Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκατσα και διαβασα ολο το νημα σημερα και ενω στη αρχη μπερδευτηκα τελικα κατεληξα και εβαλα την gcam που προτεινει ο antretng

χωρις ομως προς το παρον να περασω και το xml. Σε μια δοκιμη που εκανα με καναδυο φωτογραφιες μεσα στο δωματιο ειδα μεγαλη διαφορα σε σχεση με την στο καμερα!Αυριο θα περασω και τις ρυθμισεις και θα δοκιμασω και στο φως της μερας.

Κατα τα αλλα ηρθε και μια ενημερωση και τωρα φοραω την 10.3.4.0.Δυστυχως το κινητο ειναι της γυναικας και δεν εχω πολυασχοληθει(μιας και το πηρα το σαββατο) οποτε δεν ξερω τι επιπλεον προσφερει.

Επισης παρηγγειλα απο τον φιλο κινεζο τζαμακι και προστατευτικο για την καμερα...Απο θηκη προς το παρον ειμαστε καλυμμενοι με την εργοστασιακη

Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το mi9 αλλά λειψό τηλέφωνο δεν θα έπαιρνα με τίποτα, για τις δικές μου ανάγκες θύρα ακουστικών, sd, και ράδιο αν έχει είναι λόγοι να μην κοιτάω καν το κινητό. Οπότε καλύτερα το redmi note 7 πάντα μιλάω για τις δικές μου ανάγκες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που παραμένει ενοχλητικό, τουλάχιστον, στο δικό μου κινητό.

 

Η ταξινόμηση των εφαρμογών στην οθόνη γίνεται σε τυχαία σειρά (μάλλον με τη σειρά εγκατάστασης) και είναι ανακατεμένες με ελληνικά και λατινικά στοιχεία χωρίς αλφαβητική σειρά. Άλλαξα την ταξινόμηση στις εφαρμογές (Ρυθμίσεις) αλλά αυτό τις διορθώνει στην εκεί εμφάνιση και όχι στην οθόνη που παραμένουν με την σειρά εγκατάστασης.

Υπάρχει τρόπος διόρθωσης;

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που παραμένει ενοχλητικό, τουλάχιστον, στο δικό μου κινητό.

 

Η ταξινόμηση των εφαρμογών στην οθόνη γίνεται σε τυχαία σειρά (μάλλον με τη σειρά εγκατάστασης) και είναι ανακατεμένες με ελληνικά και λατινικά στοιχεία χωρίς αλφαβητική σειρά. Άλλαξα την ταξινόμηση στις εφαρμογές (Ρυθμίσεις) αλλά αυτό τις διορθώνει στην εκεί εμφάνιση και όχι στην οθόνη που παραμένουν με την σειρά εγκατάστασης.

Υπάρχει τρόπος διόρθωσης;

Στις οθονες πας οπου θες εσυ της εφαρμογες,εκτος εαν δεν καταλαβα καλα τι εννοεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στις οθονες πας οπου θες εσυ της εφαρμογες,εκτος εαν δεν καταλαβα καλα τι εννοεις.

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά το κάνουμε για 1-2 εφαρμογές και όχι να κάτσω να μετακινήσω τις μισές από αυτές.

Σε προηγούμενα κινητά (1η φορά σε Xiaomi), κάθε νέα εφαρμογή πήγαινε στην αλφαβητική της σειρά.

Έβαλα Nova Launcher και εμφανίστηκαν όλες σε σωστή (αλφαβητική) σειρά, αλλά δεν με βολεύει, αφού αφενός δεν βρίσκεις την κάμερα Gcam αφετέρου πρέπει να ψάξεις να βρεις τις ρυθμίσεις κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά το κάνουμε για 1-2 εφαρμογές και όχι να κάτσω να μετακινήσω τις μισές από αυτές.

Σε προηγούμενα κινητά (1η φορά σε Xiaomi), κάθε νέα εφαρμογή πήγαινε στην αλφαβητική της σειρά.

