Jump to content

Τι σας ξενερώνει όταν βλέπετε ένα αμάξι ή ένα μηχανάκι;


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποτε η αστυνομια κυνηγουσε σαν τρελη τα μηχανακια με τισ εξατμισεισ που κανανε πολυ θορυβο. τωρα τιποτα, ο καθενασ κανει του κεφαλιου του. κ κανονι να βαλει αντι για εξατμιση κανενασ δεν θα τον σταματησει

 

ακομα τα κυνηγαει..πριν ενα μηνα εγινε&τρακαρισμα απο καταδιωξη ενα στενο κατω απο το σπιτι μου..το παλικαρι πηγε νοσοκομειο,με σχετικα ελαφρα χτυπηματα απο οσο καταλαβα...

 

Και εννοειται τα οργανακια στις κολωνες του οδηγου που μετρανε οτι να ναι απο θερμοκρασια νερου μεχρι τα βολτ της μπαταριας και τον εξωτερικο αερα.

 

 

ουτε εμενα μ'αρεσουν αυτα αλλα αναλογα την βελτιωση ωρες ωρες ειναι απραιτητα(οχι αυτο για τον εξωτερικο αερα:lol::p)...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 278
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Emena me ekneurizoun oi Albanoi-RossoPontioi pou pane kai pernoun Honda Civic kai Hyundai Accent & Lantra ta ftiaxnoun kai to paizoun kai mages!!!! klasika aristero xeri sto parathiro, deksi sto timoni kai to kefali mpros-pisw rithmika kai ta tzamia na trizoun apo ta bassa etoima na spasoun (otan foran ixo)! dn einai na tous spaseis sto ksilo??????!!!!!
Link to comment
Share on other sites

επισης παιρνουν και bmw 316 e36 απο εμπορους ετοιμα,ειναι το αγαπημενο τους,με αποτυχημενο λουκ Μ3,μπλε λαμπακια στις πιτσιλιθρες,αυτοκολλητα στην πορτα nos,sparco,momo,recaro,samco και στο παρμπριζ "street demon" αυτοκολλητο...18αρες οτι να ναι,και απο πισω κρυβονται ταμπουρα,ελεος ρε παιδια..και βαρανε τα αλβανικα μεσα..κλασσικα..
Link to comment
Share on other sites

επισης παιρνουν και bmw 316 e36 απο εμπορους ετοιμα,ειναι το αγαπημενο τους,με αποτυχημενο λουκ Μ3,μπλε λαμπακια στις πιτσιλιθρες,αυτοκολλητα στην πορτα nos,sparco,momo,recaro,samco και στο παρμπριζ "street demon" αυτοκολλητο...18αρες οτι να ναι,και απο πισω κρυβονται ταμπουρα,ελεος ρε παιδια..και βαρανε τα αλβανικα μεσα..κλασσικα..

axaxaxaxax :lol:

ετσι ετσι..και βαζουν ψευτικους δισκους πισω που ειναι κολλημενο στη ζαντα, ουτε δαγκανα, ουτε οφφσετ, ουτε γυαλιζει..και τρυπητοι χαρακτοι 330 δισκοι...αχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Emena me ekneurizoun oi Albanoi-RossoPontioi pou pane kai pernoun Honda Civic kai Hyundai Accent & Lantra ta ftiaxnoun kai to paizoun kai mages!!!! klasika aristero xeri sto parathiro, deksi sto timoni kai to kefali mpros-pisw rithmika kai ta tzamia na trizoun apo ta bassa etoima na spasoun (otan foran ixo)! dn einai na tous spaseis sto ksilo??????!!!!!

 

επισης παιρνουν και bmw 316 e36 απο εμπορους ετοιμα,ειναι το αγαπημενο τους,με αποτυχημενο λουκ Μ3,μπλε λαμπακια στις πιτσιλιθρες,αυτοκολλητα στην πορτα nos,sparco,momo,recaro,samco και στο παρμπριζ "street demon" αυτοκολλητο...18αρες οτι να ναι,και απο πισω κρυβονται ταμπουρα,ελεος ρε παιδια..και βαρανε τα αλβανικα μεσα..κλασσικα..

