Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ορίζεις κάποια ώρα στην προγραμματισμένη ενεργοποίηση και μετά απ αυτήν φυσικά χτυπάει κανονικά το ξυπνητήρι.

δλδ η αυτόματη ενεργοποίηση που γίνονταν λίγο πριν το ξυπνητήρι, τώρα γίνεται σε χρόνο που επιλέγεις εσύ.

εγώ τουλάχιστον, το βρίσκω πιο βολικό

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές στις ειδοποιήσεις μερικές δεν φαίνονται ολόκληρες αλλά είναι "κομμένες" κάτω. τα γράμματα φαίνονται μισά

Είναι θέμα της εφαρμογής όχι του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο να κλείσετε τη συσκευή ? Στην λειτουργία πτήσης από 24:00 - 07:00 πέφτει 2% μόνο η μπαταρία .
Link to comment
Share on other sites

ε εντάξει δεν είναι πιο βολικό το να κάνεις 1 επιπλέον διαδικασία κάθε φορά που θέλεις να βάλεις ξυπνητήρι

και γιατί δλδ να το κάνεις κάθε φορά???

Link to comment
Share on other sites

γιατί κάποιοι δεν έχουν σταθερό ωράριο δουλειάς

δεν ξυπνάνε δηλ κάθε μέρα ίδια ώρα

και που είναι το πρόβλημα το τηλέφωνο να ενεργοποιείται κάποια ώρα πριν το όποιο ξυπνητήρι?

και γιατί αν θέλω να ξυπνήσω αργά πχ το ΣΚ να είναι κλειστό το κινητό σε τυχόν επείγουσες κλήσεις πχ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το flight mode για να χτυπήσει το ξυπνητήρι. ;)

το οποίο όμως μπορείς να το ξεχάσεις έτσι και να χάσεις κλήσεις,

εγώ το κλείνω όταν πάω να κοιμηθώ και ξέρω ότι θα ανοίξει το πρωί ανεξάρτητα ξυπνητηριού

Link to comment
Share on other sites

έχω το redmi note 7 και ενω παιζει το wifi calling στη cosmote με την τελευταία αναβάθμιση στη vodafone εχω προβλημα. Εχω ενεργοποιήσει κανονικά την εφαρμογή. Μηπως πρέπει να περάσω κάποια firmware χειροκίνητα?
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

έχω το redmi note 7 και ενω παιζει το wifi calling στη cosmote με την τελευταία αναβάθμιση στη vodafone εχω προβλημα. Εχω ενεργοποιήσει κανονικά την εφαρμογή. Μηπως πρέπει να περάσω κάποια firmware χειροκίνητα?

γιατί πριν δλδ έπαιζε με την vodafone? υποστηρίζει μόνο τις παρακάτω συσκευές:

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/wifi-calling/

οι υπόλοιπες μόνο μέσω του app που δίνει

Link to comment
Share on other sites

και που είναι το πρόβλημα το τηλέφωνο να ενεργοποιείται κάποια ώρα πριν το όποιο ξυπνητήρι?

και γιατί αν θέλω να ξυπνήσω αργά πχ το ΣΚ να είναι κλειστό το κινητό σε τυχόν επείγουσες κλήσεις πχ

 

ε στις επείγουσες κλήσεις πάλι θα είναι κλειστό αφού το ξυπνητήρι θα είναι πιο μετά

άρα πάλι τις χάνεις

 

γιατί δεν θεωρείς ότι το κάτι λιγότερο δεν είναι κακό;

που θα ήταν το πρόβλημα να έχει ΚΑΙ αυτή την λειτουργία;

 

τώρα αν θέλω εγώ να βάζω άλλο ξυπνητήρι κάθε μέρα ανάλογα το πότε πρέπει να ξυπνήσω θα πρέπει να κάνω κάθε μέρα 2 διαδικασίες...μια να βάλω το ξυπνητήρι και μια για να βάλω να ξυπνήσει το τηλέφωνο

 

τελικά το βάζω στην λειτουργία πτήσης

Link to comment
Share on other sites

ε στις επείγουσες κλήσεις πάλι θα είναι κλειστό αφού το ξυπνητήρι θα είναι πιο μετά

άρα πάλι τις χάνεις

 

γιατί δεν θεωρείς ότι το κάτι λιγότερο δεν είναι κακό;

που θα ήταν το πρόβλημα να έχει ΚΑΙ αυτή την λειτουργία;

 

τώρα αν θέλω εγώ να βάζω άλλο ξυπνητήρι κάθε μέρα ανάλογα το πότε πρέπει να ξυπνήσω θα πρέπει να κάνω κάθε μέρα 2 διαδικασίες...μια να βάλω το ξυπνητήρι και μια για να βάλω να ξυπνήσει το τηλέφωνο

 

τελικά το βάζω στην λειτουργία πτήσης

 

Να βάλουμε τα πράγματα σε μία σειρά. Δεν είναι κακό το να έχει κάτι παραπάνω και όχι κάτι λιγότερο το θέμα όμως είναι ότι το κινητό τηλέφωνο σχεδιάστηκε για να μην κλείνει ποτέ Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του ότι ανά πάσα στιγμή κάποιος που θέλει να σε βρει και για αυτό ακριβώς υπάρχει και η λειτουργία πτήσης Διαφορετικά θα το κλείναμε και θα τελείωνε.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά ξαναλέω ποιος ο λόγος να βγάζεις μια λειτουργία;

