Jump to content

Honor band 4


dimi_1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Aliexpress βρήκα το Κινεζικό Band 5 με oxymeter και το Global χωρίς oxymeter.

Τι διαφορές έχουν γενικά αυτά τα 2 και γιατί το Global δεν έχει αυτή την λειτουργία;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο αυτό βλέπω εκεί στα 42€

https://banggood.app.link/D3fHDg8Vc0

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ε ναι, αν βάλεις το κουπόνι όσο ισχύει ακόμα βγαίνει τελική τιμη στα 32€ μαζί με τα μεταφορικά.

Υπάρχουν εκδόσεις με oximeter και χωρίς.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://piunikaweb.com/2019/09/20/honor-band-5-update-with-blood-oxygen-detection-music-control-features-confirmed-by-company/

 

 

https://timesofindia.indiatimes.com/gadgets-news/honor-band-5-to-receive-spo2-and-music-control-feature-in-india-soon/articleshow/71220764.cms

 

Honor Band 5 — is set to get an update after which it will get blood oxygen detection feature using the SpO2 sensor.

 

 

Other than that, the Honor Band 5 will also allow users to to control music through the band.

 

PS.Απο το https://uk.community.huawei.com/ : ...they replied that the oxygen meter is in Beta stage and will be integrated probably in October.

The reseller send me an answer stating there will be a firmware update in octobre.

"At present, only the Chinese mainland version of Honor Band 5 supports the blood oxygen function."

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα κινεζικό από Αλι να τελειώνω.

Φαίνεται πιο πλήρες και χωρίς θέμα με γλώσσες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σας έγινε το update με το music control κτλ;

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο 5 εχει πλεον ελεγχο μουσικης και το επιπεδο οξυγονου στο αιμα

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από.Ali το κινεζικό 5αρι.

Έκανε μια καλή αναβάθμιση και όπως αναφέρει,.έχει πλέον το Οξυγονομετρο και το music control.

Σούπερ!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από.Ali το κινεζικό 5αρι.

Έκανε μια καλή αναβάθμιση και όπως αναφέρει,.έχει πλέον το Οξυγονομετρο και το music control.

Σούπερ!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Πώς παραλαμβανεις απο alibaba χωρις τελωνείο?

Υπάρχει κάποιο Tip?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Πλεον εχει και η internasional η global και τα δυο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μιλάμε για κοροιδια. Έλαβα σλημερα το honor band 5. Δούλεψε 1 ωρα και έπειτα του έκανα το update σε 1.0.6. Έσβησε η οθόνη αλλά τελικά επανήλθε. Μετά ξεκίνησα το update σε 1.0.74. Διακόπηκε και το ξαναξεκινησα. Η οθόνη πλεόν ήταν σβηστή και δεν αναβε με τίποτα ούτε με ρευμα. Τελικά σταμάτησε στο 64%. Από τότε ούτε συνδέεται ούτε ανάβει η οθόνη. Πεθαμένο. Διάβασα μετά πάρα πολλούς που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Απαράδεκτη κατάσταση. Αγορά από banggood. Έστειλα ήδη email σε αυτούς για επιστροφή χρημάτων ή αποστολή νέου. Να δούμε τι θα μου απαντήσουν. Έπειτα όπως έγραψα θα ξεκινήσω διαδικασίες με την paypal. Και το προτίμησα κατα πολύ απο το mi band 4. Ας πρόσεχα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως να ανοίγατε άλλο νήμα για το honor band 5 να μην δημιουργούνται μπερδέματα?

@kirdim71 ελπίζω να βγάλεις κάποια άκρη. Βασικά βάλτο στο ρεύμα και άστο ώρες να φορτίζει ακόμα και ας δείχνει νεκρό. Και αν ανοίξει Κάνε ένα reset. Εντάξει, μην απογοητεύεσαι, αυτά τυχαίνουν. Μήπως παίζει κάποιο μπέρδεμα με τις ρόμ λογω των διαφορετικών εκδόσεων? Επίσης ψάξε μήπως ειχαν πειράξει καμιά ρόμ από το μαγαζί.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως να ανοίγατε άλλο νήμα για το honor band 5 να μην δημιουργούνται μπερδέματα?

@kirdim71 ελπίζω να βγάλεις κάποια άκρη. Βασικά βάλτο στο ρεύμα και άστο ώρες να φορτίζει ακόμα και ας δείχνει νεκρό. Και αν ανοίξει Κάνε ένα reset. Εντάξει, μην απογοητεύεσαι, αυτά τυχαίνουν. Μήπως παίζει κάποιο μπέρδεμα με τις ρόμ λογω των διαφορετικών εκδόσεων? Επίσης ψάξε μήπως ειχαν πειράξει καμιά ρόμ από το μαγαζί.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου. Ήδη προσπαθω και περνώ μια μια τις ενημερωσεις αλλα το band με μαυρη οθόνη. Δεν μπορω να γνωριζω εαν εβαλαν πειραγμενη ROM. Πάντως το band είχε αγγλικά και δεν γύρισε αυτόματα στα ελληνικά. Μήπως δεν είναι international εκδοση αν και ετσι εγραφαν. Πάντως είναι απλά σπάσιμο νεύρων. Αντί να το χαρώ κάθομαι και ... Θα το αφησω ολο το βραδυ στην φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε μου. Ήδη προσπαθω και περνώ μια μια τις ενημερωσεις αλλα το band με μαυρη οθόνη. Δεν μπορω να γνωριζω εαν εβαλαν πειραγμενη ROM. Πάντως το band είχε αγγλικά και δεν γύρισε αυτόματα στα ελληνικά. Μήπως δεν είναι international εκδοση αν και ετσι εγραφαν. Πάντως είναι απλά σπάσιμο νεύρων. Αντί να το χαρώ κάθομαι και ... Θα το αφησω ολο το βραδυ στην φόρτιση
Για ποιο λόγο να πειράξει κάποιος την Ρομ;

