Jump to content

Honor band 4


dimi_1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα το συγκεκριμένο Band από geekbuying IT στα 49,99$ με DHL,σε λίγες μέρες αν όλα πάνε καλά θα το έχω στα χέρια μου!

Με λίγο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κανένα θέμα για το Honor band 4,και είπα να ανοίξω ένα(αν υπάρχει διαγράψτε το)!

Αν το έχει πάρει κανείς ας γράψει εντυπώσεις κτλ.

Έχω περάσει από miband 1s, miband 2 και περίπου 1 χρόνο το honor band 3(όλα τα έδωσα σε συγγενείς και φίλους)!

Εντάξει η χρήση που του κάνω είναι απλή όχι πολλά πολλά άλλα μου έχει γίνει απαραίτητο για τις ειδοποιήσεις.

Εδώ και δύο βδομάδες που δεν φοράω Band χάνω συνέχεια κλήσεις και γιαυτό το πήρα από Ιταλία για να το έχω γρήγορα!

Η έγχρωμη οθόνη φαίνεται ευανάγνωστη στο ήλιο αλλά αν δεν το δοκιμάσω δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.

Ένα άλλο κακό που δεν λεν να το διορθώσουν είναι ότι πρέπει να έχεις το κινητό στα Αγγλικα για να βγάζει τις ρυθμίσεις στο band επίσης στα Αγγλικα, αλλιώς Κινέζικα αλλά τις ειδοποιήσεις τις βγάζει κανονικά στα Ελληνικά ευτυχώς.

Περισσότερα σε λίγες μέρες.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε ειχα το 3...και το εχω ακομα...η οθονη στον ηλιο δεν μπορεις να δεις τιποτα...ακομα και μα χερι να κανεις σκιαση δυστηχως τιποτα. ελπιζω στο 4 να ειναι καλυτερα
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχα το 3...και το εχω ακομα...η οθονη στον ηλιο δεν μπορεις να δεις τιποτα...ακομα και μα χερι να κανεις σκιαση δυστηχως τιποτα. ελπιζω στο 4 να ειναι καλυτερα
Είναι όντως πολύ καλύτερα, και έχω το brightness στο 1(εχει τρία επίπεδα)!

Παρέλαβα χθες τελικά, η οθόνη του είναι πολύ καλή και από άποψη συνδεσημοτητας μια χαρά!

Έχει επάνω και ενημέρωση για την θερμοκρασία με εικονίδιο(αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει σε άλλες μάρκες κινητών πέρα από huawei honor), περνει πληροφορίες από την μαμά εφαρμογή huawei.

Το μόνο χαζό που παραμένει είναι η γλώσσα που αν το έχεις στα ελληνικά σου βγάζει τις ρυθμίσεις στα κινέζικα, οι ειδοποιήσεις όμως είναι στα Ελληνικά.

Αν το έχεις στα Αγγλικα στα βγάζει στα Αγγλικα. ccc86b23acdc38db7be605bad4cc6afc.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ καλύτερα, και έχω το brightness στο 1(εχει τρία επίπεδα)!

Παρέλαβα χθες τελικά, η οθόνη του είναι πολύ καλή και από άποψη συνδεσημοτητας μια χαρά!

Έχει επάνω και ενημέρωση για την θερμοκρασία με εικονίδιο(αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει σε άλλες μάρκες κινητών πέρα από huawei honor), περνει πληροφορίες από την μαμά εφαρμογή huawei.

Το μόνο χαζό που παραμένει είναι η γλώσσα που αν το έχεις στα ελληνικά σου βγάζει τις ρυθμίσεις στα κινέζικα, οι ειδοποιήσεις όμως είναι στα Ελληνικά.

