Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Tasos19s said:

Συμβαίνουν αυτά και στους browser και στις εφαρμογές των τραπεζών μπορεί να ήταν τυχαίο συμβάν 

Μακάρι γιατί αν και ψηνομαι να μπω και εγώ στο οικοσύστημα, κάτι τέτοια με προβληματίζουν.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
44 minutes ago, elias74gr said:

Με τον σαφάρι πήγα να κάνω μια πληρωμή και στη διαδικασία ταυτοποίησης κόλλησε. 

Με τον Chrome σε android κινητό σε χρόνο dt.

 

Συνήθως για αυτές τις δουλειές χρησιμοποιούμε τις αντίστοιχες εφαρμογές όπου δεν υπάρχουν τέτοια θέματα…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elias74gr said:

Μακάρι γιατί αν και ψηνομαι να μπω και εγώ στο οικοσύστημα, κάτι τέτοια με προβληματίζουν.

Εγώ πάλι δεν εμπιστεύομαι τον chrome για να κάνω συναλλαγές τραπεζών 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας φόβος, διότι για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή περνάς από 500 verifications της τράπεζας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, elias74gr said:

Με τον σαφάρι πήγα να κάνω μια πληρωμή και στη διαδικασία ταυτοποίησης κόλλησε. 

Με τον Chrome σε android κινητό σε χρόνο dt.

 

Μεμονωμένο γεγονός. Δύο χρόνια στο οικοσύστημα της Apple δε μου έχει τύχει ποτέ. Επίσης, ο Chrome είναι τραγικός browser, 10 σκαλιά τουλάχιστον κάτω από τον Safari.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, p_k said:

Δεν υπάρχει κανένας φόβος, διότι για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή περνάς από 500 verifications της τράπεζας.

Ακομα κι έτσι να είναι οπως λες, εσύ θα έδινες τα στοιχεία της κάρτας σου (αριθμό, ημερομηνία λήξης, κωδικο ασφαλείας) σε έναν ξένο? Εγώ φοβάμαι να κάνω συναλλαγές από τον Chrome πάντως. Παντού μπορεί να σε βρει μια ατυχία αλλά τον Safari δεν ξέρω γιατί, αλλά τον εμπιστεύομαι περισσότερο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2b3ea3331dfa1e807ef2f6333d5786e9.jpg
Καλησπέρα, σήμερα ανακάλυψα ότι έχει μια γρατσουνια στο σημείο όπου δείχνει το screenshot, πάνω ακριβώς στον 2ο αισθητήρα, μάλλον στη κάμερα υπερύθρων. Αυτό μπορεί να επηρεάσει το Face ID. (Αν και ακόμα ξεκλειδώνει όπως πριν, απλά λέω για μεταγενεστερα αν).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, zurabi_97 said:

2b3ea3331dfa1e807ef2f6333d5786e9.jpg
Καλησπέρα, σήμερα ανακάλυψα ότι έχει μια γρατσουνια στο σημείο όπου δείχνει το screenshot, πάνω ακριβώς στον 2ο αισθητήρα, μάλλον στη κάμερα υπερύθρων. Αυτό μπορεί να επηρεάσει το Face ID. (Αν και ακόμα ξεκλειδώνει όπως πριν, απλά λέω για μεταγενεστερα αν).

θα το είχες καταλάβει εάν είχες πρόβλημα σε κάτι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Μία γενική απορία που μου δημιούργησαν κάποιες αγγελίες μεταχειρισμένων Πχ σειρά 13,πρόσφατα κυκλοφόρησαν και μεταπωλούνται για το χ-ψ λόγο, στην υγεία μπαταρίας φαίνονται διαφορές, άλλη συσκευή έχει 100%, άλλη 98% άλλη 97% κ.ο.κ

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; 

Κακοί κύκλοι φόρτισης; 

Κακός φορτιστής; 

Πολύ χρήση; 

Στη πραγματική ζωή της μπαταρίας πόσο την επήρεαζει; πόσο είναι το ανεκτό % ώστε να πεις μετά ό,τι χρήζει αλλαγής; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
30 minutes ago, terry39 said:

