Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντελως αλλο επιπεδο οι φωτογραφιες του RN7 απο το RN4...Εδω λεγεται οτι οι φωτογραφικες επιδοσεις του 7 πλησιαζουν τις σημερινες ναυαρχιδες,οποτε φαντασου....

 

Δεν τις πλησιάζουν μόνο. Ας πούμε από το mi9 καλύτερη απόδοση έχει (με gcam).

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις πλησιάζουν μόνο. Ας πούμε από το mi9 καλύτερη απόδοση έχει (με gcam).

 

Το εγραψα κομψα,για να μην μου την πεσουν,συμφωνω απολυτα μαζι σου ;)

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα κομψα,για να μην μου την πεσουν,συμφωνω απολυτα μαζι σου ;)

 

Ας μου την πεσουν. Πριν 3 βδομάδες το ειχα και εχω και δειγματα. Συνήθως οι πιο φανατισμένοι ειναι αυτοί που δεν έχουν πραγματική γνώμη (δηλαδή δεν έχουν δουλέψει τις συσκευές).

 

Βασικά το περίμενα οτι ο βασικός φακός θα είχε κατώτερη απόδοση αλλά ήλπιζα οτι θα με κάλυπτε ο ultra wide. Τελικά είχε πολύ θολούρα στις ακρες ο υπερευρυγώνιος και δεν το κράτησα. Κατα τα άλλα η βασική κάμερα είχε πολύ καλή απόδοση απλά όχι όσο καλή είναι του rn7 με gcam. Και εννοείται ότι μιλάμε για πολύ ανώτερη συσκευή (οθόνη, ταχύτητα, κατασκευή κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα ποια Gcam να βάλω;;;

Υπάρχει κάπου link για κατέβασμα;;;

 

Δες link στο πρωτο post. Προσωπικά προτιμώ αυτήν με τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!:)

 

Παρακαλω φιλη μου.Ελπιζουμε να βοηθησαμε

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατι δεν παει καλα με το δικο μου,διαβασα τα λεγομενα σου και αγορασα ενα μπλε απο το ιδιο καταστημα,τα παντα οκ με το βιβλιαρακι και το αυτοκολλητο απο info,καλω σημερα το κεντρο υποστιριξης,δινω το imei και μου λενε οτι δεν το βλεπουν στο συστημα τους,επιμενω για το καταστημα και αυτα που αναφερει σχετικα,αλλα επαναλαμβανουν οτι μονο με imei θα ειναι 100% σιγουροι και θα το δουν απο Δευτερα παλι γιατι εχει γινει αυτο.

Ξερεις τι εχει γινει?

Να ανησυχώ για καποιον λογο?

Εχω αγορασει και αλλες φορες απο παρομοια καταστηματα αλλα παντα ελεγαν για εγγυηση καταστηματος.

Εις γνωση μου λοιπον αγοραΖα,και ηξερα οτι δεν ειχα επισημη υποστιριξη.

 

Κατα τα αλλα εξαιερετικη συσκευη,αλλα η καμερα εξεχει παρα πολυ,θελει προσοχη.

 

Λοιπον το δικο μου ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ απο το εν λογο καταστημα.........:mad:

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΕΙΝΑΙ.

Ηδη κινουμε νομικα......οποτε δεν μπορω να αναφερω περισσοτερα.

Γ@μ@ τα σκρουτζομαγαζα.......σαν βλακας την πατησα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το δικο μου ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ απο το εν λογο καταστημα.........:mad:

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΕΙΝΑΙ.

Ηδη κινουμε νομικα......οποτε δεν μπορω να αναφερω περισσοτερα.

Γ@μ@ τα σκρουτζομαγαζα.......σαν βλακας την πατησα.

 

Είναι το ίδιο κατάστημα που το πήρε ο Δημήτρης; (jimlost)

 

Πόσο σου κόστισε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το δικο μου ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ απο το εν λογο καταστημα.........:mad:

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΕΙΝΑΙ.