Αν το έχεις στα Αγγλικα στα βγάζει στα Αγγλικα. ccc86b23acdc38db7be605bad4cc6afc.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

με γεια...πολυ ωραιο φιλε...αλλα δοκιμασε το εξω με πολυ ηλιο,,,δυσκολο να βλεπεις...και αυτη η χαζομαρα να εχει μονο αγγλικα και κινεζικα απο οτι βλεπω δεν τη φτιαξανε. αν εχεις το τηλεφωνο στα αγγλικα δεν εχει θεμα αλλιως μολις το συνδεεις γυριζει στα κινεζικα...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

με γεια...πολυ ωραιο φιλε...αλλα δοκιμασε το εξω με πολυ ηλιο,,,δυσκολο να βλεπεις...και αυτη η χαζομαρα να εχει μονο αγγλικα και κινεζικα απο οτι βλεπω δεν τη φτιαξανε. αν εχεις το τηλεφωνο στα αγγλικα δεν εχει θεμα αλλιως μολις το συνδεεις γυριζει στα κινεζικα...
Μια χαρά φαίνεται στον ήλιο(τουλάχιστον σ'αυτον τον χειμωνιάτικο)!

Τώρα για την γλώσσα έχεις δίκιο, αλλά τις ειδοποιήσεις τις βγάζει στα Ελληνικά κανονικά!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το αγόρασα κάπου 32 ευρώ πριν μερικές βδομάδες . Μου ήρθε πριν μερικές μέρες. Αν εξαιρέσουμε τη χαζομάρα με το ότι το κινητό πρέπει να είναι στα Αγγλικά , φαίνεται εξαιρετικό για τη τιμή του.

Περιμένω πως και πως να ανοίξει το κολυμβητήριο να το δοκιμάσω στη πισίνα. Έκανα μερικές ασκήσεις εικονικές μόνος μου και φαίνεται να μετρά σωστά τις χεριές. Θα δείξει . Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε αυτή τη τιμή Μάλλον όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα έκανε ενημέρωση το band και επιτέλους τέλος τα κινέζικα!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε ενημέρωση το band και επιτέλους τέλος τα κινέζικα!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή ακόμα και να έχεις τη γλώσσα του κινητού στα ελληνικά, το band αναγνωρίζει ελληνικά στο μενού?

Από διάρκεια μπαταρίας πως τα πάει?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ακόμα και να έχεις τη γλώσσα του κινητού στα ελληνικά, το band αναγνωρίζει ελληνικά στο μενού?

Από διάρκεια μπαταρίας πως τα πάει?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Όχι Ελληνικά αλλά Αγγλικά!

Η μπαταρία βγάζει 12-13 μέρες σε μένα, το έχω συνέχεια συνδεμένο με το κινητό και έχω 5-6 εφαρμογές για ειδοποίησεις.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση εφαρμογής και το firmwire 1.0.10.30 πλέον όταν είναι σε γλώσσα που δεν υποστιριζει το band το γυρνάει αγγλικά και όχι κινέζικα..

 

Επιτέλους το διόρθωσαν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα και εγώ,φαίνεται απίθανο..μου αρέσει το , app αρκετά.λέω να χτυπήσω και την ζυγαριά

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το band είναι εκπληκτικό (για τη δική μου χρήση τουλάχιστον) και μπορώ να το βαθμολογήσω σαν πρώην κάτοχος αρκετών smartwatch & smartband...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την έκανα..συμφωνώ,εκπληκτικό band .Το μόνο που με χαλάει είναι ότι αργεί πολύ για να κάνει αναβάθμιση..Κατά τα άλλα πολύ καλό και ακριβές με εξαιρετικη οθόνη..ήρθε και η ζυγαριά προ εβδομάδας

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την έκανα..συμφωνώ,εκπληκτικό band .Το μόνο που με χαλάει είναι ότι αργεί πολύ για να κάνει αναβάθμιση..Κατά τα άλλα πολύ καλό και ακριβές με εξαιρετικη οθόνη..ήρθε και η ζυγαριά προ εβδομάδας

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λες και πόσες φορές θα κάνεις............