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; 

Κακοί κύκλοι φόρτισης; 

Κακός φορτιστής; 

Πολύ χρήση; 

Κακή ένδειξη. Έχει τύχει σε συσκευή μου μετά από ένα χρόνο χρήσης, το ποσοστό να παραμένει στο 100%. Χωρίς να απαιτούνται εξειδικευμένες γνώσεις, καταλαβαίνει κάποιος ότι αυτό δεν είναι δυνατό λαμβάνοντας υπόψη τα φυσικά χαρακτηριστικά και την αρχή λειτουργίας των μπαταριών. Εν ολίγοις, μη δίνεις σημασία στο νούμερο αυτό εκτός και αν είναι εξεζητημένη η ένδειξη.

30 minutes ago, terry39 said:

Στη πραγματική ζωή της μπαταρίας πόσο την επήρεαζει; πόσο είναι το ανεκτό % ώστε να πεις μετά ό,τι χρήζει αλλαγής; 

Κάτω από 75% θα αρχίσει η συσκευή να ζητάει αλλαγή μπαταρίας και αυτό όχι πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, terry39 said:

Καλημέρα 

Μία γενική απορία που μου δημιούργησαν κάποιες αγγελίες μεταχειρισμένων Πχ σειρά 13,πρόσφατα κυκλοφόρησαν και μεταπωλούνται για το χ-ψ λόγο, στην υγεία μπαταρίας φαίνονται διαφορές, άλλη συσκευή έχει 100%, άλλη 98% άλλη 97% κ.ο.κ

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; 

Κακοί κύκλοι φόρτισης; 

Κακός φορτιστής; 

Πολύ χρήση; 

Στη πραγματική ζωή της μπαταρίας πόσο την επήρεαζει; πόσο είναι το ανεκτό % ώστε να πεις μετά ό,τι χρήζει αλλαγής; 

Μην το δίνεις πολύ σημασία 

Πριν λίγους μήνες είχα ένα κινητό στο οποίο η μπαταρία είχε πέσει στο 12%

Κι όμως όσο κι αν φαίνεται παράξενο δούλευε κανονικά 

Μόνο στις παγωνιες είχε θέμα 

Το νούμερο αυτό είναι κάπως πλασματικό 

 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, terry39 said:

Καλημέρα 

Μία γενική απορία που μου δημιούργησαν κάποιες αγγελίες μεταχειρισμένων Πχ σειρά 13,πρόσφατα κυκλοφόρησαν και μεταπωλούνται για το χ-ψ λόγο, στην υγεία μπαταρίας φαίνονται διαφορές, άλλη συσκευή έχει 100%, άλλη 98% άλλη 97% κ.ο.κ

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; 

Κακοί κύκλοι φόρτισης; 

Κακός φορτιστής; 

Πολύ χρήση; 

Στη πραγματική ζωή της μπαταρίας πόσο την επήρεαζει; πόσο είναι το ανεκτό % ώστε να πεις μετά ό,τι χρήζει αλλαγής; 

Mην το κοιτάς. Ένας αλγόριθμος είναι που δε δουλεύει σωστά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μη βαράτε παίδες (για τις ερωτήσεις 1η φορά σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε iphone)

Το αυτοκίνητο έχει σύστημα ασύρματης φόρτισης , κάτω από το infotainment , σα συρτάρι ας το πω έτσι , χρειάζεται έξτρα θήκη magsafe για την φόρτιση ή θα πρέπει να βρω ΤΟ σημείο ; το συρτάρι έχει ένα α' μέγεθος  

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terry39 said:

Μη βαράτε παίδες (για τις ερωτήσεις 1η φορά σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε iphone)

Το αυτοκίνητο έχει σύστημα ασύρματης φόρτισης , κάτω από το infotainment , σα συρτάρι ας το πω έτσι , χρειάζεται έξτρα θήκη magsafe για την φόρτιση ή θα πρέπει να βρω ΤΟ σημείο ; το συρτάρι έχει ένα α' μέγεθος  

