευθείας download;

 

Τελικά την κατέβασα κατευθείαν στο κινητό από τον browser και την εγκατέστησα. Όλα καλά δείχνουν. Πάντως τσέκαρα πάλι αν μπορώ να την περάσω μέσω usb στο κινητό και πάλι βγάζει το ίδιο μήνυμα. Δεν ξέρω τι να υποθέσω το σημαντικό είναι πως πέρασα την νέα ρομ και όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη. Α να προσθέσω πως έχει και ηχογράφηση κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την κατέβασα κατευθείαν στο κινητό από τον browser και την εγκατέστησα. Όλα καλά δείχνουν. Πάντως τσέκαρα πάλι αν μπορώ να την περάσω μέσω usb στο κινητό και πάλι βγάζει το ίδιο μήνυμα. Δεν ξέρω τι να υποθέσω το σημαντικό είναι πως πέρασα την νέα ρομ και όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη. Α να προσθέσω πως έχει και ηχογράφηση κλήσεων.

 

Ό,τι σε rom δεν έχει τον Google dialer, έχει ηχογράφηση κλήσεων.

 

Εμείς ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα κ σε εμένα. αγορασμενο από public κ με χώρα Ελλάδα! Μετά από επανεκκίνηση. Δεν την εκνα ακόμα, γτ μετά θέλει να κάνω hard reset κ το άφησα για σήμερα..
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα rom βλέπω δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις μηνυμάτων από το facebook messenger.... Ούτε στη notification bar πάνω ούτε αυτά τα αναδυόμενα μπαλόνια με το εικονίδιο του χρήστη ούτε φυσικά ήχος ειδοποίησης και ειδοποίηση στο led... Φτου... Το περίμενα πως κάποια ******* θα γίνει.... Μια χαρά λειτουργούσαν όλα πριν με τα android 9... Πρέπει να κάνω hard reset και να ξαναπερνάω πάλι τα πάντα; Μη μου πείτε ναι γιατί καλύτερα να το πετάξω το κινητό. Συμβαίνει και σε άλλους φίλους το ίδιο; Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

Προς απάντηση και των δύο φίλων πιο πάνω εγώ όσες ενημερώσεις και αν έχω κάνει όπως και τώρα σε android 10 που υποτίθεται είναι πιο βαριά απο το MIUI δεν έχω κάνει ποτέ hard reset στην συσκευή μου και δεν είχα ποτέ πρόβλημα ουσιαστικό(εκτός απο το wificall τότε με το MIUI 11 κάποια έκδοση που είχε βγάλει αλλά ήταν δικό τους θέμα).
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

@imaginos Τσέκαρε πρώτα αν έχουν οι εφαρμογές τις απαραίτητες άδειες φίλε. Ρυθμίσεις- εφαρμογές- άδειες - αυτόματη έναρξη & επίσης άλλες άδειες και δες αν στρώσει.

 

+1 @Nikos_96.

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

@imaginos Τσέκαρε πρώτα αν έχουν οι εφαρμογές τις απαραίτητες άδειες φίλε. Ρυθμίσεις- εφαρμογές- άδειες - αυτόματη έναρξη & επίσης άλλες άδειες και δες αν στρώσει.

 

+1 @Nikos_96.

 

Όλες τις απαραίτητες άδειες του έχω Νίκο και τις ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις εκτός από την αυτόματη έναρξη. Έτσι ήταν πριν και με τα android 9 και λειτουργούσαν οι ειδοποιήσεις μια χαρά. Αυτόματη έναρξη τι σημαίνει; Να ξεκινάει η εφαρμογή του messenger με το που ανοίγω το τηλ; Δεν θέλω κάτι τέτοιο. Εκτός εάν σημαίνει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να ξεκινάει όταν συνδέεται στο διαδίκτυο για τυχόν ειδοποιήσεις. Άστο ενεργό και βλέπεις.

 

( Το +1 πήγαινε στον Νίκο_96 για το hard reset :) )

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα rom βλέπω δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις μηνυμάτων από το facebook messenger.... Ούτε στη notification bar πάνω ούτε αυτά τα αναδυόμενα μπαλόνια με το εικονίδιο του χρήστη ούτε φυσικά ήχος ειδοποίησης και ειδοποίηση στο led... Φτου... Το περίμενα πως κάποια ******* θα γίνει.... Μια χαρά λειτουργούσαν όλα πριν με τα android 9... Πρέπει να κάνω hard reset και να ξαναπερνάω πάλι τα πάντα; Μη μου πείτε ναι γιατί καλύτερα να το πετάξω το κινητό. Συμβαίνει και σε άλλους φίλους το ίδιο;

 

Καλησπέρα. Θα το φτιάξουμε.

Θέλω να μου πεις, έχει σημασία φυσικά η ερώτησή μου, εάν το πρόβλημα αυτό, το βλέπεις μόνο στο messenger, ή και σε άλλες εφαρμογές.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά έρχονται οι ειδοποιήσεις. Το acr σταμάτησε να καταγράφει τις κλήσεις.

