Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου πείτε γιατί δεν το βλέπει ο υπολογιστής το κινητό.

Εχω Windows 10 και τις τελευταίες ενημερώσεις

εχεις ενεργο το usb debuging?αν δεν ειναι πηγαινε ρυθμισεις - η συσκευη μου- ολα τα χαρακρηριστηκα--miui εκδοση και χτυπα επανω στην οθονη μεχρι να γραψει ειστε προγραματιστης,,,μετα κανε πισω στο μενου και πηγαινε προσθετες ρυθμισεις--επιλογες προγραματιστων ---εντοπισμος σφαλματων usb και καντο on και μετα συνδεσου στην usb σου..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου πείτε γιατί δεν το βλέπει ο υπολογιστής το κινητό.

Εχω Windows 10 και τις τελευταίες ενημερώσεις

 

Μόλις το συνδέσεις στο pc αγνόησε το παράθυρο που θα σου βγάλει και πήγαινε στο κινητό κατέβασε την μπάρα ειδοποιήσεων και επέλεξε την μεταφορά αρχείων.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι (Global version) έχει την 10.3.10 πάνω και σε έλεγχο που κάνω για νέα έκδοση δεν υπάρχει κάποια άλλη διαθέσιμη μου γράφει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που υπάρχει αυτή η επιλογή γιατί στο θέμα <<αυτόματης ενημέρωσης>> την βρήσκω μόνο στο google play store για τις εφαρμογές και έχω έχω ψάξει όλο το μενού του τηλεφώνου για επιλογή, "χειροκίνητη ή αυτόματη" ενημέρωση συστήματος, δε βλέπω πουθενά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή μ' ενδιαφέρει και μένα αυτό, γνωρίζει κάποιος να μας απαντήσει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για φόρτιση του τηλεφώνου σε desktop pc ή laptop με το καλώδιο του φορτιστή αντί για μπρίζα είναι ιδανικό, καλύτερα μπρίζα για την μπαταρία ή το ίδιο ή να το αποφεύγουμε;

 

Εάν δεν κάνω λάθος, για επιλογές ενημερώσεων πας "Ρυθμίσεις > Ενημέρωση εφαρμογών συστήματος > ρυθμίσεις > Αυτόματες ενημερώσεις > Να μην γίνει ενημέρωση"

Link to comment
Share on other sites

Εκκαθάριση προεπιλογων στο YouTube έκανες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην εκκαθάριση προεπιλογων γράφει ότι "δεν ορίστηκαν προεπιλογές"

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρία. Σήμερα έχω 33 % με 5 ώρες και 43 λεπτά οθόνη.

Τόσα χρόνια το βάζω κάθε βράδυ στην πρίζα και με κανένα xiaomi δεν είχα θέμα. Από το πρώτο note, το 3 pro, το redmi 5 plus. Όλα μα όλα δουλεύουν ακόμη.

έτσι ακριβώς κι εγώ!!! κι έχω xiaomi απ' το '13, το παλιό μου RN3pro στον 4ο χρόνο κι η μπαταρία κρατάει σχεδόν σαν καινούργιο.

το ποσοστό είναι απλά ένα στατιστικό νούμερο, δεν δηλώνει κάποια real time μέτρηση.

και ούτε το quick charge "στρεσάρει" την μπαταρία (μπορεί στις πολύ πρώτες υλοποιήσεις του)

αν κάτσετε και το παρακολουθήσετε με κάποιο εξειδικευμένο usb εργαλείο ή με το ampere θα δείτε ότι η παρεχόμενη ισχύς μειώνεται πολύ όσο η μπαταρία γεμίζει.Κι αφού γεμίσει ελάχιστη ισχύς συντήρησης.

ούτε η θερμοκρασία της ανεβαίνει συγκριτικά με τον μαμά φορτιστή (που κι αυτός quick charge είναι, απλά όχι 3.0)

υπάρχουν βέβαια και φτηνιάρικοι QC3 φορτιστές που δεν δίνουν τα σωστά ρεύματα, μην αγοράζετε ότι να'ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου πείτε γιατί δεν το βλέπει ο υπολογιστής το κινητό.