Ηδη κινουμε νομικα......οποτε δεν μπορω να αναφερω περισσοτερα.

Γ@μ@ τα σκρουτζομαγαζα.......σαν βλακας την πατησα.

 

Δυστυχώς, επιβεβαιώνεται αυτό που γράφηκε για το συγκεκριμένο μαγαζί.

Δηλαδή ότι, παίρνει μερικά κομμάτια από την Infoquest και ταυτόχρονα διαθέτει και από παραεισαγωγή.

Από αυτή την απαράδεκτη πολιτική, ο jimlost φάνηκε τυχερός και ο pantela1980 άτυχος.

Δικαιώνεται και ο kostas1 που κρατούσε επιφυλάξεις μέχρι πρόσφατα, για το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, επιβεβαιώνεται αυτό που γράφηκε για το συγκεκριμένο μαγαζί.

Δηλαδή ότι, παίρνει μερικά κομμάτια από την Infoquest και ταυτόχρονα διαθέτει και από παραεισαγωγή.

Από αυτή την απαράδεκτη πολιτική, ο jimlost φάνηκε τυχερός και ο pantela1980 άτυχος.

Δικαιώνεται και ο kostas1 που κρατούσε επιφυλάξεις μέχρι πρόσφατα, για το μαγαζί.

 

Το θεμα ειναι οτι και του pantela1980 ειχε βιβλιαρακι infoquest. Δηλαδη δεν ειναι οτι απλά είχε αλλά απο info και άλλα εκτός αλλα ότι παραποίησε και τα κουτιά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το δικο μου ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ απο το εν λογο καταστημα.........:mad:

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΕΙΝΑΙ.

Ηδη κινουμε νομικα......οποτε δεν μπορω να αναφερω περισσοτερα.

Γ@μ@ τα σκρουτζομαγαζα.......σαν βλακας την πατησα.

Ωραία πράγματα :mad:

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@pantela1980

 

Εκτός από το μικρόβιβλιαράκι της InfoQ κολημένο έξωτερικά της ζελατίνας, θα πρέπει να είχε και αυτοκόλητο ταμπελάκι (και αυτό εξωτερικά στην ζελατίνα) με τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου και το λογότυπο της InfoQ. Έτσι ήταν το δικό σου?

Link to comment
Share on other sites

;)

Δυστυχώς, επιβεβαιώνεται αυτό που γράφηκε για το συγκεκριμένο μαγαζί.

Δηλαδή ότι, παίρνει μερικά κομμάτια από την Infoquest και ταυτόχρονα διαθέτει και από παραεισαγωγή.

Από αυτή την απαράδεκτη πολιτική, ο jimlost φάνηκε τυχερός και ο pantela1980 άτυχος.

Δικαιώνεται και ο kostas1 που κρατούσε επιφυλάξεις μέχρι πρόσφατα, για το μαγαζί.

 

Αυτό είναι απαράδεκτο,δεν μπορείς να διαθέτεις έτσι συσκευές στην αγορά...Το χειρότερο όμως είναι ότι έχουν την εντύπωση ότι δεν θα το ψάξει ο άλλος...

Εγώ την περίοδο που αγόρασα την δικιά μου,είχα διαξιφισμούς με άλλα.μελη,αλλά εγώ έγραψα για την δικιά μου περίπτωση,και πίστευα ότι σε όλες έτσι θα ήταν...Τώρα να έχεις καβατζα βιβλιαράκια και ταμπελακια του επίσημου εισαγωγέα και να τα βάζεις αβερτα στις συσκευές που διαθέτεις αυτό είναι θράσος...Και φυσικά και σε μένα αν είχε συμβεί δεν θα το άφηνα έτσι...Το θέμα είναι απ' ότι κατάλαβα ότι το μαγαζί δεν έχει φυσική έδρα,και όλα αυτά αλλαζουν φορολογικά,ιδιοκτησία μέσα σε ένα βράδυ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@pantela1980

 

Εκτός από το μικρόβιβλιαράκι της InfoQ κολημένο έξωτερικά της ζελατίνας, θα πρέπει να είχε και αυτοκόλητο ταμπελάκι (και αυτό εξωτερικά στην ζελατίνα) με τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου και το λογότυπο της InfoQ. Έτσι ήταν το δικό σου?

