Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, konandrio said:

 

Εγώ Google photos.

Εμένα λόγω μεταφοράς  album από Android  τα έχει κάνει σαλάτα μάλλον το μαμά album δεν εμφανίζει  σε όλα τα tab ταξινόμηση, θέλω να βάλω τα νεότερα  πρώτα που είναι λογικό  και δεν μπορώ, ενώ αν πάω σε album viber πχ με αφήνει να κάνω sort by.

Μα και στο Google photos μπορείς μόνο να κάνεις add σε album αλλά η φωτογραφία παραμένει κσι στο αρχικό σημείο όπως ακριβώς κσι στο ios, δεν μετακινείται.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά καλά κάνετε και γράφετε τι δεν σας αρέσει τι δεν σας βολεύει 

Δεν είναι κανένας μέτοχος εδώ μέσα 

Ολοι έχουν πληρώσει την συσκευή από το μεροκάματο τους δεν την πήρε κανένας τζάμπα για διαφήμιση 

Απλά μην απορείτε τόσο πολύ για κάποια πράγματα που δεν έχετε βρει λύση διότι πιθανόν δεν υπάρχει. 
Ναι έχει αλλάξει το iOS μέσα στην δεκαετία αλλά όχι όσο θα θέλαμε 

Πολλοι φίλοι μου κατά καιρούς ήθελαν να να κάνουν την αλλαγή και να έρθουν σε iOS αλλά σύμφωνα με την χρήση που έβλεπα ότι κάνουν, τους απέτρεψα. Δεν είναι για όλους το iphone 

Όσο πιο λίγες απαιτήσεις έχεις από την συσκευή τόσο πιο εύκολα παίρνεις iphone 

Αν θες πολλές λεπτομέρειες καλύτερα μην πάρεις, δεν θα σε βολέψει. 
Αυτό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, motoboots said:

Ίσως άλλοι έχουν διαφορετικές απαιτήσεις από τις δικές σου. Αυτό.

Ναι απλά καλά είναι άμα ξέρεις τι θέλεις και τι χρειάζεσαι να μην πάρεις καλύτερα iphone 

Ο καθένας έχει τις δικές του απαιτήσεις εννοείται 

Αυτο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά καλά είναι άμα ξέρεις τι θέλεις και τι χρειάζεσαι να μην πάρεις καλύτερα iphone 
Ο καθένας έχει τις δικές του απαιτήσεις εννοείται 
Αυτο 

Επειδή ξέρω τι θέλω και τι χρειάζομαι, αν έχω την οικονομική άνεση, προτιμώ iPhone. Αυτό. :)
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, motoboots said:


Επειδή ξέρω τι θέλω και τι χρειάζομαι, αν έχω την οικονομική άνεση, προτιμώ iPhone. Αυτό. 🙂

Καλά κανείς 

Δεν είσαι εσυ προφανώς όμως το θέμα συζήτησης 

Υπαρχουν άλλοι που δεν βολεύονται και επειδή τους λέμε αυτό είναι δεν αλλάζει, νομίζουν έχουμε μετοχές και μας πειράζει που γράφουν κατά κάποιο τρόπο αρνητικά 

Ειδικα πολλοί εδώ μέσα που γράφουμε χρόνια και έχουμε iPhone από το 2007 είναι δυνατόν να μην ξέρουμε τα αρνητικά της συσκευής; 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, koutsis said:

Μία και πιάσαμε τη συζήτηση για το τι μας ενοχλεί στο ios, το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι στο άλμπουμ φωτογραφιών που δεν μπορείς να μετακινήσεις φωτογραφίες σε άλλο φάκελο και πρέπει όλες οι φωτογραφίες που βγάζεις αναγκαστικά να υπάρχουν στα πρόσφατα. Υπάρχουν εκεί φωτογραφίες από τις διακοπές, απο τη δουλειά, άσχετα screenshots και εικόνες από το Facebook π.χ όλες ανακατεμενες στον ίδιο φάκελο και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να έχεις κάθε είδος σε χωρια φάκελο. Πρέπει όλες να είναι ανακατεμεν.

