Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα 

Ίσως ακουστεί περίεργο αλλά..., 

Υπάρχει περίπτωση το τζαμακι της flolab (το privacy συγκεκριμένα) να προκαλεί ενόχληση στην όραση μετά από πολύωρη ημερήσια χρηση;  

Σκέφτομαι να το αφαιρέσω γιατί νιώθω ότι δε βλέπω καλά μετά την χρήση του κινητού , το έχω τουλάχιστον 2 μήνες.

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, terry39 said:

Καλημέρα 

Ίσως ακουστεί περίεργο αλλά..., 

Υπάρχει περίπτωση το τζαμακι της flolab (το privacy συγκεκριμένα) να προκαλεί ενόχληση στην όραση μετά από πολύωρη ημερήσια χρηση;  

Σκέφτομαι να το αφαιρέσω γιατί νιώθω ότι δε βλέπω καλά μετά την χρήση του κινητού , το έχω τουλάχιστον 2 μήνες.

iphone 15 pro max εχω με παρομοιο τζαμακι.Κ ανεβαζω την φωτεινοτητα για να δω καθως τηε σκοτεινιαζει τν οθονη.Αλλα κ δεν θελω να το αλλαξω καθως καλυπτει ολη την επιφανεια

Επισης κατι αλλο να ρωτησω.Γνωριζει κανεις τι αλλο φορτιστη να παρω για να συνδεω πανω το καωδιο του για φορτιση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, josuts said:

iphone 15 pro max εχω με παρομοιο τζαμακι.Κ ανεβαζω την φωτεινοτητα για να δω καθως τηε σκοτεινιαζει τν οθονη.Αλλα κ δεν θελω να το αλλαξω καθως καλυπτει ολη την επιφανεια

Επισης κατι αλλο να ρωτησω.Γνωριζει κανεις τι αλλο φορτιστη να παρω για να συνδεω πανω το καωδιο του για φορτιση?

ευχαριστω

Δεν αναφέρομαι στη φωτεινότητα,αλλά σε θολή όραση μετά από την χρήση.

Φορτιστή έχω πάρει έναν 4πλο της baseus για οικιακή χρήση,σε προσφορά κοντά στα 17€

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, terry39 said:

Δεν αναφέρομαι στη φωτεινότητα,αλλά σε θολή όραση μετά από την χρήση.

Φορτιστή έχω πάρει έναν 4πλο της baseus για οικιακή χρήση,σε προσφορά κοντά στα 17€

Σίγουρα αφού δυσκολεύονται τα μάτια να δουν 

Τα κουράζεις χωρίς λόγο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Σίγουρα αφού δυσκολεύονται τα μάτια να δουν 

Τα κουράζεις χωρίς λόγο 

Τασο η αληθεια ειναι κμενα με ενοχλει λιγο αλλα θα βρω αλλα τζαμακι να καλυπτει ολο το τζαμι ομως η θα πρεπει να παω σε αλλες λυσεις?

5 ώρες πριν, terry39 said:

Δεν αναφέρομαι στη φωτεινότητα,αλλά σε θολή όραση μετά από την χρήση.

Φορτιστή έχω πάρει έναν 4πλο της baseus για οικιακή χρήση,σε προσφορά κοντά στα 17€

θα το κοιταξω αυτο με τον φορτιστη.Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, josuts said:

Τασο η αληθεια ειναι κμενα με ενοχλει λιγο αλλα θα βρω αλλα τζαμακι να καλυπτει ολο το τζαμι ομως η θα πρεπει να παω σε αλλες λυσεις?

θα το κοιταξω αυτο με τον φορτιστη.Σε ευχαριστω!

Και κάποιο εντελώς διάφανο πάλι κόβει φωτεινότητα 

Εγω δεν έχω τίποτα επάνω στην οθόνη 

Με το ανάλογο ρίσκο βέβαια αλλά ευχαριστιέμαι την συσκευή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει ένα τζάμι της idol από day 1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Καλύπτει όλη την οθόνη και δεν επηρεάζει καθόλου την ποιότητα της μπροστινής κάμερας. Επίσης ο τύπος που μου το τοποθέτησε, μου έκανε επίδειξη στο δικό του με φαλτσέτα και δεν υπήρξε ίχνος χαρακιας...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Και κάποιο εντελώς διάφανο πάλι κόβει φωτεινότητα 

Εγω δεν έχω τίποτα επάνω στην οθόνη 

Με το ανάλογο ρίσκο βέβαια αλλά ευχαριστιέμαι την συσκευή 

Καταλαβαινω.Μπα δεν ειμαι για ρισκα καινουργιο τηλεφωνο κ τοσα λεφτα που εσκασα να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, josuts said:

Καταλαβαινω.Μπα δεν ειμαι για ρισκα καινουργιο τηλεφωνο κ τοσα λεφτα που εσκασα να το παρω.

