Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Kyriakox said:

Τα  εκανα και έβαλα παλι στο auto την vodafone sim

Για να δουμε

δεν πρέπει να έχει σχέση με το σήμα. κάποια σχέση έχει με την μητρική, χάνεται η επικοινωνία με την sim στιγμιαία άσχετα από το σήμα. έτσι πιστεύω βέβαια 

η κάρτα σου είναι αγορασμένη σε μικρό μέγεθος η μήπως είναι κομμένη πχ από μεγάλη σε μικρή με ψαλίδι?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, Kyriakox said:

Θα σε γελάσω δεν θυμάμαι

 

Εάν το ξανακάνει θα παω να βγάλω μια νεα 

φαίνεται εάν είναι κομμένη είτε είναι έτσι αγορασμενη μικρή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πριν λιγο ειχε μια πτωση  το κινητο του τιτλου και για κακη μου τυχη ραγισε περα-περα το τζαμακι σε μια απο τις 3 πισω καμερες.

Πηρα τηλεφωνο σε istorm να ρωτησω και μου ειπε οτι για οποιαδηποτε βλαβη στο πισω μερος αλλαζει ολοκληρη η πλατη με κοστος 590 ευρω.

Υπαρχει τροπος παιδια να αλλαξει μονο το τζαμακι της καμερας η αναγκαστικα πρπει να δωσω 590 ευρω για αλλαγγη ολοκληρου του πισου μερους εαν θελω να το επισκευασω?

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Pwpwpw said:

Καλησπερα παιδια, πριν λιγο ειχε μια πτωση  το κινητο του τιτλου και για κακη μου τυχη ραγισε περα-περα το τζαμακι σε μια απο τις 3 πισω καμερες.

Πηρα τηλεφωνο σε istorm να ρωτησω και μου ειπε οτι για οποιαδηποτε βλαβη στο πισω μερος αλλαζει ολοκληρη η πλατη με κοστος 590 ευρω.

Υπαρχει τροπος παιδια να αλλαξει μονο το τζαμακι της καμερας η αναγκαστικα πρπει να δωσω 590 ευρω για αλλαγγη ολοκληρου του πισου μερους εαν θελω να το επισκευασω?

υπάρχει τρόπος φυσικά αλλά σε κάποιον τρίτο επισκευαστή όχι εκεί που πήρες τηλέφωνο και σου ζήτησαν 600 ευρώ. 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Tasos19s said:

υπάρχει τρόπος φυσικά αλλά σε κάποιον τρίτο επισκευαστή όχι εκεί που πήρες τηλέφωνο και σου ζήτησαν 600 ευρώ. 

Πηρα τηλεφωνο σε 3ο επισκευαστη πριν λιγα λεπτα και μου ειπε οτι αλλαζει το ραγισμενο τζαμακι μονο του χωρις αλλαγη ολοκληρης της πλατης που ζηταει η apple,  αλλα εδω υπαρχει αλλο μεγαλο προβλημα.

Αρχικα θα μπει ιμιτασιον ανταλλακτικο και οχι το γνησιο με κοστος 95 ευρω, αλλα το μεγαλο προβλημα ειναι οτι μου ειπε οτι το κινητο για να αλλαχθει αυυτο το ενα τζαμακι, πρπει να λυθει η συσκευη το οποιο εχει ως αποτελεσμα 2 τεραστια αρνητικα οπως μου ανεφερε:

1)αδιαβιαβροχοποιηση τελος

2)Εγγυηση apple παπαλα αν την χρειαστω για οποιοδηποτε προβλημα μελλοντκα.

Η κατασταση μου μου θυμιζει το ρητο "μπρος γκρεμος και πισω ρεμα", πραγματικα δεν ξερω τι να κανω,

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pwpwpw said:

Πηρα τηλεφωνο σε 3ο επισκευαστη πριν λιγα λεπτα και μου ειπε οτι αλλαζει το ραγισμενο τζαμακι μονο του χωρις αλλαγη ολοκληρης της πλατης που ζηταει η apple,  αλλα εδω υπαρχει αλλο μεγαλο προβλημα.

