Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πείτε τη γνώμη σας σαν άνθρωποι. Χωρίς ειρωνείες κλπ. Είναι τραγικό να μπαίνω κοτζαμ μ@λκς στο forum και να διαβάζω μηνύματα λες και τα έγραψαν 15χρονα. Μη τρελαίνεστε. Κουβέντα κάνουμε και να βοηθήσουμε όσο μπορούμε κάποιον με απορίες. Και δεν το λέω αυτό επί προσωπικού.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Το αυτο ακριβως,να ξερουμε τι γραφουμε.

Και το αυτο ακριβως και παλι,να βοηθαμε τον κοσμο.

Kαο φυσικα γενικο το σχολιο μου.:)

 

Αυτο με το proximity το εχω προσεξει σε παρα πολλες συσκευες με μικρα bezel.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για ένα φίλο.

Αγόρασε το RN7 και του έβαλε την παλιά SIM που είχε (6μήνου).

Όλα δείχνουν ΟΚ εκτός από το 4G.

Έστειλε μήνυμα στην cosmote (4G στο 1333) και πήρε απάντηση: δεν υποστηρίζεται

Πήγε και από το τοπικό κατάστημα cosmote αλλά δεν έγινε τίποτα.

Είναι πρόβλημα στην κάρτα SIM ή στο κινητό;

Mobile internet έχει γενικά ή μονο το 4g είναι το πρόβλημα; Με 3g συνδέεται;

μόνο το 4G έχει πρόβλημα

Εννοειται οτι εχει κανονικα 4g.Αλλη καρτα δοκιμασε?

Επανεκινηση εκανε?

Με άλλη κάρτα έχει 4G

Εγώ έκανα ακριβώς την ίδια διαδικασία σε κινητό φίλου κι ενεργοποίηθηκε κατευθείαν. Μου ήρθε το μνμ και μετά πήγα στις ρυθμίσεις της sim κι επέλεξα lte. Ούτε επανεκκίνηση δεν έκανα

Αν συνεχιστεί το πρόβλημα με το 4G, μιλά με το τεχνικό τμήμα και κάνε αίτημα να το εξετάσουν.

Το ίδιο μου συνέβη με ένα samsung που έχει η σύζυγος, αλλά για το 4G+.

Μίλησα με τον cosmote κι επέμεναν ότι είναι ενεργοποιημένο. Παρ' όλα αυτά εγώ έκανα αίτημα να γίνει έλεγχος από το τεχνικό τμήμα. Στο τέλος αποδείχθηκε ότι το λάθος ήταν δικό τους.

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε μάλλον από το τεχνικό τμήμα της cosmote γιατί εχθές οι τοπικοί υπάλληλοι της cosmote είχαν επικοινωνία μαζί τους.

Σας ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία όταν είμαι μέσα σε κάποιες εφαρμογές τις κλείνει και τις ξαναφορτωνει μόνο του,το έχει συναντήσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία όταν είμαι μέσα σε κάποιες εφαρμογές τις κλείνει και τις ξαναφορτωνει μόνο του,το έχει συναντήσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε θυμάμαι να το έχω συναντήσει

 

Πόσο μπαταρία σας τρώει κατά τη διάρκεια της νύχτας;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι να το έχω συναντήσει

 

Πόσο μπαταρία σας τρώει κατά τη διάρκεια της νύχτας;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσως να φταίνε τα gestures, περίπου 0,6%/h με όλα ανοιχτά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι η γερμανική αμαζόνα ρίχνει τις τιμές του 7 τις τελευταίες μέρες και σκέπτομαι την αγορά του 4/64 από εκεί (το έχει με 177+6,91 μεταφορικά).

Έχει αγοράσει κανείς την Global έκδοση από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι η γερμανική αμαζόνα ρίχνει τις τιμές του 7 τις τελευταίες μέρες και σκέπτομαι την αγορά του 4/64 από εκεί (το έχει με 177+6,91 μεταφορικά).