Αφού και τα 2 παίζουν ελληνικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ελληνικά στην συσκευή αυτόματα θα γυρίσει σε ελληνικά... Άστο στην φόρτιση.. Δοκίμασε να το συνδέσεις με άλλη συσκευή.. Το ίδιο είχα με ένα Alcatel 1s κινητό που είχα.. Σταματούσε συνέχεια η αναβάθμιση γιατί από συνδεόταν ενώ ήταν δίπλα.. Τελικά το σύνδεσα με ένα άλλο κινητό και έκανα την αναβάθμιση.. Και όλα καλά.. Επίσης όταν είναι μεγάλη αναβάθμιση βάζω την οθόνη του κινητού να μην σβήνει γιατί έχω παρατηρήσει θέματα πάλι με φθηνό κινητό.. Ακόμη και να έπεσες σε ελαττωματικό το band χάνει μόνο σε μπαταρία σε σχέση με το τραγικό mi4

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ελληνικά στην συσκευή αυτόματα θα γυρίσει σε ελληνικά... Άστο στην φόρτιση.. Δοκίμασε να το συνδέσεις με άλλη συσκευή.. Το ίδιο είχα με ένα Alcatel 1s κινητό που είχα.. Σταματούσε συνέχεια η αναβάθμιση γιατί από συνδεόταν ενώ ήταν δίπλα.. Τελικά το σύνδεσα με ένα άλλο κινητό και έκανα την αναβάθμιση.. Και όλα καλά.. Επίσης όταν είναι μεγάλη αναβάθμιση βάζω την οθόνη του κινητού να μην σβήνει γιατί έχω παρατηρήσει θέματα πάλι με φθηνό κινητό.. Ακόμη και να έπεσες σε ελαττωματικό το band χάνει μόνο σε μπαταρία σε σχέση με το τραγικό mi4

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Το θέμα είναι ότι τελικά κατάφερα να περάσω όλες τις αναβαθμίσεις και την 1.1.0.100. Το band δείχνει να λειτουργεί κατα κάποιο τρόπο και να πέρνει μετρήσεις. Απλά δεν δουλέυει η οθόνη (μαύρη) όυτε δονείται. Ενα άχρηστο εργαλέιο. Ειπαν στην Huawei UK ότι θα στείλουν update καποια στιγμή που ίσως το λύσει. Θα το αφήσω να τελειώσει και η μπαταρία του μήπως και επανέλθει με την φόρτιση όπως συνέβη με άλλον. Έχω μιλήσει και με banggood και αναμένω απάντηση. Ζητά τα χρήματα μου πίσω ή αποστολή νέου. Ήδωμεν... Άστα έμπλεξα χωρίς λόγο και χάνω τον χρόνο μου

Σε ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε νέα αναβάθμιση, για βελτίωση σταθερότητας του συστήματος αναφέρει το changelog.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στο Band 5 δεν υπάρχει workout mode για outdoor cycling;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει κανονικά πάντως και εσωτερική και εξωτερική

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στο Band 5 δεν υπάρχει workout mode για outdoor cycling;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ούτε σε μένα έχει το Band 4 άλλα μια φορά που το σύνδεσα σε huawei συσκευή εμφανίστηκε ως δια μαγείας!!!

όταν επέστρεψε σε sumsung δεν το ξαναείδα ποτέ..... :wacko:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα έχει το Band 4 άλλα μια φορά που το σύνδεσα σε huawei συσκευή εμφανίστηκε ως δια μαγείας!!!

 

όταν επέστρεψε σε sumsung δεν το ξαναείδα ποτέ..... :wacko:

Σε εμένα που έχω Huawei το έχει και στο μενού του band 4 και στο health. Ίσως μερικές λειτουργίες υποστηρίζονται μόνο σε Huawei κινητά με emui.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα που έχω Huawei το έχει και στο μενού του band 4 και στο health. Ίσως μερικές λειτουργίες υποστηρίζονται μόνο σε Huawei κινητά με emui.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Στην εφαρμογή το βλέπω.

Στο band δεν εμφανίζεται

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στο Band 5 δεν υπάρχει workout mode για outdoor cycling;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Σε 4 στο δικό μου με Huawei κινητό υπάρχει στης κόρης με samsung κινητό δεν το βγάζει ,ή είναι bug ή απενεργοποιημένο αν δεν συνδέεται με κινητά της huawei, σε κάθε περίπτωση στείλε ένα mail στην εταιρία δεν χάνεις τίποτα.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...