Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα γιατί δεν δουλεύει ρε παιδιά;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μήπψς να δεις τις ρυθμίσεις μήπως έχουν αλλάξει;

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά το πρωί πάω να δω το κινητό και μου είχε στην οθόνη την επιλογή για την MIUI11..με το κεντρικό δεν πηγαινε πίσω,,,,,οπότε επέλεξα να το κλείσω...με το που το άνοιξα είχε εγκατασταθει η 11.
Link to comment
Share on other sites

μήπψς να δεις τις ρυθμίσεις μήπως έχουν αλλάξει;
Το έχω δει. Εντάξει είναι οι ρυθμίσεις.

Όλοι οι υπόλοιποι έχετε VoWiFi?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά το πρωί πάω να δω το κινητό και μου είχε στην οθόνη την επιλογή για την MIUI11..με το κεντρικό δεν πηγαινε πίσω,,,,,οπότε επέλεξα να το κλείσω...με το που το άνοιξα είχε εγκατασταθει η 11.

Έτσι την πάτησα κι εγώ και πάω να σκάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Δύο απορίες έχω και όποιος μπορεί, ας με βοηθήσει.

 

- Το πρόβλημα με το wifi call ειναι γνωστό. Μονίμως διακόπτεται η σύνδεση, ακόμα κι αν είσαι δίπλα στο ρούτερ.

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω το εξής. Δεν υπάρχει τρόπος τη στιγμή που διακόπτεται η σύνδεση, να σε πετάει κατευθειαν στο δίκτυο της κινητής ώστε να συνεχίσεις την κλήση σου κανονικά;

 

- Πριν απο λίγο καιρό, αγόρασα ένα μονό handsfree. Σχετικά αξιόλογο, όχι του κιλού.

Για κάμποσους μήνες είχα πολύ καλό ήχο κι άκουγα τον συνομιλητή μου πολύ δυνατά και καθαρά.

Από χθες παρατήρησα ότι δεν έχει καθόλου καλή ακουστικοτητα, παρ' όλο που έχω την έντασή στο τέρμα. Μετά βίας ακουω τη φωνή του άλλου.

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δύο απορίες έχω και όποιος μπορεί, ας με βοηθήσει.

 

- Το πρόβλημα με το wifi call ειναι γνωστό. Μονίμως διακόπτεται η σύνδεση, ακόμα κι αν είσαι δίπλα στο ρούτερ.

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω το εξής. Δεν υπάρχει τρόπος τη στιγμή που διακόπτεται η σύνδεση, να σε πετάει κατευθειαν στο δίκτυο της κινητής ώστε να συνεχίσεις την κλήση σου κανονικά;

 

- Πριν απο λίγο καιρό, αγόρασα ένα μονό handsfree. Σχετικά αξιόλογο, όχι του κιλού.

Για κάμποσους μήνες είχα πολύ καλό ήχο κι άκουγα τον συνομιλητή μου πολύ δυνατά και καθαρά.

Από χθες παρατήρησα ότι δεν έχει καθόλου καλή ακουστικοτητα, παρ' όλο που έχω την έντασή στο τέρμα. Μετά βίας ακουω τη φωνή του άλλου.

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με διακοπές στο VoWiFi. Πάντως η διαδικασία μεταφοράς κλήσης από έναν φορέα σε άλλο ονομάζεται hand-off, και υπάρχουν αρκετοί περιορισμοί στο πώς (ή εάν) μπορεί να γίνει. Δυστυχώς δεν είναι καθόλου ασυνήθιστη η διακοπή της κλήσης σε τέτοιες περιπτώσεις.

Με αρκετά ασύρματα handsfree παρατηρείται πτώση έντασης με τον χρόνο, συνήθως σχετίζεται με την κατάσταση της μπαταρίας. Στο θέμα με τα ακουστικά ίσως βρεις περισσότερες γνώμες για το δικό οσυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..

Να ρωτήσω κάτι;;

Ξέρει κανείς τι παίζει με το " κρυφό άλμπουμ " στη συλλογή φωτογραφιών;;;

Πάω να αποθηκεύσει μια φωτογραφία και μου γράφει " Αδυναμία προσθήκης σε κρυφό άλμπουμ. Τα άλμπουμ cloud είναι γεμάτα;; "

Διέγραψα ένα σωρό φωτογραφίες από το cloud και πάλι το ίδιο μήνυμα βγάζει...

