Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλια 9 το βραδυ υπηρχε ενα alarm και χτυπουσε σε παλιο Iphone Με παλιο ios.    εγινε μεταφορα απο εκεινο το κινητο σε iphone 11 μεσω backup (online) και ενω δεν υπαρχει το alarm στην λιστα με τα ξυπνητηρια, συνεχιζει το κινητο να χτυπαει αλαρμ στις 9 το βραδυ. 

Τωρα εγινε μεταφορα στο καινουργιο iphone Και συνεχιζει να χτυπαει το αλαρμ ενω δεν υπαρχει στην λιστα ουτε πουθενα αλλου. 

Στην τελικη, υπαρχει τροπος να κανω κατι χωρις να σβηστουν τα δεδομενα μου; (φωτο, εφαρμογες κτλ) αλλα μονο οι ρυθμισεις και οτι αλλο υπαρχει; θα σβησει και τα αλαρμ ολα;  

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, doganos said:

παλια 9 το βραδυ υπηρχε ενα alarm και χτυπουσε σε παλιο Iphone Με παλιο ios.    εγινε μεταφορα απο εκεινο το κινητο σε iphone 11 μεσω backup (online) και ενω δεν υπαρχει το alarm στην λιστα με τα ξυπνητηρια, συνεχιζει το κινητο να χτυπαει αλαρμ στις 9 το βραδυ. 

Τωρα εγινε μεταφορα στο καινουργιο iphone Και συνεχιζει να χτυπαει το αλαρμ ενω δεν υπαρχει στην λιστα ουτε πουθενα αλλου. 

Στην τελικη, υπαρχει τροπος να κανω κατι χωρις να σβηστουν τα δεδομενα μου; (φωτο, εφαρμογες κτλ) αλλα μονο οι ρυθμισεις και οτι αλλο υπαρχει; θα σβησει και τα αλαρμ ολα;  

Σου απάντησα στο άλλο νήμα 

μην γράφεις τα ίδια παντού 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, doganos said:

Ξέρει κανείς πως γίνεται να χτυπάει ξυπνητήρι ενώ δεν υπάρχει ενεργό τέτοια ώρα που χτυπάει;

 

Μήπως δέν είναι ξυπνητήρι και είναι κάτι άλλο;  τι γράφει όταν χτυπάει; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Σου απάντησα στο άλλο νήμα 

μην γράφεις τα ίδια παντού 

ποιο ειναι το αλλο νημα;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aenaos15 said:

ποιο ειναι το αλλο νημα;;;;;

Που αλλού έγραψες το ίδιο ; 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, koutsis said:

Μήπως δέν είναι ξυπνητήρι και είναι κάτι άλλο;  τι γράφει όταν χτυπάει; 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παδια καλησπερα.Εχω ενα θεμα με τα σμσ το τελευταιο διαστημα.Δεν ξερω αν εκανα κατι λαθος αλλα τα σμσ απο κοσμοτε κ δεη κλπ μου τα βαζει στο junk.Κ αν δεν παω εκει δεν τα βλεπω.Τι πρεπει να κανω για να ερχονται κανονικα στα εισερχομενα γιατ δεν μπορω να το βρω με τιποτα!! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, doganos said:

Λέει pill. Μήπως έχεις βάλει ότι παίρνεις κάποιο χάπι στην εφαρμογή υγεία; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, koutsis said:

Λέει pill. Μήπως έχεις βάλει ότι παίρνεις κάποιο χάπι στην εφαρμογή υγεία; 

Οχι. Και αυτο το κανει σε αλλες ωρες που ειχα αλλα ξυπνητηρια και δεν υπαρχουν τωρα 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Οχι. Και αυτο το κανει σε αλλες ωρες που ειχα αλλα ξυπνητηρια και δεν υπαρχουν τωρα 

Αν αφαιρέσεις την εφαρμογή ρολόι και την εφκαταστήσεις ξανά; Το δοκίμασες;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kastorakos84 said:

Αν αφαιρέσεις την εφαρμογή ρολόι και την εφκαταστήσεις ξανά; Το δοκίμασες;

Γινεται αυτο; Θα το δοκιμασω

3 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Αν αφαιρέσεις την εφαρμογή ρολόι και την εφκαταστήσεις ξανά; Το δοκίμασες;

Το δοκίμασα. Πακι χτύπησε. Θα το δώσω τελείως να δω αν χτυπάει

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, koutsis said:

Που αλλού έγραψες το ίδιο ; 😉

Δεν εχω γραψει φιλε τιποτα σε κανενα αλλο νημα.