 

το εχω και εγω μετα το τελευταιο update ειναι πλεον bugfree και πάρα πολύ ακριβές στης μετρήσεις κλπ πλέον στα 30 ευρώ από έξω είναι super αγορά από καθε άποψη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απο μπαταρία πάει πολύ καλά παντός 5 μέρες βγάζω ανετααααααα εχει λάχει και 6 (αν δεν κοιμάμαι πολύ της προηγούμενες 5 )

 

true sleep om

24/24 heart beat measuring

24/24 bluetoth on

24/24 notifications on

 

χωρις αυτα και μηνα θα βγαλει ανετα αλαλ χανει το νοημα της σαν συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που μου κάνει τα "κέφια", ευανάγνωστο ακόμα και ντάλα ήλιο, πλήρες ανάγνωση στα ελληνικά και με τόνους και με "ς" σε όλα τα push (τι σιχτιρια έριχνα στα ΧΙΑΟΜΙ) ικανοποιητική δόνηση (για χρήση ειδοποίησης πάνω στη μότο), ανεπαρκής αποσυνδέσεις, σωστές κατά το δυνατό μετρήσεις ύπνου, παλμών μου είναι προσωπικά αδιάφορο να το μπριζωνω και κάθε 4-5 μέρες!!!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το band είναι πραγματικά απίστευτο...μετράει εξαιρετικά καλά..Η οθόνη την έχω στο 1 και μέχρι στιγμής βλέπω ακόμη και με τον ήλιο που έχει τώρα..Το λουράκι είναι πολύ ποιοτικό ,όπως και όλη η κατασκευή..Το συνέδεσα και με την ζυγαριά της Huawei...μένει να χάσω το βάρος

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω έναντι του mi band 3 το οποίο αν και σχεδόν στα μισά λεφτά δεν δείχνει να έχει την ακρίβεια και οπωσδήποτε δεν έχει την οθόνη του honor ... το μόνο στο οποίο μάλλον υπερτερεί το mi είναι η υποστήριξη σε software. Επίσημο ή μη...

 

Ακόμα δεν είναι ευρέως διαθέσιμο σε σκρουτζομάγαζα εδώ στην Ελλάδα από όσο βλέπω.

 

Επειδή έχω και Android και iOS (iPad) συσκευές έχει κάποιο θέμα στο iOS; Έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω έναντι του mi band 3 το οποίο αν και σχεδόν στα μισά λεφτά δεν δείχνει να έχει την ακρίβεια και οπωσδήποτε δεν έχει την οθόνη του honor ... το μόνο στο οποίο μάλλον υπερτερεί το mi είναι η υποστήριξη σε software. Επίσημο ή μη...

 

Ακόμα δεν είναι ευρέως διαθέσιμο σε σκρουτζομάγαζα εδώ στην Ελλάδα από όσο βλέπω.

 

Επειδή έχω και Android και iOS (iPad) συσκευές έχει κάποιο θέμα στο iOS; Έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν το έχω δοκιμάσει σε ios εγώ το είχα πάρει σε flash sale 30€..και επειδή είχα όλα τα mi band πλην του 1(είχα 1s)δεν υπάρχει καμία σύγκρισή..Μόλις ανέβασα και βίντεο με εντυπώσεις στο youtube

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει σε ios εγώ το είχα πάρει σε flash sale 30€..και επειδή είχα όλα τα mi band πλην του 1(είχα 1s)δεν υπάρχει καμία σύγκρισή..Μόλις ανέβασα και βίντεο με εντυπώσεις στο youtube

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Μάλιστα ... λινκ του βίντεο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ... λινκ του βίντεο;

Ευχαριστώ!

στο geekbuyning το είδα σήμερα 33 δολάρια

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα σημερα σε μαυρο, στο αλι στα 27,50€.

Αναμονη τωρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα σημερα σε μαυρο, στο αλι στα 27,50€.

Αναμονη τωρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Με το που έρθει θα φας μια ώρα και σε updates :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...