 Ξέρω ότι μπορείς να αντιγράψες και σε άλλο φάκελο όποιες θες, αλλά πρέπει να μείνουν υποχρεωτικά και στον κεντρικό φάκελο. Δεν μεταφέρονται, απλά αντιγραφονται! Έχει βρει κανείς κάποια λύση σε αυτό; 

Πολυ σωστο και αυτο. Αλλα το εχω περασει σε δευτερη (και τριτη θα ελεγα) μοιρα.. Η λυση ειναι λογικα αλλη εφαρμογη οπως ηδη αναφερθηκε.

Μολις ελαβα sms (το παλιο το παραδοσιακο) να μπω viber γιατι δεν λαμβανω (οντως).

 

@Tasos19s να με συγχωρεις αλλα δε μπορω να θεωρησω οτι ειναι "απαιτηση" ή κατι εξεζητημενο το να υπαρχει σωστο ιστορικο dialer. Δε λεω ουτε για τα πληκτρολογια τωρα ουτε τιποτα αλλο. Μιλαω για κατι αυτονοητο ως χρηση τηλεφωνου. Και ξαναλεω το τελευταιο διαστημα για λογους που δεν ενδιαφερουν το νημα εχω παρα πολλες κλησεις και χανεται η μπαλα με τους αριθμους κλπ. Σχεδον σε ολα τα υπολοιπα τα εχω βρει με το ios. Απλα αν υπαρχει περισσοτερη "μουρμουρα" αν θες γυρω απο αυτο ισως καποτε να βελτιωθει ποιος ξερει. Οπως βελτιωθηκαν κι αλλα πραγματα ξεκαθαρα.

Edited by manos_rc

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, manos_rc said:

Πολυ σωστο και αυτο. Αλλα το εχω περασει σε δευτερη (και τριτη θα ελεγα) μοιρα.. Η λυση ειναι λογικα αλλη εφαρμογη οπως ηδη αναφερθηκε.

Μολις ελαβα sms (το παλιο το παραδοσιακο) να μπω viber γιατι δεν λαμβανω (οντως).

 

@Tasos19s να με συγχωρεις αλλα δε μπορω να θεωρησω οτι ειναι "απαιτηση" ή κατι εξεζητημενο το να υπαρχει σωστο ιστορικο dialer. Δε λεω ουτε για τα πληκτρολογια τωρα ουτε τιποτα αλλο. Μιλαω για κατι αυτονοητο ως χρηση τηλεφωνου. Και ξαναλεω το τελευταιο διαστημα για λογους που δεν ενδιαφερουν το νημα εχω παρα πολλες κλησεις και χανεται η μπαλα με τους αριθμους κλπ. Σχεδον σε ολα τα υπολοιπα τα εχω βρει με το ios. Απλα αν υπαρχει περισσοτερη "μουρμουρα" αν θες γυρω απο αυτο ισως καποτε να βελτιωθει ποιος ξερει. Οπως βελτιωθηκαν κι αλλα πραγματα ξεκαθαρα.

Σωστό dialer όταν λες; 
Εγω δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα να πω την αλήθεια με αυτό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Tasos19s said:

Σωστό dialer όταν λες; 
Εγω δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα να πω την αλήθεια με αυτό 

 

Η αλήθεια είναι ότι στο ιστορικό όταν πατάς σε μια επαφή σου δείχνει μόνο τις κλήσεις τις τελευταίας μέρας και όχι όλες τις κλήσεις όπως θα ήταν normal!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, koutsis said:

Η αλήθεια είναι ότι στο ιστορικό όταν πατάς σε μια επαφή σου δείχνει μόνο τις κλήσεις τις τελευταίας μέρας και όχι όλες τις κλήσεις όπως θα ήταν normal!