Γιατί;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μπορεί να μου πει κάποιος από που μπορώ να κατεβάσω την MIUI 11.0.7 ? Εχω την 0.5 εδώ και πολύ καιρό και δεν μου βγάζει για καμία αναβάθμιση... Μπορώ να το κάνω κάπως χειροκίνητα?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Εχω android 9 Και κάτι άλλο... Οταν μπαίνω στο link που δίνεις.. Ποιο ακριβώς πρέπει να κατεβάσω?? Μπορείς να μου πεις ακριβώς? Ευχαριστώ! Edited by paco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε η αναβάθμιση για την 11.0.8.0 PFGEUXM. Ξέρετε αν έχει αλλαγές σε σχέση με την 11.0.7 που έχω ηδη, σε ότι αφορά την ηχογράφηση κλήσης ή κάτι άλλο; Την έχετε δοκιμάσει;

Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε η αναβάθμιση για την 11.0.8.0 PFGEUXM. Ξέρετε αν έχει αλλαγές σε σχέση με την 11.0.7 που έχω ηδη, σε ότι αφορά την ηχογράφηση κλήσης ή κάτι άλλο; Την έχετε δοκιμάσει;

Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν έχει διαφορά. Μόνο αναβάθμιση στην ασφάλεια κάνει όλα τα άλλα ίδια. Ηχογράφηση κλήσεων υπάρχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει διαφορά. Μόνο αναβάθμιση στην ασφάλεια κάνει όλα τα άλλα ίδια. Ηχογράφηση κλήσεων υπάρχει κανονικά.
Οκ. Σ' ευχαριστώ πολύ! :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε η αναβάθμιση για την 11.0.8.0 PFGEUXM. Ξέρετε αν έχει αλλαγές σε σχέση με την 11.0.7 που έχω ηδη, σε ότι αφορά την ηχογράφηση κλήσης ή κάτι άλλο; Την έχετε δοκιμάσει;

Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε εμένα έπαψε να λειτουργεί το VoWiFi με cosmote. Είμαι με ευρωπαϊκή (EU). Άλλοι γράφουν ότι δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

γνωριζουμε αν το κινητο μας υποστηρίζει ίδιες συχνοτητες κ ταχυτητες 4g και στις 2 θέσεις σιμ που διαθετει ?

 

σύμφωνα με το επίσημο site ναι, απλά ρωτάω για επιβεβαίωση.

 

When using both SIM card slots, either card can be set as the primary card,

which supports 4G+/4G/3G/2G calling and data

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει διαφορά. Μόνο αναβάθμιση στην ασφάλεια κάνει όλα τα άλλα ίδια. Ηχογράφηση κλήσεων υπάρχει κανονικά.

 

επιβεβαιώνω, μόλις την έκανα κ εγώ, η ηχογραφηση κλησης σταθερά εκει :)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για το εξής. Όταν με καλουν και ειμαι έξω και έχει ήλιο με δυσκολία βλέπω ποιος με παίρνει. Δεν θα έπρεπε στην κλήση η οθόνη να γίνεται πιο φωτεινή;; Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

γνωριζουμε αν το κινητο μας υποστηρίζει ίδιες συχνοτητες κ ταχυτητες 4g και στις 2 θέσεις σιμ που διαθετει ?

 

σύμφωνα με το επίσημο site ναι, απλά ρωτάω για επιβεβαίωση.

 

When using both SIM card slots, either card can be set as the primary card,

which supports 4G+/4G/3G/2G calling and data

 

Ναι υποστηρίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια λύση για το εξής. Όταν με καλουν και ειμαι έξω και έχει ήλιο με δυσκολία βλέπω ποιος με παίρνει. Δεν θα έπρεπε στην κλήση η οθόνη να γίνεται πιο φωτεινή;; Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω;;;

 

Τίποτα. Μόνο να το πας σε φουλ φωτεινότητα την οθόνη. Στον ήλιο υπάρχει ζήτημα με την οθόνη. Αν ήταν AMOLED θα ήταν πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα.

 

Αλλάζει κάτι;

 

Τίποτα εμφανές. Όλα λειτουργούν όπως πριν (και το WiFi calling με Cosmote).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...