Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες gcam έχουν επιλογή για mirroring αλλά δυστυχώς δεν έχουν αυτές που πρότεινα. Ειδικά η αγαπημένη μου με τις ρυθμίσεις που χω βάλει σε denoise έχει απόδοση που δύσκολα θα βρεις σε άλλες. Μια μεσοβεζικη λύση είναι να πατάς αντίστροφη από την επεξεργασία του άλμπουμ.

 

Screenshot-2019-06-28-14-34-38-168-com-android-chrome.png

 

αγαπημένη σου είναι η πρώτη που είχες προτείνει εδώ ε??

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να τραβήξω βίντεο σε αγώνα τάε κβο ντο και το κινητό επειδή είχε ένα τεράστιο ροζ τάπητα έκανε σαν ένα τρέμουλο όλη την ώρα,σαν να είχε θέμα με το χρώμα και τρελαινόταν. Το έκανε και με την στοκ και με gcam. Το κατέβαζα προς τον τάπητα και σταματούσε λίγο το τραιμόπαιγμα, το ανέβαζα λίγο και άρχιζε. Μόνο το δικό μου είχε αυτό το χάλι.

Κρίμα που δε μπορώ να το ανεβάσω να δείτε γιατί έχει και άλλων παιδιά μέσα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατέβασε και την open camera...στις ρυθμίσεις ανέβασε τα bitrate πχ στα 100 και να πεις αν δεις διαφορά....έχω αυτή έχω στο Νοτε5 και καμία σχέση με στοκ...ανεβαίνει σφαίρα η ποιότητα και...ο όγκος του αρχείου φυσικά κατά 30 τα εκατό...

Link to comment
Share on other sites

αγαπημένη σου είναι η πρώτη που είχες προτείνει εδώ ε??

 

Στην άλλη δεν έχω βάλει ρυθμίσεις. Οπότε ναι την πρώτη λέω ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην καταγραφή ήχου βίντεο ο ήχος είναι δυνατός;Βλέπω στα διάφορα review να είναι ποιο αδύναμος από Ν5,6...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα από το 100 στο 95 σε 6 λεπτά οθόνης... κάτι δεν πάει καλά πάντως... Ειδικά αν είναι με 4g τρώει το καταπέτασμα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα από το 100 στο 95 σε 6 λεπτά οθόνης... κάτι δεν πάει καλά πάντως... Ειδικά αν είναι με 4g τρώει το καταπέτασμα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσεκαρε της εφαρμογες σου φιλε.....καποια κανει την ζημια.

Δεν γινεται αυτο που γραφεις σε συσκευη με 4αρα μπαταρια.

Ακομα και παιχνιδακια να παιζεις δεν.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν παίζω παιχνίδια και έχω ψάξει πολύ τόσες μέρες που το έχω. Είναι θέμα ρομ στάνταρ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από δω. Εντύπωση μου κάνει που τα νήματα των 5 pro και 6 pro στο xda, είναι γεμάτα όσον αφορά συγκρίσεις SOT, ενώ του note 7 δεν έχει τίποτα!!61c55b745e59cb512f486246d97b8ef7.jpg

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

paidia αυτο που τραβαει πολυ μπαταρια ειναι η καρτα σιμ. και τα δεδομενα. το ειχα μια βδομαδα χωρις καρτα. και ειχα 7 μερες αναμονη

και 9 ωρες οθονη :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από δω. Εντύπωση μου κάνει που τα νήματα των 5 pro και 6 pro στο xda, είναι γεμάτα όσον αφορά συγκρίσεις SOT, ενώ του note 7 δεν έχει τίποτα!!61c55b745e59cb512f486246d97b8ef7.jpg

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Δοκιμασα κι εγω την εφαρμογη αυτη και μετρησε παραπανω sot απο την ενσωματωμενη του κινητου.

Βεβαια μετρουσε ενω ηταν κλειστη η οθονη καποιο bug εχει...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν παίζω παιχνίδια και έχω ψάξει πολύ τόσες μέρες που το έχω. Είναι θέμα ρομ στάνταρ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την τοποθεσία την έχεις ανοιχτή; και αν ναι την έχεις στην μεσαία επιλογή που λέει εξοικονόμηση μπαταρίας; Εγω την είχα εκεί την άλλαξα και την έβαλα σκέτο gps, απο τότε είδα αίσθητη βελτίωση της μπαταρίας. Κάνε μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα από το 100 στο 95 σε 6 λεπτά οθόνης... κάτι δεν πάει καλά πάντως... Ειδικά αν είναι με 4g τρώει το καταπέτασμα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγω με αδειο απο εφαρμογες κινητο,ακριβως τα ιδια...Στανταρακι φταιει η ρομ....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κι εγω την εφαρμογη αυτη και μετρησε παραπανω sot απο την ενσωματωμενη του κινητου.

