Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για ένα φίλο.

Αγόρασε το RN7 και του έβαλε την παλιά SIM που είχε (6μήνου).

Όλα δείχνουν ΟΚ εκτός από το 4G.

Έστειλε μήνυμα στην cosmote (4G στο 1333) και πήρε απάντηση: δεν υποστηρίζεται

Πήγε και από το τοπικό κατάστημα cosmote αλλά δεν έγινε τίποτα.

Είναι πρόβλημα στην κάρτα SIM ή στο κινητό;

Εννοειται οτι εχει κανονικα 4g.Αλλη καρτα δοκιμασε?

Επανεκινηση εκανε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι εχει κανονικα 4g.Αλλη καρτα δοκιμασε?

Επανεκινηση εκανε?

Ευχαριστώ για την απάντηση

Θα έχω νεότερα σήμερα

Link to comment
Share on other sites

εχω κανονικα την 10.3.2 και κατεβαζω την 10.3.3.0 pfgeuxm απο εκει ειχα παει στην 10.3.2 θελω να την κατεβαζω κανονικα ολη νομιζω ειναι καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Το Note 7 έχει χαμηλότερο SAR από τα προηγούμενα;

Αν μπορεί κάποιος να στείλει ένα like για την gcam. Φαντάζομαι ότι σε αυτό το μοντέλο μπαινει χωρίς root κτλ...

Link to comment
Share on other sites

εχω κανονικα την 10.3.2 και κατεβαζω την 10.3.3.0 pfgeuxm απο εκει ειχα παει στην 10.3.2 θελω να την κατεβαζω κανονικα ολη νομιζω ειναι καλυτερα

Τωρα εαν σου πω οτι δεν βγαζω νοημα απο αυτα που γραφεις θα φανω καπως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά. Το Note 7 έχει χαμηλότερο SAR από τα προηγούμενα;

Αν μπορεί κάποιος να στείλει ένα like για την gcam. Φαντάζομαι ότι σε αυτό το μοντέλο μπαινει χωρίς root κτλ...

Να στειλει like? Nαι οπως ειναι περνας το apk.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link εννοούσα....αυτό το t9 μας έχει κλείσει το σπίτι :-)....αν κατάλαβα καλά...η εγκατάσταση gcam γίνεται χωρίς ρουτ...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εαν θες 2 χρονια εγγυηση παρτο επισημα απο καποιο καταστημα που αγοραζει απο ινφο.

Κατα τα αλλα ρισκαρεις,ειδικα απο Κινα κτλ....μην επαναλαμβανομαστε.:)

 

Αυτόματη εναρξη έχεις βάλει; Προσωπικά προτιμώ του blue email που έχει και push notification.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στα 180+ έχει άμεσα διαθέσιμο από φυσικά καταστήματα. Μιλάω πάντα για το 64αρη.

 

Κώστα δεν νομίζω να ρώτησε κάτι για εγγύηση ο φίλος.

 

Ακριβώς, το τι σημαίνει αγορά η αγορά μέσω σκρουτζ είναι σε όλους γνωστό αλλά αν δεν έχεις να διαθέσεις αυτά τα 70-80 ευρώ στην αγορά του κινητού, τότε παίρνεις τις αποφάσεις σου μαζί με το όποιο ρίσκο μπορεί να περιέχουν.

 

Για αυτό υπήρξε η ερώτηση, ώστε να αποφευχθούν οι σκρουτζοκακοτοπιές.

Link to comment
Share on other sites

[/color]
Link εννοούσα....αυτό το t9 μας έχει κλείσει το σπίτι :-)....αν κατάλαβα καλά...η εγκατάσταση gcam γίνεται χωρίς ρουτ...
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, το τι σημαίνει αγορά η αγορά μέσω σκρουτζ είναι σε όλους γνωστό αλλά αν δεν έχεις να διαθέσεις αυτά τα 70-80 ευρώ στην αγορά του κινητού, τότε παίρνεις τις αποφάσεις σου μαζί με το όποιο ρίσκο μπορεί να περιέχουν.

