Jump to content

CD's αυθεντικά η "κατεβασμένα" ;


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

CD, Αυθεντικο η "κατεβασμενο" ;  

111 members have voted

  1. 1. CD, Αυθεντικο η "κατεβασμενο" ;

    • Αυθεντικα μονο
      7
    • "Κατεβασμενα" μονο
      94
    • Πρωτα κατεβαζω και μετα αγοραζω το Αυθεντικο
      10


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον panosFL

 

Αν έχεις το Nero Cover Designer (παρέχεται μαζί με το Nero Burning ROM), έχει πρότυπα για την εκτύπωση.

 

 

Eγώ χρησιμοποιώ το Cd label Creator του Easy cd Creator 5...

Πάρα πολύ καλό ! Το βρίσκω πιο ευκολόχρηστο απο αυτό του Nero ! :cool: ;)

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 164
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Ξερει κανεις ποιες ειναι οι διαστασεις για τα CD Covers; :whistle:

 

 

Αν αγοράζεις έτοιμες ετικέττες για CD, πριν τα αυτοκόλλητα κανονικά έχει και τις διαστάσεις για να φτιάξεις από μόνος σου τις αποστάσεις στο πρόγραμμα επεξεργασίας. Συμβουλή: δοκίμασε πρώτα σε λευκό χαρτί για να μην χαλάσεις τις ετικέττες

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κακα τα ψεμματα αλλη η ποιοτητα του mp3 που κατεβαζεις κι αλλη του αυθεντικου cd.. συνηθως κατεβαζω για να παρω ιδεα πριν παω να παρω το cd η για να ακουσω κατι καινουργιο ... αλλα τωρα που θελω ενα Best της Βανδη ας πουμε για δωρο κι αυτο που κυκλοφορει αφενος δε με καλυπτει αφετερου ειναι και υπερβολικα ακριβο (παραγγελνω cd απο γερμανια με 15ε και αυτο κανει 23!) θα κατεβασω να φτιαξω το best μονη μου!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως αγοράζω αυθεντικό ότι μου αρέσει πραγματικά, στην πράξη όμως δε μπορώ να το τηρώ αυτό. Συνήθως το kazaa με σώζει...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

to download einai to poly pio oikonomiko!!!

exeis perisotera songs se ena cdaki!!!

 

tora pano-kato ellhnika kai xena mazi ftano kapou ta 7000 tragoudia!!!

 

pantos an tha eperna aythentiko cd tha htan mono PEGY ZHNA :cool: !!!

 

apo aythentika cd'z exo kapou sta 30 kai einai ola METAL(pou akouga palia,poromenos...kai mono GNISIA tote)!!!!

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβασμενα σωζουν εμας, τις τσεπες μας ΚΑΙ βοηθουν και στην διαδωση των νεων τραγουδιων :p

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Απλό το ερώτημα που τίθεται πολλές όμως οι απόψεις πάνω σε αυτό: Προτιμάτε να ακούτε τους αγαπημένους σας τραγουδιστές δίνοντας ένα πολύ μικρό αντίτιμο, με αβέβαιης ποιότητας πολλές φορές CD ή να αγοράζετε πιο σπάνια ένα αυθεντικό αλλά να μένει και στη δισκοθήκη; Επίσης θεωρείτε την αγορά πειρατικών CD κλοπή ή μήπως έφτασε τελικά το τέλος των πολυεθνικών δισκογραφικών;
Link to comment
Share on other sites

Απλό το ερώτημα που τίθεται πολλές όμως οι απόψεις πάνω σε αυτό: Προτιμάτε να ακούτε τους αγαπημένους σας τραγουδιστές δίνοντας ένα πολύ μικρό αντίτιμο, με αβέβαιης ποιότητας πολλές φορές CD ή να αγοράζετε πιο σπάνια ένα αυθεντικό αλλά να μένει και στη δισκοθήκη; Επίσης θεωρείτε την αγορά πειρατικών CD κλοπή ή μήπως έφτασε τελικά το τέλος των πολυεθνικών δισκογραφικών;

 

Παντα τα κατεβαζω απο το ιντερνετ και τα γραφω σε δικο μου σιντι, μια χαρα ποιοτητα και μενουν στη δισκοθηκη μου. Αρκετα μου εχουν παρει (ακους εκει 7500 δρχ το σιντι!!)