Μάλιστα κατάλαβα 

Δυστυχως για κάποιους δεν έχει πολλές δυνατότητες 

Εγω ευτυχώς δεν έχω τόσες απαιτήσεις και βολεύομαι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Tasos19s said:

Σωστό dialer όταν λες; 
Εγω δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα να πω την αλήθεια με αυτό 

 

Η αλήθεια είναι ότι στο ιστορικό όταν πατάς σε μια επαφή σου δείχνει μόνο τις κλήσεις τις τελευταίας μέρας και όχι όλες τις κλήσεις όπως θα ήταν normal!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μου χάλασε πριν μπορέσω να δημιουργήσω αντίγραφα ασφαλείας. Χρησιμοποίησα λοιπόν ένα παλιό iPhone με παλαιότερο αντίγραφο ασφαλείας μέχρι να επισκευαστεί το τηλέφωνό μου. Τώρα έχω κάποια δεδομένα στο παλιό μου τηλέφωνο και άλλα στο νέο μου.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχωνεύσω τα δεδομένα, ώστε να μην χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το νέο τηλέφωνο με κενό μερικών μηνών (φωτογραφίες, συνομιλίες, κ.λπ.).

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, koutsis said:

Η αλήθεια είναι ότι στο ιστορικό όταν πατάς σε μια επαφή σου δείχνει μόνο τις κλήσεις τις τελευταίας μέρας και όχι όλες τις κλήσεις όπως θα ήταν normal!

 Ακριβώς αυτο. Μπορεί να ακούγεται minor αλλα ειναι αρκετά βολικο όταν μιλας με πολυ κόσμο. Εξυπηρετικο για την ακρίβεια. Δοκιμασα καποιους dialers που βρήκα στο app store αλλα δεν ηταν ιδιαίτερα user friendly. Anyway ετσι λειτουργεί λοιπόν. Προχωράμε.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, suniokera said:

Το τηλέφωνό μου χάλασε πριν μπορέσω να δημιουργήσω αντίγραφα ασφαλείας. Χρησιμοποίησα λοιπόν ένα παλιό iPhone με παλαιότερο αντίγραφο ασφαλείας μέχρι να επισκευαστεί το τηλέφωνό μου. Τώρα έχω κάποια δεδομένα στο παλιό μου τηλέφωνο και άλλα στο νέο μου.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχωνεύσω τα δεδομένα, ώστε να μην χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το νέο τηλέφωνο με κενό μερικών μηνών (φωτογραφίες, συνομιλίες, κ.λπ.).

Δεδομένα όταν λες; 
Τι τηλέφωνο είναι το παλιό με ποια έκδοση iOS?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντας επίσης προερχόμενος από αντροιντ και ενοχλημένος από τις πολλές αναπηρίες του λογισμικού, να δώσω ένα τιπ για το μαμα πληκτρολόγιο που ανακάλυψα πρόσφατα, και ίσως εξυπηρετήσει (λίγο):

Αν κατά την πληκτρολόγηση θες να βάλεις ειδικό χαρακτήρα ή νούμερο, μπορείς να πατήσεις αριστερά κάτω το 123, και να σύρεις το δάχτυλο στον επιθυμητό ειδικό χαρακτήρα/νουμερο. Μετά επιστρέφει αυτόματα στο αρχικό πληκτρολόγιο με τα γράμματα.  

Η φωνητική πληκτρολόγηση του μαμα keyboard είναι καλύτερη από του gboard πάντως.

 

Για τον χαβαλέ θα πω ένα άλλο πρόβλημα για το οποίο έχω φάει κυριολεκτικα 2 ώρες με το τηλ σαπορτ της αππλε (νόμιζα ότι θα τους βοηθήσω κάνοντας  bug report τρομάρα μου):

Έχω ορίσει την διεύθυνση σπιτιού μου στο apple maps και στα στοιχεία επαφής μου.

Όταν στο αυτοκίνητο λέω στην σιρι take me home, η σιρι με ρωτάει σε ποια από τις 3 διευθύνσεις, όπου απλώς μου παρουσιάζει την ίδια διευθυνση 3 φορές....  Πάει στον διάολο λέω, μάλλον επειδή κάνει συγχρονισμό με τον google λογαριασμό? 