Αρχικα θα μπει ιμιτασιον ανταλλακτικο και οχι το γνησιο με κοστος 95 ευρω, αλλα το μεγαλο προβλημα ειναι οτι μου ειπε οτι το κινητο για να αλλαχθει αυυτο το ενα τζαμακι, πρπει να λυθει η συσκευη το οποιο εχει ως αποτελεσμα 2 τεραστια αρνητικα οπως μου ανεφερε:

1)αδιαβιαβροχοποιηση τελος

2)Εγγυηση apple παπαλα αν την χρειαστω για οποιοδηποτε προβλημα μελλοντκα.

Η κατασταση μου μου θυμιζει το ρητο "μπρος γκρεμος και πισω ρεμα", πραγματικα δεν ξερω τι να κανω,

η εγγύηση εννοείται ότι θα χαθεί αν και μπορεί να μην το καταλάβουν εάν το στείλεις αργότερα για άλλη επισκευή στην apple. 95 ευρώ για το τζαμάκι της κάμερας νομίζω σου είπε πολλά. αδιαβροχοποιηση πιθανόν δεν θα χαθεί αλλά και που την έχεις είναι άχρηστη γιατί αν το βρέξεις και πάθει κάτι δεν σε καλύπτει ούτε η επίσημη εγγύηση. το πρόβλημα είναι ότι πολλοί όταν βγάζουν το πίσω μέρος επειδή έχει πολύ μεγάλη ποσοστητα κολλάς, κατα λάθος πολλές φορές κάνουν ζημιά είτε στην ασύρματη φόρτιση είτε σε κάτι άλλο

σε ενοχλεί στις φωτό το σπασμενο τζαμί?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

βασικά λαθος

τώρα είδα ότι στο συγκεκριμένο τηλέφωνο για να αλλάξεις τα τζάμια των καμερών δεν χρειάζεται να βγει το πίσω μέρος της συσκευής όλης όποτε η επισκευή είναι αρκετά πιο εύκολη από τα προηγούμενα πχ iPhone X/XS 

το κόστος αγοράς τους από το Ίντερνετ βέβαια είναι αστείο δηλαδή 10 ευρώ όποτε τι να πω εγώ παραπάνω?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tasos19s said:

βασικά λαθος

τώρα είδα ότι στο συγκεκριμένο τηλέφωνο για να αλλάξεις τα τζάμια των καμερών δεν χρειάζεται να βγει το πίσω μέρος της συσκευής όλης όποτε η επισκευή είναι αρκετά πιο εύκολη από τα προηγούμενα πχ iPhone X/XS 

το κόστος αγοράς τους από το Ίντερνετ βέβαια είναι αστείο δηλαδή 10 ευρώ όποτε τι να πω εγώ παραπάνω?

Στις φωτο ανάλογα την γωνία που πέφτει το φως μερικές φορές φαίνεται σκιά/αντανάκλαση , άλλες φορές δεν φαίνεται τίποτα, είναι ανάλογα η γωνία με την οποία πέφτει το φως στην κάμερα. Σε αυτον που πηρα και ρωτησα για επισκευή και μου είπε 95 ευρώ, με ρώτησε εάν έσπασε εντελώς το τζαμάκι η αν έχει ράγισμα. Του απάντησα ράγισμα και μου λέει ότι εάν είχε σπάσει εντελώς θα μπορούσε να το τραβήξει απ έξω χωρίς να λυθεί ολόκληρη η πλάτη. Του λεω να το σπάσουμε τότε και να τοποθετησουμε καινούργιο χωρις να λυθεί η πλάτη και μου απαντησε ότι είναι επικίνδυνο γιατί μπορει μα φύγει κάποιο θραύσμα και να τραυματίσει τον φακό. Τώρα να γίνετε όντως απ έξω η αλλαγή χωρίς να λυθεί η πλάτη τι να πω δεν ξέρω δεν είμαι τεχνικός ότι μου είπαν λέω και Εγω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pwpwpw said:

Στις φωτο ανάλογα την γωνία που πέφτει το φως μερικές φορές φαίνεται σκιά/αντανάκλαση , άλλες φορές δεν φαίνεται τίποτα, είναι ανάλογα η γωνία με την οποία πέφτει το φως στην κάμερα. Σε αυτον που πηρα και ρωτησα για επισκευή και μου είπε 95 ευρώ, με ρώτησε εάν έσπασε εντελώς το τζαμάκι η αν έχει ράγισμα. Του απάντησα ράγισμα και μου λέει ότι εάν είχε σπάσει εντελώς θα μπορούσε να το τραβήξει απ έξω χωρίς να λυθεί ολόκληρη η πλάτη. Του λεω να το σπάσουμε τότε και να τοποθετησουμε καινούργιο χωρις να λυθεί η πλάτη και μου απαντησε ότι είναι επικίνδυνο γιατί μπορει μα φύγει κάποιο θραύσμα και να τραυματίσει τον φακό. Τώρα να γίνετε όντως απ έξω η αλλαγή χωρίς να λυθεί η πλάτη τι να πω δεν ξέρω δεν είμαι τεχνικός ότι μου είπαν λέω και Εγω.

έχει βίντεο στο YouTube δεν είναι καμία επισκευή που θέλει ποιος ξέρει τι γνώσεις, γράψε iPhone 13 pro max camera lens replacement.

ένα τζαμάκι κολλημένο με κόλλα είναι σιγά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Tasos19s said:

έχει βίντεο στο YouTube δεν είναι καμία επισκευή που θέλει ποιος ξέρει τι γνώσεις, γράψε iPhone 13 pro max camera lens replacement.

ένα τζαμάκι κολλημένο με κόλλα είναι σιγά 

Eνταξει ειναι  ψιλοδουλεια και θελει και καποια εργαλειακια, εγω απλα φοβαμαι μην γινει καμια πατατα στην επισκευη αμα ο τεχνικος δεν σκαμπαζει και γινει χειροτερα απο οτι ειναι τωρα. Παντως σε γνωστη αλυσιδα 3ου επισκευαστη αναλαμβανουν να μου το φτιαξουν αλλαζοντας το ραγισμενο τζαμακι χωρις να λυθει το κινητο. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω δημοσια το κατστασημα γιατι θα ηθελα να παρω  feedback αν εχει καποιος εμπειρια και ακουσω κριτικες, μην παω και μου καταστρεψουν την συσκευη γιατι δεν ειναι και φθηνο κινητο.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pwpwpw said:

Eνταξει ειναι  ψιλοδουλεια και θελει και καποια εργαλειακια, εγω απλα φοβαμαι μην γινει καμια πατατα στην επισκευη αμα ο τεχνικος δεν σκαμπαζει και γινει χειροτερα απο οτι ειναι τωρα. Παντως σε γνωστη αλυσιδα 3ου επισκευαστη αναλαμβανουν να μου το φτιαξουν αλλαζοντας το ραγισμενο τζαμακι χωρις να λυθει το κινητο. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω δημοσια το κατστασημα γιατι θα ηθελα να παρω  feedback αν εχει καποιος εμπειρια και ακουσω κριτικες, μην παω και μου καταστρεψουν την συσκευη γιατι δεν ειναι και φθηνο κινητο.

εσύ πληρώνεις εσύ αποφασίζεις. καλή ευκολια

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Pwpwpw said:

Eνταξει ειναι  ψιλοδουλεια και θελει και καποια εργαλειακια, εγω απλα φοβαμαι μην γινει καμια πατατα στην επισκευη αμα ο τεχνικος δεν σκαμπαζει και γινει χειροτερα απο οτι ειναι τωρα. Παντως σε γνωστη αλυσιδα 3ου επισκευαστη αναλαμβανουν να μου το φτιαξουν αλλαζοντας το ραγισμενο τζαμακι χωρις να λυθει το κινητο. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω δημοσια το κατστασημα γιατι θα ηθελα να παρω  feedback αν εχει καποιος εμπειρια και ακουσω κριτικες, μην παω και μου καταστρεψουν την συσκευη γιατι δεν ειναι και φθηνο κινητο.

Να δώσεις feedback ελεύθερα, είτε θετικό είτε αρνητικό αναλόγως την εμπειρία σου…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, athanaso77 said:

Να δώσεις feedback ελεύθερα, είτε θετικό είτε αρνητικό αναλόγως την εμπειρία σου…

Μαλλον δεν το εγραψα σωστα, δεν εννοω αυτο, να ζητησω feedback εννοω για το καταστημα που σεκφτομαι να το παω, εαν εχει καποιος εμπειρια ειτε αρνητικη ειτε θετικη.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, Pwpwpw said:

Μαλλον δεν το εγραψα σωστα, δεν εννοω αυτο, να ζητησω feedback εννοω για το καταστημα που σεκφτομαι να το παω, εαν εχει καποιος εμπειρια ειτε αρνητικη ειτε θετικη.