Link to comment
Share on other sites

Πάντ τα κατεβάζω από το internet,σιγά μην πάω να δώσω 18 ευρώ για να πάρω ένα cd,το κατεβάζω τζάμπα....

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταδικάζω την αγορά πειρατικού cd .

Υποστηρίζω την αγορά άδειων cd :w00t:

 

Καλά , είναι δυνατόν να δίνουμε για τον κάθε φεϊμστορίτη και φεϊμστορίτησα από 8 χιλιάρικα ;

 

Κατεβάζω ότι μουσική θέλω από το διαδικτυο.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τα αγοράσω? Θα χρειάζομαι και καμιά 200αριά ευρώ το μήνα για τα cd :mad: . Από το ίντερνετ και επιλεκτικα: π.χ. δεν είμαι αναγκασμένος να έχω όλο το cd επειδή μου άρεσε ένα τραγούδι ;)

 

Τα αυθεντικά μόνο για κανένα δώρο (όταν αυτό είναι απαραίτητο :p ).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=7177 (Αναζήτηση :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τραγουδιστές και συγκροτήματα που αξίζουν το 20ευρο. Αν πιστεύετε πως όντως ένα CD είναι καλό και τα αξίζει τα λεφτά του, σαφώς και θα πρέπει να τα σκάσετε.

Αλλιώς καταντάει κοροιδία και ασέβεια προς τον δημιουργό που προτιμάτε...

Για την ιστορία, αγοράζω 1-2 CD το χρόνο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Να'ναι καλα το καζαα και το ΝτιΣι πλας πλας...

Μου εχουν σωσει πολλα λεφτα! ;) Με τα αυθεντικα Cd η κατασταση εχει παραγινει και επισης δεν γουσταρω να δινω τα 6-7€ στον καθε μαυρο... :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο τη μεριά μου, καταδικάζω την αγορά πειρατικού cd (άκου εκεί 5€ απο τους ''μαύρους'') :p

και υποστηρίζω την αγορά άδειων cd+ Internet (με 1€, να ετοιμο υο cd).

 

Σπάνια να αγοράσω original. :X

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο τη μεριά μου, καταδικάζω την αγορά πειρατικού cd (άκου εκεί 5€ απο τους ''μαύρους'') :p

και υποστηρίζω την αγορά άδειων cd+ Internet (με 1€, να ετοιμο υο cd).

 

Σπάνια να αγοράσω original. :X

 

Πολλά έβαλες. 0,30 κάνει ένα άδειο cd. Και η θήκη άλλα τόσα + το Ίντερνετ (απειροελάχιστη χρέωση)= 0,60 και κάτι ψιλά :p ..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τραγουδιστές και συγκροτήματα που αξίζουν το 20ευρο. Αν πιστεύετε πως όντως ένα CD είναι καλό και τα αξίζει τα λεφτά του, σαφώς και θα πρέπει να τα σκάσετε.

Αλλιώς καταντάει κοροιδία και ασέβεια προς τον δημιουργό που προτιμάτε...

Για την ιστορία, αγοράζω 1-2 CD το χρόνο περίπου.

Το θέμα είναι ότι οι καλλιτέχνες δε βγάζουν πολλά από τα CD. Τα περισσότερα πάνε στη δισκογραφική, στη διαφήμιση του cd κλπ. Γι' αυτό άλλωστε όλοι είτε θα τραγουδάνε σε κάποιο μαγαζί είτε θα κάνουν συναυλίες.

Πάντως η τιμή των cd είναι αρκετά υψηλή. Γιατί δε μπορούν να καταλάβουν ότι αν μειώσουν αρκετά τις τιμές των cd θα αγοράσει περισσότερος κόσμος? Μπορεί να μην αυξήσουν σημαντικά τα έσοδα τους, αλλά τουλάχιστον θα μειωθεί η πειρατεία!(αφού αυτό είναι που τους πειράζει! :X )

Link to comment
Share on other sites

An ena cd a3izei pragmatika to agorazeis opws kanw kai egw.

Twra an prokeite gia mousiki epipedou Bandi Tsaliki Famestoritwn ktl den a3izei na skaseis tosa lefta ,koroidia einai,e3allou autoi den einai tragoudistes (allos grafei th mousiki allos to stoixo kai ginete to moirasma)giati den ta enooune auta pou lene.