 

Συμφωνώ σε όλα μόνο που αυτά τα κάνουν ΚΑΙ οι Έλληνες με τη διαφορά οτι ακούνε Γονίδη, Πανταζή κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ναι,επισης ειναι παρα πολυ κουραστικο,στο φαναρι πχ να ακουει ο αλλος διπλα τερμα καμια καλομοιρα σαν να μην συμβαινει τιποτα,και να κοιταει το φαναρι με βλεμα οδηγου dragster που περιμενει την εκκνηση. Η να ακουνε ραδιο και εκπομπες που μιλανε,ε,εκει σκαω στα γελια:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Mε ξενερωνει αφανταστα οταν βλεπω κατι παλια αγροτικα με σκουργες παντου να εχουν πανω κατι 19αρες ζαντες με κοκκινες δαγκανες και αριζομενες δισκοπλακες ενω απο πισω ο μαυρος καπνος παει σηννεφο:mad: και δεν πανε βιμα αυτα τα αγροτικα:down::down: τι της θελουνε της ζαντες ενω το αυτοκινητο ειναι για τα μπαζα:blink:

 

Αφιερωμένο..

http://www.youtube.com/watch?v=swTYG9mxS9M

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αφιερωμένο..

http://www.youtube.com/watch?v=swTYG9mxS9M

:shifty:

 

Underground καταστασεις και τσι.Μονο για ψαγμενα ατομα.

Επισης παρα πολυ σπαστικο ειναι να βλεπεις ζαντες με ψευτικα δισκοφρενα πλαστικα πανω.

Link to comment
Share on other sites

Επισης παρα πολυ σπαστικο ειναι να βλεπεις ζαντες με ψευτικα δισκοφρενα πλαστικα πανω.

 

και μαμα αυτοκινητο να εχει πανω αυτοκολλητα(AEM,Brembo,NOS κλπ) η αεροτομη απλωστρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λέτε ότι σας σπάνε τα νεύρα τα έχει κατα κάποιο τρόπο αυτό το βιντεάκι:p:p

 

για δείτε....http://www.youtube.com/watch?v=7Bd8yv1j6cw

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα μ'αρεσουν αυτα αλλα αναλογα την βελτιωση ωρες ωρες ειναι απραιτητα(οχι αυτο για τον εξωτερικο αερα:lol::p)...

 

Και παλι αν ειναι απο αναγκη εκει για παραδειγμα σε αμαξια με 500-800 αλογα μπορουν να τοποθετηθουν σε μια πιο κρυφη θεση.Εγω παντως θα τα εβαζα σε μια μικρη κονσολα εντοιχισμενη στην μεση εκει που ειναι το ραδιο.Και εννοειται και με πορτακι για να μην φαινεται τιποτα.:shifty::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λέτε ότι σας σπάνε τα νεύρα τα έχει κατα κάποιο τρόπο αυτό το βιντεάκι:p:p

 

για δείτε....http://www.youtube.com/watch?v=7Bd8yv1j6cw

 

Και το χειροτερο ειναι οτι καποια απο αυτα τα βλεπουμε σε καθημερινη βαση μιας και τα περισσοτερα ειναι απο Θεσσαλονικη.

Α!!Και για οποιον ενδιαφερεται το πρωτο αυτοκινητο(κοκκινο focus πουλιεται :lol:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λέτε ότι σας σπάνε τα νεύρα τα έχει κατα κάποιο τρόπο αυτό το βιντεάκι:p:p

 

για δείτε....http://www.youtube.com/watch?v=7Bd8yv1j6cw

 

Εντάξει, υπήρχαν 3-4 αμάξια στο βίντεο που είχαν μια καλή εξωτερική βελτίωση και προσωπικά μου άρεσαν. :O

Εκτός και αν βαφτίζουμε καγκουριά ακόμα και ένα πλαϊνό σπόιλερ ή έναν προφυλακτήρα που βάζει κάποιος... :rolleyes:

 

υ.γ.: για να μην παρεξηγηθώ, οδηγώ εντελώς "μαμά" αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, υπήρχαν 3-4 αμάξια στο βίντεο που είχαν μια καλή εξωτερική βελτίωση και προσωπικά μου άρεσαν. :O

Εκτός και αν βαφτίζουμε καγκουριά ακόμα και ένα πλαϊνό σπόιλερ ή έναν προφυλακτήρα που βάζει κάποιος... :rolleyes:

 

υ.γ.: για να μην παρεξηγηθώ, οδηγώ εντελώς "μαμά" αυτοκίνητο.

 

Ναι ειναι καγκουρια να μου χωνεις προφυλακτηρες και αεροτομες στο αμαξι.Ετσι κι αλλιως μελετη για αεροδυναμικο συντελεστη δεν γινεται αρα μονο καγκουρια μπορει να θεωρηθει.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι προφυλακτήρες και τι αεροτομές θα βάλεις.

