Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εδω και 2 μηνες περιπου εχω αγορασει ενα ι phone 4 και τον τελευταιο καιρο εχω θεμα με το home button καποιες φορες δεν ανταποκρινεται,καποια αμμεση λυση που μπορει να δωθει χωρις να παω για αλλαγη home button ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα εδω και 2 μηνες περιπου εχω αγορασει ενα ι phone 4 και τον τελευταιο καιρο εχω θεμα με το home button καποιες φορες δεν ανταποκρινεται,καποια αμμεση λυση που μπορει να δωθει χωρις να παω για αλλαγη home button ?

 

Αν το πρόβλημα αναπαράγεται με ευκολία προτείνω τα παρακάτω με σειρά δυσκολίας.

 

1)Πηγαίνεις στο κατάστημα αγοράς,επιδεικνύεις το πρόβλημα,ζητάς αντικατάσταση,κόβεις αντιδράσεις.Στο Γερμανό είναι συνήθως πιο δεκτικοι.

 

2)Αν δε στο αντικαθιστούν ,το παίρνεις και δοκιμάζεις backup & restore.

 

3)Αν επιμείνει το πρόβλημα το πας για service,επιμένοντας για αντικατάσταση.Όλα εξαρτώνται απο την πίεση που θ'ασκήσεις.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα, οπως το παλικαρι παραπανω ενδιαφερομαι να αλλαξω πισω καπακι 3GS μαυρο λογο καποιων μικρο γρατζουνιων.

Αν υπαρχει καποιος που να γνωριζει κατι φθηνο ευπροσδεκτο το ΠΜ του.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα 3GS και εδώ και κάτι μέρες κάνει κάτι τρελά το πλαινό κουμπάκι που είναι για το αθόρυβο...

 

Το βάζω αθόρυβο κτλ αλλά ελάχιστα να το αγγίξεις ξαναμπαίνει στο κανονικό.

 

Και φυσικά με το παραμικρό άγγιγμα αλλάζει από αθόρυβο σε κανονικό κτλ κτλ.

 

Έχει τύχει σε κανέναν αυτό?

 

Τα έπαιξε το κουμπάκι?

 

Up...

 

:O:O:O

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Up...

 

:O:O:O

 

Κατά όπως τα λες μάλλον αυτό συμβαίνει, στο servise επειγόντως..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και που το πάμε το Iphonάκι για έλεγχο ή επισκευή αν χρειάζεται?

 

Είναι αγορασμένο από του επίσημους μεταπωλητές (Vodafone, Cosmote, Γερμανός κτλ) ;

 

Εάν ναι, το πας σε αυτούς, αλλιώς κοιτάς λύσεις τύπου 9volto κτλ. Συμβουλέψου και τα αντίστοιχα θέματα service :

 

Επίσημο service (Cosmote, Vodafone)

 

Ανεπίσημο Service

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Και που το πάμε το Iphonάκι για έλεγχο ή επισκευή αν χρειάζεται?

 

H με την απόδειξη..

 

Info-Quest

Αλεξάνδρου Πάντου 25, 176 71 Αθήνα,

t: 211 9991940

 

;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση : έχω iPhone 4 iOS 4.2.1 jailbreak και όταν φορτιζω 100% τη μπαταρία δε μου βγάζει το χρόνο χρήσης απο τις γενικες ρυθμίσεις. Με το που μου λέει 100% φόρτιση το βγάζω απο τη πρίζα αλλα όταν πάω να δω τη χρήση μετα απο λίγο δε τους βγάζει και λέει πως πρέπει να φορτισει πληρος για να βγάλει το χρόνο, ξέρει κανείς τι γίνεται ;;; Ακόμα παρατήρησα πριν 2 φορτίσεις (φορτισε 6 ώρες τότε) μου έβγαζε κανονικά τους χρόνους και η μπαταρία κρατούσε περισσότερο!! Όταν δούμε λοιπόν ότι έχει φορτισει 100 % σε 1/2 ώρα περίπου φόρτισης δεν είναι πλήρη αυτή η φόρτιση ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση : έχω iPhone 4 iOS 4.2.1 jailbreak και όταν φορτιζω 100% τη μπαταρία δε μου βγάζει το χρόνο χρήσης απο τις γενικες ρυθμίσεις. Με το που μου λέει 100% φόρτιση το βγάζω απο τη πρίζα αλλα όταν πάω να δω τη χρήση μετα απο λίγο δε τους βγάζει και λέει πως πρέπει να φορτισει πληρος για να βγάλει το χρόνο, ξέρει κανείς τι γίνεται ;;; Ακόμα παρατήρησα πριν 2 φορτίσεις (φορτισε 6 ώρες τότε) μου έβγαζε κανονικά τους χρόνους και η μπαταρία κρατούσε περισσότερο!! Όταν δούμε λοιπόν ότι έχει φορτισει 100 % σε 1/2 ώρα περίπου φόρτισης δεν είναι πλήρη αυτή η φόρτιση ;