Εχω Windows 10 και τις τελευταίες ενημερώσεις

 

δεν χρειάζεται το usb debuging on απλά για να δει το PC το κινητό, χρειάζονται όμως οι σωστοί οδηγοί

δες πως το βλέπει στην διαχείριση συσκευών

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10650-Windows-10-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-Drivers/

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην εκκαθάριση προεπιλογων γράφει ότι "δεν ορίστηκαν προεπιλογές"

αφού έβαλες το vanced γιατί δεν "πετάς" το youtube?

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

αφού έβαλες το vanced γιατί δεν "πετάς" το youtube?

Αυτό ρωτάω πως μπορώ να το πετάξω;Έχω κάνει απεγκατασταση ενημερώσεων και αναγκαστική διακοπή αλλά για κάποιο λόγο τα βίντεο πάλι με το κλασσικό youtube παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω πως μπορώ να το πετάξω;Έχω κάνει απεγκατασταση ενημερώσεων και αναγκαστική διακοπή αλλά για κάποιο λόγο τα βίντεο πάλι με το κλασσικό youtube παίζουν.

 

προφανώς δεν είσαι root αλλιώς το vanced θα αντικαθιστούσε το original...

βέβαια μπορείς να ρουτάρεις ειδικά αν σε ενδιαφέρουν κι άλλες δυνατότητες πέρα απ το vanced

ή ακολουθείς το παρακάτω (με δική σου ευθύνη πάντα)

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32289-%CE%91%CF%80%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Bloatware-Removal-Tool/

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος, για επιλογές ενημερώσεων πας "Ρυθμίσεις > Ενημέρωση εφαρμογών συστήματος > ρυθμίσεις > Αυτόματες ενημερώσεις > Να μην γίνει ενημέρωση"

 

Έχω επιλέξει "Ενημέρωση με WiFi", αντί του "Να μην γίνει ενημέρωση", και έτσι ελέγχω καλλίτερα και όποτε θέλω τις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω πως μπορώ να το πετάξω;Έχω κάνει απεγκατασταση ενημερώσεων και αναγκαστική διακοπή αλλά για κάποιο λόγο τα βίντεο πάλι με το κλασσικό youtube παίζουν.

 

δες εδω https://news.xiaomi-miui.gr/bloatware-removal-tool-by-xiaomi-miui-hellas/

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν είσαι root
Τι "κερδίζουμε" αν το τηλέφωνό μας είναι rooted;

Πως βλέπω αν η συσκευή μου είναι rooted;

Πως την κάνω root;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι "κερδίζουμε" αν το τηλέφωνό μας είναι rooted;

Πως βλέπω αν η συσκευή μου είναι rooted;

Πως την κάνω root;

 

Ευχαριστώ! :)

 

Μελος απο το 2014 σε φορα με κινητα και ρωτας τι ειναι το root.....ουτε καν να γκουγκλαρεις........:)

http://www.greeceandroid.gr/dev/144-root

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα μια πιο "ψαγμένη" απάντηση από τα "έτοιμα". :D:p

 

Τσπ δε θα πάρω...

<<Γιατί να ΜΗΝ κάνετε Root την συσκευή σας

Χάνουμε την εγγύηση (...)

Ρίσκο κατά την διαδικασία του Root (...)

Οι ενέργειές μας μετά το root μπορεί να καταστρέψουν την συσκευή μας (...)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα μια πιο "ψαγμένη" απάντηση από τα "έτοιμα". :D:p

 

Τσπ δε θα πάρω...

<<Γιατί να ΜΗΝ κάνετε Root την συσκευή σας

Χάνουμε την εγγύηση (...)

Ρίσκο κατά την διαδικασία του Root (...)

Οι ενέργειές μας μετά το root μπορεί να καταστρέψουν την συσκευή μας (...)

Προφανως και πρεπει να ξερεις τι κανεις,και τι πειραζεις.

Το οτι χανεις εγγυηση ειναι σχετικο καθως μπορεις να επαναφερεις σε εργοστασιακη μορφη την συσκευη σου.Αρκει να ξερεις.