Ναι εντάξει κατανοητό 

Ετσι τότε ο καθένας κάνει πίσω σε κάποια πράγματα βάζει ένα τζαμί και κάνει την δουλειά του

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos19s said:

Ναι εντάξει κατανοητό 

Ετσι τότε ο καθένας κάνει πίσω σε κάποια πράγματα βάζει ένα τζαμί και κάνει την δουλειά του

 

ναι βεβαια Τασο ο καθενας κρινει κ πρατει για τον εαυτο του αναλογα:-)

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2024 at 8:15 ΠΜ, terry39 said:

Φορτιστή έχω πάρει έναν 4πλο της baseus για οικιακή χρήση,σε προσφορά κοντά στα 17€

Έχω τον συγκεκριμένο φορτιστή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. 
Βάζω και την φόρτιση στο 1Α που έχει, για να φορτίζει αργά η μπαταρία.  

Link to comment
Share on other sites

Το car play τρώει αρκετή μπαταρία έτσι ? Τώρα το παρατήρησα, όχι στα στατιστικά που δε φαίνεται, αλλά στην χρήση μου που δεν άλλαξε και η μόνη διαφορά ήταν αυτή ότι καθημερινά συνδέεται με το αυτοκίνητο 1 μήνα τώρα. Και νομίζω σε συνδυασμό με το τελευταίο update φεύγει πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία μου. 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antwny said:

Το car play τρώει αρκετή μπαταρία έτσι ? Τώρα το παρατήρησα, όχι στα στατιστικά που δε φαίνεται, αλλά στην χρήση μου που δεν άλλαξε και η μόνη διαφορά ήταν αυτή ότι καθημερινά συνδέεται με το αυτοκίνητο 1 μήνα τώρα. Και νομίζω σε συνδυασμό με το τελευταίο update φεύγει πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία μου. 

Λογικό είναι αφού συνέχεια δείχνει πληροφορίες στην οθόνη του αυτοκινήτου άρα είναι σε άμεσο συγχρονισμό 

Καποιο ποσοστό μπαταρίας το τρώει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Tasos19s said:

Λογικό είναι αφού συνέχεια δείχνει πληροφορίες στην οθόνη του αυτοκινήτου άρα είναι σε άμεσο συγχρονισμό 

Καποιο ποσοστό μπαταρίας το τρώει 

Ναι το κατάλαβα, αυτό που θέλω να πω είναι ότι τρώει παραπάνω από ότι θα περίμενα!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antwny said:

Ναι το κατάλαβα, αυτό που θέλω να πω είναι ότι τρώει παραπάνω από ότι θα περίμενα!

Δεν το χρησιμοποιώ και δεν γνωρίζω

Αν σου φαίνεται ότι μετά την αναβάθμιση καίει περισσσοτερο τότε δεν μπορείς να κανείς τίποτα. Μόνο να περιμένεις νέα αναβάθμιση που θα διορθώσει αυτό αλλα θα χαλάσει κάτι άλλο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Tasos19s said:

 Μόνο να περιμένεις νέα αναβάθμιση που θα διορθώσει αυτό αλλα θα χαλάσει κάτι άλλο 

😂😂😂😂😂😂

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Antwny said:

Ναι το κατάλαβα, αυτό που θέλω να πω είναι ότι τρώει παραπάνω από ότι θα περίμενα!

Επειδη δουλευω πολυ καιρο το car play και με 2 διαφορετικα αυτοκινητα , τρωει τοση οση χρειαζεται για να σου δωσει τις πληροφοριες που του ζητας.

Αν εχεις συνεχως ανοιχτα google maps και ζητας συνεχως προορισμους , η αν εχεις καποια εφαρμογη π.χ. ιντερνετικου ραδιοφωνου οπως εγω , τοτε ναι τρωει μπαταρια. Σε διαφορετικη περιπτωση οχι δεν καταναλωνει πολυ μπαταρια. Αν εχει το αυτοκινητο σου θεση για να το φορτιζεις ασυρματα , χρησιμοποιησε την. 