Απλα ρωτησα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω στην συσκευή μου 2 sim 

Την esim υπάρχει τρόπος να την κλείνω όταν δεν την χρησιμοποιώ να μην μου τρώει μπαταρία; 
Την έχω μόνο για Ίντερνετ αλλά είναι Vodafone και δεν είναι ότι καλύτερο σε ταχύτητες 

Θέλω πρώτα να χρησιμοποιώ την κανονική sim και αν μου τελειώσουν τα δεδομένα, να καταναλωσω και από την esim

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Έχω στην συσκευή μου 2 sim 

Την esim υπάρχει τρόπος να την κλείνω όταν δεν την χρησιμοποιώ να μην μου τρώει μπαταρία; 
Την έχω μόνο για Ίντερνετ αλλά είναι Vodafone και δεν είναι ότι καλύτερο σε ταχύτητες 

Θέλω πρώτα να χρησιμοποιώ την κανονική sim και αν μου τελειώσουν τα δεδομένα, να καταναλωσω και από την esim

Φυσικά και μπορείς να την κλείσεις. Μέσα από τις ρυθμίσεις, στο mobile services (4η επιλογή) έχει τη λίστα με τις sim. Ανοίγεις και κλείνεις οποία θες. Επιπλέον στο ίδιο μενού, μπορείς αντί να την απενεργοποιήσεις, να ορίσεις απλά την άλλη για δεδομένα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kastorakos84 said:

Φυσικά και μπορείς να την κλείσεις. Μέσα από τις ρυθμίσεις, στο mobile services (4η επιλογή) έχει τη λίστα με τις sim. Ανοίγεις και κλείνεις οποία θες. Επιπλέον στο ίδιο μενού, μπορείς αντί να την απενεργοποιήσεις, να ορίσεις απλά την άλλη για δεδομένα.

Την είδα αυτήν την επιλογή 

Μια φορά που την εκλεισα νομίζω μου χάθηκαν όμως και ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με το apn και γι αυτό δεν το ξανά δοκίμασα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Την είδα αυτήν την επιλογή 

Μια φορά που την εκλεισα νομίζω μου χάθηκαν όμως και ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με το apn και γι αυτό δεν το ξανά δοκίμασα 

Εγώ με δύο esim και μία φυσική της Vodafone, δεν αντιμετώπισα ποτέ θέμα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Εγώ με δύο esim και μία φυσική της Vodafone, δεν αντιμετώπισα ποτέ θέμα.

Δηλαδή όποτε θέλεις κλείνεις την sim και κάποια στιγμή την ανοίγεις και όλα καλά χωρίς κανένα πρόβλημα; 
 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δηλαδή όποτε θέλεις κλείνεις την sim και κάποια στιγμή την ανοίγεις και όλα καλά χωρίς κανένα πρόβλημα; 
 

NAI.

https://support.apple.com/el-gr/HT209044

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θα ήθελα την άποψη σας, σκέφτομαι να έρθω εδώ από s23u και εμαι σε μεγάλο δίλημμα, τι λέτε αξίζει η μετάβαση? Οποιαδήποτε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Edited by dan81
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dan81 said:

Καλησπέρα σας θα ήθελα την άποψη σας, σκέφτομαι να έρθω εδώ από s23u και εμαι σε μεγάλο δίλημμα, τι λέτε αξίζει η μετάβαση? Οποιαδήποτε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Πρώτα πρέπει να σκεφτείς τι χρήση κάνεις και τι χρειάζεσαι από ένα κινητό πέρα από τα βασικά..Επειτα θεωρώ ότι θα το ευχαριστηθείς το κινητό,σκέψου ότι εγώ που έχω το S24 Ultra και δεν ήθελα να το δώσω (ναι πριν λίγο έκλεισε για πώληση) οπότε από το 23 που έχεις θα το χαρείς!Μόνο θέμα αν σε έχει βολέψει η οθόνη του 23ultra που εγώ γιαυτό κράτησα κατά κύριο λόγο το 24u και όχι ότι είναι βολικό στο χέρι για καθημερινή χρήση,αλλά όταν θέλω να δω μια ταινία ή cosmote tv ή οτιδήποτε άλλο είναι απολαυστική η οθόνη.Οτι άλλες απορίες έχεις θα σε βοηθήσουν τα παιδιά που έχουν χρόνια iphone και βοήθησαν και μένα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dan81 said:

Καλησπέρα σας θα ήθελα την άποψη σας, σκέφτομαι να έρθω εδώ από s23u και εμαι σε μεγάλο δίλημμα, τι λέτε αξίζει η μετάβαση? Οποιαδήποτε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Πρέπει εσυ να δοκιμάσεις 

Εμεις δεν μπορούμε να σου πούμε άμα αξίζει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dan81 said:

Καλησπέρα σας θα ήθελα την άποψη σας, σκέφτομαι να έρθω εδώ από s23u και εμαι σε μεγάλο δίλημμα, τι λέτε αξίζει η μετάβαση? Οποιαδήποτε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

η απαντηση ειναι η ιδια, παρε ενα μεταχειρισμενο να δοκιμασεις γιατι αν δεν τα βρεις με το ios θα φυγεις τρεχοντας. μονη συμβουλη, θελει υποχωρησεις και υπομονη, αλλα ισως αξιζει. Αναλογα τι θες ή τι θες να κανεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dan81 said:

Καλησπέρα σας θα ήθελα την άποψη σας, σκέφτομαι να έρθω εδώ από s23u και εμαι σε μεγάλο δίλημμα, τι λέτε αξίζει η μετάβαση? Οποιαδήποτε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Έκανα την ίδια ακριβώς μεταβίβαση. Έχοντας και παλιότερα αρκετές iOS συσκευές, δεν είχα θέμα να προσαρμοστώ στο λογισμικό. Πρέπει όμως αυτό να το δεις μόνος σου. 
Σε πιο απλά πράγματα τώρα, η αυτονομία της συσκευής είναι καλύτερη (τουλάχιστον με την χρήση που κανω) και η κάμερα έχει ένα πιο φυσικό αποτέλεσμα. Σε θέμα ταχύτητας, δεν είχα παράπονο με κανένα από τα 2.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, dan81 said:

Καλησπέρα σας θα ήθελα την άποψη σας, σκέφτομαι να έρθω εδώ από s23u και εμαι σε μεγάλο δίλημμα, τι λέτε αξίζει η μετάβαση? Οποιαδήποτε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Έκανα αυτή την μετάβαση πριν από ένα μήνα περίπου.2-3 σελίδες πίσω αν πας θα δεις τι έγραψα. Αν δεν χρειάζεσαι spen (εγώ 2-3 φορές το έβγαλα στον ένα χρόνο που το έχω) τότε δοκίμασε το 15. Εγώ πρώτη φορά πήρα iPhone και το συνηθησα γρήγορα. Κάπου κερδίζει το ένα και κάπου το άλλο λογισμικό. Θέμα μπαταρία και κάμερα ξεκάθαρα για μένα νικάει το 15 pro max έναντι του s23u όπως και κράτημα στο χέρι.

Αν μπορείς πάρε το 15,δούλεψε το και αν δεν σου αρέσει το πουλάς χωρίς χασουρα και μένεις στο s23u. Εγω αφού βολευτηκα με το ios θα το δώσω το s23 τελικά 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ελπίζω μς την έλευση του 17.4 να λυθούν κάποια χαζά του ios... Όπως η ευρέως χρήση του nfc είτε για να δέχεσαι πληρωμές (viva κτλ) είτε να μπορείς ν το χρησιμοποιήσεις για να ανοίγεις πόρτες κτλ απο το να κουβαλάς rfid κάρτα μαζι σου...

Μην περιμένεις και παρά πολλά με το iOS Εται εύκολα 

Μερικα κιόλας μπορεί να μην υποστηριχτούν ποτέ 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...