Όχι δεν χρειάζεσαι magsafe, θεωρώ ότι θα βρείς το σημείο όπου "πιάνει" μετά από λίγο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terry39 said:

Μη βαράτε παίδες (για τις ερωτήσεις 1η φορά σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε iphone)

Το αυτοκίνητο έχει σύστημα ασύρματης φόρτισης , κάτω από το infotainment , σα συρτάρι ας το πω έτσι , χρειάζεται έξτρα θήκη magsafe για την φόρτιση ή θα πρέπει να βρω ΤΟ σημείο ; το συρτάρι έχει ένα α' μέγεθος  

Άλλο πράγμα το ένα άλλο το άλλο 

Εσύ θα μπορείς κανονικά να φορτίσεις χωρίς πρόβλημα με την τεχνολογία που έχει το αυτοκίνητο σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, terry39 said:

Μη βαράτε παίδες (για τις ερωτήσεις 1η φορά σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε iphone)

Το αυτοκίνητο έχει σύστημα ασύρματης φόρτισης , κάτω από το infotainment , σα συρτάρι ας το πω έτσι , χρειάζεται έξτρα θήκη magsafe για την φόρτιση ή θα πρέπει να βρω ΤΟ σημείο ; το συρτάρι έχει ένα α' μέγεθος  

Θα χρειαστεί απλά να βρεις τη σωστή θέση για να είναι όσο πιο αποδοτική η φόρτιση και μικρότερη η εκλυόμενη θερμότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Νέος στο iOS μια ερώτηση

Πως μεταφέρω φωτογραφίες από android σε iPhone εύκολα μέσω των 2 κινητών ?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, tsiou55 said:

Καλημέρα

Νέος στο iOS μια ερώτηση

Πως μεταφέρω φωτογραφίες από android σε iPhone εύκολα μέσω των 2 κινητών ?

https://youtu.be/mm7Q_my0EK8

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, tsiou55 said:

Καλημέρα

Νέος στο iOS μια ερώτηση

Πως μεταφέρω φωτογραφίες από android σε iPhone εύκολα μέσω των 2 κινητών ?

Μπορείς να περάσεις από το Android στον υπολογιστή σε φακέλους 

Μετά συνδέεις το iPhone και με το itunes ορίζεις ποιοι φάκελοι θέλεις να περάσουν στο τηλέφωνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Στο play store δεν λένε και τα καλυτέρα λόγια για την εφαρμογή οι περισσότεροι λένε ότι δεν ολοκληρώνετε η διαδικασία μεταφοράς!

8 minutes ago, Tasos19s said:

Μπορείς να περάσεις από το Android στον υπολογιστή σε φακέλους 

Μετά συνδέεις το iPhone και με το itunes ορίζεις ποιοι φάκελοι θέλεις να περάσουν στο τηλέφωνο 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση

 Αυτό το γνωρίζω απλά ρωτάω από Samsung  σε iPhone αν γίνετε

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsiou55 said:

Στο play store δεν λένε και τα καλυτέρα λόγια για την εφαρμογή οι περισσότεροι λένε ότι δεν ολοκληρώνετε η διαδικασία μεταφοράς!

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση

 Αυτό το γνωρίζω απλά ρωτάω από Samsung  σε iPhone αν γίνετε

Χωρίς υπολογιστή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tsiou55 said:

ναι χωρις!

Στην αρχή όταν άνοιξες το iphone σου έλεγε εάν θέλεις να κάνεις αντιγραφή δεδομένων από άλλη συσκευή 

Θα υπάρχουν 3-4 τρόποι σίγουρα απλά τώρα εγώ θα έκανα αυτό που σου είπα 

Μετά πας σε Google drive 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsiou55 said:

Καλημέρα

Νέος στο iOS μια ερώτηση

Πως μεταφέρω φωτογραφίες από android σε iPhone εύκολα μέσω των 2 κινητών ?

μπορείς να κατεβάσεις το google photos στο iphone και να περαστούν μέσω αυτού!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...