 

Έτσι ακριβώς ήταν το δικό μου...Πάνω το βιβλιαράκι,στο κέντρο αριστερά το ταμπελακι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα τα μέλη που μου είχανε στειλει μήνυμα ρωτώντας με για το κατάστημα,αν το παραγγειλανε και τι ισχύει για την εγγύηση...Αύριο θα το πάρει ένας φίλος μου εδώ στην Άνδρο,μιας και του πρότεινα το εν λόγο καταστήμα εξαιτίας της δικιάς μου αγοράς...

Θα του πω πριν το ανοίξει να φωτογραφήσει κανονικά την ζελατίνα με το κουτί,να φαίνεται το IMEI και βλέπουμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα μέλη που με ρώτησαν για το όνομα του καταστήματος και απάντησα,είναι kritikaros 1-tifozif-1/pasgr,στον elias87_ δεν απάντησα μάλλον γιατί το ξέχασα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον το δικο μου ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ απο το εν λογο καταστημα.........:mad:

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΕΙΝΑΙ.

Ηδη κινουμε νομικα......οποτε δεν μπορω να αναφερω περισσοτερα.

Γ@μ@ τα σκρουτζομαγαζα.......σαν βλακας την πατησα.

 

Επικοινωνησες με το κατάστημα;;;Τι απάντηση σου δώσανε;;;

Link to comment
Share on other sites

Δες link στο πρωτο post. Προσωπικά προτιμώ αυτήν με τις ρυθμίσεις.

 

Αν και την εγκατέστησα με διπλό πάτημα στο μαύρο πεδίο δεν μου έδινε κάποια επιλογή για τις ρυθμίσεις. Πρέπει να δώσουμε κάποια δικαιώματα ή να κάνουμε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αν και την εγκατέστησα με διπλό πάτημα στο μαύρο πεδίο δεν μου έδινε κάποια επιλογή για τις ρυθμίσεις. Πρέπει να δώσουμε κάποια δικαιώματα ή να κάνουμε κάτι άλλο;

 

Αυτό δουλεύει μόνο στην gcam που λέω για ρυθμίσεις. Η άλλη δεν έχει τέτοια επιλογή .

Link to comment
Share on other sites

Να αρχισω τωρα να τριλαρω.........να μην αρχισω.....να αρχισω......:rolleyes:

Ας παει στα κομματια........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τα είχαμε πει αυτά και όταν με ρώτησε κάποιος γιατί ζητάει imei η infoquest για να σου πει αν είναι δικιά της συσκευή είναι για αυτόν τον λόγο όπως είχα πει και τότε, για να έιναι καλυμενη, γιατί μπορεί ένα μαγαζί να παίρνει και από την infoquest και από παραεισαγωγη ,όπως και αποδείχτηκε ότι αυτό συμβαίνει .Ο πρώτος που πήρε ήταν τυχερός ήταν της infoquest η συσκευη ο δεύτερος όμως όχι,για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και αν θέλεις δύο χρόνια εγγύηση μόνο από επίσημους μεταπωλητές,το θέμα είναι που βρήκαν το βιβλιαράκι αφού μόνο η infoquest τα δίνει με τις συσκευές της;
Link to comment
Share on other sites