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aenaos15 said:

Επειδη δουλευω πολυ καιρο το car play και με 2 διαφορετικα αυτοκινητα , τρωει τοση οση χρειαζεται για να σου δωσει τις πληροφοριες που του ζητας.

Αν εχεις συνεχως ανοιχτα google maps και ζητας συνεχως προορισμους , η αν εχεις καποια εφαρμογη π.χ. ιντερνετικου ραδιοφωνου οπως εγω , τοτε ναι τρωει μπαταρια. Σε διαφορετικη περιπτωση οχι δεν καταναλωνει πολυ μπαταρια. Αν εχει το αυτοκινητο σου θεση για να το φορτιζεις ασυρματα , χρησιμοποιησε την. 

Μόνο spotify θα έλεγα ότι δουλεύω γιατί χάρτες έχει το αυτοκίνητο. Γενικά το συνέδεσα για να το συνδέσω οπότε θα το απενεργοποιήσω για λίγο. Ασύρματα δε φορτίζω ποτέ κανένα κινητό γιατί τα κινητά μετά δεν πιάνονται από τις θερμοκρασίες που ανεβάζουν. Ειδικά το 14προ που έχω , ΖΕΜΑΤΑΕΙ

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, όταν έρχεται μια ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή μηνυμάτων (email, iMessage ) και το ανοίξω και το διαβάσω σε μια συσκευή, αυτομάτως δεν θα έπρεπε η ειδοποίηση να σβήσει από τις υπόλοιπες συσκευές μου; Σε μένα παράμενει. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, panoszavra said:

Ρε παίδες, όταν έρχεται μια ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή μηνυμάτων (email, iMessage ) και το ανοίξω και το διαβάσω σε μια συσκευή, αυτομάτως δεν θα έπρεπε η ειδοποίηση να σβήσει από τις υπόλοιπες συσκευές μου; Σε μένα παράμενει. 

Νομόζω εχει ρυθμιση αν θα συγχρονίζονται οι ειδοποιήσεις.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoszavra said:

Ρε παίδες, όταν έρχεται μια ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή μηνυμάτων (email, iMessage ) και το ανοίξω και το διαβάσω σε μια συσκευή, αυτομάτως δεν θα έπρεπε η ειδοποίηση να σβήσει από τις υπόλοιπες συσκευές μου; Σε μένα παράμενει. 

Ναι έτσι πρέπει να δουλεύει κανονικά 

Εμενα το παθαίνει καμία φορά το ρολόι 

Ενω δεν έχω αδιάβαστα iMessage, γράφει πχ 1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antwny said:

Μόνο spotify θα έλεγα ότι δουλεύω γιατί χάρτες έχει το αυτοκίνητο. Γενικά το συνέδεσα για να το συνδέσω οπότε θα το απενεργοποιήσω για λίγο. Ασύρματα δε φορτίζω ποτέ κανένα κινητό γιατί τα κινητά μετά δεν πιάνονται από τις θερμοκρασίες που ανεβάζουν. Ειδικά το 14προ που έχω , ΖΕΜΑΤΑΕΙ

Αν κανείς streaming ναι, η μπαταρία φεύγει αέρα. Καλύτερα κατέβασε από πριν τη λίστα τηλέφωνο. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 3:55 ΜΜ, Antwny said:

Το car play τρώει αρκετή μπαταρία έτσι ? Τώρα το παρατήρησα, όχι στα στατιστικά που δε φαίνεται, αλλά στην χρήση μου που δεν άλλαξε και η μόνη διαφορά ήταν αυτή ότι καθημερινά συνδέεται με το αυτοκίνητο 1 μήνα τώρα. Και νομίζω σε συνδυασμό με το τελευταίο update φεύγει πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία μου. 

Δυστυχώς το Carplay καταπίνει την μπαταρία. Καλύτερα να το συνδέεις και με τον φορτιστή ταυτόχρονα για να μη ξεμείνεις. Ειδικά σε ταξίδι.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοούσα, ευχαριστώ! Περίμενα ότι θα τρώει μπαταρία, προφανώς! Αλλά όχι να καταπίνει. Και όταν οι περισσότεροι εδώ μέσα λένε οκ νορμαλ πράγματα, τρώει τόσο όσο, λέω οκ πάλι κάνω κάτι λάθος !

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...