Jump to content

Τι σας ξενερώνει όταν βλέπετε ένα αμάξι ή ένα μηχανάκι;


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 278
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άλλο κορυφαίο στην παραλία της Ν. Κρήνης - Θεσσαλονίκη... 316 με σηματάκι Μ5 !!!!

 

Πας κοντρα; BMW 316 cabrio μοντελο του 92 με πανω σημα Μ5 και πανω στο παρ-πριζ αυτοκολιτο Ferrari... Το ιδα σε μια αγγελια... Εβαλε και φοτος που να καλιπτουν καθε λεπτομερια του αυτοκινιτου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει ειπωθεί ξανά από κάποιον άλλο, αλλά στα αυτοκίνητα με ξενερώνει η βρώμα και η απλυσιά, που μερικά αυτοκίνητα, δεν τα έχουν πλύνει από τη μέρα που τα αγόρασαν!!!

 

Στα μηχανάκια με ξενερώνουν οι γριές που κάθονται με τα δύο πόδια από τη μια μεριά της μηχανής και τις κουβαλάνε , σαν να' ναι σακιά!!!

:lol:

 

 

Αντιθέτως , με "φτιάχνουν" τρελά, τα ωραία γκομενάκια επάνω στα μηχανάκια (τα οποία συνήθως οδηγούνται από τον γκόμενό τους) που φοράνε το ωραίο τους μινάκι, ε, και σηκώνεται λίγο ακόμα πάνω στη μηχανή...

;) ;)

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει ειπωθεί ξανά από κάποιον άλλο, αλλά στα αυτοκίνητα με ξενερώνει η βρώμα και η απλυσιά, που μερικά αυτοκίνητα, δεν τα έχουν πλύνει από τη μέρα που τα αγόρασαν!!!

 

Ναι βρε Armageddon αλλή δουλειά δεν είχαμε να σκάμε κάθε λίγο και λιγάκι δεκάρικα στο πλυντήριο για πλύσιμο.Και μετά απο 1 ώρα να πιάνει ψιλόβροχο και να το κάνει χειρότερο απο πριν. :mad:

Άσε δε που δεν έχουν όλοι την πολυτέλεια του γκαράζ στην πολυκατοικία,εδώ με το ζόρι βρίσκουμε να παρκάρουμε,θα βρούμε χώρο και για να το πλύνουμε κιόλας; :p

Για το τελευταίο που έγραψες συμφωνώ 100% :rolleyes: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Armageddon αλλή δουλειά δεν είχαμε να σκάμε κάθε λίγο και λιγάκι δεκάρικα στο πλυντήριο για πλύσιμο.Και μετά απο 1 ώρα να πιάνει ψιλόβροχο και να το κάνει χειρότερο απο πριν. :mad:

 

Πρώτα απ' όλα εγώ δεν είπα να σκάμε δεκάρικα στο πλυντήριο για πλύσιμο.

Το αμάξι όπως πολύ σωστά αναφέρεις μπορείς να το περιποιηθείς και μόνος σου...

 

Επίσης δεν είπα κάθε λίγο και λιγάκι!!!

Μια φορά κάθε 5 εβδομάδες , το θεωρείς υπερβολικό;

Εγώ όχι!!

 

Πάντως έχω προσέξει ότι η οδηγική μου συμπεριφορά δεν είναι ίδια όταν το αμάξι είναι καθαρό.

 

Δεν ξέρω πόσοι συμφωνέίτε αλλά όταν είναι καθαρό οδηγώ με άλλον αέρα...

 

Αλλάζει η ψυχολογία μου!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα εγώ δεν είπα να σκάμε δεκάρικα στο πλυντήριο για πλύσιμο.

Το αμάξι όπως πολύ σωστά αναφέρεις μπορείς να το περιποιηθείς και μόνος σου...

 

Επίσης δεν είπα κάθε λίγο και λιγάκι!!!