 

Για αυτό υπήρξε η ερώτηση, ώστε να αποφευχθούν οι σκρουτζοκακοτοπιές.

Σεβαστο φιλε,το εγραψα και παραπανω,δικα σας τα χρηματα,δικα σας και τα ρισκα.

Για καποιους που ισως δεν εχουν γνωση τις διαφορας αναμεσα στις 2 επιλογες επισημα και μη το εγραψα.

Καλες αγορες.

Ριξε και μια ματια στις αγγελιες στο ινσομνια,βλεπως καποιες καλες προτασεις για αγορα,και με 2 χρονια εγγυηση απο ινφο....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό αυτό... το γνωρίζω αλλά και η διαφορά μεγάλη....μέχρι τώρα εδώ και πολλά χρόνια ψωνίζω από skroutz και δεν έχει τύχει το παραμικρό....
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει και να χαλάσει απο σκρουτζ/κίνα, ακόμα και αν δεν σε καλύψουν, με τα λεφτά που γλύτωσες το στέλνεις για επισκευή. Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου... Που δεν σημαίνει ότι θα χαλάσει κιόλας (στο μεταξύ έχω γλυτώσει πολλά χρήματα από όλες τις προηγούμενες συσκευές μου). Ούτε σημαίνει ότι από μεγάλη αλυσίδα μηδενίζεται πλήρως η πιθανότητα ταλαιπωρίας στο επίσημο σέρβις. Οπότε ο καθένας κάνει τις επιλογές σου. Προσωπικά στα 250 δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα όταν με μικρές διαφορές παίρνω (περσινες) ναυαρχίδες.

 

Κατά τα άλλα Κώστα το έγραψα γιατι είπες "μην επαναλαμβανόμαστε...". Μα δεν σου ζήτησε κανένας να επαναληφθείς. :) Άλλωστε πλέον οι περισσότεροι το γνωρίζουν! Δεν είναι όπως όταν πρωτοήρθε η infoquest Ελλάδα και δεν γνωρίζαμε τα της εγγύησης.

 

Μην παρεξηγθώ, καλά έκανες και το έγραψες. Εννοείται πως μπορεί κάποιοι να το αγνοούν. Το "μην επαναλαμβανόμαστε" ήταν που με παραξένευσε ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για ένα φίλο.

Αγόρασε το RN7 και του έβαλε την παλιά SIM που είχε (6μήνου).

Όλα δείχνουν ΟΚ εκτός από το 4G.

Έστειλε μήνυμα στην cosmote (4G στο 1333) και πήρε απάντηση: δεν υποστηρίζεται

Πήγε και από το τοπικό κατάστημα cosmote αλλά δεν έγινε τίποτα.

Είναι πρόβλημα στην κάρτα SIM ή στο κινητό;

 

Mobile internet έχει γενικά ή μονο το 4g είναι το πρόβλημα; Με 3g συνδέεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως για να λέμε και τα αρνητικά του, με τη gcam έχει μια δυσκολία στην εστίαση σε ζόρικες συνθήκες (πχ χαμηλός φωτισμός με κόντρα φώτα). Νομίζω εκεί ειναι λιγο πιο αποτελεσματική η bsg (αν και τα έχει και αυτή τα ζόρια της).

 

Το post μου απευθύνεται για τους πιο απαιτητικούς φωτογραφικά. Μια χαρά ειναι το κινητό για τα λεφτά του. :)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει και να χαλάσει απο σκρουτζ/κίνα, ακόμα και αν δεν σε καλύψουν, με τα λεφτά που γλύτωσες το στέλνεις για επισκευή. Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου... Που δεν σημαίνει ότι θα χαλάσει κιόλας (στο μεταξύ έχω γλυτώσει πολλά χρήματα από όλες τις προηγούμενες συσκευές μου). Ούτε σημαίνει ότι από μεγάλη αλυσίδα μηδενίζεται πλήρως η πιθανότητα ταλαιπωρίας στο επίσημο σέρβις. Οπότε ο καθένας κάνει τις επιλογές σου. Προσωπικά στα 250 δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα όταν με μικρές διαφορές παίρνω (περσινες) ναυαρχίδες.