Έβαλα Nova Launcher και εμφανίστηκαν όλες σε σωστή (αλφαβητική) σειρά, αλλά δεν με βολεύει, αφού αφενός δεν βρίσκεις την κάμερα Gcam αφετέρου πρέπει να ψάξεις να βρεις τις ρυθμίσεις κλπ

Τι να σου πω,παντα σε ολες τις συσκευες της τοποθετω εκει που θελω εγω και με βολευουν.

Στα χιαομι δεν ξερω εαν γινεται αυτο που λες,οπως και να εχει 2 λεπτα δουλεια ειναι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Με μια 1η ματιά, αυτός κάνει αυτό που θέλω. Θα τον ψάξω περισσότερο.

Δέχεται φωτο για αρχική εμφάνιση;

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δεν παρακολουθω συνεχεια τις συζητησεις,η καμερα του κινητου με τις τελευταιες αναβαθμισεις βελτιωθηκε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δεν παρακολουθω συνεχεια τις συζητησεις,η καμερα του κινητου με τις τελευταιες αναβαθμισεις βελτιωθηκε;

Ακομα και η μαμα καμερα κενταει φιλε.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όχι, παρέμεινε ίδια. Επίσης για launcher δοκιμάστε εναλλακτικά Poco launcher αν δε σας κάτσει καλά ο Nova

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, παρέμεινε ίδια. Επίσης για launcher δοκιμάστε εναλλακτικά Poco launcher αν δε σας κάτσει καλά ο Nova

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

ο προηγουμενος φιλος ειπε κενταει εσυ λες οτι παρεμεινε η ιδια..ποιον να πιστεψω...

Link to comment
Share on other sites

ο προηγουμενος φιλος ειπε κενταει εσυ λες οτι παρεμεινε η ιδια..ποιον να πιστεψω...

Το οτι κενταει φιλε σημαινει οτι ειναι πολυ καλη για το κοστος,και οχι μονο,της συσκευης,δεν ειχε καποιο σοβαρο θεμα,ουτε εχει.

Δεν εγραψε ο φιλος οτι ειχε καποιο προβλημα.....εσυ εχεις καποιο προβλημα να αναφερεις?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το οτι κενταει φιλε σημαινει οτι ειναι πολυ καλη για το κοστος,και οχι μονο,της συσκευης,δεν ειχε καποιο σοβαρο θεμα,ουτε εχει.

Δεν εγραψε ο φιλος οτι ειχε καποιο προβλημα.....εσυ εχεις καποιο προβλημα να αναφερεις?

υποψηφιος αγοραστης ειμαι για αυτο ρωταω.στην αρχη η καμερα ηταν χαλια με βαση τις κριτικες για αυτο ρωταω αν βελτιωθηκε η καμερα του.

Link to comment
Share on other sites

υποψηφιος αγοραστης ειμαι για αυτο ρωταω.στην αρχη η καμερα ηταν χαλια με βαση τις κριτικες για αυτο ρωταω αν βελτιωθηκε η καμερα του.

Κοιτα φιλε λιγο τπ νημα,εχουν αναιβει πολλες φωτο,και με την μαμα αλλα και με την gcam,εαν σε καλυπτη το αγοραζεις.

Χαλια παντως δεν ηταν,με την τιμολογιακη τιμη του προιοντως βεβαια σαν κυριο γνωμονα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι πολύ εντυπωσιασμενος στις πρώτες 2 εβδομάδες που έχω το κινητό με την κάμερα του αλλά και συνολικα. Προερχόμενος από Coolpad F1 και redmi 6. Έβαλα και magisk και το κινητό σπέρνει μετά το σεταρισμα. Όποιος το σκέφτεται ακόμα σε αυτή τη τιμή με κλειστά μάτια παιδιά εάν δε τον πειράζουν κάποιες λεπτομέρειες όπως πχ η έλλειψη nfc
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα χωρίς καμία υπερβολη, με gcam τρώει αρκετές ναυρχίδες.

 

Μιας και πιάσαμε πάλι το θέμα της Gcam, και διαβάζω από την αρχή το νήμα, έχω καταλάβει ότι κυκλοφορούν αρκετές εκδόσεις της.

Έβαλα την 13 αλλά βλέπω και άλλες 2 παραλλαγές με 14.