Έχει αγοράσει κανείς την Global έκδοση από εκεί;

Στο πλαίσιο βγαίνει στα 200 με 2 χρόνια εγγύηση.Ριξε μια ματιά.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο βγαίνει στα 200 με 2 χρόνια εγγύηση.Ριξε μια ματιά.

 

Το γνωρίζω, αλλά δεσμεύεσαι να εξαργυρώσεις το 20% της έκπτωσης σε επόμενη αγορά από το ίδιο ή συνεργαζόμενο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω, αλλά δεσμεύεσαι να εξαργυρώσεις το 20% της έκπτωσης σε επόμενη αγορά από το ίδιο ή συνεργαζόμενο κατάστημα.

Ναι αυτο ειναι γεγονος.

Τσιμπησα ενα σημερα,οχι 7αρι βεβαια αλλη μαρκα,και η επιστροφη εφυγε στο καπακι στο supermarket.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

3 ερωτησεις

 

να το παρω στην κορη που το λιωνει και θελει και φωτο? (13χρονωνΕ)

καλη θηκη και απο που? βλεπω εξεχει λιγο η καμερα

καλυτερο αυτο μαλλον απο το redmi7 (δεν παιζουν και πολλα γκαφρα)

 

αυτα

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

3 ερωτησεις

 

να το παρω στην κορη που το λιωνει και θελει και φωτο? (13χρονωνΕ)

καλη θηκη και απο που? βλεπω εξεχει λιγο η καμερα

καλυτερο αυτο μαλλον απο το redmi7 (δεν παιζουν και πολλα γκαφρα)

 

αυτα

ευχαριστω

Ναι πάρτο.Μια χαρά θά τις έρθει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Το proximity πως το βλέπετε; Σας έχει τύχει να ανάψει η οθόνη καθώς μιλάτε και το έχετε στο αυτί ;

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι υπάρχει πρόβλημα με τον proximity sensor. Αρκετές φορές στο τέλος της κλήσης έχω παρατηρήσει ότι έχω ανοίξει random εφαρμογές γιατί ο proximity sensor δεν λειτούργησε σωστά. Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update.

Sony Ericsson Xperia x10 mini

Nokia Lumia 520

Xiaomi Redmi 2 TD

Xiaomi Redmi Note 7 ✔️

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι υπάρχει πρόβλημα με τον proximity sensor. Αρκετές φορές στο τέλος της κλήσης έχω παρατηρήσει ότι έχω ανοίξει random εφαρμογές γιατί ο proximity sensor δεν λειτούργησε σωστά. Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update.

Εχεις βαλει καποια αλλη θηκη?Καποιο τζαμακι προστασιας?

Οκ ειναι ευαισθητο,αλλα οχι να συμβαινει αυτο που περιγράφεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει καποια αλλη θηκη?Καποιο τζαμακι προστασιας?

Οκ ειναι ευαισθητο,αλλα οχι να συμβαινει αυτο που περιγράφεις.

 

Αν έχει δεύτερη συσκευή ας τραβήξει βίντεο τη πρόσοψη της συσκευής σε κλήση. Έτσι θα δει που βρίσκεται το proximity και αν το καλύπτει το τζάμι/θήκη. Εν αναγκη το κάνει και με τη σελφοκάμερα σε καθρέφτη.

 

Πάντως και μένα μου χε τύχει μια φορά σε τέτοιο επιπεδο. Στο xda/Reddit έχω διαβάσει παρόμοια παράπονα. Και επειδή μιλάμε για xiaomi και μάλιστα redmi, δεν αποκλείεται διαφορετικές συσκευές να έχουν διαφορετικό proximity (βλέπε Mi a2)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχει πρόβλημα. Μετά από κάθε φλασαρισμα σταματά να λειτουργεί. Χθες μαλιστα μετά από μια απλή επανεκκίνηση σταμάτησε πάλι να λειτουργεί. Δεν κλείνει κατά την κλήση όταν φέρεις το τηλέφωνο στο αυτί. Η λύση είναι απενεργοποιηση από τις ρυθμίσεις κλήσεων, reboot και ενεργοποίηση ξανά και μετά δουλεύει. Τουλάχιστον σε εμένα. πάντως διαβάζω παράπονα έξω ότι πολλοί έχουν το ίδιο θέμα γενικότερα.
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα κανει γρατζουνιες παντως.