 

Κατά τα άλλα Κώστα το έγραψα γιατι είπες "μην επαναλαμβανόμαστε...". Μα δεν σου ζήτησε κανένας να επαναληφθείς. :) Άλλωστε πλέον οι περισσότεροι το γνωρίζουν! Δεν είναι όπως όταν πρωτοήρθε η infoquest Ελλάδα και δεν γνωρίζαμε τα της εγγύησης.

 

Μην παρεξηγθώ, καλά έκανες και το έγραψες. Εννοείται πως μπορεί κάποιοι να το αγνοούν. Το "μην επαναλαμβανόμαστε" ήταν που με παραξένευσε ;)

Eχει γραφτει 1000δες φορες σχετικα το τι και πως με τις αγορες,και εκει παει το επαναλαμβανομαστε.Για αυτο και μονο μπηκε.

Κατα τα αλλα ο καθενας με τα χουγια του περι αγορων και οικονομικων θεματων..:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για ένα φίλο.

 

Αγόρασε το RN7 και του έβαλε την παλιά SIM που είχε (6μήνου).

 

Όλα δείχνουν ΟΚ εκτός από το 4G.

 

Έστειλε μήνυμα στην cosmote (4G στο 1333) και πήρε απάντηση: δεν υποστηρίζεται

 

Πήγε και από το τοπικό κατάστημα cosmote αλλά δεν έγινε τίποτα.

 

Είναι πρόβλημα στην κάρτα SIM ή στο κινητό;

Εγώ έκανα ακριβώς την ίδια διαδικασία σε κινητό φίλου κι ενεργοποίηθηκε κατευθείαν. Μου ήρθε το μνμ και μετά πήγα στις ρυθμίσεις της sim κι επέλεξα lte. Ούτε επανεκκίνηση δεν έκανα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το πάει ο Κωστής, στο τέλος θα τον επικηρυξουν όλα τα σκρουτζομαγαζα.

Πέρα από την πλάκα, εγώ θα συμφωνήσω με τον Αντρέα.

Προσωπικά xiaomi από επίσημο αντιπρόσωπο, δεν έχω πάρει ποτέ.

Έχω αγοράσει τόσα πολλά xiaomi, τόσα που δε θυμάμαι καν να τα απαριθμήσω, και πότε δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Τα θεωρώ πολύ σκυλιά και δε μου πάει να βάλω το χέρι βαθιά στην τσέπη για να τα αποκτήσω.

Να μου έλεγες για άλλη εταιρεία, θα το σκεφτόμουν πιο σοβαρά από που θα το αγοράσω.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το πάει ο Κωστής, στο τέλος θα τον επικηρυξουν όλα τα σκρουτζομαγαζα.

 

Ή θα του κάνει δώρο κανα mi9 η infoquest :lol::)

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχιστεί το πρόβλημα με το 4G, μιλά με το τεχνικό τμήμα και κάνε αίτημα να το εξετάσουν.

Το ίδιο μου συνέβη με ένα samsung που έχει η σύζυγος, αλλά για το 4G+.

Μίλησα με τον cosmote κι επέμεναν ότι είναι ενεργοποιημένο. Παρ' όλα αυτά εγώ έκανα αίτημα να γίνει έλεγχος από το τεχνικό τμήμα. Στο τέλος αποδείχθηκε ότι το λάθος ήταν δικό τους.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βρε αγοραστε από όπου θέλετε,είχα προτείνει σε φίλο από εδώ μέσα και έκανε αγορά από μεγάλο σκροτζομαγαζο και έμπλεξε,για αυτό και τα γράφω όπως τα γράφω,δεν είναι όλα τα δάχτυλα ίδια.Περιμενω το κ20 pro από ινφο....για δοκιμή όχι για δώρο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγοραστε από όπου θέλετε,είχα προτείνει σε φίλο από εδώ μέσα και έκανε αγορά από μεγάλο σκροτζομαγαζο και έμπλεξε,για αυτό και τα γράφω όπως τα γράφω,δεν είναι όλα τα δάχτυλα ίδια.Περιμενω το κ20 pro από ινφο....για δοκιμή όχι για δώρο.