 

Βεβαια μετρουσε ενω ηταν κλειστη η οθονη καποιο bug εχει...

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, καθώς πριν το βάλω για φόρτιση τσεκαρω και τις δύο τιμές (εφαρμογής και κινητού), ειδικά αν βγάζω υψηλό SOT

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο αυτή την ρύθμιση όσοι έχετε draince0ffe75111e06978cabadb128212160.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν παίζω παιχνίδια και έχω ψάξει πολύ τόσες μέρες που το έχω. Είναι θέμα ρομ στάνταρ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ποια rom εισαι?

Σε global eu απο info δεν βλεπω καποιο θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αυτό το εκανα πριν λίγο και στις δύο sim παρ όλο που δεν έχω κάρτα στην δεύτερη sim tray. Θα είμαι οκ, έτσι; Εγώ πάντως δεδομένα δεν χρησιμοποιώ καθόλου.

γενικά δεν έχω θέμα drain σε κατάσταση αναμονής. απλά η μπαταρία μου φτάνει τη μία μέρα σε νορμάλ χρήση. απο χθες όμως και αφού εβγαλα το double tap κάπως καλύτερα τα πράγματα.

Edited by arissalonika
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα από το 100 στο 95 σε 6 λεπτά οθόνης... κάτι δεν πάει καλά πάντως... Ειδικά αν είναι με 4g τρώει το καταπέτασμα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από το 100 μην μετράτε ποτέ. Άλλος έχει υπερφόρτιση και μπορει η πρώτη μοναδα μπαταρίας να κρατήσει σαν τέσσερις και σε άλλους μπορεί οι πρώτες 3-4 μονάδες να πεφτουν νεράκι μέχρι να φτάσει το 95.

 

Όσον αφορά το θέμα με τις μπάντες και το drain αν και όταν το πρωτοδιάβασα σκέφτηκα "επιτέλους λυση για την αναμονη" αλλα τώρα σε δεύτερη σκέψη δεν είμαι σιγουρος. Το global version του rn7 δεν πρέπει να χει κινέζικες μπάντες.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση για την αναμονή, εκτός του θέματος με τις μπάντες αν έχετε, σε μένα πάντως είναι να κλείνω το WiFi όταν δε το χρειάζομαι. Μεγάλη διαφορά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το 100 μην μετράτε ποτέ. Άλλος έχει υπερφόρτιση και μπορει η πρώτη μοναδα μπαταρίας να κρατήσει σαν τέσσερις και σε άλλους μπορεί οι πρώτες 3-4 μονάδες να πεφτουν νεράκι μέχρι να φτάσει το 95.

 

 

 

Όσον αφορά το θέμα με τις μπάντες και το drain αν και όταν το πρωτοδιάβασα σκέφτηκα "επιτέλους λυση για την αναμονη" αλλα τώρα σε δεύτερη σκέψη δεν είμαι σιγουρος. Το global version του rn7 δεν πρέπει να χει κινέζικες μπάντες.

Εγώ βλέπω διαφορά στο volte, στο σπίτι είχα μόνιμα wifi call ενώ είχα ρύθμιση για προτεραιότητα στο volte, αυτό σημαίνει όταν δεν έχει σταθερό 4g και ψάχνει μπάντες, ενώ αλλάζοντας την ρύθμιση βλέπω σταθερά μόνο volte, δεν έχω τσεκαρει ακόμα την αναμονή αλλά κάτι μου λέει ότι θα είναι καλύτερη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λύση για την αναμονή, εκτός του θέματος με τις μπάντες αν έχετε, σε μένα πάντως είναι να κλείνω το WiFi όταν δε το χρειάζομαι. Μεγάλη διαφορά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καπου εκεί πιστεύω είναι το πρόβλημα σε συνδυασμό με αυτό που εγραψα παραπάνω με την τοποθεσία στην επιλογή εξοικονόμηση μπαταρίας που χρησιμοποιεί wifi και δίκτυα κινητής. Πιστεύω ότι τρώει κάποιο κόλλημα και ψάχνει συνέχεια την τοποθεσία μέσω wifi και δικτύων με αποτέλεσμα στην αναμονή να υπάρχει τόσο drain. Και εγω όταν το έβγαλα απο αυτην την επιλογή ειδα βελτίωση και εσύ οταν κλείνεις το wifi βλέπεις βελτίωση οπότε είναι καποια υπηρεσία σχετική σχετική με το wifi.. Ας δούμε και άλλοι φίλοι με παρόμοιες αλλαγές αν δούνε βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Καπου εκεί πιστεύω είναι το πρόβλημα σε συνδυασμό με αυτό που εγραψα παραπάνω με την τοποθεσία στην επιλογή εξοικονόμηση μπαταρίας που χρησιμοποιεί wifi και δίκτυα κινητής. Πιστεύω ότι τρώει κάποιο κόλλημα και ψάχνει συνέχεια την τοποθεσία μέσω wifi και δικτύων με αποτέλεσμα στην αναμονή να υπάρχει τόσο drain. Και εγω όταν το έβγαλα απο αυτην την επιλογή ειδα βελτίωση και εσύ οταν κλείνεις το wifi βλέπεις βελτίωση οπότε είναι καποια υπηρεσία σχετική σχετική με το wifi.. Ας δούμε και άλλοι φίλοι με παρόμοιες αλλαγές αν δούνε βελτίωση.