 

Οτι και να βαλεις.Οταν πας και βαζεις αλλον προφυλακτηρα τυχαιο η μια αεροτομη επειδη σ αρεσει αλλαζει ο συντελεστης αντιστασης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχω ένα 330 και του βάλω τον M pack προφυλακτήρα,είμαι κάγκουρας;

 

Σκεψου ομως οτι το πακετο της Μ απο την BMW εχει φτιαχτει ετσι ωστε να φτιαχνει την οδηγικη συμπεριφορα του αυτοκινητου με μελετη και οχι τυχαια.Και ειναι και ομορφο στο ματι.Υποκειμενικη βεβαια η ομορφια.

Link to comment
Share on other sites

πχ σε ενα λεον δεν θα με ενοχλουσε ενας (οχι κιτ) προφυλακτηρας απο κουπρα.. αλλα ενα με πολυεστερα μεχρι κατω να σερνεται,ε οχι!

 

 

οσο για την θεσσαλονικη και το φοκους το κοκκινο τι να πω,ασχολιαστο με τις 2 πλες εξατμισεις κερδισε 0.1 αλογα και 4 γραμμαρια ροπη,ας μην μιλησω για την εξωτερικη εμφανιση περισσοτερο.. αν υπηρχε fashion police ακομα φυλακη θα ηταν! :P

Link to comment
Share on other sites

πχ σε ενα λεον δεν θα με ενοχλουσε ενας (οχι κιτ) προφυλακτηρας απο κουπρα.. αλλα ενα με πολυεστερα μεχρι κατω να σερνεται,ε οχι!

 

 

οσο για την θεσσαλονικη και το φοκους το κοκκινο τι να πω,ασχολιαστο με τις 2 πλες εξατμισεις κερδισε 0.1 αλογα και 4 γραμμαρια ροπη,ας μην μιλησω για την εξωτερικη εμφανιση περισσοτερο.. αν υπηρχε fashion police ακομα φυλακη θα ηταν! :P

 

Μαλλον το φοκους εχασε αντι να κερδισει μ αυτα που του εκανε ο ιδιοκτητης.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, υπήρχαν 3-4 αμάξια στο βίντεο που είχαν μια καλή εξωτερική βελτίωση και προσωπικά μου άρεσαν. :O

Εκτός και αν βαφτίζουμε καγκουριά ακόμα και ένα πλαϊνό σπόιλερ ή έναν προφυλακτήρα που βάζει κάποιος... :rolleyes:

 

υ.γ.: για να μην παρεξηγηθώ, οδηγώ εντελώς "μαμά" αυτοκίνητο.

 

Εντάξει δέν είπαμε καγκουριά να βάλεις ένα σποιλερ ή μια αεροτομούλα αρκεί να είναι διακριτικά και να πάνε στο αμάξι και να είναι και λειτουργικά όσο γίνεται όχι όπως πολλοί παίρνουν κάτι hyundai kai ceicendo 1000cc του βάζει και της παναγιάς τα μάτια πάνω. Έχω δεί γι'αυτό το λέω.. είναι για ξέραμα:wacko:

Οι βελτιώσεις να είναι και λειτουργικές όχι μόνο για την εμφάνιση και να μή τραβάει μία και κάνει και τον βασιλιά των δρόμων:shock: Μα δεν τους πάνε κιόλας!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι υπερβολικό τότε δεν μου αρέσει.Όταν είναι προσεγμένο αυτό που έχουν φτιάξει τότε φαίνετε υπέροχο.

 

φιλε μου και εγω της ιδιας αποψης ειμαι:D

 

Εντάξει δέν είπαμε καγκουριά να βάλεις ένα σποιλερ ή μια αεροτομούλα αρκεί να είναι διακριτικά και να πάνε στο αμάξι και να είναι και λειτουργικά όσο γίνεται όχι όπως πολλοί παίρνουν κάτι hyundai kai ceicendo 1000cc του βάζει και της παναγιάς τα μάτια πάνω. Έχω δεί γι'αυτό το λέω.. είναι για ξέραμα:wacko:

Οι βελτιώσεις να είναι και λειτουργικές όχι μόνο για την εμφάνιση και να μή τραβάει μία και κάνει και τον βασιλιά των δρόμων:shock: Μα δεν τους πάνε κιόλας!!

 

καλα τα περισσοτερα που ειναι φτιαγμενα σε εμφανιση εχουν και φτιαγμενο μοτερ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...