 

Xiaomi Mi 9T Pro θέλεις να πεις.... οι "ειδήμονες" να μην μπερδεύουμε τον κόσμο!!!

(Θα περιμένεις πολύ ακόμη Κώστα !!!)

Όσο για μένα, αγορές κινητών μόνο οπό Κίνα χρόνια τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα...

Φυσικά, ειδικά τώρα τελευταία με τα ΧΙΑΟΜΙ που τα πουλάνε και τα περίπτερα, οι διαφορές στην τιμή είναι πολύ μικρές αλλά και στις μεγάλες αλυσίδες βρίσκεις ευκαιρίες σε παλιά μοντέλα όμως.

Όποιος θέλει φρέσκο πράμα μόνο Κίνα !!!

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 9T Pro θέλεις να πεις.... οι "ειδήμονες" να μην μπερδεύουμε τον κόσμο!!!

(Θα περιμένεις πολύ ακόμη Κώστα !!!)

Όσο για μένα, αγορές κινητών μόνο οπό Κίνα χρόνια τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα...

Φυσικά, ειδικά τώρα τελευταία με τα ΧΙΑΟΜΙ που τα πουλάνε και τα περίπτερα, οι διαφορές στην τιμή είναι πολύ μικρές αλλά και στις μεγάλες αλυσίδες βρίσκεις ευκαιρίες σε παλιά μοντέλα όμως.

Όποιος θέλει φρέσκο πράμα μόνο Κίνα !!!

Θα μου επιτρεψεις να ξερω πολυ καλα τι γραφω και σε ποιον το γραφω,και την σειρα redmi η ινφο τα φερνει,μεσα στην εβδομαδα λοιπον θα εχω το 20 προφανως σε κινεζικη εκδοση και σε δευτερο χρονο το 9.....επισημα για δοκιμη.

Οποτε δεν εχω σκοπο φιλε να μπερδεψω κανενα.......χρονια τωρα δεν το εχω κανει αυτο.

Το εαν εσυ δεν ειχες ποτε προβλημα δεν ειναι ο κανονας προφανως......

Πανε τωρα λοιπον στο πλαισιο να το παρεις το 7 στα 200 ευρο.....:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε τη γνώμη σας σαν άνθρωποι. Χωρίς ειρωνείες κλπ. Είναι τραγικό να μπαίνω κοτζαμ μ@λκς στο forum και να διαβάζω μηνύματα λες και τα έγραψαν 15χρονα. Μη τρελαίνεστε. Κουβέντα κάνουμε και να βοηθήσουμε όσο μπορούμε κάποιον με απορίες. Και δεν το λέω αυτό επί προσωπικού.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Το proximity πως το βλέπετε; Σας έχει τύχει να ανάψει η οθόνη καθώς μιλάτε και το έχετε στο αυτί ;
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Το proximity πως το βλέπετε; Σας έχει τύχει να ανάψει η οθόνη καθώς μιλάτε και το έχετε στο αυτί ;

Εμένα όχι αλλά έχω την εντύπωση ότι ανάβει με το που κάνεις ότι το τραβάς από το αυτί. Δείχνει να έχει μια ευαισθησία παραπάνω δηλαδή.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι αλλά έχω την εντύπωση ότι ανάβει με το που κάνεις ότι το τραβάς από το αυτί. Δείχνει να έχει μια ευαισθησία παραπάνω δηλαδή.

 

Ναι κάπως έτσι θα έλεγα. Ότι ανάβει με το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...