Τα είχαμε πει αυτά και όταν με ρώτησε κάποιος γιατί ζητάει imei η infoquest για να σου πει αν είναι δικιά της συσκευή είναι για αυτόν τον λόγο όπως είχα πει και τότε, για να έιναι καλυμενη, γιατί μπορεί ένα μαγαζί να παίρνει και από την infoquest και από παραεισαγωγη ,όπως και αποδείχτηκε ότι αυτό συμβαίνει .Ο πρώτος που πήρε ήταν τυχερός ήταν της infoquest η συσκευη ο δεύτερος όμως όχι,για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και αν θέλεις δύο χρόνια εγγύηση μόνο από επίσημους μεταπωλητές,το θέμα είναι που βρήκαν το βιβλιαράκι αφού μόνο η infoquest τα δίνει με τις συσκευές της;

 

ε καλα δεν ειναι και κανενα βιβλιαρακι υψηλης αντικλεπτικης προστασιας. αυτες τις απατεωνιες εχουν πιαστει να κανουν και γνωστες αλυσιδες παλια....

εγω αν ημουν infoquest θα ζητουσα ενα 50αρακι και θα τα εδινα εγγυηση ολα. θες εμας δωσε 50 ευρω και σε αγκαλιαζουμε. θες τους σκρουτζεους φαε το 50 ευρω σε σουβλακια.

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

εγω αν ημουν infoquest θα ζητουσα ενα 50αρακι και θα τα εδινα εγγυηση ολα. θες εμας δωσε 50 ευρω και σε αγκαλιαζουμε. θες τους σκρουτζεους φαε το 50 ευρω σε σουβλακια.

Δεν νομίζω ότι μπορεί αν και στην Ελλάδα όλα γίνονται......

Να τώρα μια διαφορά χοντρεμπορου και επίσημης αντιπροσωπείας

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ε καλα δεν ειναι και κανενα βιβλιαρακι υψηλης αντικλεπτικης προστασιας. αυτες τις απατεωνιες εχουν πιαστει να κανουν και γνωστες αλυσιδες παλια....

εγω αν ημουν infoquest θα ζητουσα ενα 50αρακι και θα τα εδινα εγγυηση ολα. θες εμας δωσε 50 ευρω και σε αγκαλιαζουμε. θες τους σκρουτζεους φαε το 50 ευρω σε σουβλακια.

 

Απλα το προβλημα ειναι οτι μιλαμε για πιο χοντρη απάτη. Προσπαθουν να σε εξαπατησουν βαζοντας και τις σχετικές ενδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Απλα το προβλημα ειναι οτι μιλαμε για πιο χοντρη απάτη. Προσπαθουν να σε εξαπατησουν βαζοντας και τις σχετικές ενδείξεις.

 

σου λεω μου το εχει εκμυστηρευτει πρωην ιδιοκτητς καταστηματος γερμανου. οτι για να βγουν ,τα μισα iphone τα κανανε δικη τους εισαγωγη λογω περιορισμενου κερδους. αν στραβωνε η δουλεια και το εψαχνε καποιος του το αλλαζανε με ελληνικης. αυτο τυχαινε μια στις 20 περιπτωσεις μου ελεγε που καποιος θα το εψαχνε πολυ. ετσι κι αλλιως τις βλαβες τις αναλαμβανανε αυτοι να τις διεκπαιρεουσουν οποτε δυσκολα καποιος επαιρνε χαμπαρι το οτιδηποτε. μην κοιτας τωρα που οι τετιμποιδες μαθανε τα imei :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξενερωσα το εβαλα αγγελια οποιος το θελει 180....

Χαρηκα,και ποτε ξανα απο σκρουτζομαγαζο και μαλιστα χωρις φυσικο καταστημα........

Και οσοι προτεινεται να προσεχετε μην εκτιθεσται και πεταει ο κοσμος τα λεφτα του.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξενερωσα το εβαλα αγγελια οποιος το θελει 180....

Χαρηκα,και ποτε ξανα απο σκρουτζομαγαζο και μαλιστα χωρις φυσικο καταστημα........

Και οσοι προτεινεται να προσεχετε μην εκτιθεσται και πεταει ο κοσμος τα λεφτα του.....

 

Καλά δεν είναι ο κανόνας αυτός φίλε μην μπερδεύεσαι....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...