Μπορείς να αναφέρεις το κατάστημα κανονικά και εδώ και να πάρεις και να δώσεις feedback αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2022 at 10:27 ΠΜ, Kyriakox said:

Τα  εκανα και έβαλα παλι στο auto την vodafone sim

Για να δουμε

Και εμένα μου το κάνει .. αλλά είμαι εξωτερικό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο .και είναι καινούργια κάρτα.  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτησουλες, καθώς από χθες έχω στα χέρια μου ένα 12 pro max και προσπαθώ να μπω στη φιλοσοφία της Apple.
Το πήρα παράλληλα με ένα S21U και σε βάθος χρόνου θα δω ποιο θα κρατήσω.
Αν κάποιες από αυτές έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ, δείξτε κατανόηση.
Δεν μπήκα στον κόπο να διαβάσω όλα όσα έχουν γραφτεί. Το παραδέχομαι.
Όποιος έχει χρόνο και διάθεση, ας κάνει τον κόπο να μου απαντήσει.
Πάμε λοιπόν....

1) το πληκτρολόγιο των iphone μου φανηκε τραγικό κι έτσι κατέβασα το gboard.
Ωστόσο δεν το εμφανίζει με τη μορφή που έχω συνηθίσει, έχοντας τη σειρά αριθμών στο πάνω μέρος. Υπάρχει λύση γι αυτό;

2) όταν απενεργοποιω τη λειτουργία πτήσης και γυρίζει σε δεδομένα, ενεργοποιείται με το έτσι θέλω και το bt. Συμβαίνει σε όλους αυτό;

3) ενώ έχω απενεργοποίησει την αυτόματη φωτεινότητα, όταν βγαίνω έξω στον ήλιο αμέσως αυξάνεται η φωτεινότητα της οθόνης. Γιατί αυτό; Εγώ τη θέλω σε ένα σταθερό σημείο.

4) σε κάποιες νυχτερινές ληψεις που έκανα, δεν ενεργοποιήθηκε το night mode, με αποτέλεσμα να βγουν σκοτεινές οι φωτό και με αρκετό θόρυβο. Δεν μπορώ να το ενεργοποιησω χειροκίνητα; Εψαξα αλλά δε βρήκα κάτι.

5) έχω έναν 20αρη φορτιστή της anker και σκέφτομαι να πάω να πάρω μόνο το καλώδιο από type c σε lightning. Θα παίζει κανονικα;
Ρωτάω γιατί ένα παλιό καλωδιο από iphone x που έχω, δεν το αναγνωρίζει.

6) υπάρχει κάποια εφαρμογή εφάμιλλη της Zedge που να έχει πληθώρα ringtones και wallpaper;

7) βλέπω ότι στο Shazam δε μου εμφανίζει την επιλογή my library ώστε να συνδεθώ στον λογαριασμό μου.

Sent from my Samsung S21 Ultra





Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, jimteo said:

Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτησουλες, καθώς από χθες έχω στα χέρια μου ένα 12 pro max και προσπαθώ να μπω στη φιλοσοφία της Apple.
Το πήρα παράλληλα με ένα S21U και σε βάθος χρόνου θα δω ποιο θα κρατήσω.
Αν κάποιες από αυτές έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ, δείξτε κατανόηση.
Δεν μπήκα στον κόπο να διαβάσω όλα όσα έχουν γραφτεί. Το παραδέχομαι.
Όποιος έχει χρόνο και διάθεση, ας κάνει τον κόπο να μου απαντήσει.
Πάμε λοιπόν....

1) το πληκτρολόγιο των iphone μου φανηκε τραγικό κι έτσι κατέβασα το gboard.
Ωστόσο δεν το εμφανίζει με τη μορφή που έχω συνηθίσει, έχοντας τη σειρά αριθμών στο πάνω μέρος. Υπάρχει λύση γι αυτό;

2) όταν απενεργοποιω τη λειτουργία πτήσης και γυρίζει σε δεδομένα, ενεργοποιείται με το έτσι θέλω και το bt. Συμβαίνει σε όλους αυτό;

3) ενώ έχω απενεργοποίησει την αυτόματη φωτεινότητα, όταν βγαίνω έξω στον ήλιο αμέσως αυξάνεται η φωτεινότητα της οθόνης. Γιατί αυτό; Εγώ τη θέλω σε ένα σταθερό σημείο.