και μάλιστα να το θεωρείς ότι είναι καλύτερα με μια λειτουργία λιγότερη

Link to comment
Share on other sites

ε στις επείγουσες κλήσεις πάλι θα είναι κλειστό αφού το ξυπνητήρι θα είναι πιο μετά

άρα πάλι τις χάνεις

 

τώρα αν θέλω εγώ να βάζω άλλο ξυπνητήρι κάθε μέρα ανάλογα το πότε πρέπει να ξυπνήσω θα πρέπει να κάνω κάθε μέρα 2 διαδικασίες...μια να βάλω το ξυπνητήρι και μια για να βάλω να ξυπνήσει το τηλέφωνο

φοβάμαι ότι δεν κατάλαβες τίποτα απ όσα έγραψα:(

γιατί να χάνεις κλήσεις? ας πούμε εγώ που ξυπνάω σχετικά αργά βάζω το ξυπνητήρι 9 ή 10 ή όσο... και την αυτόματη ενεργοποίηση 8:00(μια φορά και την ξεχνάω)

που είναι το πρόβλημα? γιατί 2 διαδικασίες?

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω... Γιατί όσοι θέλουν ξυπνητήρι, δεν αγοράζουν ένα πχ casio με 10 - 15 ευρώ που είναι και αξιόπιστο και μια χαρά να ξυπνούν; Τα περισσότερα κινητά σήμερα, δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι τους με το τηλέφωνο κλειστό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι. Ένας άνθρωπος, χρησιμοποιούσε μια λειτουργία, που διέθετε το τηλέφωνο και αυτή αφαιρέθηκε. Δεν είναι λογικό αυτός ο άνθρωπος να δυσανασχετήσει, και να αναρωτιέται γιατί το αφαίρεσαν;

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την εν λόγω δυνατότητα, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί υπερασπίζεστε την αφαίρεση της.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι. Ένας άνθρωπος, χρησιμοποιούσε μια λειτουργία, που διέθετε το τηλέφωνο και αυτή αφαιρέθηκε. Δεν είναι λογικό αυτός ο άνθρωπος να δυσανασχετήσει, και να αναρωτιέται γιατί το αφαίρεσαν;

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την εν λόγω δυνατότητα, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί υπερασπίζεστε την αφαίρεση της.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν υπερασπίζομαι την αφαίρεση της δυνατότητας αυτής. Απλά διερωτήθηκα γιατί πειράζει τόσο πολύ με την έννοια πως όλοι μας στο σπίτι μας έχουμε και κάποιο ξυπνητήρι. Πρέπει να απεγκλωβιστούμε και λίγο από το κινητό που πρέπει να τα κάνει όλα αυτό. Έτσι νομίζω δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Με την λειτουργία πτήσης που δεν έχεις ακτινοβολία μπορείς να έχεις ξυπνητήρι μια χαρά και χωρίς να καταναλώσεις μπαταρία..άντε να σου χάσει όλο το βράδυ 2-3% οπότε δεν αξίζει καν η συζήτηση περι κλειστού τηλεφώνου
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι ότι δεν κατάλαβες τίποτα απ όσα έγραψα:(

γιατί να χάνεις κλήσεις? ας πούμε εγώ που ξυπνάω σχετικά αργά βάζω το ξυπνητήρι 9 ή 10 ή όσο... και την αυτόματη ενεργοποίηση 8:00(μια φορά και την ξεχνάω)

που είναι το πρόβλημα? γιατί 2 διαδικασίες?

 

Ε εγώ όμως αν θέλω να ξυπνήσω 9 ή 10 όπως λες εσύ, δεν θέλω στις 8.30 να με ξυπνήσει κάποιος από διαφημιστική ή από λάθος ή από οτιδήποτε

άρα θα πρέπει να βάζω κάθε μέρα την αυτόματη ενεργοποίηση 1-2 λεπτά πριν το ξυπνητήρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι. Ένας άνθρωπος, χρησιμοποιούσε μια λειτουργία, που διέθετε το τηλέφωνο και αυτή αφαιρέθηκε. Δεν είναι λογικό αυτός ο άνθρωπος να δυσανασχετήσει, και να αναρωτιέται γιατί το αφαίρεσαν;

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την εν λόγω δυνατότητα, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί υπερασπίζεστε την αφαίρεση της.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό ακριβώς είναι το point

 

κι εγώ εδώ και μήνες χρησιμοποιώ την λειτουργία πτήσης όταν κοιμάμαι για να ανοίγει πιο γρήγορα το πρωί το κινητό

αλλά είναι μια λειτουργία που αφαιρέθηκε, κάποιοι την χρησιμοποιούσαν

ε λογικό είναι να πούμε γιατί να βγάλεις μία λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που τρέχουν σε android ή iOS δεν είχαν ποτέ την δυνατότητα να ενεργοποιούνται αυτόματα. Αυτό υπήρχε σε παλιότερα κινητά, που έτρεχαν με άλλα λειτουργικά. Η λύση της λειτουργίας πτήσης είναι μια καλή επιλογή για αυτούς που δεν θέλουν να έχουν ανοιχτούς τους πομποδέκτες το βράδυ και να κερδίζουν σε μπαταρία αλλά και να αποφεύγουν τις ενοχλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...