Αλλα καλο ειναι να μην παιζεις,εμεις λοιπον οι πιο.....ψαγμενοι :p,και ο συγγραφεας της απαντησης αυτης,εχει καψει συσκευες και συσκευες.....οποτε δεν το προτεινω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν δε ξέρεις τι κάνεις και κάνεις χαζομάρες, μπορεί να το πάρεις στα χέρια το κινητό.

Αν διαβάσεις, ασχοληθείς, μάθεις τότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Χρόοοοονια με root, μοντες, κλπ ΠΟΤΕ δε χάλασε κάποιο λόγο root.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι μη το φοβάσαι και αν όντως θέλεις να ασχοληθείς να διαβάσεις και μετά να πράξεις.

Αν πάλι δε θες, μια χαρά είναι το τηλέφωνο και να το χαρείς όπως είναι!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα σύμφωνα με τις δηλώσεις θα βγει η miui 11. Για να δούμε....

Συνήθως τί ώρα γίνεται με βάση παλαιότερες αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα σύμφωνα με τις δηλώσεις θα βγει η miui 11. Για να δούμε....

Συνήθως τί ώρα γίνεται με βάση παλαιότερες αναβαθμίσεις;

 

Σε live παρουσίαση πρίν απο λίγο στην Ινδία για το redmi note 8 Pro έδειξαν και χρονοδιάγραμμα και το δικό μας μοντέλο είναι να πάρει το MIUI 11 στο διάστημα 22-31 Οκτωβρίου.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει "Ενημέρωση με WiFi", αντί του "Να μην γίνει ενημέρωση", και έτσι ελέγχω καλλίτερα και όποτε θέλω τις ενημερώσεις.

 

Πολύ σωστά κάνεις, εγώ ήμουνα λάθος τελικά... Για επιλογές ενημερώσεων συστήματος μπαίνουμε στο "Επιλογές προγραμματιστών" όπου υπάρχει κουμπί on-off για "Αυτόματες ενημερώσεις συστήματος"...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω με αυτή την ενημέρωση να φτιάξουν και το θέμα με τον proximity sensor, γιατί θα το πετάξω στον τοίχο.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω με αυτή την ενημέρωση να φτιάξουν και το θέμα με τον proximity sensor, γιατί θα το πετάξω στον τοίχο.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Φτιαχνει ετσι?

:confused:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αλλά μη με κράξετε.

Πέρα από την έκδοση android η miui τι είναι και τι διαφορά θα δούμε αν πάμε στην 11 ;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη εδω και λιγες μερες miui 11 απο xiaomi.eu

 

iPhonιζει λιγο περισοτερο το περιβαλον

εχει επιλογη να μοιαζει με κλασσικο android δλδ να εχεις μονο οσες εφαρμοφες θελεις στην αρχικη

και εχει πολυ καλη εξοικονομηση μπαταριας κλεινει ολες τις ειδοποιησεις/εφαρμογες και παιρνει μονο τηλ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Βοήθεια βρείτε μου λύση. Τράβηξα βίντεο. Πήγα μετά από "συλλογή" να παίξω τα βίντεο μου για πρώτη φορά,

Μου έβγαλε αυτό που βγάζει πρώτη φορά αν επιτρέπω να παίζει τα βίντεο η εφαρμογή και καταλάθος πάτησα όχι. Από τότε δεν παίζει τα βίντεο όταν μπω στην συλλογή, πατάω το play που είναι στην μέση αλλά δεν κάνει τίποτα.

Πώς το διορθώνω;

Με άλλα προγράμματα παίζουν το την "συλλογή" δεν παίζουν

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vasilisx
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη εδω και λιγες μερες miui 11 απο xiaomi.eu

 

iPhonιζει λιγο περισοτερο το περιβαλον

εχει επιλογη να μοιαζει με κλασσικο android δλδ να εχεις μονο οσες εφαρμοφες θελεις στην αρχικη

και εχει πολυ καλη εξοικονομηση μπαταριας κλεινει ολες τις ειδοποιησεις/εφαρμογες και παιρνει μονο τηλ

 

Φτιάξανε τα εικονίδια να παραμένουν στην γραμμή ειδοποιήσεων;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...