Επιλέγω μια από τις 3 ίδιες διευθύνσεις λοιπόν, ανοίγει το apple maps (που αντικειμενικα σε κανα 2 θεματα υπερεχει του gmaps, και υστερει σε 20 άλλα), και με πάει σε μια ΑΚΥΡΗ διέυθυνση που δεν εχω μείνει ποτέ!! Ακόμα το σαπορτ λύση δεν έχει βρει, επομενο στάδιο είναι να με συνδεσουν με senior engineer, και περιμενω την επομενη 1 ώρα που θα χασω στο τηλ.🤪

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sneakysneaky said:

Όντας επίσης προερχόμενος από αντροιντ και ενοχλημένος από τις πολλές αναπηρίες του λογισμικού, να δώσω ένα τιπ για το μαμα πληκτρολόγιο που ανακάλυψα πρόσφατα, και ίσως εξυπηρετήσει (λίγο):

Αν κατά την πληκτρολόγηση θες να βάλεις ειδικό χαρακτήρα ή νούμερο, μπορείς να πατήσεις αριστερά κάτω το 123, και να σύρεις το δάχτυλο στον επιθυμητό ειδικό χαρακτήρα/νουμερο. Μετά επιστρέφει αυτόματα στο αρχικό πληκτρολόγιο με τα γράμματα.  

Η φωνητική πληκτρολόγηση του μαμα keyboard είναι καλύτερη από του gboard πάντως.

 

Για τον χαβαλέ θα πω ένα άλλο πρόβλημα για το οποίο έχω φάει κυριολεκτικα 2 ώρες με το τηλ σαπορτ της αππλε (νόμιζα ότι θα τους βοηθήσω κάνοντας  bug report τρομάρα μου):

Έχω ορίσει την διεύθυνση σπιτιού μου στο apple maps και στα στοιχεία επαφής μου.

Όταν στο αυτοκίνητο λέω στην σιρι take me home, η σιρι με ρωτάει σε ποια από τις 3 διευθύνσεις, όπου απλώς μου παρουσιάζει την ίδια διευθυνση 3 φορές....  Πάει στον διάολο λέω, μάλλον επειδή κάνει συγχρονισμό με τον google λογαριασμό? 

Επιλέγω μια από τις 3 ίδιες διευθύνσεις λοιπόν, ανοίγει το apple maps (που αντικειμενικα σε κανα 2 θεματα υπερεχει του gmaps, και υστερει σε 20 άλλα), και με πάει σε μια ΑΚΥΡΗ διέυθυνση που δεν εχω μείνει ποτέ!! Ακόμα το σαπορτ λύση δεν έχει βρει, επομενο στάδιο είναι να με συνδεσουν με senior engineer, και περιμενω την επομενη 1 ώρα που θα χασω στο τηλ.🤪

Ναι, το ξέρω αυτό για τα νούμερα αλλά πάλι αβολο παραμένει για μένα. Η φωνητική πληκρολογηση υπάρχει κάτω δεξιά όποιο πληκτρολόγιο και να έχεις, δεν χρειάζεται να έχεις της Apple.

Όσον αφορά τους χάρτες μάλλον έχουν φάει κάποιο κόλλημα. Δοκίμασες να κάνεις uninstall και install την εφαρμογή; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω να κόψω σε μια εφαρμογή την πρόσβαση στο internet. Βρίσκω μόνο επιλογή για δεδομένα και όχι για το WiFi. Όντως τώρα δεν έχει επιλογή για WiFi το iOS; 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, panoszavra said:

Ρε παιδιά, θέλω να κόψω σε μια εφαρμογή την πρόσβαση στο internet. Βρίσκω μόνο επιλογή για δεδομένα και όχι για το WiFi. Όντως τώρα δεν έχει επιλογή για WiFi το iOS; 

Όχι δεν έχει 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

Όχι δεν έχει 

 

Υπέροχα. Ακόμη και μετά από σχεδόν δύο χρόνια , ακόμη βρίσκω χαζοελλέιψεις. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, panoszavra said:

Υπέροχα. Ακόμη και μετά από σχεδόν δύο χρόνια , ακόμη βρίσκω χαζοελλέιψεις. 