As ri3oun ta cd sta 10 eurw opws eixe kanei prin apo 20 xronia h Sony me tis kasetes kai den 8a xasoun

Link to comment
Share on other sites

εχω πανω απο 50000 τραγουδια, παρολα αυτα ομως δεν εχω βρει κανενα cd που να αξιζει, δεν εχω αγορασει ποτε κανενα μαιμου η αυθεντικο. ολα κατεβασμενα.

αν κυκλοφορουσε τωρα, το μονο που θα αγοραζα θα ηταν το cowgirl single των underworld.

Link to comment
Share on other sites

Ki εγώ δε δίνω ποτέ στα "αυθεντικά" cd τόσα ευρώ(1 cd γύρω στα 20 ευρώ).Στη eurovision υπήρχαν πολλοί χαζοί που πήγαν και έσκασαν 20 ευρώ για τον "πλατινένιο" δίσκο... :rolleyes:

Έχω βρει ένα μαγαζί που πουλάει 10 cd αλλσταρ με 2.50 ευρώ ;) Και επίσης...ας είναι καλά το κομπιούτερ μου και το warez που μπορώ και κατεβάζω άπειρα τραγούδια,τα γράφω σε cd και δεν πληρώνω σχεδόν τίποτα ;) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω ξένα χορευτικά θα πάρω πειρατικά

Αν θέλω καλά ελληνικά θα αγοράσω κανονικά cd

Αγοράζω σπανιότατα γενικώς όμως

Πιστεύω πως οι ίδιες οι εταιρίες συντηρούν την πειρατεία

Δεν μπορεί να μην έχει βγει καν στο εμπόριο και το ίδιο πρωί ξημερώματα να τα έχουν οι μαύροι τα cd φάτσα κάρτα

Πιο γρήγορα τα έχουν οι μαύροι παρά τα καταστήματα

Εγώ σκέφτομαι καμμιά φορά πως είναι ολόκληρο παρακύκλωμα για να γλυτώνουν οι εταιρίες από την εφορία και τα πνευματικά δικαιώματα

Link to comment
Share on other sites

CD από μαύρο δεν έχω πάρει.. Κυρίως κατεβάζω γτ πολλά τραγούδια που μου αρέσουν σήμερα, αύριο τα εχω βαρεθεί.. Αν όμως είναι κάποιο CD αγαπημένου μου καλλιτέχνη τότε αγοράζω το authentic...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λεω να γυρίσω μια αντιδιαφημιση προς την διαφημιση της ΑΕΠΙ αλλά με τους τιτλουν να λενε:

 

Μπράβο!

 

Ευγε!

 

Γιατι τα πεντοχιλιαρα δεν ειναι πετσετάκια

 

και αλλα καλα που θα βρω, και στο τελος την γνωστη υπογραφη

 

Η ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ

ΣΩΖΕΙ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ.

 

Για να μην παρεξηγουμαι, θα θεσω το εξης επι τάπητος:

 

Είμαστε στην Ελλάδα, και οχι στο Λονδίνο.

 

το κοστος ενος cd εδω ειναι το ιδιο με το Λονδίνο, αλλά το κατά κεφαλην εισόδημα ειναι 2.5 φορες χαμηλότερο.

 

καθιστά κατάσταση επιβιωσης την κλοπή

 

(ως γνωστόν ο λαος απαιτεί "αρτον και θεάματα")

 

κατι που, οσο κι αν χτυπούν τον πουλο τους στο μαρμαρο (μεχρι ανακομιδής μαρμαρόσκονης),

 

την καθιστά ΕΓΚΡΙΤΈΑ.-

 

Ριξτε το αλμπουμ στα 7 ευρα και το μαξι στα 3 και μετα μιληστε για πειρατεία.

Link to comment
Share on other sites

edw pou ta leme den einai kai swsto na klevoume ta tragoudia meso internnet. yia skefteite, klevoume auto pou me kopo kai poly douleia kanei enas kalitexnis..twra tha mou peis as mhn htan toso akrivo to cd alla provlima tous na exoun ti timh oso psila theloun, esu yiati prepei na to 'katevaseis' tzampa?an de goustareis mh to agoraseis alla mh to akous kiolas ;) . kai egw peiratis eimai alla na leme kai to dikio. kai 3 euro na phgaine to cd pali apo to dc kai kazaa tha katevazame yiati eimaste oloi axaristoi kai protimoume to tzampa..oloi na nai kala to dc lete alla kanate pote donate san 'euxaristw' sto dc h kazaa?

 

ps. ti mal*kies lew, keep downloading!!! :w00t:

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...