 

Και σε εμένα το true phone δεν εμφανίζει πλέον το ''ηχογράφηση κλήσης''

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πριν την αναβάθμιση σε 10 την ώρα της κλήσης μου έβγαζε κουμπί για ηχογράφηση το οποίο δεν μου εμφανίζει τώρα.Είμαι με Global

Μπορεί στην κινέζικη να το κρατάει ακόμα!

 

 

Nα τους βράσω αν κόψουν την ηχογράφηση.Δεν κάνω καμιά αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το true phone δεν εμφανίζει πλέον το ''ηχογράφηση κλήσης''
μια χαρά εμφανίζεται η ηχογράφηση στο true phone. έχει ρύθμιση ποια εικονίδια να εμφανίζονται.!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

2c163f5bba8a0ce8bff236d9cc1dc4db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα το φτιάξουμε.

Θέλω να μου πεις, έχει σημασία φυσικά η ερώτησή μου, εάν το πρόβλημα αυτό, το βλέπεις μόνο στο messenger, ή και σε άλλες εφαρμογές.

 

Ευχαριστώ.

 

Περιέργως σήμερα μου ήρθαν όλες οι ειδοποιήσεις μαζί μόλις άνοιξα το κινητό.... Μυστήρια πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποιος βρει καμία καλή εφαρμογή καταγραφής κλήσεων που να δουλεύει με android 10 ας ενημερώσει.

 

Ρε παιδιά μην ξαναλέμε τα ίδια! Σε EU έκδοση με android 10 που έχω εγώ παίζει κανονικότατα η ηχογράφηση κλήσεων! Ποτέ δεν σταμάτησε να λειτουργεί και με κανένα update! Το επιβεβαιώνει και κάποιος άλλος που έχει redmi note 7! εκτός αν εσείς οι ''άλλοι'' συζητάτε για άλλη συσκευή σε αυτό το νήμα...ή δίνεται βάση σε κάποιο σχόλιο που έγραψε κάποιος του οποίου η εγκαταστάση σε android 10 δεν έκατσε καλά με αποτέλεσμα bug ο οποίος μπορεί να είναι και ο μοναδικός...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην ξαναλέμε τα ίδια! Σε EU έκδοση με android 10 που έχω εγώ παίζει κανονικότατα η ηχογράφηση κλήσεων! Ποτέ δεν σταμάτησε να λειτουργεί και με κανένα update! Το επιβεβαιώνει και κάποιος άλλος που έχει redmi note 7! εκτός αν εσείς οι ''άλλοι'' συζητάτε για άλλη συσκευή σε αυτό το νήμα...ή δίνεται βάση σε κάποιο σχόλιο που έγραψε κάποιος του οποίου η εγκαταστάση σε android 10 δεν έκατσε καλά με αποτέλεσμα bug ο οποίος μπορεί να είναι και ο μοναδικός...

 

Και εγώ με android 10 και έκδοση Global έχω ηχογράφηση κλήσεων. Δεν βάζει ηχογράφηση κλήσεων στα μοντέλα RN8 και RN9 γιατί άλλαξε ο dialer της xiaomi και έβαλαν της Google.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με android 10 και έκδοση Global έχω ηχογράφηση κλήσεων. Δεν βάζει ηχογράφηση κλήσεων στα μοντέλα RN8 και RN9 γιατί άλλαξε ο dialer της xiaomi και έβαλαν της Google.

 

To RN8 και RN9 δεν είχαν ποτέ dialer της Χιαομι αλλά google από την αρχη

Link to comment
Share on other sites

To RN8 και RN9 δεν είχαν ποτέ dialer της Χιαομι αλλά google από την αρχη

 

Και εγώ αυτό είπα ότι στο RN7 υπαρχει ο dialer της Xiaomi και στο RN8 και RN9 άλλαξε και μπήκε της Google.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην ξαναλέμε τα ίδια! Σε EU έκδοση με android 10 που έχω εγώ παίζει κανονικότατα η ηχογράφηση κλήσεων! Ποτέ δεν σταμάτησε να λειτουργεί και με κανένα update! Το επιβεβαιώνει και κάποιος άλλος που έχει redmi note 7! εκτός αν εσείς οι ''άλλοι'' συζητάτε για άλλη συσκευή σε αυτό το νήμα...ή δίνεται βάση σε κάποιο σχόλιο που έγραψε κάποιος του οποίου η εγκαταστάση σε android 10 δεν έκατσε καλά με αποτέλεσμα bug ο οποίος μπορεί να είναι και ο μοναδικός...
Μετά από λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις του true phone βρήκα ότι είχε απενεργοποιημένο το κουμπί της ηχογράφησης στο πάνελ της εφαρμογής.Το συγκεκριμένο απενεργοποιήθηκε μετά από update της εφαρμογής.Οποτε επιβεβαιώνω και εγώ ότι η ηχογράφηση συνεχίζει να λειτουργεί με android 10 σε miui global 11.0.1.0 QFGMIXM.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...