Μια φορά κάθε 5 εβδομάδες , το θεωρείς υπερβολικό;

Εγώ όχι!!

 

Πάντως έχω προσέξει ότι η οδηγική μου συμπεριφορά δεν είναι ίδια όταν το αμάξι είναι καθαρό.

 

Δεν ξέρω πόσοι συμφωνέίτε αλλά όταν είναι καθαρό οδηγώ με άλλον αέρα...

 

Αλλάζει η ψυχολογία μου!

 

 

Το :mad: πήγαινε για τον καιρό και τις απότομες μπόρες ρε συ,όχι για σένα!

Και γω θέλω να το βλέπω καθαρό,αλλά όπως έγραψα πιο πάνω,δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να το πλύνουν μόνοι τους κάτω απο το σπίτι τους. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Αντιθέτως , με "φτιάχνουν" τρελά, τα ωραία γκομενάκια επάνω στα μηχανάκια (τα οποία συνήθως οδηγούνται από τον γκόμενό τους) που φοράνε το ωραίο τους μινάκι, ε, και σηκώνεται λίγο ακόμα πάνω στη μηχανή...

;) ;)

:blink:

 

 

Πάντως είδα ένα τέτοιο σήμερα και παραλίγο να τρακάρω!!!

Αν και άνήκει σε άλλο thread!!

 

 

ΜΩΡΑ ΜΟΥ!!!

(Αναφέρομαι στις γκομενάρες πάνω στα μηχανάκια)

ΟΛΑ ΕΞΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Armageddon αλλή δουλειά δεν είχαμε να σκάμε κάθε λίγο και λιγάκι δεκάρικα στο πλυντήριο για πλύσιμο.Και μετά απο 1 ώρα να πιάνει ψιλόβροχο και να το κάνει χειρότερο απο πριν. :mad:

 

Αν το αυτοκίνητο/μηχανάκι είναι βρώμικο, γλυτώνεις ευκολότερα τις γραμμές στο χρώμα από τους διάφορους ηλίθιους :mad: . Πάντως μια φορά στις 5 εβδομάδες είναι καλά. Μετά η βρώμα αρχίζει και γίνεται μόνιμη :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είδα ένα τέτοιο σήμερα και παραλίγο να τρακάρω!!!

Αν και άνήκει σε άλλο thread!!

 

 

ΜΩΡΑ ΜΟΥ!!!

(Αναφέρομαι στις γκομενάρες πάνω στα μηχανάκια)

ΟΛΑ ΕΞΩ!!!!

 

opos episis ta kolita xamilokavala tzin... otan anevenoun stin piso thesi tou R1... mmmm... ta kalitera tanga kai stringakia ta vlepeis ekei pano!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Με χαλανε τα auto που ειναι γεματα λουτρινα αρκουδακια!ειναι πολυ κακογουστα !

Με χαλαει που επειδη εχω atos δεν με σεβονται τα μεγαλα αυτοκινητα και νομιζουν οτι μπορουν να με πατησουν!

Με χαλαει που μερικοι οδηγοι μιλανε στο κινητο και επειδη δεν μπορουν να στριψουν εχουν την απαιτηση να τους περιμενεις!

Με χαλαει που οι περισσοτερες γυναικες θελουν 15 λεπτα για να παρκαρουν!

Με χαλαει που οταν κατεβαινω να πλυνω το auto μου ολα τα λιγουργια με πειραζουν(εννοειται πολυ σεμνα ντυμενη παντα)και αναγκαζομαι να κατεβαινω πρωι πρωι.

αυτα τα ειπα και ησυχασα!

(ειμαι λιγο off topic αλλα δεν αντεχα)

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Με χαλαει που επειδη εχω atos δεν με σεβονται τα μεγαλα αυτοκινητα και νομιζουν οτι μπορουν να με πατησουν!

Με χαλαει που οι περισσοτερες γυναικες θελουν 15 λεπτα για να παρκαρουν!)