 

Εχω ηδη 2 ψιλες αιχμες οποτε παρηγγειλα προστατευτικο ring.

Εδώ Ελλάδα δεν παίζει να βρούμε ε; Μόνο από Κίνα έτσι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θήκη έχω αυτή που είχε μέσα στη συσκευασία. Δεν νομίζω να καλύπτει τον αισθητήρα.

 

Επίσης μετά από update σε 10.3.3 και ενεργοποίηση του dark theme εντόπισα ένα bug. Στη χρήση μπαταρίας, στα στοιχεία για παράδειγμα της οθόνης, στο κάτω μέρος μου βγάζει τις επιλογές "αναγκαστική διακοπή, απεγκατάσταση, λεπτομέρειες" χωρίς τα εικονίδια. Έχετε και εσείς αυτό το bug;

 

P. S.: Γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω συνημμένο; Το μέγεθος του είναι κάποια kb και jpg.

Sony Ericsson Xperia x10 mini

Nokia Lumia 520

Xiaomi Redmi 2 TD

Xiaomi Redmi Note 7 ✔️

Link to comment
Share on other sites

Θήκη έχω αυτή που είχε μέσα στη συσκευασία. Δεν νομίζω να καλύπτει τον αισθητήρα.

 

 

 

Επίσης μετά από update σε 10.3.3 και ενεργοποίηση του dark theme εντόπισα ένα bug. Στη χρήση μπαταρίας, στα στοιχεία για παράδειγμα της οθόνης, στο κάτω μέρος μου βγάζει τις επιλογές "αναγκαστική διακοπή, απεγκατάσταση, λεπτομέρειες" χωρίς τα εικονίδια. Έχετε και εσείς αυτό το bug;

 

 

 

P. S.: Γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω συνημμένο; Το μέγεθος του είναι κάποια kb και jpg.

Δεν είναι bug αυτό,το βγάζει σε όλες τις εφαρμογές μέσα στην διαχείριση της μπαταρίας, μπορεί κάποιος να θέλει να κάνει διακοπή ή ακόμα και απεγκατασταση λόγο battery drain

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug αυτό,το βγάζει σε όλες τις εφαρμογές μέσα στην διαχείριση της μπαταρίας, μπορεί κάποιος να θέλει να κάνει διακοπή ή ακόμα και απεγκατασταση λόγο battery drain

 

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Στη διαχείριση εφαρμογών αυτές οι επιλογές υπάρχουν και ακριβώς από πάνω τους υπάρχουν και τα αντίστοιχα εικονίδια (το Χ, ο κάδος και η γόμα), όμως στην χρήση μπαταρίας, αν για παράδειγμα μπω στην οθόνη τότε τα εικονίδια από αυτές τις επιλογές δεν υπάρχουν και οι λέξεις είναι ενωμένες (ΑναγκαστικήδιακοπηΑπεγκαταστασηΛεπτομερειες). Δεν ξέρω αν έγινα σαφής απλά δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot.

Edited by kostas96

Sony Ericsson Xperia x10 mini

Nokia Lumia 520

Xiaomi Redmi 2 TD

Xiaomi Redmi Note 7 ✔️

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Στη διαχείριση εφαρμογών αυτές οι επιλογές υπάρχουν και ακριβώς από πάνω τους υπάρχουν και τα αντίστοιχα εικονίδια (το Χ, ο κάδος και η γόμα), όμως στην χρήση μπαταρίας, αν για παράδειγμα μπω στην οθόνη τότε τα εικονίδια από αυτές τις επιλογές δεν υπάρχουν και οι λέξεις είναι ενωμένες (ΑναγκαστικήδιακοπηΑπεγκαταστασηΛεπτομερειες). Δεν ξέρω αν έγινα σαφής απλά δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot.
Νομίζω κάποιο πρόβλημα έχεις κάνε clear cache της διαχείρισης εμένα είναι οκ947b1dddb27c4f3c8b4f125422f4ac52.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...