4) σε κάποιες νυχτερινές ληψεις που έκανα, δεν ενεργοποιήθηκε το night mode, με αποτέλεσμα να βγουν σκοτεινές οι φωτό και με αρκετό θόρυβο. Δεν μπορώ να το ενεργοποιησω χειροκίνητα; Εψαξα αλλά δε βρήκα κάτι.

5) έχω έναν 20αρη φορτιστή της anker και σκέφτομαι να πάω να πάρω μόνο το καλώδιο από type c σε lightning. Θα παίζει κανονικα;
Ρωτάω γιατί ένα παλιό καλωδιο από iphone x που έχω, δεν το αναγνωρίζει.

6) υπάρχει κάποια εφαρμογή εφάμιλλη της Zedge που να έχει πληθώρα ringtones και wallpaper;

7) βλέπω ότι στο Shazam δε μου εμφανίζει την επιλογή my library ώστε να συνδεθώ στον λογαριασμό μου.

Sent from my Samsung S21 Ultra




 

1. Κατέβασε το swiftkey, πολύ καλύτερο.

2. Το bluetooth πρέπει να το κλείσεις από τις ρυθμίσεις για να κλείσει τελείως. Αν το πατήσεις από το control center απλά αποσυνδέεται απο τη συσκευή αλλά μένει ανοιχτό.

3, Δεν το ξέρω. Εισαι σίγουρος οτι την απενεργοποίησες από τις ρυθμίσεις ? Νομίζω ειναι στην προσβασιμότητα.

5. Ναι, μια χαρά είναι ο φορτιστής.

6. το zedge νομίζω υπάρχει αλλά έχει μόνο wallpapers αν δεν κάνω λάθος ...

7, Κατέβασες την εφαρμογή και δεν μπορείς να συνδεθείς ? 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, koutsis said:

1. Κατέβασε το swiftkey, πολύ καλύτερο.

2. Το bluetooth πρέπει να το κλείσεις από τις ρυθμίσεις για να κλείσει τελείως. Αν το πατήσεις από το control center απλά αποσυνδέεται απο τη συσκευή αλλά μένει ανοιχτό.

3, Δεν το ξέρω. Εισαι σίγουρος οτι την απενεργοποίησες από τις ρυθμίσεις ?

5. Ναι, μια χαρά είναι ο φορτιστής.

3 το zedge νομίζω υπάρχει αλλά έχει μόνο wallpapers αν δεν κάνω λάθος ...

Κορυφαίο το SwiftKey. Συμφωνώ.

Το Zedge έχει και ringtones και notification sounds, έχει τα πάντα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.
Ναι, στο Shazam δε μου εμφανίζει καπου να κάνω log in


Sent from my Samsung S21 Ultra

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites


5. Ναι, μια χαρά είναι ο φορτιστής.

Τελικά δεν ήταν θεμα καλωδίου. Ήταν θέμα ανταπορτα.
Είχα κουμπώσει ένα μαμά καλώδιο iphone σε έναν 15αρη φορτιστή xiaomi.
Υποθέτω ότι anker (καλώδιο & φορτιστής) θα παίζουν μια χαρά.

Sent from my Samsung S21 Ultra

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, jimteo said:

Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτησουλες, καθώς από χθες έχω στα χέρια μου ένα 12 pro max και προσπαθώ να μπω στη φιλοσοφία της Apple.
Το πήρα παράλληλα με ένα S21U και σε βάθος χρόνου θα δω ποιο θα κρατήσω.
Αν κάποιες από αυτές έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ, δείξτε κατανόηση.
Δεν μπήκα στον κόπο να διαβάσω όλα όσα έχουν γραφτεί. Το παραδέχομαι.
Όποιος έχει χρόνο και διάθεση, ας κάνει τον κόπο να μου απαντήσει.
Πάμε λοιπόν....