Ελλείψεις θα υπάρχουν πάντα 

Αυξανονται οι ανάγκες μας κάθε χρόνο γιατί προχωράει η τεχνολογία αλλά το iOS αναβαθμίζεται με αργά βήματα δεν είναι εταιρεία που από την πρώτη στιγμή μας δίνουν οποία τεχνολογία ή δυνατότητα υπάρχει στην αγορά 

Έχουν δίκη τους τακτική στην Apple 

Πισω από αυτήν την τακτική κρύβεται ένα «σε όποιον αρέσει» 

Έτσι μάθαμε κι εμείς να λειτουργούμε όσοι έχουμε χρόνια iPhone 

Όταν μερικές φορές το λέμε σε κάποιους έσω μέσα θυμόμουν και νομίζουν έχουμε μετοχές 

Ο μόνος τρόπος να έχεις iPhone είναι να προσαρμοστείς εσυ με αυτό και όχι αυτό με εσένα 

Δηλαδη πρέπει να πληρώνεις iCloud, να έχεις esim άμα θες δεύτερο αριθμό, να αγοράσεις AirPods αν θες ακουστικά, να μην σκαλίζεις πολύ τις ρυθμίσεις της συσκευής και γενικά να πας με τα νερά που θέλει η Apple 

Αλλιώς θα έχεις καθημερινά προβλήματα, ελλείψεις και ότι άλλο 

Ετσι καταλήγουμε ότι αυτό είναι το iPhone και σε όποιον αρέσει. 
 

Η Apple θέλει να συνεχίζει να βγάζει δισεκατομμύρια και τα φτιάχνει έτσι όπως την βολεύουν για να πετύχει τον στόχο της 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ελλείψεις θα υπάρχουν πάντα 

Αυξανονται οι ανάγκες μας κάθε χρόνο γιατί προχωράει η τεχνολογία αλλά το iOS αναβαθμίζεται με αργά βήματα δεν είναι εταιρεία που από την πρώτη στιγμή μας δίνουν οποία τεχνολογία ή δυνατότητα υπάρχει στην αγορά 

Έχουν δίκη τους τακτική στην Apple 

Πισω από αυτήν την τακτική κρύβεται ένα «σε όποιον αρέσει» 

Έτσι μάθαμε κι εμείς να λειτουργούμε όσοι έχουμε χρόνια iPhone 

Όταν μερικές φορές το λέμε σε κάποιους έσω μέσα θυμόμουν και νομίζουν έχουμε μετοχές 

Ο μόνος τρόπος να έχεις iPhone είναι να προσαρμοστείς εσυ με αυτό και όχι αυτό με εσένα 

Δηλαδη πρέπει να πληρώνεις iCloud, να έχεις esim άμα θες δεύτερο αριθμό, να αγοράσεις AirPods αν θες ακουστικά, να μην σκαλίζεις πολύ τις ρυθμίσεις της συσκευής και γενικά να πας με τα νερά που θέλει η Apple 

Αλλιώς θα έχεις καθημερινά προβλήματα, ελλείψεις και ότι άλλο 

Ετσι καταλήγουμε ότι αυτό είναι το iPhone και σε όποιον αρέσει. 
 

Η Apple θέλει να συνεχίζει να βγάζει δισεκατομμύρια και τα φτιάχνει έτσι όπως την βολεύουν για να πετύχει τον στόχο της 

Απλά και κατανοητά όσα λες. Έτσι είναι. Αλλά όταν μιλάμε για απλοϊκές λειτουργίες που απουσιάζουν από το iOS....απλά σκάω. Το καταλαβαίνω αλλά αδυνατώ να το χωνέψω. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panoszavra said:

Απλά και κατανοητά όσα λες. Έτσι είναι. Αλλά όταν μιλάμε για απλοϊκές λειτουργίες που απουσιάζουν από το iOS....απλά σκάω. Το καταλαβαίνω αλλά αδυνατώ να το χωνέψω. 

Ναι πολλές φορές μας κάνουν την ζωή δύσκολη 

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω τον λόγο 

Πχ έκρυψαν την επιλογή για αυτόματη φωτεινότητα μέσα σε ρυθμίσεις των ρυθμίσεων των υπό ρυθμίσεων 

Αντι να είναι εύκολα μέσα στην φωτεινότητα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη μπαταρία.... 

Ισχύει ότι από κάποιο ποσοστό υγείας και κάτω αλλάζουν δωρεάν τη μπαταρία εντός εγγύησης?

Αν ναι ποιο είναι το ποσοστό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...