Ποια είναι η καλλίτερη;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε πάλι το θέμα της Gcam, και διαβάζω από την αρχή το νήμα, έχω καταλάβει ότι κυκλοφορούν αρκετές εκδόσεις της.

Έβαλα την 13 αλλά βλέπω και άλλες 2 παραλλαγές με 14.

Ποια είναι η καλλίτερη;

 

Δεν το πιάσαμε. Απλά εξήγησα το αν αξίζει φωτογραφικά. :)

 

Κατα τα άλλα τη gcam και ρυθμίσεις που προτιμώ τις έχω ανεβάσει ήδη έχοντας εξηγησει και τις αδυναμίες της. Από εκεί και πέρα ειναι θέμα προτιμήσεων/επιλογών το ποια είναι "καλύτερη". Σε φίλους νούμπιδες συνηθως βάζω μόνο του bsg και τέλος. Δεν καθομαι να εξηγω πχ τα περι ψηφιακου ζουμ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Είδα λίγο τις στοκ του mi9 που ανέβασες, ακολουθεί το ίδιο μοτίβο στις βραδινές τουλάχιστον, φαίνονται αρκετά "ματ". Σε σχέση με τις στοκ των S10, P30 μοιάζει ένα βήμα κάτω

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιάσαμε. Απλά εξήγησα το αν αξίζει φωτογραφικά. :)

 

Κατα τα άλλα τη gcam και ρυθμίσεις που προτιμώ τις έχω ανεβάσει ήδη έχοντας εξηγησει και τις αδυναμίες της. Από εκεί και πέρα ειναι θέμα προτιμήσεων/επιλογών το ποια είναι "καλύτερη". Σε φίλους νούμπιδες συνηθως βάζω μόνο του bsg και τέλος. Δεν καθομαι να εξηγω πχ τα περι ψηφιακου ζουμ κλπ.

 

Μάλλον, κάπου μπερδεύτηκα στα τόσα posts που έχω διαβάσει.

Μιλάω για την MGC σε διαφορετικές εκδόσεις που έχω διαβάσει και κατεβάσει και τώρα διαβάζω για bsg, που σημαίνει κάτι διαφορετικό και ίσως δεν έφτασα ακόμη στο δικό σου post.

Εάν δεν βαριέσει και μπορείς να υποδείξεις τον αριθμό του post ή να δώσεις κάποιο link, θα με εξυπηρετούσες πολύ και πολλά άλλα μέλη, υηοθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ επέστρεψα προχθές στο Mi 8 αλλά μια ψυχρολουσία με την μπαταρία, την πήρα.

Ότι και να λέμε, τα mAh είναι βασικότατος παράγοντας σε ένα κινητό.

Που θα πάει βέβαια, θα προσαρμοστώ.

 

Δες αυτό που ποσταρα στο θέμα του mi 8 . πέρασα μονο τις ευρωπαϊκές μπάντες κ ως τώρα βλέπω διαφορά. Lte CDMA UMTS auto prl

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν βαριέσει και μπορείς να υποδείξεις τον αριθμό του post ή να δώσεις κάποιο link, θα με εξυπηρετούσες πολύ και πολλά άλλα μέλη, υηοθέτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7845479#post7845479

Link to comment
Share on other sites

Είδα λίγο τις στοκ του mi9 που ανέβασες, ακολουθεί το ίδιο μοτίβο στις βραδινές τουλάχιστον, φαίνονται αρκετά "ματ". Σε σχέση με τις στοκ των S10, P30 μοιάζει ένα βήμα κάτω

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Εννοείς χαμηλότερο sharpening ?

 

Κατα τα άλλα όπως είδες κανει μεγαλη διαφορά και εκεί η gcam. Δηλαδή η στοκ είναι πάλι μέτρια. Τουλάχιστον η στοκ εχει εξαιρετικές ημερήσιες οπότε μόνο το βράδυ βάζω gcam. Το μόνο μου παράπονο στο mi9 ειναι ο ultra wide που εινα αρκετά μέτριος. Και κλεινω εδώ γιατι βγαίνουμε offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ.

Είχα φτάσει το διάβασμα μέχρι την 30 !!!

Ευχαριστώ και τον Antretng για την προσφορά των γνώσεων και της εμπειρίας του στο θέμα.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...