1) το πληκτρολόγιο των iphone μου φανηκε τραγικό κι έτσι κατέβασα το gboard.
Ωστόσο δεν το εμφανίζει με τη μορφή που έχω συνηθίσει, έχοντας τη σειρά αριθμών στο πάνω μέρος. Υπάρχει λύση γι αυτό;

2) όταν απενεργοποιω τη λειτουργία πτήσης και γυρίζει σε δεδομένα, ενεργοποιείται με το έτσι θέλω και το bt. Συμβαίνει σε όλους αυτό;

3) ενώ έχω απενεργοποίησει την αυτόματη φωτεινότητα, όταν βγαίνω έξω στον ήλιο αμέσως αυξάνεται η φωτεινότητα της οθόνης. Γιατί αυτό; Εγώ τη θέλω σε ένα σταθερό σημείο.

4) σε κάποιες νυχτερινές ληψεις που έκανα, δεν ενεργοποιήθηκε το night mode, με αποτέλεσμα να βγουν σκοτεινές οι φωτό και με αρκετό θόρυβο. Δεν μπορώ να το ενεργοποιησω χειροκίνητα; Εψαξα αλλά δε βρήκα κάτι.

5) έχω έναν 20αρη φορτιστή της anker και σκέφτομαι να πάω να πάρω μόνο το καλώδιο από type c σε lightning. Θα παίζει κανονικα;
Ρωτάω γιατί ένα παλιό καλωδιο από iphone x που έχω, δεν το αναγνωρίζει.

6) υπάρχει κάποια εφαρμογή εφάμιλλη της Zedge που να έχει πληθώρα ringtones και wallpaper;

7) βλέπω ότι στο Shazam δε μου εμφανίζει την επιλογή my library ώστε να συνδεθώ στον λογαριασμό μου.

Sent from my Samsung S21 Ultra




 

1) To πληκτρολόγιο της Apple είναι κορυφή, συν όλα τα shortcuts που έχει. Προσωπικά, ότι έχει σχέση με Google το πετάω από τη συσκευή. Επουδενί δε θα σκεφτόμουν το Gboard για πληκτρολόγιο.
Δες κάποια βίντεο με το τί μπορείς να κάνεις με το πληκτρολόγιο της Apple: 

https://www.youtube.com/watch?v=-R9LLhqbf1g

https://www.youtube.com/watch?v=2V4A5vQtZCc&t=1s

2) Nα ξέρεις σαν γενικό κανόνα με συνεχόμενα ανοικτό το bluetooth και συνεχόμενα κλειστό δεν πρόκειται να δεις διαφορά στη μπαταρία. Είναι ο τρόπος λειτουργίας του iOS και το efficiency του low power consumption του bluetooth. 
Ειδικά, αν χρησιμοποιείς ρολόι ή και ακουστικά, δε βλέπω τον λόγο να το ανοιγοκλείνεις. Το ίδιο να ξέρεις ισχύει και με το WiFi.

3) Αυτή είναι η σωστή λειτουργία της φωτεινότητας, στο αυτόματο. Αν θέλεις να παραμένει σταθερή θα πας Settings > Accesibility > Display & Text Size > τέρμα κάτω απενεργοποιείς το Auto-Brightness.

4) Στην κάμερα, πάνω αριστερά δίπλα από το φλας έχει ένα κουμπάκι σαν κύκλο. Το πατάς και διαλέγεις στο κάτω μέρος της οθόνης στο μενού που εμφανίζεται το Night.

5) Κανονικά, ναι.

6) https://apps.apple.com/gr/app/backdrops-wallpapers/id1500143735

https://apps.apple.com/gr/app/wallpapers-central/id1527983896

https://apps.apple.com/gr/app/wallpapers-hd-4k-new-themes/id1610879850

Ωστόσο, τα καλύτερα wallpapers θα τα βρεις στο Reddit και στο /r iOSsetups

7) Έχεις κατεβάσει το Shazam ή πας και το τρέχεις μέσα από το control center; Δε το έχω περασμένο τώρα στη συσκευή αλλά απ'ότι θυμάμαι τη τελευταία φορά έκανα κανονικά login. Ειδικά τώρα που το έχει αγοράσει η Apple.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι. Οταν συνδεοουυμε το τηλεφωνο στο usb του αυτοκινητου για το Car Play υπαρχει καποιος τροπος να μην φορτιζει το τηλεφωνο; Ευχαριστω. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...