Αυτα και εμενα με ενοχλουν...

Ειδικα σε οτι αφορα το πρωτο βλεπω την διαφορα τωρα πια! Με το 106 (12ετιας) κανεις δεν μου εδινε σημασια, κανεις δεν εκανε δεξια για να τον προσπερασω στο αριστερο ρευμα, τωρα με την Alfa τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Με χαλαει που οταν κατεβαινω να πλυνω το auto μου ολα τα λιγουργια με πειραζουν(εννοειται πολυ σεμνα ντυμενη παντα)και αναγκαζομαι να κατεβαινω πρωι πρωι.

 

semna??? de kateveneis me bikini kai ena kouva me sapounonero kai na triveis to amaksi me oti vreis??? :p

Link to comment
Share on other sites

Με ξενερώνει να περνάει ένα πάρα πολύ ωραίο αυτόκίνητο και μέσα να βρίσκεται ένα "πουρό" :blink: :mad: ( καλά η ξανθιά , είναι απαραίτητη για γλάστρα :D ) , σου χαλάει το όλο ίματζ που έχεις από τις διαφημίσεις :D :what:
Link to comment
Share on other sites

Με ξενερώνει να περνάει ένα πάρα πολύ ωραίο αυτόκίνητο και μέσα να βρίσκεται ένα "πουρό" :blink: :mad: ( καλά η ξανθιά , είναι απαραίτητη για γλάστρα :D ) , σου χαλάει το όλο ίματζ που έχεις από τις διαφημίσεις :D :what:
Εεε…. γυναίκα δεν είσαι ; η μια καρφώνει την άλλη :w00t: :shoot: :knife: :whip: :rocket:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

pantos to korifeo poy eida edo sthn thessalonikh einai mia gkomena ksanthia (barbie ) me ENA peugeot 206cc roz

 

se tetoio stil

http://www.ugosantiques.com/images/jpegs/barbie1.jpg

http://www.elams.org/Toys/Barbie%20Car/DSC00512.JPG

 

magika ths :)

 

sigoyra to exete proseksei poloi apo edo mesa

Link to comment
Share on other sites

Με ξενερώνει να περνάει ένα πάρα πολύ ωραίο αυτόκίνητο και μέσα να βρίσκεται ένα "πουρό" :blink: :mad: ( καλά η ξανθιά , είναι απαραίτητη για γλάστρα :D ) , σου χαλάει το όλο ίματζ που έχεις από τις διαφημίσεις :D :what:

Δηλαδοι οι μεγαλοι σε ηλικια δεν πρεπει να εχουν ομορφα, σπορ κι εγω δεν ξερω τι αλλο αμαξια;

Υπαρχει καποιο πλαφον ηλικιας στην αγορα καποιου αυτοκινητου; :confused:

 

Ασχετο αλλα οταν λεμε "πουρο" για τι ηλικια μιλαμε; :what:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδοι οι μεγαλοι σε ηλικια δεν πρεπει να εχουν ομορφα, σπορ κι εγω δεν ξερω τι αλλο αμαξια;

Υπαρχει καποιο πλαφον ηλικιας στην αγορα καποιου αυτοκινητου; :confused:

 

Ασχετο αλλα οταν λεμε "πουρο" για τι ηλικια μιλαμε; :what:

επιτρέπεται :p :D , αλλά δεν είναι δυνατόν στις διαφημίσεις να τα έχουν "μοντέλα" τα μοντέλα ( αυτοκίνητα) και κάθε λίγο και λιγάκι ..τσουπ ο παππούς με το καμπριολέ :w00t:

 

υγ : πουρό εγώ εννοώ 50 και άνω :!:

 

υγ 2 : σε απάντηση στον teorizo...το πρόβλημα δεν είναι το ξανθό μοντέλο-συνοδηγός ,αλλά το "πουρό" :D

 

 

πάντως τώρα τελευταία έχουν εξομαλυνθεί τα πράγματα .......