 

Ο Γιώργος νομίζω έχει κλειστή την σάρωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ βλέπω διαφορά στο volte, στο σπίτι είχα μόνιμα wifi call ενώ είχα ρύθμιση για προτεραιότητα στο volte, αυτό σημαίνει όταν δεν έχει σταθερό 4g και ψάχνει μπάντες, ενώ αλλάζοντας την ρύθμιση βλέπω σταθερά μόνο volte, δεν έχω τσεκαρει ακόμα την αναμονή αλλά κάτι μου λέει ότι θα είναι καλύτερη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτός όμως είναι διαφορετικό από το πρόβλημα που περιγράφει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ισχύει αυτό που λέμε με τον ήχο κατά την καταγραφή βίντεο; Για μένα είναι πολύ σημαντικό καθώς τραβάω πολλά βίντεο και φωτογραφίες με τα παιδιά μου από γιορτούλες και τέτοια. Στο πεντάρι που έχω ο ήχος ακούγεται καμπάνα, ισχύει το ίδιο στο 7άρι; Διαβάζω και από δω μέσα και από μερικά review ότι είναι πολύ χαμηλός ο ήχος στην καταγραφή του βίντεο....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ισχύει αυτό που λέμε με τον ήχο κατά την καταγραφή βίντεο; Για μένα είναι πολύ σημαντικό καθώς τραβάω πολλά βίντεο και φωτογραφίες με τα παιδιά μου από γιορτούλες και τέτοια. Στο πεντάρι που έχω ο ήχος ακούγεται καμπάνα, ισχύει το ίδιο στο 7άρι; Διαβάζω και από δω μέσα και από μερικά review ότι είναι πολύ χαμηλός ο ήχος στην καταγραφή του βίντεο....

 

Αφου εισαι ικανοποιημενος με το 5 γτ να παρεις το 7?

Τζαμπα "αναβαθμιση" λιγο πιο φωτεινη καμερα εχει το βραδυ, λιγο μεγαλυτερη οθονη, λιγο χειροτερη αυτονομια, λιγο καλυτερες επιδοσεις.

Δεν εχει μεγαλες διαφορες να πεις θα το αλλαξω και το 5αρι παρομοιο ειναι.

 

(σιγουρα σε indoor θα εχει καλυτερη ποιοτητα το βιντεο γτ τραβαει πιο πολυ φως το 7 απο το 5 για τον ηχο δεν ξερω)

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιώργος νομίζω έχει κλειστή την σάρωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Αυτός όμως είναι διαφορετικό από το πρόβλημα που περιγράφει

Μα έχει σχέση άμεση το volte με το σήμα και το drain, απλά ακόμα δεν έχω ελενξει τι κάνει στη αναμονή για να μπορώ να πω ότι σίγουρα βελτιώνει κάτι στη δική μου χρήση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει σχέση άμεση το volte με το σήμα και το drain, απλά ακόμα δεν έχω ελενξει τι κάνει στη αναμονή για να μπορώ να πω ότι σίγουρα βελτιώνει κάτι στη δική μου χρήση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλά δεν έχει σχέση με το αν ψάχνει κινέζικες μπάντες. Ειναι διαφορετικό από το πρόβλημα που αναφέρει το αρθρο. Και παίζει για μας να μην έχει νόημα μιας και η Global Version, αν δεν απατώμαι, δεν έχει κινέζικες μπάντες.

 

Μιλάει για global rom σε mi8. Όχι global version σε οποιαδήποτε συσκευή. Το mi8 έχει b20 ακόμα και στην china οπότε αρκετός κόσμος έπαιρνε την china version και μετα έβαζε global rom.

 

Τώρα αν κάνει διαφορά και σε rn7, βάλτε στατιστικά σας να δουμε. Άλλωστε εγώ σας το βαλα στο τελεγκραμ. :)

Απλά σημερα που το ξανασκεφτηκα μαλλον δεν θα κανει διαφορά σε μας (όχι κατα κανόνα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...