 

Και εμένα μου κάνει κάτι τέτοια με την χρήση, αλλά δεν έχω δώσει και πολύ σημασία, και να σου πω την αλήθεια τώρα τελευταία δεν το έχω ελέγξει αν το κάνει..

 

Τώρα που το βλέπω δουλεύει!!

 

Πιο IOS έχεις??

 

Όσο για την φόρτιση είναι μία χαρά να το βγάζεις στο χρόνο που αναφέρεις (100 % σε 1/2 ώρα) και είναι πλήρης φόρτιση...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε πραγματικότητα όλο το παραπάνω.

 

Περισσότερα στο

και το video που έφτιαξα για όποιον θέλει!

 

Να σου κάνω μερικές ερωτήσεις?

Πόσες μέρες έκανε η οθόνη να φτάσει στα χέρια σου?

Έχουμε την lcd οθόνη και το τζάμι. Τζάμι=digitizer η είναι κάτι ξεχωριστό?

Έχεις να μου προτείνεις κάποιον απο ebay? Θέλω να πάρω για το Iphone 3g 16gb μια lcd, ενα proximity sensor και ενα dock assembly. Τα βρήκα απο διαφορετικούς πωλητές γύρω στα 25 ευρώ ολα μαζί (μαζί με τα μεταφορικά)

Αυτά προς το παρόν..

 

Ευχαριστώ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σκεφτομαι επειδη πολλες φορες με εχει προδωση η αυτονομια του iphone 4 που εχω να παρω θηκη που φορτιζει το κινητο κ μονο οταν θελησεις εσυ με ενα button που εχει στην θηκη πανω....

 

Μπορει να κανει κακο στην μπαταρια του κινητου...?

 

Υπαρχει εναλλακτικη λυση...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω μετατροπέα από micro sim σε sim?Συνήθως συμβαίνει το ανάποδο.

 

edit:Sorry..στην ενότητα "Iphone hardware" έπρεπε να το βάλω :S

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κατι ειδικα ανταπτορακια τα οποια τα εχει η βοντα και η κοτε και κοστιζουν νομιζω 3 ευρω αν θυμαμαι καλα και αυξανεται κανονικα το μεγεθος στα πλαισια της σιμ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω μετατροπέα από micro sim σε sim?Συνήθως συμβαίνει το ανάποδο.

 

edit:Sorry..στην ενότητα "Iphone hardware" έπρεπε να το βάλω :S

 

Μπορείς να γίνεις λίγο ποιο σαφής; Έχω την εντύπωση πως αυτό που ζητάς είναι και το μόνο δυνατό να υπάρχει. ;)

 

Θέλεις να χρησιμοποιήσεις μία micro-sim σε μία συσκευή που δέχεται κάρτες τύπου sim;

 

Σε αυτήν την περίπτωση, όπως ελέγχει και προηγουμένως υπάρχουν ειδικοί αντάπτορες που πωλούνται από τα καταστήματα Vodafone, Cosmote κ.α. με τα οποία μπορείς να κάνεις την δουλειά σου. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά θα πάω αύριο κιόλας να ρωτήσω.Τη sim μπορείς θεωρητικά να την μετατρέψεις σε micro sim "κόβωντας" την, το ανάποδο όμως...?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά θα πάω αύριο κιόλας να ρωτήσω.Τη sim μπορείς θεωρητικά να την μετατρέψεις σε micro sim "κόβωντας" την, το ανάποδο όμως...?

 

Νομίζω πως οι απαντήσεις μας σε έχουν καλύψει. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο που δειχνει ο mol..ενα ανταπτορακι χρειαζεσαι που κοστιζει 3 ευρω(στην cosmote τουλαχιστον)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...