Link to comment
Share on other sites

pantos to korifeo poy eida edo sthn thessalonikh einai mia gkomena ksanthia (barbie ) me ENA peugeot 206cc roz

 

Μιας που δεν νομίζω να υπάρχουν πολλά ροζ 206cc, το έχω πετύχει να το οδηγάει ένας κρεμανταλάς...

Link to comment
Share on other sites

υγ : πουρό εγώ εννοώ 50 και άνω :!:

 

 

diplasia ilikia apo sena pouro...

skeftikes poso grigora perasan ta xronia?... skepsou apo do kai pera pou pernan pio grigora... se allo toso kapoia "paidakia" tha se lene pouro an mpeneis mesa se ena audi, cabrio... klp klp... tha simfonouses kai tote?...

ego den exo provlimata me spor,cabrio klp me gerous...

to thema einai na min einai tipota giftoi pou paizoun xristodoulopoulo stin tsita kai petagete anamesa apo tis trixes i xrisi kadena alla alisida agiras ploiou... kai na kremete to aristero xeri ekso apo to parathiro me tsigaro kai 2 oloxrisa daxtilidia me terastia skoura petra... dioti me to deksi odigeis/allazeis taxitites...

 

en sintomia...apo to tsantiri stin bmw... kai toumpalin...

Link to comment
Share on other sites

pantos to korifeo poy eida edo sthn thessalonikh einai mia gkomena ksanthia (barbie ) me ENA peugeot 206cc roz

 

se tetoio stil

http://www.ugosantiques.com/images/jpegs/barbie1.jpg

http://www.elams.org/Toys/Barbie%20Car/DSC00512.JPG

 

magika ths :)

 

sigoyra to exete proseksei poloi apo edo mesa

 

Το έχουμε δει το τερατούργημα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

diplasia ilikia apo sena pouro...

skeftikes poso grigora perasan ta xronia?... skepsou apo do kai pera pou pernan pio grigora... se allo toso kapoia "paidakia" tha se lene pouro an mpeneis mesa se ena audi, cabrio... klp klp... tha simfonouses kai tote?...

 

 

en sintomia...apo to tsantiri stin bmw... kai toumpalin...

τα διπλάσια από μενα ειναι 48 :w00t: :tease: ......εγώ στα 50ντα μου ακόμα θα είμαι :baby: :D

και όταν θα οδηγώ και γω το ... δεν θα με νοιάζει το τί θα λένε :w00t: + του ότι και τότε δεν θα μου αρέσει το ίδιο θέαμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερθηκε ο κοτσαδορος θα ηθελα να σας πω το εξης

ειναι λιγο κουραστικο να βαζεις και να βγαζεις τον κοτσαδορο συνεχως

για πχ εχουμε ενα φουσκωτο και καθε σαβ/κυρ το ριχνουμε επομενως ειναι διαδικασια καθε τρεις και λιγο ,ξερουμε και εμεις οτι στο 147 ειναι ασχημο αλλα

καποια ειναι θεμα ευκολιας και εξυπηρετης αλλωστε γιαυτο τον εχουμε τον κοτσαδορο για να μας εξυπηρετει οχι για να αγχωνομαστε.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Βρε mona-liza.. τον κοτσαδόρο δεν τον λέμε για αυτούς πο πραγματικά τον χρησιμοποιύν... Το λέμε γι' αυτούς που το θέλουν για ευκολότερο παρκάρισμα...
Link to comment
Share on other sites

Ναί, πολύ σωστά!!!

 

Γιατί σου λέει, ο άλλος :

 

"Δεν μου άφησες αρκετό χώρο για να παρκάρω άνετα, ρε πουστ... ; Τώρα θα δείς! Θα σου πάρω κι' εγώ τον προφυλακτήρα με το κοτσαδόρο μου, για να μάθεις"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...